ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଏମ୍‌ସି:ହାଇବ୍ରିଡ୍‌, ମିନି କମ୍ୟୁନିଟି ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ଅଧାପନ୍ତରିଆ

ଛତ୍ରପୁର,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)ରେ ହାଇବ୍ରିଡ୍‌ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ରହିଛି। ସେହିପରି ବିଏମ୍‌ସିରେ ଥିବା ସ୍ଲମ୍‌ (ବସ୍ତି) ଅଞ୍ଚଳରେ ମିନି କମ୍ୟୁନିଟି ଟଏଲଟର ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମାନ। ବିଏମସିର ଘରଗୁଡିକରେ ଚାଲିଥିବା ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ମଧ୍ୟ ସରୁନି। ଏ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ସମୀକ୍ଷା ହେଉଛି। ମାତ୍ର କୌଣସି ଚିତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସୁ ନ ଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ପ୍ରତି ମାସରେ ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ଜିଲା ସହରାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା (ଡୁଡା) ବୈଠକରେ ଜିଲାପାଳ ଏହା ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ସେହିପରି ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର କମିଶନର ମଧ୍ୟ ମଝିରେ ମଝିରେ ଛତ୍ରପୁର କିମ୍ବା ବ୍ରହ୍ମପୁରଠାରେ ବୈଠକ କରି ସମୀକ୍ଷା କରୁଥିବା ନଜିର ରହିଛି। ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଡେଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଘୁଞ୍ଚାଯାଉଛି। ଡିସେମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖରେ ପୁଣି କମିଶନର ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ହାଇବ୍ରିଡ ଟଏଲଟ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବାକୁ ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ବିଏମସି କମିଶନରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସୁଲଭ ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ ସୋସିଆଲ ସର୍ଭିସେସ ସଂସ୍ଥା ସହ ଏକ ବୈଠକ କରି ହାଇବ୍ରିଡ୍‌ ଟଏଲଟ୍‌ ର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଛି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଶେଷ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ମନିଟରିଂ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧୀନ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ (ଅର୍ବାନ୍‌)ର ମିଶନ ଡାଇରେକ୍ଟର ସଂଗ୍ରାମଜିତ ନାୟକଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଚିଠି ବିଏମସି କମିଶନରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଛି। ସେହିପରି ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ବୈଠକରେ ମଧ୍ୟ ବିଏମସିରେ ମିନି କମ୍ୟୁନିଟି ନିର୍ମାଣର ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ବିଏମସିର ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ୪ଟି ଘର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ମିନି କମ୍ୟୁନିଟି ଟଏଲଟ ସହିତ ସେପ୍ଟିକ୍‌ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଓ ସୋକ୍‌ ପିଟ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ସେହିପରି ୬ଟି ଘର ପାଇଁ ୨ଟି ଟଏଲଟ ସହ କମନ୍‌ ସେପଟିକ୍‌ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଓ ସୋକ୍‌ ପିଟ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିଏମସିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ଏହା କିଭଳି ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହେବ ସେ ଉପରେ ବିଭାଗ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଆକ୍ସନ ପ୍ଲାନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସଫଳ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଏମସିରେ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ତ ମିନି କମ୍ୟୁନିଟି ଟଏଲେଟ ଗୁଡିକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ପାଣି ଓ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ପଣ୍ଡ, ୧୧ ଗିରଫ

ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ପଣ୍ଡ, ୧୧ ଗିରଫ

ଆସିକା,୨୫।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳର ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ତାଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ହାତେଇବାକୁ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକୁ ପୋଲିସ ପଣ୍ଡ କରିଛି ା ହତ୍ୟା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଅଭିଯୋଗରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆସିକା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଝଗଡେଇ ଗୁମ୍ଫା ନିକଟରୁ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ କାବୁ କରିଥିଲା।

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକମାନେ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ନରେନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମର ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ (୪୫) ଓ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପାଟଣାସାହିର ଗଙ୍ଗା ଦାସ (୩୦)। ଗୁରୁତର ଆହତ ଜଣକ ହେଲେ ଛତ୍ରପୁରର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଦାସ (୨୬)।

ଟିଟିଇଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଜିଆରପି ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୫।୪- ଟିଟିଇଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜିଆରପି ଥାନାଧିକାରୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମୁଣ୍ଡାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଏଡିଜେ-୧ କୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତ ମୂଳକ ଜାମିନ ମିଳିଛି। ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ଦୁଇ ଜାମିନଦାରଙ୍କ ସହିତ ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ସହାୟତା କରିବା ଓ ଥାନାରେ ହାଜର ହେବାକୁ ଏଡିଜେ-୧ ଜଜ୍‌ ରେଖାପ୍ରସାଦ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବାସବୀ କନ୍ୟକା ପରମେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଜନ୍ମୋତ୍ସବ

