Dharitri News
ଖେଳ |

ଓଡ଼ିଆର ନୂଆ ଆଶା ଅଭିଷେକ

ଓଡ଼ିଆର ନୂଆ ଆଶା ଅଭିଷେକ କଟକ ଅଫିସ,୩।୧- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ୍‌)ରେ କିଛି ହାତଗଣତି ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯାଜପୁରର ଅଭିଷେକ ରାଉତ ଅନ୍ୟତମ। ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟିମ୍‌ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଷେକ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ସହ ନିଜ ପ୍ରତିଭା ବଳରେ ଲଗାତର ୫ବର୍ଷ ଧରି ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୦୦୯ରୁ ୨୦୧୩ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଉକ୍ତ ଟିମ୍‌ର ସଦସ୍ୟ ରହିଥିଲେ। ତେବେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜନ୍ମିତ ଅଭିଷେକ ସମୟବଳରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନିଜ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହି ପ୍ରତିଭାବାନ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ଦଳରୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି୨୦ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେ ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତକାର ପ୍ର- କ୍ରିକେଟରେ ଯାତ୍ରା କିପରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି? ଉ- ମୋର ଜନ୍ମ ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ। ମାତ୍ର ବାପା ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ରାଉତଙ୍କ ଚାକିରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହୋଇଥିବାରୁ ପିଲାଦିନ ସେଠାରେ ବିତିଥିଲା। ମୋତେ ୧୧ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନାସିକ୍‌ଠାରେ ଏକ ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଶିବିରରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ବାପାଙ୍କୁ କହିଥିଲି। ବାପାଙ୍କ ଅନୁମତି ପାଇବା ପରେ ଉକ୍ତ କ୍ୟାମ୍ପରେ ହିଁ ମୋର ପ୍ରାଥମିକ କ୍ରିକେଟ ଶିକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ସେଠାରେ ମୋର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଛି ଓ ମୁଁ ଭଲ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିପାରିବି ବୋଲି କୋଚ୍‌ କହିବା ପରେ ବାପା ମୋତେ କ୍ରିକେଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ଦିନଠାରୁ କ୍ରିକେଟ ସହ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି। ପ୍ର- ପ୍ରଥମେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରେ ବମ୍ବେ ଓ ଏବେ ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ କ’ଣ କହିବେ? ଉ- ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌, ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌, ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଛି। ୨୦୦୫ରେ ମୋ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କୁଚ୍‌ ବିହାର ଟ୍ରଫି ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ଏପରି କି ଉକ୍ତ ବର୍ଷ ମୁଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲି। ପରେ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲି। ୨୦୦୫ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପକ୍ଷରୁ ରଣ୍‌ଜୀ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ବମ୍ବେ ଦଳରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ୱାସିମ ଜାଫର, ସ୍ପିନର ରମେଶ ପାୱାରଙ୍କ ପରି ଜାତୀୟ ଦଳର ଖେଳାଳି ରହିଥିଲେ। ଏଣୁ ପରେ କ୍ୟାରିୟରର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବମ୍ବେ ଦଳରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲି। ଏବେ ମୋ ପରିବାର ଓଡ଼ିଶାରେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପରିବାର ସହ ରହୁଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ଏବେ ଖେଳିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି। ତେବେ ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରୁ ଖେଳନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ସବୁବେଳେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହିଁ ଜଣେ ଖେଳାଳିକୁ ଆଗକୁ ନିଏ ବୋଲି ମୋର ବିଶ୍ୱାସ। ପ୍ର- ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସରେ କିପରି ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା? ଉ- ବମ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ ୨୨ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦଳ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପଞ୍ଜାବଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସର ଶିବିରକୁ ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ଡାକରା ଆସିଥିଲା। ମାତ୍ର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲି। ପରେ ବମ୍ବେରେ ହେଉଥିବା ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଡିୱାଇ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିଥିଲି। ସେଠାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲି। ପରେ ଉକ୍ତ ବର୍ଷ ହିଁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ମୋତେ ଦଳରେ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ର- ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତ କ’ଣ? ଉ- ବମ୍ବେଠାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ସେଠାରେ ମୋର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଛି ବୋଲି କୋଚ୍‌ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସେନ୍‌ ୱର୍ନଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ମୁଁ କିପରି ଖେଳୁଛି ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ସ୍ପିନର ସେନ୍‌ ୱର୍ନ ଇଚ୍ଛା କରିବା ସହ ମୋତେ ଦେଖିବାକୁ ଜୟପୁରକୁ ଡକାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବ୍ୟାଟ୍‌ ଓ ବଲ୍‌ ଜରିଆରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପାସ୍‌ ହେବା ମୋ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ବୋଲି ବିଚାର କରେ। ସେହିପରି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଅନେକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍‌ରେ ବସିବା ମୋ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା। ପ୍ର- କାହାକୁ ନିଜର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ବିଚାର କରନ୍ତି। ଉ- ଛୋଟବେଳୁ ସଚିନ୍‌ ତେନ୍ଦୁଲକର ମୋର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ମାନି ଆସିଛି। ତେବେ ନିଜେ ଜଣେ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର ହୋଇଥିବାରୁ ଜ୍ୟାକ୍ସ କାଲିସଙ୍କୁ ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ବିଚାର କରେ। ପ୍ର- ବର୍ତ୍ତମାନର ଓଡ଼ିଶା ଦଳକୁ କିପରି ଦେଖୁଛନ୍ତି? ଉ- ଓଡ଼ିଶା ଏବେ ଏକ ସନ୍ତୁଳିତ ଦଳ। ଅନେକ ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ଦଳରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ସହ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟର ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜଳ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଖେଳ |

