ଖେଳ |

ଓଡ଼ିଆର ନୂଆ ଆଶା ଅଭିଷେକ

ଓଡ଼ିଆର ନୂଆ ଆଶା ଅଭିଷେକ
କଟକ ଅଫିସ,୩।୧- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ୍‌)ରେ କିଛି ହାତଗଣତି ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯାଜପୁରର ଅଭିଷେକ ରାଉତ ଅନ୍ୟତମ। ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟିମ୍‌ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଷେକ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ସହ ନିଜ ପ୍ରତିଭା ବଳରେ ଲଗାତର ୫ବର୍ଷ ଧରି ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୦୦୯ରୁ ୨୦୧୩ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଉକ୍ତ ଟିମ୍‌ର ସଦସ୍ୟ ରହିଥିଲେ। ତେବେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜନ୍ମିତ ଅଭିଷେକ ସମୟବଳରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନିଜ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହି ପ୍ରତିଭାବାନ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ଦଳରୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି୨୦ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେ ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତକାର ପ୍ର- କ୍ରିକେଟରେ ଯାତ୍ରା କିପରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି? ଉ- ମୋର ଜନ୍ମ ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ। ମାତ୍ର ବାପା ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ରାଉତଙ୍କ ଚାକିରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହୋଇଥିବାରୁ ପିଲାଦିନ ସେଠାରେ ବିତିଥିଲା। ମୋତେ ୧୧ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନାସିକ୍‌ଠାରେ ଏକ ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଶିବିରରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ବାପାଙ୍କୁ କହିଥିଲି। ବାପାଙ୍କ ଅନୁମତି ପାଇବା ପରେ ଉକ୍ତ କ୍ୟାମ୍ପରେ ହିଁ ମୋର ପ୍ରାଥମିକ କ୍ରିକେଟ ଶିକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ସେଠାରେ ମୋର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଛି ଓ ମୁଁ ଭଲ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିପାରିବି ବୋଲି କୋଚ୍‌ କହିବା ପରେ ବାପା ମୋତେ କ୍ରିକେଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ଦିନଠାରୁ କ୍ରିକେଟ ସହ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି। ପ୍ର- ପ୍ରଥମେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରେ ବମ୍ବେ ଓ ଏବେ ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ କ’ଣ କହିବେ? ଉ- ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌, ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌, ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଛି। ୨୦୦୫ରେ ମୋ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କୁଚ୍‌ ବିହାର ଟ୍ରଫି ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ଏପରି କି ଉକ୍ତ ବର୍ଷ ମୁଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲି। ପରେ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲି। ୨୦୦୫ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପକ୍ଷରୁ ରଣ୍‌ଜୀ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ବମ୍ବେ ଦଳରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ୱାସିମ ଜାଫର, ସ୍ପିନର ରମେଶ ପାୱାରଙ୍କ ପରି ଜାତୀୟ ଦଳର ଖେଳାଳି ରହିଥିଲେ। ଏଣୁ ପରେ କ୍ୟାରିୟରର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ବମ୍ବେ ଦଳରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲି। ଏବେ ମୋ ପରିବାର ଓଡ଼ିଶାରେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପରିବାର ସହ ରହୁଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ଏବେ ଖେଳିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି। ତେବେ ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରୁ ଖେଳନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ସବୁବେଳେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହିଁ ଜଣେ ଖେଳାଳିକୁ ଆଗକୁ ନିଏ ବୋଲି ମୋର ବିଶ୍ୱାସ। ପ୍ର- ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସରେ କିପରି ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା? ଉ- ବମ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ ୨୨ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦଳ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପଞ୍ଜାବଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସର ଶିବିରକୁ ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ଡାକରା ଆସିଥିଲା। ମାତ୍ର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲି। ପରେ ବମ୍ବେରେ ହେଉଥିବା ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଡିୱାଇ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିଥିଲି। ସେଠାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲି। ପରେ ଉକ୍ତ ବର୍ଷ ହିଁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ମୋତେ ଦଳରେ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ର- ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତ କ’ଣ? ଉ- ବମ୍ବେଠାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ସେଠାରେ ମୋର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଛି ବୋଲି କୋଚ୍‌ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସେନ୍‌ ୱର୍ନଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ମୁଁ କିପରି ଖେଳୁଛି ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ସ୍ପିନର ସେନ୍‌ ୱର୍ନ ଇଚ୍ଛା କରିବା ସହ ମୋତେ ଦେଖିବାକୁ ଜୟପୁରକୁ ଡକାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବ୍ୟାଟ୍‌ ଓ ବଲ୍‌ ଜରିଆରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପାସ୍‌ ହେବା ମୋ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ବୋଲି ବିଚାର କରେ। ସେହିପରି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଅନେକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍‌ରେ ବସିବା ମୋ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା। ପ୍ର- କାହାକୁ ନିଜର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ବିଚାର କରନ୍ତି। ଉ- ଛୋଟବେଳୁ ସଚିନ୍‌ ତେନ୍ଦୁଲକର ମୋର ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ମାନି ଆସିଛି। ତେବେ ନିଜେ ଜଣେ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର ହୋଇଥିବାରୁ ଜ୍ୟାକ୍ସ କାଲିସଙ୍କୁ ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ବିଚାର କରେ। ପ୍ର- ବର୍ତ୍ତମାନର ଓଡ଼ିଶା ଦଳକୁ କିପରି ଦେଖୁଛନ୍ତି? ଉ- ଓଡ଼ିଶା ଏବେ ଏକ ସନ୍ତୁଳିତ ଦଳ। ଅନେକ ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ଦଳରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ସହ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟର ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜଳ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍‌ ଓପନ୍‌ ଟେନିସ୍‌ ସେମିରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌, ଓସାକା: ସେରେନା ଆଉଟ୍‌

