ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଓଭରଟେକ୍‌ କରିବାରୁ ଜୀବନ ଗଲା

ଓଭରଟେକ୍‌ କରିବାରୁ ଜୀବନ ଗଲା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୩।୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୁଆଖିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବାରବାଟି ନିକଟରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଏକ ଟ୍ରକକୁ ଓଭରଟେକ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଗୋପାଳପୁର ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ବେହେରା(୧୮)। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଏହାସହ ପୋଲିସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଗାଡିଗୁଡିକୁ ଜବତ କରିଛି। ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ଯାଜପୁର ଟାଉନ୍‌ର ଏନ୍‌ସି କଲେଜରେ ଭୋକେଶନାଲ୍‌ ଶିକ୍ଷା ନେଉଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଭଙ୍ଗା ଗୃହ ତଳେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ

ଭଙ୍ଗା ଗୃହ ତଳେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ

ଗଣିଆ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶିକ୍ଷା ହିଁ ବିକାଶର ମାପକାଠି। ଶିକ୍ଷା ବିନା ବିକାଶ ଅସମ୍ଭବ। ସଭିଏଁ ପଢିବେ ସଭିଏଁ ବଢିବେ ବୋଲି ନାରା ଦେବା ସହ ସରକାର ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ, ପୋଷାକ, ବହି ଓ ଉତ୍ତମ ଶୈକ୍ଷିକ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଦିଗରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି।

ମହିଳା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ନାମରେ ଫେକ୍‌ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ଯୁବକ ଗିରଫ

ପାରାଦୀପ,୨୨।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ଜଣେ ମହିଳା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ନାମରେ ଫେକ୍‌ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ବିଭିନ୍ନ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ, ଭିଡ଼ିଓ ଏବଂ ଆପତ୍ତି ଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ। ଗିରଫ ଯୁବକଙ୍କ ଘର ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁରେ।

ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ହେଉନି, ବଜାରରେ ଭାସିଲା ପରିବା

ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ହେଉନି, ବଜାରରେ ଭାସିଲା ପରିବା

କୁଜଙ୍ଗ,୨୨।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୁଜଙ୍ଗ ବଜାରରୁ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଜଳ ନଷ୍କାସନ ହୋଇପାରୁନି। ତେଣୁ ଚଳିତବର୍ଷାରେ ବଜାର ମଧ୍ୟରେ ବର୍ଷା ପାଣି ଜମି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଶହ ଶହ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ସାଧାରଣ ଗ୍ରାହକ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଛନ୍ତି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ :  ସଚେତନତା ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ଅଧିକ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ସଚେତନତା ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ଅଧିକ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୨।୭: ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ କଟକ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ତେବେ କୃଷକଙ୍କ ସଚେତନତା ନିମନ୍ତେ ହୋଇଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଚେତନତା ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଭାଜପାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ

ଡେରାବିଶ,୨୧। ୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭାଜପାର ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ ଓ ଦିନିକିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ବ୍ଳକ ଅଧୀନ ଅନୁଆପଡ଼ା ଛକଠାରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସାମଲ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଶିଶୁପୁତ୍ର ସହ ମା’ର ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ : ପୁଅକୁ ମାରି ମା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା କହୁଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ

ନାଉଗଁା,୨୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗଁା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଲଣା ପଞ୍ଚାୟତ ୧୦ନଂ.ଓ୍ବାର୍ଡ ଶଠଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା: ବୈତରଣୀ, ବୁଢ଼ା, ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀର ଜଳପତ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) - ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ଯାଜପୁର ଜିଲା ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିବାରୁ ନଦୀରେ ପ୍ରଥମଥର ବନ୍ୟାଜଳ ଆସିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ, ବିଜୁ ପକ୍କାଘର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗୌତମବୁଦ୍ଧ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଯାଜପୁର ପୌରାଞ୍ଚଳର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବା ଏକ ସଭା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ବ୍ଲକ ଫାଜଲପୁର ଗ୍ରାମର ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୧।୭- ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ଶୀର୍ଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାର୍କ ପାଚେରୀ ପାଶର୍‌ବ ଡ୍ରେନ ଭୁଷୁଡିଲା

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାର୍କ ପାଚେରୀ ପାଶର୍‌ବ ଡ୍ରେନ ଭୁଷୁଡିଲା

ଓଡ଼ଗାଁ, ୨୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଫଳରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଓଡଗାଁ ରାମ ସାଗର ପାର୍କ ପାଚେରୀ ପାର୍ଶ୍ୱ ଡ୍ରେନ ଶନିବାର ଭୁଷୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସ୍କୁଲ ପାଚେରି ଭୁଷୁଡ଼ିଲା

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସ୍କୁଲ ପାଚେରି ଭୁଷୁଡ଼ିଲା

ନିରାକାରପୁର,୨୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ସର୍ବପୁରାତନ କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ଏକାଡେମୀ ସ୍କୁଲର ପୂର୍ବପଟ ପାଚେରି ଭୁଷୁଡ଼ି ପଡିଛି। ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ସୁବିଧା ନ ଥିବାରୁ ସ୍କୁଲ ପରିସର ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଛି।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ରୂପେଶ