ଆଜିଠାରୁ ରାଜ୍ୟ କୁସ୍ତି ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୧ ଓଡ଼ିଶା କୁସ୍ତି ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା କୁସ୍ତି ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ୨୦ ଓ ୨୧ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ (ଆନ୍ତଃ ଜିଲା) କୁସ୍ତି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାର ୧୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଓ ୫୦ ଜଣ ଅଫିସିଆଲ୍‌ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ହାଇପରଆଣ୍ଡ୍ରୋଜେନିଜମ ନିୟମ, ଆଉ ୬ ମାସ ପାଇଁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

ହାଇପରଆଣ୍ଡ୍ରୋଜେନିଜମ ନିୟମ, ଆଉ ୬ ମାସ ପାଇଁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯।୧ (ପି.ଟି.)-କୋର୍ଟ ଅଫ୍‌ ଆର୍ବିଟ୍ରେଶନ ଫର୍‌ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ (କାସ୍‌) ଶୁକ୍ରବାର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଆଥଲେଟିକ ଫେଡେରେଶନ (ଆଇଏଏଏଫ୍‌)ର ବିବାଦୀୟ ହାଇପରଆଣ୍ଡ୍ରୋଜେନିଜମ ନିୟମକୁ ଆଉ ୬ ମାସ ପାଇଁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏହାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଓଡ଼ିଶାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ପ୍ରିଣ୍ଟର ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ସାମୟିକ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି।

ଶରନ, ବୋପାନ୍ନା ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ

ଶରନ, ବୋପାନ୍ନା ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ

ମେଲବୋର୍ନ, ୧୯।୧(ପି.ଟି.)- ଭାରତର ଡିଭିଜ ଶରନ ଓ ରୋହନ ବୋପାନ୍ନା ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଟେନିସ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ପୁରୁଷ ଡବଲ୍ସ ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟେନିସ: କୋଷ୍ଟ୍ୟୁକଙ୍କୁ ରୋକିଲେ ସ୍ବିତୋଲିନା

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟେନିସ: କୋଷ୍ଟ୍ୟୁକଙ୍କୁ ରୋକିଲେ ସ୍ବିତୋଲିନା

ମେଲବୋର୍ନ, ୧୯।୧(ଏଏଫପି)- ଟିନ୍‌ ଏଜ୍‌ ସେନସେଶନ ୧୫ ବର୍ଷୀୟା ମାର୍ତା କୋଷ୍ଟ୍ୟୁକଙ୍କ ବିଜୟରେ ବ୍ରେକ୍‌ ଲଗାଇଛନ୍ତି ୪ର୍ଥ ସିଡ୍‌ ଏଲିନା ସ୍ବିତୋଲିନା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟେନିସର ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜ ଦେଶର କୋଷ୍ଟ୍ୟୁକଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ୬-୨, ୬-୨ ସେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି ୟୁକ୍ରେନର ସ୍ବିତୋଲିନା।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌

ଓ୍ବେଲିଂଟନ, ୧୯।୧(ଏଏଫପି)- ସ୍ଥାନୀୟ ବେସିନ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ୫ମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧୫ ରନରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ଦେଇଛି। ଏଥି ସହିତ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିରଳ ୫-୦ରେ କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ କରିଛି।

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ଉଇକେଟରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ଉଇକେଟରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ମାଉଣ୍ଟ ମାଉନଗାନୁଇ(ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ), ୧୯।୧(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପର ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୧୦ ଉଇକେଟରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏଥିସହ ଭାରତ ଗ୍ରୁପ‘ବି’ରେ ଶୀର୍ଷସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛି।

ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌, ଫେଡେରର, ଶାରାପୋଭା, ହାଲେପ

ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌, ଫେଡେରର, ଶାରାପୋଭା, ହାଲେପ

ମେଲବୋର୍ନ,୧୮ା୧(ଏ.ଏଫ୍‌.ପି.)- ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଟେନିସ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସରେ କେତୋଟି ବିପର୍ଯ୍ୟୟକୁ ବାଦ ଦେଲେ ସିଡେଡ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି ରହିଛି।

ଆଇସିସି ପୁରସ୍କାରରେ କୋହଲିଙ୍କ ଆଧିପତ୍ୟ

ଆଇସିସି ପୁରସ୍କାରରେ କୋହଲିଙ୍କ ଆଧିପତ୍ୟ

ଦୁବାଇ,୧୮ା୧(ପି.ଟି.)- ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ (ଆଇସିସି) ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାରରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ତଥା ରନ ମେଶିନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଆଧିପତ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ହକି ଗାଙ୍ଗପୁର ସେମିଫାଇନାଲରେ

ହକି ଗାଙ୍ଗପୁର ସେମିଫାଇନାଲରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ହରିୟାଣାର ହିସାରଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ମହିଳା ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସେମିଫାଇନାଲରେ ହକି ଗାଙ୍ଗପୁର-ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏଜି ହକି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ଫାଇନାଲରେ ଓଡ଼ିଶା

ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏଜି ହକି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ଫାଇନାଲରେ ଓଡ଼ିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଧାନ ମହାଲେଖାକାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ସ ଓ ଅଡିଟ୍‌ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଗତବର୍ଷର ରନର୍ସଅପ୍‌ ଏଜି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡକୁ ୭-୨ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଓଡ଼ିଶା ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ଗୋଆରେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଗୋଆରେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଜୁନିୟର ବର୍ଗର ଆଇ-ଲିଗ୍‌ ଫୁଟବଲରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ଓଡ଼ିଶା(କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଦଳ) ଗୋଆରେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ଖେଳିବ।

ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ହକି ସିରିଜ୍‌ ବେଲଜିୟମଠୁ ହାରିଲା ଭାରତ

ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ହକି ସିରିଜ୍‌ ବେଲଜିୟମଠୁ ହାରିଲା ଭାରତ

ଟୌରାଙ୍ଗ (ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ), ୧୮।୧(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆମନ୍ତ୍ରଣୀୟ ହକି ସିରିଜ୍‌ର ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ବୃହତ୍‌ ବିଜୟରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଭାରତକୁ ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ବେଲଜିୟମ ପରାସ୍ତ କରିଛି।