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍‌ ଓପନ୍‌ ଟେନିସ୍‌ ସେମିରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌, ଓସାକା: ସେରେନା ଆଉଟ୍‌

ମେଲବୋର୍ନ,୨୩।୧(ଏ.ଏଫ୍‌.ପି.)- ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓପନ୍‌ ଟେନିସ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବୁଧବାର ଦଶମ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ସେମିଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଡ୍‌ ରାଫାଲ ନାଡ଼ାଲ ଓ ଗ୍ରୀସ୍‌ର ଷ୍ଟିଫାନୋସ ସିଟ୍‌ସିପାସ ମଧ୍ୟରେ ସେମି ମୁକାବିଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ବୁଧବାର ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ ସର୍ବିଆର ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ ଓ ଫ୍ରାନ୍ସର ଲୁକାସ ପାଉଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମୁକାବଲା ଖେଳାଯିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଷ୍ଟମ ସିଡ୍‌ ଚେକ୍‌ ଗଣରାଜ୍ୟର ପେଟ୍ରା ଭିଟୋଭ ଓ ଆମେରିକାର ଡାନିଏଲ କିଲିନ୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବୁଧବାର ଚତୁର୍ଥ ସିଡ୍‌ ଜାପାନର ନାଓମି ଓସାକା ଓ ଚେକ୍‌ ଗଣରାଜ୍ୟର ସପ୍ତମ ସିଡ୍‌ ଖେଳାଳି କାରୋଲିନା ପ୍ଲିସ୍କୋଭାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳାଯିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି।

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: ଭାରତର ସହଜ ବିଜୟ

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: ଭାରତର ସହଜ ବିଜୟ

ନାପିଏର, ୨୩।୧(ପି.ଟି.)- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ଓ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ବିଜୟ ପରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତକୁ ପୂରା ଷ୍ଟାଇଲରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।  ସିମର ମହମ୍ମଦ ସାମି ଓ ଅଭିଜ୍ଞ ଓପ୍‌ନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନଙ୍କ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ

ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ବାସନ୍ଦ କରିବା ଲାଗି ଦାବି

ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ବାସନ୍ଦ କରିବା ଲାଗି ଦାବି

ଡବାର୍ନ,୨୩।୧- ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଅଧିନାୟକ ସର୍ଫରାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ବାସନ୍ଦ  ଲାଗି ଦାବି ହୋଇଛି।

