ଖେଳ |

ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌କୁ ନେଇ ମୁଗୁରୁଜାଙ୍କ ଚିନ୍ତା

ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌କୁ ନେଇ ମୁଗୁରୁଜାଙ୍କ ଚିନ୍ତା

ବ୍ରିସବେନ, ୨।୧(ଏଏଫପି)-ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟେନିସ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ବିଶ୍ୱର ୨ ନମ୍ବର ମହିଳା ଖେଳାଳି ଗାର୍ବିନ ମୁଗୁରୁଜା ଏବେ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ଚିନ୍ତାରେ। ଆହତ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ସେ ବ୍ରିସବେନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅଧାରୁ ଓହରିଛନ୍ତି। ସିଜନର ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନର ଓ୍ବାର୍ମଅପ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟଭାବେ ବ୍ରିସବେନ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ପରିଚିତ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ସେଟ୍‌ରେ ସେ ସର୍ବିୟାର ଆଲେକଜାଣ୍ଡ୍ରା କ୍ରୁନିକ୍‌ଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ୨-୧ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଥିବାବେଳେ ଏକ ସର୍ଭିସ ଶଟ୍‌ ଖେଳି ଅଚେତ ହୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ଆଉ ଖେଳିପାରି ନ ଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ମ୍ୟାଚ ୫-୭, ୭-୬(୭/୩), ୨-୧ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲା। ଫଳରେ କ୍ରୁନିକ୍‌ ବିଜୟୀ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସିରିଜ , ଟେନିସ ରବି ନାରାୟଣ ଚାମ୍ପିୟନ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସିରିଜ , ଟେନିସ ରବି ନାରାୟଣ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୭(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ମେଣ୍ଢାଶାଳସ୍ଥିତ ଗୁରୁକୂଳ ରିସର୍ଟରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସିରିଜ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବାଳକ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ବିଭାଗ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାର ରବି ନାରାୟଣ ସାହୁ।

ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ, ଏକାଡେମୀ ନିଶାରେ ସୁମିତ

ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ, ଏକାଡେମୀ ନିଶାରେ ସୁମିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୭(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-କ୍ରୀଡ଼ା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶା ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରି ସାରିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆନ୍ତରିକତା ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଶ୍ରେଣୀୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପଲବ୍ଧ ଯୋଗୁ ଏବେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭାରତର କ୍ରୀଡ଼ା ରାଜଧାନୀଭାବେ ପରିଚିତ ହେଉଛି।

ମ୍ୟାକେଞ୍ଜି ବାଂଲାଦେଶର ନୂଆ ବ୍ୟାଟିଂ ପରାମର୍ଶଦାତା

ମ୍ୟାକେଞ୍ଜି ବାଂଲାଦେଶର ନୂଆ ବ୍ୟାଟିଂ ପରାମର୍ଶଦାତା

ଢାକା, ୨୧ା୭ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ନିଲ୍‌ ମ୍ୟାକେଞ୍ଜି ଶୁକ୍ରବାର ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ନୂଆ ବ୍ୟାଟିଂ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ଏହାର ଗତ ୬ଟି ଟେଷ୍ଟ ଇନିଂସରେ ୨୦୦ ରନ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି।

ମାନସୀଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ସ୍ବାତିଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ମାନସୀଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ସ୍ବାତିଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୭(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜୁନିୟର ଏସିଆନ ରେସଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାରତର ମାନସୀ ଓ ସ୍ବାତି ସିନ୍ଧେ ଯଥାକ୍ରମେ ରୌପ୍ୟ ଓ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମାନସୀ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ବାଉଟ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ନାଦିଆ ନାରିନ (୧୦-୦) ଓ ଝାନେରକା ଆଶାନୋଭା (୧୧-୦)ଙ୍କୁ ଟେକ୍‌ନିକାଲ ସୁପରିଓରିଟିରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫୁଟବଲ , ଥାଇଲାଣ୍ଡଠାରୁ ହାରିଲା ଭାରତ

୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫୁଟବଲ , ଥାଇଲାଣ୍ଡଠାରୁ ହାରିଲା ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୭(ପି.ଟି.)- ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ ଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଦଳ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚର ଭାରତ ୨-୧ ଗୋଲରେ ଥାଇଲାଣ୍ଡଠାରୁ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି। ମ୍ୟାଚ୍‌ର ୧୮ତମ ମିନିଟରେ ବିକ୍ରମ ପ୍ରତାପ ସିଂ ଗୋଲ ଦେଇ ଭାରତକୁ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇଥିଲେ।

ମହାରାଜଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲିଂ , ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨୭୭/୯

ମହାରାଜଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲିଂ , ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨୭୭/୯

କଲମ୍ବୋ, ୨୧।୭(ଏଏଫପି)- ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର କେଶବ ମହାରାଜଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦମ୍‌ଦାର ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ମାତ୍ର ୧୧୬ ରନ ବ୍ୟୟ କରି ମହାରାଜ ୮ ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍‌ ଦିବସ ପାଳିତ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍‌ ଦିବସ ପାଳିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୭(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଚେସ୍‌ ଗୁରୁକୁଳ ଏସ୍‌.ଆର. ଚେସ୍‌ ସେଣ୍ଟର ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍‌ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଚେସ୍‌ର ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର କରିବା ସହ ଏହାକୁ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

ଜମାନଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଦ୍ୱିଶତକ , ପାକିସ୍ତାନର ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ

ଜମାନଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଦ୍ୱିଶତକ , ପାକିସ୍ତାନର ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ

ବୁଲାଓ୍ବାଓ, ୨୧।୭ (ଏଏଫପି)- ଯୁବ ଓପନର ଫଖର ଜମାନଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଦ୍ୱିଶତକୀୟ ପାଳି ବଳରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଚତୁର୍ଥ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଘରୋଇ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୨୪୪ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟସ୍‌ ଜିତି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୩୯୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥଲା।

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ପ୍ରଥମ ଯୁବ ଟେଷ୍ଟ:  ଭାରତର ଇନିଂସ ବିଜୟ

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ପ୍ରଥମ ଯୁବ ଟେଷ୍ଟ: ଭାରତର ଇନିଂସ ବିଜୟ

କଲମ୍ବୋ, ୨୦।୭(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ପ୍ରଥମ ଯୁବ କ୍ରିକେଟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୧୯ ରନରେ ଘରୋଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟସ୍‌ ଜିତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୭୦.୩ ଓଭରରେ ୨୪୪ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଥିଲା। ଜବାବରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରି ଓପନର ଅଥର୍ବ ତାଇଡେଙ୍କ ୧୧୩ ରନ ଓ ଆୟୁସ୍‌ ବଦୋନୀଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୧୮୫ ରନର ଶତକୀୟ ପାଳି ବଳରେ ୧୩୪.୫ ଓଭରରେ ୫୮୯ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଥିଲା। ଫଳରରେ ଭାରତ ୩୪୫ ରନର ବୃହତ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୯୫.୨ ଓଭରରେ ୩୨୪ ରନ କରିଅଲଆଉଟ ହୋବା ଫଳରେ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୧୯ ରନରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସିରିଜ ଟେନିସ: ରବି ନାରାୟଣ ଚାମ୍ପିୟନ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସିରିଜ ଟେନିସ: ରବି ନାରାୟଣ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୭(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ମେଣ୍ଢାଶାଳସ୍ଥିତ ଗୁରୁକୂଳ ରିସର୍ଟରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସିରିଜ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବାଳକ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ବିଭାଗ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାର ରବି ନାରାୟଣ ସାହୁ।

ଫଖର ଜାମନଙ୍କ ଦ୍ୱିଶତକ

ଫଖର ଜାମନଙ୍କ ଦ୍ୱିଶତକ

ହରାରେ,୨୦।୭- ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଫଖର ଜାମନ ଶୁକ୍ରବାର ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୪ର୍ଥ ଦିନିକିଆରେ ଦ୍ୱିଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ସେ ୧୫୬ଟି ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ଅପରାଜିତ ୨୧୦ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୫ ଛକା ଓ ୨୪ ଚୌକା ସାମିଲ ଥିଲା।

ଘୋଷଣା ହେଲା ୨୦୨୦ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଟିକେଟ ମୂଲ୍ୟ

ଟୋକିଓ,୨୦।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଟୋକିଓ ୨୦୨୦ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆୟୋଜକମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଟିକେଟ୍‌ ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଟିକେଟର ମୂଲ୍ୟ ଅତିକମ୍‌ରେ ୨୦୨୦ ୟେନ (୧୮ ଡଲାର), ଯାହାକି ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୧,୨୩୮ ଟଙ୍କା।

Model This Week

ରୂପେଶ