ରାଜ୍ୟ | ବ୍ରହ୍ମପୁର

ନୂଆବର୍ଷ ଅଘଟଣ: ସମୁଦ୍ରରେ ଭାସିଗଲେ ୨ ବି.ଟେକ୍‌ ଛାତ୍ର

ନୂଆବର୍ଷ ଅଘଟଣ: ସମୁଦ୍ରରେ ଭାସିଗଲେ ୨ ବି.ଟେକ୍‌ ଛାତ୍ର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧।୧: ନୂଆ ବର୍ଷ ପାଳନ ପାଇଁ ସାଙ୍ଗମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଏକାଠି ଖାଇଲେ। ଏକାଠି ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଗଲେ। କିନ୍ତୁ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଦୁଇ ଯୁବକ। ସେମାନେ ହେଲେ ଧରାକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଢ଼ଉଗାଁ ଗ୍ରାମର ଅଜୟ ସୁଆଁସିଆ (୧୯), ଆସିକାର ପ୍ରଦୀପ ମହାନ୍ତି(୧୯)। ସେମାନେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଏବଂ ମାଡ୍ରାସସ୍ଥିତ ଭାରତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ବି.ଟେକ୍‌ ଛାତ୍ର। ସେମାନଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନପୁରକୁ
ନୂଆ ବର୍ଷ ପାଳନ ପାଇଁ ୬ ସାଙ୍ଗ ୨ଟି ବାଇକ୍‌ରେ ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ହେଲେ ଅଜୟ ଓ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ସମେତ ବୁଗୁଡ଼ାର ଶିବୁ ଦଳବେହେରା, ସରୋଜ ଦଳବେହେରା, ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିର ଆଲୋକ ସାମଲ ଏବଂ ଭଞ୍ଜନଗରର ଗୌତମ ରାଉତ। ଖାଇବା ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୁ ଏକ ହୋଟେଲରୁ ପାର୍ସଲ୍‌ ଆଣିଥିଲେ। ସମୁଦ୍ର ତଟରେ ଖାଇବା ପରେ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ୪ଜଣ କୂଳରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଅଜୟ ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ ଗଭୀର ସମୁଦ୍ରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କୂଳରେ ଠିଆ ହୋଇ ଅନ୍ୟ ୪ଜଣ ଚିକତ୍ାର କରିଥିଲେ। ହେଲେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଅଜୟ ଓ ପ୍ରଦୀପ ବୁଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳି ନ ଥିଲା। ଅନେକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ଜଣ ସାଙ୍ଗ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ମିଳିପାରି ନ ଥିଲା। ଫଳରେ ଏ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାର ବର୍ଗଙ୍କ ସମେତ ମେରାଇନ୍‌ ଥାନାକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନାଧିକାରୀ ଡ. ଆଲୋକ କୁମାର ଜେନା, କନିଷି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଓ ମେରାଇନ୍‌ ଥାନା ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଶେଷ ଖବର ସୁଦ୍ଧା ଉଭୟ ଛାତ୍ରଙ୍କ କୌଣସି ସନ୍ଧାନ ମିଳିପାରିନାହିଁ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ରାଜ୍ୟ | ବ୍ରହ୍ମପୁର

୩ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

୩ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

ଆସିକା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ବ୍ଲକ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା ଶନିବାର ଆସିକା ବ୍ଲକର ବାଲିସିରା ଗ୍ରାମରେ ୩ଟି ବାଲ୍ୟ ବିବାହକୁ ରୋକାଯାଇଛି।

‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’: ୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୩୭ ଲକ୍ଷ ଅନୁଦାନ

‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’: ୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୩୭ ଲକ୍ଷ ଅନୁଦାନ

ଗୁଣପୁର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାୟଗଡା ଜିଲା ରାମନାଗୁଡା ବ୍ଲକ କୁଜେନ୍ଦ୍ରି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମନ୍ଦିରକୁ ପାଣି ଠାଳିବାକୁ ଯାଇ ୧୦ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ

ମନ୍ଦିରକୁ ପାଣି ଠାଳିବାକୁ ଯାଇ ୧୦ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ

