ରାୟଗଡା

ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

ଜେକେପୁର,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜେକେପୁର ଦୈନିକ ବଜାର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଆଇଓବି ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ମଞ୍ଜୁମାତା ବାଙ୍ଗାଲୋର ଆୟାଙ୍ଗର ବେକେରୀରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ନିଅଁ। ଲାଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟାବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଦେଖି ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭରମାନେ ବେକେରୀର ମାଲିକ ଦୀପୁଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ପରେ ସେ ଆସି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବରପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଅଁାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଦୋକାନରେ ଥିବା ଆଇସ୍‌ କ୍ରିମ୍‌, କେକ୍‌, କୋଲ ଡ୍ରିଙ୍କ୍ସ, ଡି.ଫ୍ରିଜ୍‌ ୩ଟି, ବହୁ ମିଠା ସାମଗ୍ରୀ ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଆନୁମାନିକ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଏହାର ମାଲିକ ଦୀପୁ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ରାୟଗଡା

୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଆରେ ନାମଫଳକ

ଜୟପୁର,୨୧।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଉପଖଣ୍ଡରେ ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମା, ପୌରସଂସ୍ଥା ଏବଂ ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ଓଡିଆ ଭାଷାରେ ନାମଫଳକ ମେ ୧୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଲେଖାଯିବ। ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଉପଜିଲାପାଳ ବିକାଶଚନ୍ଦ୍ର ବାଇନ ଏବଂ ଆଇଟିଡିଓ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଧିକାରୀ ଆର୍ତ୍ତତ୍ରାଣ ତ୍ରିପାଠୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ

ଅସହ୍ୟ ହେଲା ପୁଅବୋହୁଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା:କାଲିମେଳା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଲଟିଛି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ଅସହ୍ୟ ହେଲା ପୁଅବୋହୁଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା:କାଲିମେଳା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଲଟିଛି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

କାଲିମେଳା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମଣିଷ କେତେ ଅବିବେକି ହୋଇପାରେ ତାର ଏକ ନଜିର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କାଲିମେଳା ଅଞ୍ଚଳରେ। ନିଜ ଜନ୍ମ କଲା ବାପକୁ ଦିନଦିନ ଧରି ଖାଇବାକୁ ନଦେଇ ମାଡ଼ମାରି ବଡପୁଅ ବୋହୁ ଲହୁଲୁହାଣ କରିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଶେଷରେ ଅସହାୟ ବାପ ସାନପୁଅକୁ ଧରି ଘରୁ ଚାଲି ଆସିଛନ୍ତି। ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଛି କାଲିମେଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଜାଙ୍ଗିବାଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଏମପିଭି-୩୯ ଗ୍ରାମରେ। ଏହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାନ ପୁଅ (୨୩)ଙ୍କୁ ବଡପୁଅ ବୋହୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ମାଡ଼ ମାରୁଥିବା ଏହି ବାପ ପୁଅ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମାଡ଼ ଭୟରେ ଉଭୟେ ଘରୁ ପଳେଇଆସି କାଲିମେଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି।

ସୁଧୁରୁନି ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା: ନଳକୂପ ସ୍ଥାପନ ଦାବି

