ଜାତୀୟ |

ଶିଶୁ ନିଖୋଜକୁ ନେଇ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନନ୍ଦନକାନନ: ପାୟଲ ପରେ ରୋହନ

ଶିଶୁ ନିଖୋଜକୁ ନେଇ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନନ୍ଦନକାନନ: ପାୟଲ ପରେ ରୋହନ
ବାରଙ୍ଗ,୧।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନନ୍ଦନକାନନରେ ପୁଣି ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଭଳି ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି, ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ସୋମବାର ନୂଆବର୍ଷରେ ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ଚିଡ଼ିଆଖାନା ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ୩ ବର୍ଷର ବାଳକ ରୋହନ ନାୟକ ଏଠାରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ମାମୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବେଗୁନିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚଟୁଆ ଗ୍ରାମର ଚକ୍ରଧର ନାୟକଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ପରିସରରେ ସମସ୍ତେ ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିଲା। ରୋହନଙ୍କ ନିଜ ଘର ଏହି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭିଁପୁର ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଅପରପକ୍ଷେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କ ମାମୁଘର ଲୋକେ ନନ୍ଦନକାନନ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୫ରେ କୁନିଝିଅ ପାୟଲ ନିଖୋଜ ଘଟଣାର ୨ବର୍ଷ ପରେ ରୋହନ ନିଖୋଜ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୁଣିଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ପରିସରକୁ ଆସିଛି ନନ୍ଦନକାନନ। ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ନୂଆବର୍ଷ ଛୁଟି କାଟିବାକୁ ଚକ୍ରଧର ନାୟକ ସପରିବାର ନନ୍ଦନକାନନ ପରିଭ୍ରମଣରେ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ୩ ବର୍ଷର ଭଣଜା ରୋହନ ଥିଲେ। ଏହି ପରିବାର ନନ୍ଦନକାନନ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ପ୍ରଥମେ ଭାଲୁ, ବାଘ ଏବଂ ସିଂହ ଦେଖିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସରୀସୃପ ଉଦ୍ୟାନ ଛକ ପାଖରେ ବାହାରିଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ବୋଟ୍‌ଘାଟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ହରିଣ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଚକ୍ରଧର ରୋହନଙ୍କୁ ଧରି ଚଢ଼େଇ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପାଖାପାଖି ବିହଙ୍ଗ ସରଣୀଠାରେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରୋହନ ମିଳି ନ ଥିଲେ। ସେଠାରୁ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଚକ୍ରଧରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ସାଢ଼େ ୪ଟାରେ ଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣେ ରେଞ୍ଜରଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରେଞ୍ଜର ଜଣକ ନିଜେ ଖୋଜ ବୋଲି କହି ଘଟଣାକୁ ଏତେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ନ ଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ହେବା ପରେ ସମସ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବାହାରି ଯିବାପରେ ରେଞ୍ଜରଙ୍କର ପତ୍ତା ମିଳି ନ ଥିଲା। ଏହି ଖବର ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ କେତେଜଣ ଖବରଦାତା ଜାଣିବା ପରେ ନନ୍ଦନକାନନ ଉପନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ପାଖକୁ ଉକ୍ତ ପରିବାରକୁ ନେଇ କି ଯାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିବା ସହ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରି ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଶିଶୁଟିର କୌଣସି ପତ୍ତା ମିଳି ନ ଥିଲା। ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇ ଚକ୍ରଧର ନନ୍ଦନକାନନ ଥାନାରେ ଏ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ପୋଲିସ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାଥ ମେହେରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଥିଲେ, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଅପରପକ୍ଷେ ଏଭଳି ଏକ ଗୁରୁତର ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ନନ୍ଦନକାନନର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ଖାମଖିଆଲ ମନୋଭାବ ଯୋଗୁ ଏପରି ଘଟିଲା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସୂଚନାଥାଉ କି, ୨୦୧୫ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହସ୍ତୀ ଦିବସ ପାଳନ ବେଳେ ଗଞ୍ଜାମରୁ ସପରିବାର ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା କୁନିଝିଅ ପାୟଲ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

କୋର୍ଟରେ କାନ୍ଦିଲେ ରାମପାଲ: ପୁଣି ଏକ ମାମଲାରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

କୋର୍ଟରେ କାନ୍ଦିଲେ ରାମପାଲ: ପୁଣି ଏକ ମାମଲାରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭।୧୦: ଆଶ୍ରମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ରାମପାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ଆଜୀବନ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିର

ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିର

ଥିରୁଭନନ୍ତପୁରମ୍‌, ୧୭।୧୦: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଐତିହାସିକ ରାୟ ପରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ କେରଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିର ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଛି।

 ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କଲେ ୪ ସେନା ଯବାନ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କଲେ ୪ ସେନା ଯବାନ

ପୁଣେ,୧୭।୧୦: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଛନ୍ତି ୪ ସେନା ଯବାନ। ସ୍ଥାନୀୟ ମିଲିଟାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି କାଣ୍ଡ। ଏନେଇ ପୁଣେର ଖାଡକୀ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଲେ ଜସଓ୍ବନ୍ତଙ୍କ ପୁଅ ମାନବେନ୍ଦ୍ର

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଲେ ଜସଓ୍ବନ୍ତଙ୍କ ପୁଅ ମାନବେନ୍ଦ୍ର

ଜୟପୁର,୧୭।୧୦: ରାଜସ୍ଥାନରେ ଭାଜପାକୁ ଲାଗିଛି ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା। ଭାଜପାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଜସଓ୍ବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପୁତ୍ର ମାନବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। 

କୁମାରୀତ୍ୱ ପରୀକ୍ଷାର ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦାଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରବେଶ ମନା

କୁମାରୀତ୍ୱ ପରୀକ୍ଷାର ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦାଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରବେଶ ମନା

ପୁଣେ, ୧୭।୧୦: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୁଣେ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭାଟନଗରର ପିମ୍ପରି ଚିଞ୍ଚଓ୍ବାଡ୍‌ରେ ଘଟିଛି  ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। 

ମଝି ଆକାଶରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହାର୍ଟଆଟାକ୍‌: ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ବଞ୍ଚାଇଲା ଜୀବନ

ମଝି ଆକାଶରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହାର୍ଟଆଟାକ୍‌: ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ବଞ୍ଚାଇଲା ଜୀବନ

ଇନ୍ଦୋର,୧୭।୧୦: ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଥିବା ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନରେ ମଝି ଆକାଶରେ ଜଣେ ୭୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହାର୍ଟଆଟାକ୍‌ ହୋଇଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଗୁପ୍ତଚରୀ: ଗିରଫ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଯବାନ

ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଗୁପ୍ତଚରୀ: ଗିରଫ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଯବାନ

ମିରଟ,୧୭।୧୦: ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଗୁପ୍ତଚରୀ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଯବାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ସେନାର ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ତାଙ୍କ ଉପରେ ୩ ମାସ ଧରି ତୀକ୍ଷ୍‌ଣ ନଜର ରଖିଥିଲେ।

ଅପରାଧୀଙ୍କ ଡ଼ରାଇବା ପାଇଁ ମୁହଁରୁ ଗୁଳି ଶବ୍ଦ ବାହାର କରିଥିବା ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କୁ ମିଳିବ ବୀରତା ପୁରସ୍କାର

ଅପରାଧୀଙ୍କ ଡ଼ରାଇବା ପାଇଁ ମୁହଁରୁ ଗୁଳି ଶବ୍ଦ ବାହାର କରିଥିବା ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କୁ ମିଳିବ ବୀରତା ପୁରସ୍କାର

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୧୭।୧୦: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସମ୍ଭଲରେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ପିଛା କରୁଥିବା ସମୟରେ ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କ ପିସ୍ତଲ କାମ କରି ନ ଥିଲା। ମାତ୍ର କନେଷ୍ଟବଳ ମନୋଜ କୁମାର ମୁହଁରୁ ଠୋ ଠୋ ଶବ୍ଦ ବାହାର କରି ଅପରାଧୀଙ୍କ ସାମନା କରିଥିଲେ। 

ଆନ୍ନା ବର୍ନସ୍‌ଙ୍କୁ ବୁକର ପୁରସ୍କାର

ଆନ୍ନା ବର୍ନସ୍‌ଙ୍କୁ ବୁକର ପୁରସ୍କାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଡବଲିନ୍‌,୧୭।୧୦: ଉତ୍ତର ଅୟାରଲାଣ୍ଡ ଲେଖିକା ଆନ୍ନା ବର୍ନସ୍‌ଙ୍କୁ ୨୦୧୮ ପାଇଁ ମିଳିଛି ବୁକର ପୁରସ୍କାର। ତାଙ୍କ ରଚିତ ପୁସ୍ତକ ‘ମିଲ୍କମ୍ୟାନ୍‌’ ପାଇଁ ଏହି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ମିଳିତ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

ମିଳିତ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

ଶ୍ରୀନଗର, ୧୭।୧୦: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଶ୍ରୀନଗରର ଫତେହ କଦାଲରେ ବୁଧବାର ମିଳିତ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ସର୍ଭର ଡାଉନ୍‌

ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ସର୍ଭର ଡାଉନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୭।୧୦: ସାରା ପୃଥିବୀରେ ବୁଧବାର ସକାଳ ୬ଟା ୩୦ରୁ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ର ସର୍ଭର ଡାଉନ୍‌ ରହିଛି। ଏହାକୁ ଠିକ୍‌ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ପକ୍ଷରୁ  କୁହାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ କାମ କରୁ ନ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି। 

‘ଓ୍ବାନ୍‌ ର଼୍ୟାଙ୍କ ଓ୍ବାନ୍‌ ପେ’ ଦାବି କଲେ ପାଇଲଟ

‘ଓ୍ବାନ୍‌ ର଼୍ୟାଙ୍କ ଓ୍ବାନ୍‌ ପେ’ ଦାବି କଲେ ପାଇଲଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୧୦: ଭାରତୀୟ କମର୍ସିଆଲ ପାଇଲଟ ଆସୋସିଏଶନ ମଙ୍ଗଳବାର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେଶ ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଏକ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି। ପାଇଲଟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ‘ଓ୍ବାନ୍‌ ର଼୍ୟାଙ୍କ ଓ୍ବାନ୍‌ ପେ’ ପାଇଁ ସେମାନେ ଉକ୍ତ ପତ୍ରରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।