ବାସବୀ କନ୍ୟକା ପରମେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଜନ୍ମୋତ୍ସବ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ରାଜାସାହି କଳିଙ୍ଗ ବୈଶ୍ୟ ସମାଜ ସଂଘ ଗୃହରେ ପୋଚିଲିମା ମହିଳା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜାତିର ଆରାଧ୍ୟ ଦେବୀ ମା’ ବାସବୀ କନ୍ୟକା ପରମେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଜନ୍ମୋତ୍ସବ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୫।୪-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ସକାଳେ ମାଶ୍ରିପଡା ଛକରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଏକ କାର୍‌ ସହ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଜି.ଉଦୟଗିରିର ତୁମୁସିଙ୍ଗିଆର ଲଛମନ ନାୟକ। କାର ନଂ(ଓଆର ୦୨ ବିୱାଇ ୭୨୪୮)ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ଯାଉଥିବା ନେଇ ପୋଲିସକୁ ଖବର ମିଳିଥିଲା। ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୬.୧୫ ମିନିଟରେ ପୋଲିସ ମାଶ୍ରିପଡା-କେଲାପଡା ରାସ୍ତା ମାଶ୍ରିପଡା ଛକରେ ଏକ କାରକୁ ଅଟକାଇଥିଲା। ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସେଥିରୁ ୪୫ କେଜି ୪୦୦ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ମିଳିଥିଲା। ପୋଲିସ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଗାଡି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ କରି ନଂ. ୩୪/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ରଥ ପରିକ୍ରମା

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ଜିଲା ସଡ଼କ ପରିବହନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସଚେତନତା ରଥ ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନାରେ ବୁଧବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ନୋଡାଲ ଏବଂ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଚାର ପତ୍ର ଓ ବ୍ୟାନଜର ଲଗାଇ ସଚେତନତା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ତହସିଲଦାର ସୋମନାଥ ମାଝି ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଆଇଆଇସି ପ୍ରଭାକର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳିତ ହୋଇଥିଲା । ନିଶା ସେବନ କରି ଗାଡ଼ି ଚାଳନା ନ କରିବା, ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବା, ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଗାଡ଼ି ନ ଚଳାଇବା ଏବଂ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ପାଳନ ଆଦି ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝାଇଥିଲେ । ଥାନାର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଶିକ୍ଷକମାନେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଉତ୍‌ଥାନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜି.ଉଦୟଗିରି ହବାକ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଗତ ୧୭ ତାରିଖରୁ ଚାଲିଥିବା ଉତ୍‌ଥାନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୩ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରରେ ୬ଷ୍ଠରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଯେପରି ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠକୁ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହାସଲ କରିବେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ପ୍ରତିକାରମୂଳକ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ବି.କରଡ଼ାବାଡି ପଞ୍ଚାୟତ: ନୂଆ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ

ବି.କରଡ଼ାବାଡି ପଞ୍ଚାୟତ: ନୂଆ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ବି.କରଡ଼ାବାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ନୂତନ ସରପଞ୍ଚ ଭାବେ ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ନାୟକ ବୁଧବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ବୁଗୁଡ଼ା ପ୍ରଥମଶ୍ରେଣୀ ଅଦାଲତର ଆଦେଶ ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଚିଠି (ନଂ.୬୯୪/ଜିପି୨୪.୪.୧୮) ଓ ବୁଗୁଡ଼ା ବିଡିଓଙ୍କ ଚିଠି (ନଂ.୯୮୬/୨୪.୪.୧୮) ପ୍ରକାରେ ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ସରପଞ୍ଚ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଦାଲତ ସୋମବାର ବି. କରଡ଼ାବାଡ଼ିର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ସୀମାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପଦବୀକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ସର୍ବାଧିକ ଭୋଟ ପାଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟାଙ୍କୁ ସରପଞ୍ଚ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ

ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକର କୁର୍ତ୍ତୁମଗଡ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ କୁର୍ତ୍ତୁମଗଡ ସରପଞ୍ଚ ବିସନ୍ତି ମଳିକ, ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥିଭାବେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରୀକ ତଥା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ସଦାନନ୍ଦ ମଳିକ, ହାଇହୋପ୍‌ ସୋସାଇଟର ସମ୍ପାଦକ ଲିଙ୍ଗରାଜ ପ୍ରଧାନ ଓ ନ୍ୟୁ ଭିଜନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ସଭାପତି ବରଦା ପ୍ରସନ୍ନ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ିଖୋଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଉସ୍ତାଳି ଗ୍ରାମରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଜନୈକ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଉସ୍ତାଳି ଗ୍ରାମରେ ବାହା ହୋଇଥିବା ତିରିଡ଼ା ଗ୍ରାମର ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝିଅ ସୁଜ୍ଞାନୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆମ ଗଁ। ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆମ ଗଁ। ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆମ ଗଁା ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ପଞ୍ଚାୟତର ସମସ୍ତ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସଚିବାଳୟରୁ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ରାଜସ୍ବ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

ରାଜସ୍ବ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

ଛତ୍ରପୁର,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରାଜସ୍ବ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ବୁଧବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ରାଜସ୍ବ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଥିଲା।