ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଆରମ୍ଭ ହେବ ସଲିଡ ୱେଷ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ନିର୍ମାଣ

ଆରମ୍ଭ ହେବ ସଲିଡ ୱେଷ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ନିର୍ମାଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨।୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)ର ସାଧାରଣ ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ସଲିଡ ୱେଷ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ (କଠିନ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ପ୍ରକଳ୍ପ) ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ମହାନଗର ନିକଟ ମହୁଡ଼ାଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ଆବଶ୍ୟକ ଜମି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ୪୨.୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ କରାଯାଇଛି। ତନ୍ମଧ୍ୟରୁ ସରକାର ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଆକାରରେ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ସହରାଞ୍ଚଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ଅଣାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି। ଅବଶିଷ୍ଟ ଅର୍ଥ ବିଏମ୍‌ସି ବହନ କରିବ। ମେୟର କେ. ମାଧବୀ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ମହାନଗରର ସର୍ବାଙ୍ଗୀନ ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ଦଳମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚ୍ୟାଉ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ହୋଇଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ସେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ନିର୍ବାଚିତ କର୍ପୋରେଟରମାନେ ସହଯୋଗ କରିବା ଉପରେ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ଡେପୁଟି ମେୟର ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ନାୟକ, କମିଶନର ନିଖିଲ ପୱନ କଲ୍ୟାଣ, ଡେପୁଟି କମିଶନର ସୌରୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରାଉତରାୟଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ୟାମବାବୁ ପାତ୍ର ଓ ବସନ୍ତ ପାଢ଼ୀ ଏବଂ ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ କମିଶନର ପୱନ କଲ୍ୟାଣ। ସହରାଞ୍ଚଳ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିବା ଏବଂ ସମୁଦାୟ ୪୦ ୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟରୁ ୩୭ ୱାର୍ଡରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଘରୋଇକରଣ କରାଯାଇଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ସୁଧାର ଆସି ନ ଥିବା କଂଗ୍ରେସ କର୍ପୋରେଟର ବି. ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଘରୋଇକରଣ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାର ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଏମ୍‌ସିରେ ଡିଏଲଆର ଭାବେ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ସେ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଏହାର ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର ନ ମିଳିବାରୁ ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଓଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ପୋରେଟର ବୈଠକ ସ୍ଥଳରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ବିଧାୟକ, ମେୟର ଓ ଶାସକ ବିଜେଡିର କେତେକ କର୍ପୋରେଟର ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ସେମାନେ ଧାରଣାରୁ ଉଠିଥିଲେ। ୨୦୧୮ ପୌର ନିର୍ବାଚନ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ବୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇ ଚାଲିଥିବା ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଶେଷ କରିବାକୁ ବିଧାୟକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ। ସ୍ବାଧୀନ କର୍ପୋରେଟର ଅଶୋକ କୁମାର ଶୁକ୍ଲ ଓଡ଼ିଶା ପୌର ନିଗମ ଆଇନରେ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଅଧିକାର ଓ କ୍ଷମତା କ’ଣ ରହିଛି ସେନେଇ ବୈଧାନିକ ପ୍ରଶ୍ନ କମିଶନରଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ। ବିଏମ୍‌ସିର କେତେକ ଅଧିକାରୀ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କୁ ଅସମ୍ମାନ କରୁଥିବା ଏବଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ୱାର୍ଡ ସମସ୍ୟା ନେଇଗଲେ ସୌଜନ୍ୟତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବସିବା ପାଇଁ କହୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ନାମ ଉଚ୍ଚାରଣ ନ କରି ସେ ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ପ୍ରବଳ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିବାରୁ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କମିଶନର କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଣିକି ଏହାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲା। ରାଜୀବ ଆବାସ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ମଧ୍ୟ ଚଞ୍ଚକତା ହେଉଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବିଜେଡି କର୍ପୋରେଟର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମହାରଣା କହିଥିଲେ, ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଏମ୍‌ସିରେ ଏହା ଫେଲ ମାରିଛି। ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡରେ ମହିଳାମାନେ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ କରି ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ମହାନଗର ନିଗମରେ ସେମାନଙ୍କ ଆବେଦନଗୁଡ଼ିକ ବିଡ଼ା ବାନ୍ଧି ପକାଇ ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ ଋଣ ଲଗାଣ ଲାଗି ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକୁ ସୁପାରିସ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ସମସ୍ୟାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ପାଇଁ ମହାରଣା ଦାବି କରିଥିଲେ। ଅପରପକ୍ଷରେ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ କମିଶନର କହିଥିଲେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଆଉ ୪ଟି ଭେଣ୍ଡିଂ ଜୋନ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଏବଂ ଜଳାଶୟଗୁଡ଼ିକର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ଆଧୁନିକୀକରଣ କରାଯିବ। ମୁଖ୍ୟତଃ ବିଜିପୁର, ହରିଡ଼ାଖଣ୍ଡି ପୋଖରୀ ଏବଂ ଶାଳିଆ ବନ୍ଧ, ସୁନାରୀ ବନ୍ଧକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଇଥିବା କମିଶନର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। କର୍ପୋରେଟର ସଂଘମିତ୍ରା ଦଳାଇ, ମମତା ବିଷୋୟୀ, ବୀରେନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଅନିଲ କୁମାର ନାୟକ, ଗୀତା ମାଧୋଇ, ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଆଲୋଚନାରେ ଭାଗ ନେବା ସହ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପସ୍ଥାପାପନ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମାଣିତରାରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ମାଣିତରାରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ମାଣିତରା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପଲକ୍ଷେ କୃଷକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମାଣିତରା ସେବା ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ବବୁଲ କୁମାର ନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ମାଣିତରା ସରପଞ୍ଚ ଶାନ୍ତିଲତା ନାୟକ, ନାଏବ ସରପଞ୍ଚ କାଳୁଚରଣ ପ୍ରଧାନ, ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ, ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ବୁଗୁଡ଼ା ଶାଖା ପରିଚାଳକ ମହେଶ୍ୱର ବେହେରା, ସୁପରଭାଇଜର ସାରଙ୍ଗଧର ଦାଶ, ଆର୍ଥିକ ସାକ୍ଷରତା ସଂଯୋଜକ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ପିଇଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ସମ୍ପାଦକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବିଷୋୟୀ ଓ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଓ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅର୍ଥତତ୍ତ୍ବ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନୀତିରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ବିପ୍ଲବ ପାତ୍ର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ନେଇ ସିବିଆଇ ଜେରା କରିଥିବାରୁ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ନୈତିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଧରାକୋଟ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଧରାକୋଟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଧରାକୋଟ ସରପଞ୍ଚ ଅଞ୍ଜଳୀ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।

ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ, ୩ ଗିରଫ

ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ, ୩ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୭: ଜାଲ କାଗଜପତ୍ର ଜରିଆରେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ପ୍ରାୟ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା । ଟାଉନ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୭: ସ୍ଥାନୀୟ ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଦୁର୍ଗାମନ୍ଦିର ଛକଠାରେ ଗତ ୧୦ ତାରିଖ ଏକ ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ହୋଇଥିବା ବୋମା ମାଡ଼ ଘଟଣାର ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ସୋମବାର ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ତ୍ରିନାଥ ପଟେଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସିମନବାଡ଼ିରେ ୧୦୮ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା, ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ଡ

ସିମନବାଡ଼ିରେ ୧୦୮ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା, ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ଡ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପବିତ୍ର କର୍କଟ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସିମନବାଡ଼ି ଠାରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ସମେତ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ଡ ଏବଂ ରାମାର୍ଚ୍ଚନା ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପୁରୀରୁ ଆସିଥିବା ମହନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଗାଁର ଶେଷ ମୁଣ୍ଡରୁ ସ୍ବାଗତ କରି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ, ଢ଼ୋଲ ବାଦ୍ୟରେ ବଜାର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପୂଜାମଣ୍ଡପକୁ ଆଣିଥିଲେ।

କାର୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ,୨ ଗିରଫ

କାର୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ,୨ ଗିରଫ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୭ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ସୁନାପାଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳରୁ ସୋମବାର ପ୍ରେସ୍‌ ଲେଖା ଥିବା ଏକ କାରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୨ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାମବେରି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଲମ୍ବୋଦର ବେହେରା ଓ ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାକୁଡ଼ ।

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୪ ଅଟକ

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୪ ଅଟକ

ଛତ୍ରପୁର,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ଟାଙ୍ଗଣାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆ ନଗରଢିହର ଗୋଚର ଜମିରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଶୀତଳାପଲ୍ଲୀ ଗାଁର ତଥା ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ଏଙ୍କା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା।

ଚିକେନ ରବି ହତ୍ୟା ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲେ ଭାଇ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୭: ବ୍ରହ୍ମପୁରର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚିକେନ ରବି ଓରଫ ରବି ବେହେରା ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର ସୋମବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ (ପ୍ରଥମ)ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିଲା। ଚିକେନ ରବିଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ଟୁଟି ବେହେରା କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଭାବେ ନିଜ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବର୍ଷାଦିନ ଆସିଲେ ମନେପଡ଼େ

ବର୍ଷାଦିନ ଆସିଲେ ମନେପଡ଼େ

ରାଇକିଆ,୧୭ା୭(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)ବର୍ଷା ଦିନ ଆସିଲେ ବଜାରରେ ଭଳିକି କଳି ଛତା ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।

୧ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଚାରା ବିକ୍ରି କରାଯିବ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଦିଗପହଣ୍ଡି ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୪,୫୦୦ ଚାରା ରୋପଣ କରାଯିବ । ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ଦିଗପହଣ୍ଡି, ଚିକିଟି ଓ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଜନସାଧାରଣ ଓ ସରକାରୀ ବେସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକୁ ୧ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିଭିନ୍ନ କିସମର ୧ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଚାରା ବିକ୍ରି କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଫିରିଙ୍ଗିଆରେ ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଫିରିଙ୍ଗିଆରେ ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୧୭ା୭ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତି ଦ୍ୱାରା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