ଜ୍ୟାକବଙ୍କ ଲାଗି ହାତ ବଢ଼ାଇଲା ସିଏସ୍‌କେ

ଜ୍ୟାକବଙ୍କ ଲାଗି ହାତ ବଢ଼ାଇଲା ସିଏସ୍‌କେ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୩।୧- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ମାର୍ଟିନ ଜ୍ୟାକବଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଏବେ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି। ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ସହାଯ୍ୟ କରିବା ଲାଗି ଦେଶର ବହୁ ପୂର୍ବତନ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରିକେଟର ଆଗକୁ ଆସିବା ପରେ ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସ୍‌କେ) ହାତ ବଢ଼ାଇଛି।

ଗାବା ଟେଷ୍ଟରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବେ ରିଚାଡସନ, ପାଟରସନ

ଗାବା ଟେଷ୍ଟରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବେ ରିଚାଡସନ, ପାଟରସନ

ବ୍ରିସବେନ,୨୩।୧- ସ୍ଥାନୀୟ ଗାବା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଦିବା ରାତ୍ର ଭିତ୍ତିରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ। 

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍‌ ଓପନରୁ ସେରେନା ବିଦା

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍‌ ଓପନରୁ ସେରେନା ବିଦା

ମେଲବୋର୍ନ,୨୩।୧- କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ମହିଳା ଟେନିସ ଖେଳାଳି ସେରେନା ଓ୍ବିଲିୟମ୍ସ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନରୁ ବିଦାୟ ନେଇଛନ୍ତି। 

ଆଇପିଏଲ ଦଳ କିଣିବେ ବଚ୍ଚନ

ଆଇପିଏଲ ଦଳ କିଣିବେ ବଚ୍ଚନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୧- ବଲିଉଡ ମେଗାଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ କିଣିବା ନେଇ ଇଚ୍ଛୁକ। 

୫,୦୦୦ କ୍ଲବରେ ଧାଓ୍ବନ

୫,୦୦୦ କ୍ଲବରେ ଧାଓ୍ବନ

ନାପିଏର,୨୩।୧- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ୫,୦୦୦ କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବ୍ରାଏନ ଲାରାଙ୍କ ସହ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଖେଳ ସ୍ଥଗିତ

ଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଖେଳ ସ୍ଥଗିତ

ନାପିଏର,୨୩।୧- ଖରାପ ପାଗ, ବର୍ଷା କିମ୍ବା ଆଲୋକ ଅଭାବରୁ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ବନ୍ଦ ହୁଏ। ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ମ୍ୟାକଲିନ ପାର୍କଠାରେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଖେଳ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି।

ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ସାମି

ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ସାମି

ନାପିଏର,୨୩।୧- ପେସର ମହମ୍ମଦ ସାମି ବୁଧବାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୦୦ତମ ଉଇକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମାଇଲଷ୍ଟୋନ ସ୍ପର୍ଶ କରିବାରେ ସେ ଦେଶର ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ପେସର। 

ଭାରତ ଆଗରେ ୧୫୮ ରନ୍‌ର ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ

ଭାରତ ଆଗରେ ୧୫୮ ରନ୍‌ର ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ

ନାପିଏର,୨୩।୧- ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟାଇଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ଉଚିତ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ନ ପାରି ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ମାତ୍ର ୩୮ ଓଭରରେ ୧୫୭ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜେତା ହକି ଖେଳାଳି ରାଘବୀରଙ୍କ ବିୟୋଗ

ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜେତା ହକି ଖେଳାଳି ରାଘବୀରଙ୍କ ବିୟୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧ (ପି.ଟି.)- ଭାରତର ପ୍ରାକ୍ତନ ହକି ଖେଳାଳି ତଥା ଦୁଇଥର ଅଲିମ୍ପିକ ପଦକ ବିଜେତା ରାଘବୀର ସିଂ ଭୋଲଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୯୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ତାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।