ଜାତୀୟ |

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତାରକ ଦେଶ: ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତାରକ ଦେଶ: ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧।୧(ପି.ଟି.): ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ବିଗତ ୧୫ ବର୍ଷରେ ଛଳନା କରି ଆମେରିକାଠାରୁ ୩୩ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସହାୟତା ରାଶି ଠକି ନେଇଛି। ଏହା ବଦଳରେ ଓ୍ବାଶିଂଟନକୁ ପାକିସ୍ତାନ ମିଛ ଓ ପ୍ରତାରଣା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଦେଇନାହିଁ ବୋଲି ସୋମବାର ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ ଭର୍ତ୍ସନା କରିଛନ୍ତି। ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡ଼ିକ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନେଲେ ଆମେରିକା କୌଣସି ପ୍ରକାର ସହାୟତା ଦେବନାହିଁ ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଅକାଳ ଚଡ଼କ ପଡ଼ିଛି।
ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଭୂସ୍ବର୍ଗ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଶକ୍ତ ଝଟକା ଦେଇ ନୂଆବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରମୁଖ୍ୟ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌। ସେ କହିଛନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ପ୍ରତାରକ ରାଷ୍ଟ୍ର। ଏହି ଦେଶ ଆମେରିକାର ନେତାମାନଙ୍କୁ ଭକୁଆ ବନେଇ ଗତ ୧୫ ବର୍ଷରେ ୩୩ ବିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସହାୟତା ରାଶି ଠକି ନେଇଛି। ଏହା ବଦଳରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆମେରିକାକୁ କେବଳ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ପ୍ରତାରଣା ଦେଇଛି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଆମେରିକା ସମର୍ଥିତ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ତଲାସ କରୁଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛି। ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସହଯୋଗୀ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନେକରି ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସହାୟତା ଦେଇଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆଉ ତାହା ଚଳିବ ନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ଭୂଖଣ୍ଡରେ ସକ୍ରିୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଶରଣ ଦେଇଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡ଼ିକ ବିରୋଧରେ ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନେଲେ ଆମେରିକା ତାକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବନାହିଁ ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ ଟୁଇଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଟୁଇଟ୍‌ ଶେଷରେ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ ‘ନୋ ମୋର୍‌’ ଅର୍ଥାତ ‘ଆଉ ନୁହେଁ’ ଲେଖି ଇସ୍‌ଲାମାବାଦକୁ କଡ଼ା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ
ବହିର୍ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଖଓ୍ବାଜା ଆସିଫ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ଙ୍କ ଟୁଇଟ୍‌ର ଉତ୍ତର ଦିଆଯିବ। ସତ୍ୟ ଓ ମିଥ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ କ’ଣ ଫରକ୍‌ ଅଛି ପାକିସ୍ତାନ ତାହା ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଜଣାଇବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ଶାହିଦ୍‌ ଖକାନ୍‌ ଅବ୍ବାସୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ ଅକ୍ଟୋବର ୩ରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ତାକୁ ହାତଛଡ଼ା କରିଦେଇଥିବାରୁ ଏବେ ଫଳ ଭୋଗିବାକୁ ଯାଉଛି।

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

୩୦ ହଜାର ପାକିସ୍ତାନୀ ଭାରତରେ କିଣି ପାରନ୍ତି ସମ୍ପତ୍ତି

୩୦ ହଜାର ପାକିସ୍ତାନୀ ଭାରତରେ କିଣି ପାରନ୍ତି ସମ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୭: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୨୦୧୮ରେ ୬ହଜାର ୯୨ ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ଲଙ୍ଗ ଟର୍ମ ଭିଜା(ଏଲ୍‌ଟିଭି) ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୧ରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୩୦ ହଜାର ପାକିସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ଏହି ଭିଜା ପ୍ରଦାନ କରାଗଲା

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ନିକଟରେ ୭ ଦିନ ବସିବା ପରେ ଟଳିପଡିଲେ ସ୍ବାମୀ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ନିକଟରେ ୭ ଦିନ ବସିବା ପରେ ଟଳିପଡିଲେ ସ୍ବାମୀ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୧୭।୭: କର୍ନାଟକର କରଓ୍ବାଡରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ୧୦ ଦିନ ତଳେ ଗିରିଜା ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ହୃଦଘାତ ଯୋଗୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ମାଗିବାରୁ ମିଳିଲା ମାଡ଼: ୭ ଛାତ୍ର ଆହତ

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ମାଗିବାରୁ ମିଳିଲା ମାଡ଼: ୭ ଛାତ୍ର ଆହତ

ଜୟପୁର,୧୭।୭: ରାଜସ୍ଥାନ ଦୌସା ଜିଲା ବାନ୍ଦିକୁରରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଘଟଣ। ସ୍ଥାନୀୟ ଭାଂବତା-ଭାଂବତି ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ମାଗିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଦିଆଯିବା ସହିତ ଆଣ୍ଠେଇ ବସିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଦାମୀ ସେଲିବ୍ରିଟି ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଲେ ଶାହାରୁଖ୍‌

ଦାମୀ ସେଲିବ୍ରିଟି ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଲେ ଶାହାରୁଖ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ/ନ୍ୟୁୟର୍କ,୧୭।୭: ଫୋର୍ବସ୍‌ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ବିଶ୍ୱର ଶହେ ଦାମୀ ସିଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ତାଲିକା। ଏଥିରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଓ ସଲମାନ ଖାଁ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଅକ୍ଷୟ ୭୬ତମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ସଲମାନ ରହିଛନ୍ତି ୮୨ ତମ ସ୍ଥାନରେ। ହେଲେ କିଙ୍ଗ ଖାଁ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ନାଁ ଏହି ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଛି, ଯାହା ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି।

୧୨ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରୁଥିଲେ ୨୨ ବ୍ୟକ୍ତି

୧୨ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରୁଥିଲେ ୨୨ ବ୍ୟକ୍ତି

ଚେନ୍ନାଇ,୧୭।୭: ଚେନ୍ନାଇ ଆୟାନବରମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ୧୨ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିବା ଘଟଣା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ପୀଡିତାଙ୍କୁ ୨୨ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୀର୍ଘ ୭ ମାସ ହେବ ବଳାତ୍କାର କରି ଆସୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସେନା ବାହିନୀର ହେବ ପୁନର୍ଗଠନ: ହଟିବ ବ୍ରିଗେଡିଅର ପଦ

ସେନା ବାହିନୀର ହେବ ପୁନର୍ଗଠନ: ହଟିବ ବ୍ରିଗେଡିଅର ପଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୭: ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସେନା ବାହିନୀର ପୁନର୍ଗଠନ କରାଯିବ। ଏନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ଯୋଜନା। ସେନାର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀତା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଏପରି କରାଯାଉଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ଭାଜପା ସଂକୀର୍ଣ୍ଣମନା: ଥରୁର୍‌

ଭାଜପା ସଂକୀର୍ଣ୍ଣମନା: ଥରୁର୍‌

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍‌,୧୭।୭: ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶୀ ଥରୁର ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଜପାକୁ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣମନା କହି ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଧର୍ମ ଆଧାରରେ ଭାଜପା ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭାଜିତ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ପ୍ରତିବର୍ଷ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୭: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶର ୧୦ ଲକ୍ଷ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ମିଳିବ। ଏନେଇ ଏକ ଯୋଜନା ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି। ୧୦ମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ।

ମୋଦିଙ୍କ ନାମରେ ଭୋଟ୍‌ ମାଗୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ନେତା

ମୋଦିଙ୍କ ନାମରେ ଭୋଟ୍‌ ମାଗୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ନେତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଇସ୍‌ଲାମାମବାଦ,୧୭।୭: ଆସନ୍ତା ୨୫ରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ହେବାକୁଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ୍‌ ସର୍‌ଗରମ୍‌ ହୋଇ ଉଠିଛି। ହେଲେ ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ବିଜୁଳି, ପାଣି, ସଡ଼କ, ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା, ଆତଙ୍କବାଦ ଆଦିକୁ ଯେତିକି ଯୋର୍‌ ଦିଆ ନ ଯାଉଛି ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ନେଇ।

ଗୋ ସୁରକ୍ଷା ନାମରେ ହିଂସା: ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ

ଗୋ ସୁରକ୍ଷା ନାମରେ ହିଂସା: ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୭: ଗୋ ସୁରକ୍ଷା ନାମରେ ଦେଶରେ ହେଉଥିବା ହିଂସାକୁ ସହ୍ୟ କରାଯିବ ନାହିଁ। ଏନେଇ ସରକାର ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ କରନ୍ତୁ। ଏସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ମଙ୍ଗଳବାର ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଏପରି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

କଏଦୀମାନେ କାମ କରୁଥିବା ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

କଏଦୀମାନେ କାମ କରୁଥିବା ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଶିମ୍‌ଲା,୧୭।୭: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଜେଲ କାଫେକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ଅଧିକାଂଶ ପର୍ଯ୍ୟଟକ। ପ୍ରାୟ ୧୩୫ ଜଣ କଏଦୀ ଶିମ୍‌ଲା, ନହାନ, ଧର୍ମଶାଳା ଭଳି ୬ଟି ମୋବାଇଲ ଭ୍ୟାନରେ ଏମିତି କାମ କରୁଛନ୍ତି।

ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ: ଗରିଲା ଯୁଦ୍ଧ ତାଲିମ୍‌ ନେବେ ୫ଶହ ଯବାନ

ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ: ଗରିଲା ଯୁଦ୍ଧ ତାଲିମ୍‌ ନେବେ ୫ଶହ ଯବାନ

ରାୟପୁର,୧୭।୭: ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ୍‌ ଥିବା ଯବାନଙ୍କୁ ଗରିଲା ଯୁଦ୍ଧ ତାଲିମ୍‌ ଦିଆଯିବ। ଏନେଇ ୫ଶହ ଯବାନଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ତାଲିମ୍‌ ଲାଗି ଆସାମ ପଠାଯିବ।

Model This Week

ରୂପେଶ