ଶିଖାପାଲୀ, ୨୧।୪-ମାଲକାନଗିରି ସଦର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାଲାଣଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଡୋଡିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଗାଁରେ ୭ଟି ନଳକୂପ ଥିବା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ଠିକ୍‌ଭାବେ କାମ କରୁନାହିଁ। ଏ ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମିସ୍ତ୍ରି ଆସି ଖାଲି ପାଇପ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ସେଗୁଡିକୁ ସଫା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ତେଣୁ ନଳକୂପରୁ ପାଣି ବାହାରୁ ନାହିଁ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ଗ୍ରାମରେ ୭୬ ପରିବାରରେ ୪୮୦ ଲୋକେ ପାଣି ଟୋପେ ପାଇଁ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି । ଗ୍ରାମରେ ୪ଟି ସୋଲାର ଟ୍ୟୁବଓ୍ବେଲ ବସାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ବୀରକିଶୋର ପଡିଆମୀ ଓ ଦେବା ତାତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ ପିଇଓ ଓ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ନ ଦେଲେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବୁ ବୋଲି ଗ୍ରାମର ଭୀମା କବାସି, ଦେବା ସୁଚାକି, ଇମୀ କବାସି, ଜଗା ସୋଡି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତାରେ ଖାଲ : ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ରାସ୍ତାରେ ଖାଲ : ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୨୧।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ହାଇସ୍କୁଲ ଛକ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ପାଇପ ଲାଇନ ବିଛାଇବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଖାଲ ଖୋଳାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଗମନାଗମନ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ।ଅନେକ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଘଟୁଛି । ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ସ୍କୁଲ ଯିବା ଆସିବା କରିବା ବେଳେ ଏହି ଖାଲରେ ପଡ଼ି ଖଣ୍ଡିଆଖାବରା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଥାନା, ଏସ୍‌କେସିଜି କଲେଜ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନକୁ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ସଂଯୋଗ କରୁଛି । ରାସ୍ତା ଉପରେ ଖାଲ ଖୋଳାଯାଇ ପାଇପ ବିଛାଇବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ରଖାଯାଇଥିବାରୁ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି । କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତୁରନ୍ତ କାମ ସାରି ଖାଲ ପୋତିବା ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଗୁଣପୁରରେ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦିଗହରା

ଗୁଣପୁରରେ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦିଗହରା

ଗୁଣପୁର, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ସହରରେ କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଗୁରୁତର ହୋଇଛି । ଆଗକୁ ପୁଣି ଖରା ଅଧିକ ବଢିବ । ଏହି ସମସ୍ୟା ଆହୁରି ଉତ୍କଟ ହେବ । ଗ୍ରାମଞ୍ଚଳଠାରୁ ସହରରେ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ସମସ୍ୟା ବଳି ଯାଇଛି । ସହରର ଯଦି ଏପରି ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ତେବେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତି କିପରି ଥିବ ତାହା ସହଜରେ ଅନୁମେୟ । ସହରର ଉଚ୍ଚା ଅଞ୍ଚଳରେ କୁଅଗଡିକ ଶୁଖି ଗଲାଣି । ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଠିକ ଭାବେ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ । ଏଥିପ୍ରତି କାହାର ନଜର ପଡ଼ୁନାହିଁ । ଗୁଣପୁର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିରେ ନୂତନ ଭାବେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ଥାୟୀ କଲୋନି, ଗୋପାଳନଗର, ଶେଖର ନଗର, ରାମେଶ୍ୱର ନଗର, ମରାଠିଗୁଡା, ହାଉସିଂବୋର୍ଡ ଭଳି ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉଗ୍ରରୁପ ନେଇଛି ।

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ମାଲ ପରିବହନ

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ମାଲ ପରିବହନ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୨୧।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲାରେ ଟ୍ରକ, ମିନିଟ୍ରକ ଓ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଆଦି ଯାନବାହନ ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ମାଲ ପରିବହନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଏହିସବୁ ଯାନବାହନରେ ଓଭରଲୋଡିଂ କରି ଅର୍ଥାତ ଧାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷମତାଠାରୁ ବହୁ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଜିନିଷପତ୍ର ଲଦି ନିଆଯାଉଛି। ଏଭଳି ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ମାଲ ପରିବହନ ଯୋଗୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଡ୍ରାଇଭର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ବିଶେଷକରି ଅତି ଗଡାଣି ଓ ଘାଟିରାସ୍ତାରେ ଗାଡ଼ି ଓଲଟି ପଡ଼ିବାର ଆଶଙ୍କା ରହୁଛି। ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ ଅଧିକ ରୋଜଗାର ତଥା ଅର୍ଥ ଲୋଭରେ ଟ୍ରକ, ମିନିଟ୍ରକ ଓ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଆଦି ଗାଡ଼ିର ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱ ସମେତ ପଛପଟ ଓ ଡାଲାରେ ବହୁ ଜିନିଷପତ୍ର ବୁହାଯାଉଛି।

କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଫେଲ୍‌:ଶହେ ଦିନର କାମ ମିଳୁନି

କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଫେଲ୍‌:ଶହେ ଦିନର କାମ ମିଳୁନି

ଜୟପୁର,୨୧। ୪ (ନି.ପ୍ର.):ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା (ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌) କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ଜବ୍‌କାର୍ଡ଼ଧାରୀଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରି ରଖିବାରେ ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ଶହେ ଦିନର କାମ ଯୋଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି ପ୍ରଶାସନ। ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ୭୨ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଏହି ଯୋଜନାରେ କାମ ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୬୫୧ ଜଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଦାବି କରିଥିବା ବେଳେ ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୯୭୨ ଜଣଙ୍କୁ କାମ ମିଳିଛି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ୨୧୫୦ ଜଣ ଶତ ପ୍ରତିଶତ କାମ ପାଇଛନ୍ତି। ଏହି ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଯୋଜନାର ବିଫଳତା ଦର୍ଶାଉଛି।

ଅସହ୍ୟ ତାତି ଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୨୧। ୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ସାଙ୍ଗକୁ ଅସହ୍ୟ ତାତି ଯୋଗୁ ଗଜପତି ଜିଲାରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକେ ପ୍ରାୟତଃ ଘରୁ ପଦାକୁ ବାହାରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁନାହାନ୍ତି। ଲୋକେ ପଦାକୁ ବାହାରିଲେ ଛତା, ଟୋପି ପିନ୍ଧୁଥିବା ନଚେତ ମୁଣ୍ଡରେ ଓଦାକନା ବାନ୍ଧୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ରାସ୍ତାଗୁଡ଼ିକ ଜନଶୂନ୍ୟ ହେବା କାରଣରୁ ଖାଁ ଖାଁ ଲାଗୁଛି। ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଅଧିକାଂଶ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହୁଥିବା ବେଳେ ମୃଦୁପାନୀୟ ଦୋକାନ, ଆଇସକ୍ରିମ ପାର୍ଲର, ଆଖୁରସ, ତରଭୁଜ ବ୍ୟବସାୟ ବେଶ୍‌ ଜମୁଛି। ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଓ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ସକାଳୁଆ ହୋଇଥିବାରୁ ସକାଳ ସମୟରେ ରାସ୍ତା ଭିଡ ରହୁଛି।

କାଠ ସହ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ,୨ ଗିରଫ

କାଠ ସହ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ,୨ ଗିରଫ

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ରେଞ୍ଜ ଶିକରପାଇ ସେକ୍ସନର ସାଜାବିଟ ଅଧୀନ ମାଝିଗୁଡା ନିକଟରୁ ବନ ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ସେଣ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ କାଠ ସହ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରିଛି । ଏଥିସହ ୨ ଜଣ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ।

କୋରାପୁଟ: କୋମ୍ବିଂ ବେଳେ ମିଳିଲା ବିସ୍ଫୋରକ

କୋରାପୁଟ: କୋମ୍ବିଂ ବେଳେ ମିଳିଲା ବିସ୍ଫୋରକ

କୋରାପୁଟ/ଅନକାଡେଲି,୨୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକର ଅନକାଡେଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ର ୧୩ ନମ୍ବର ବାଟାଲିୟନର ଯବାନମାନେ କୋମ୍ବିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ବିସ୍ଫୋରକ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ମାଓବାଦୀମାନେ ଏସବୁ ଅନକାଡେଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଖଡ଼ାପୁଟ-ସିନ୍ଧିପୁଟ ମଧ୍ୟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ।

କୁଅରୁ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କାଶୀପୁର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶୀପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଇଗୁଡା ଗଁାର ପ୍ରକାଶ ନାଏକଙ୍କ ୪୮ ଦିନର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରଙ୍କ ମୃତ ଦେହକୁ ପୋଲିସ କୁଅରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି । ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ କେହି କୂଅ ଭିତରେ ପକାଇ ଦେଇଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଆହତ କୁଟ୍ରା ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ଆହତ କୁଟ୍ରା ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ଗୁଣପୁର,୨୦। ୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ଜିଆଇଇଟି ପରିସରକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ କୁଟ୍ରା ବାଟବଣା ହୋଇ ଚାଲି ଆସିଥିଲା । ଏହାକୁ ଜିଆଇଆଇଟିର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦେଖିଥିଲେ । କୁଟ୍ରାଟି ଆହତ ହୋଇଥିବା ଦେଖି ବନ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ ।