ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଆତଙ୍କ:ଜଣେ ଗିରଫ

ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଆତଙ୍କ:ଜଣେ ଗିରଫ
ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨।୧: ଲୋଚାପଡ଼ା ଧୋବାସାହିରେ ଥିବା ଏକ ଚିକେନ୍‌ ଦୋକାନଙ୍କୁ ଦାଦା ବଟି ମା ଗିବା ସହ ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ଜୀବନରେ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେବା ଘଟଣାରେ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ମୋହନ ରାଓ। ଘଟଣାରେ ବ୍ୟବହୃତ ବାଇକ୍‌କୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ନଂ. ୨/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ ଲୋଚାପଡ଼ା ଧୋବାସାହିରେ ଥିବା ଚିକେନ୍‌ ଦୋକାନ ମାଲିକ ନିରଞ୍ଜନ ସେଠୀ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରୁଥିଲେ। ବାଇକ୍‌ରେ ୨ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ଧୁ ଲଗାଇ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାଦା ବଟି ମାଗିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ସେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବ: ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ

 ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପେଥାଇ ବାତ୍ୟାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।  ଗତ ତିନିଦିନ ହେବ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବା ସାଙ୍ଗକୁ କୋହଲା ପାଗ ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିପକାଇଛି।

ରାଜ୍ୟରେ ୫ବର୍ଷରେ ମଲେଣି ୩୫୩ ହାତୀ

ରାଜ୍ୟରେ ୫ବର୍ଷରେ ମଲେଣି ୩୫୩ ହାତୀ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ପୁଣି ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ରେଞ୍ଜରୁ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀର କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। 

ଋଷିକୁଲ୍ୟାରୁ ପୁରୀ ଜିଲାକୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ : ପ୍ରଥମେ ବ୍ରିଜ୍‌ , ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ କର: ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଶ୍ରୀବଣା ନିକଟସ୍ଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରୁ ପୁରୀ ଜିଲାର ବ୍ରହ୍ମଗିରି, କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ, କଣାସ, ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକକୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ହେବ ା ଏଥିସହ ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକର ୯ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ମଧ୍ୟ ପାଣି ମିଳିବ ା 

୨୦୦ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

୨୦୦ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ସୋମବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଠାରେ ଉପଖଣ୍ଡର ୨୦୦ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୧୩ ଜଣଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ ଫଣ୍ଡ ଏବଂ ଜିଲା ରେଡ଼କ୍ରସ ଫଣ୍ଡରୁ ୭୬ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆଖୁ ଚାଷୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସଂଘର ଦାବି ଯେ, ତୁରନ୍ତ ଆସିକା ଚିନି କାରଖାନାରେ ଆଖୁପେଡ଼ା ଆରମ୍ଭ 

ପିଅନଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ପିଅନଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ବ୍ର୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ପୁଣି ପ୍ରଶ୍ନଉଠିଛି ା ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନେକରୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ମାସିକ ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଏସ୍‌ପି :  ପୁରୁଣା ମାମଲା ଶେଷ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ମାସିକ ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଏସ୍‌ପି : ପୁରୁଣା ମାମଲା ଶେଷ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୧୨:ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ସିସିଟିଏନଏସ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସୋମବାର ମାସିକ ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଭରସା

ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଭରସା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୧୨-ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ପଢ଼ା ସହ ଖେଳ ମଧ୍ୟ ଜରୁରି । ସୁସ୍ଥ ମନ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ଗଠନରେ ଖେଳର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏଥି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟଠାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଖେଳକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଅନ୍ତି ବୋଲି ସର୍ବଦା କୁହନ୍ତି । ହେଲେ ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ଚିତ୍ର ଭିନ୍ନ । ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରର ଅଧିକାଂଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିଆ ନାହିଁ । 

ଆବୁଧାବିରେ ଫସିଛନ୍ତି ଶ୍ରମିକ

ଛତ୍ରପୁର,୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆବୁଧାବିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁରର ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ରାଜୁ ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ ସୁରେଶ । ସୁରେଶ ୬ ମାସ ପୂର୍ବେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଆବୁଧାବି ଯାଇଥିଲେ ।

ଭଞ୍ଜନଗର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଜିଲା ହସ୍ପିଟାଲ ମାନ୍ୟତା ଦାବି, ୨୪ରେ କଂଗ୍ରେସର ଭଞ୍ଜନଗର ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଭଞ୍ଜନଗର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଜିଲା ହସ୍ପିଟାଲ ମାନ୍ୟତା ଦାବି, ୨୪ରେ କଂଗ୍ରେସର ଭଞ୍ଜନଗର ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ରାଜସ୍ବ ଉପଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଉପଖଣ୍ଡ। ଏଠାରେ ଥିବା ଉପଖଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଉପଖଣ୍ଡ ସମେତ ପଡ଼ୋଶୀ ନୟାଗଡ଼ ଓ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ଶହଶହ ରୋଗୀ  ଆସିଥାନ୍ତି ।

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଳକ ଆହତ

ଛତ୍ରପୁର,୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର ବାଇପାସ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ସୋମବାର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାରୁ ଚାଳକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀମଦ ଭାଗବତ ଗୀତା ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଛତ୍ରପୁର,୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଦିବ୍ୟଜୀବନ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗୀତା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ୧୧ଟି ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀମଦ୍‌ ଭାଗବତ ଗୀତା ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା ।

ମଦ ଭାଟିକୁ ବିରୋଧ: ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ମଦ ଭାଟିକୁ ବିରୋଧ: ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଶେରଗଡ଼, ୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପିତଳ ପଞ୍ଚାୟତ ପାକିଡ଼ି ଗ୍ରାମରେ ମଦ ଭାଟିକୁ ବିରୋଧ କରି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସୋମବାର ମଦଭାଟିରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଭାଟିରେ ଥିବା ମଦ ପ୍ୟାକେଟ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ଆସବାବପତ୍ର ଜଳିଯାଇଛି।