ପାଟକୁରା, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ହରିଦାସପୁର ଶନିଶ୍ଚର ମନ୍ଦିରକୁ ପାଣି ଢାଳିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡି ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷ ବାଳକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

୨୦୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଦେଲେ ନବୋଦୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

୨୦୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଦେଲେ ନବୋଦୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ନୂଆଗାଁ, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ନୂଆଗାଁ ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ଶନିବାର ନବୋଦୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲରୁ ୨୪୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲେ।

ମାଓବାଦୀ-ଯବାନ ଗୁଳି ବିନିମୟ: ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ

ମାଓବାଦୀ-ଯବାନ ଗୁଳି ବିନିମୟ: ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ ରାଜ୍ୟର ସୁକ୍‌ମା ଜିଲାରେ ମାଓବାଦୀ ଓ ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଘଟି ଜଣେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧ କୋଟି ୪୨ ଲକ୍ଷର ୩୦ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧ କୋଟି ୪୨ ଲକ୍ଷର ୩୦ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ୩୦ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ୧ କୋଟି ୪୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାର ରାଜସ ପଞ୍ଚାୟତର ୭ ପ୍ରକଳ୍ପ, ନୂଆପଡ଼ା କୋମନା ପଞ୍ଚାୟତର ୭, ଭଦ୍ରକ ଇରମ ପଞ୍ଚାୟତର ୭ ଏବଂ ରାୟଗଡ଼ା କୁଜେନ୍ଦ୍ରି ପଞ୍ଚାୟତର ୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ରହିଛି।

ପହଞ୍ଚିଲା ୪୦ ଫୁଟିଆ ରଥକାଠ

ପହଞ୍ଚିଲା ୪୦ ଫୁଟିଆ ରଥକାଠ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୧।୪: ଜୁଲାଇ ୧୪ ତାରିଖରେ ରଥଯାତ୍ରା। ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ରଥ ନିର୍ମାଣ ଅନୁକୂଳ ହେବା ପରେ ରଥ ଖଳାରେ କାମ ଚାଲିଛି। ଶନିବାର ବୌଦ୍ଧ ବନମଣ୍ଡଳରୁ ୪୦ ଫୁଟିଆ ୨୭ ଖଣ୍ଡ ଅସନ ଓ ଧଉରା କାଠ ଆସି ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥିରେ ରଥର ଦଣ୍ଡା ତିଆରି କରାଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ତତ୍ତ୍ୱାବଧାରକ ସୁଦର୍ଶନ ମେକାପ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି, ରୋଗୀ ହଟହଟା

ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି, ରୋଗୀ ହଟହଟା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୧।୪: ପୁରୀ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ରାଜନେତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଅଭାବରୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ରୋଗୀ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଶନିବାର ଓପିଡିରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ରୋଗୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ରୋଗ ନିରୂପଣ ଲାଗି ରୋଗୀମାନେ ଲମ୍ବା ଧାଡିରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

କବାଡିଆଠାରୁ ମିଳିଲା ୬ ବସ୍ତା ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ

କବାଡିଆଠାରୁ ମିଳିଲା ୬ ବସ୍ତା ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୪: ସରକାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣାରେ ପାଠ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ବଣ୍ଟନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିନିମନ୍ତେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲରେ ଆବଶ୍ୟକ ମୁତାବକ ପୁସ୍ତକ ପଠାଯାଉଛି। ତେବେ ଏହା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମିଳିବା ବଦଳରେ କବାଡିବାଲାକୁ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଗୁଆମାଳ ଗ୍ରାମରେ।

ଇରମ୍‌ଠାରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଇରମ୍‌ଠାରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକପାଇଁ ଇରମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା’ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି।

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ, ଦାନୀ ବନ୍ଧ: ପଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର ଦାବି

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ, ଦାନୀ ବନ୍ଧ: ପଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର ଦାବି

ପଦ୍ମପୁର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପଦ୍ମପୁର ଏନ୍‌ଏସି ଅଧୀନରେ ଥିବା ଘରୋଇ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟସ୍ଥ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀବନ୍ଧ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଖରେ ଥିବା ଦାନୀବନ୍ଧର ପଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ସହରବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ଏହି ଦୁଇ ପୋଖରୀରେ ସହରର ଜନସାଧାରଣ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି।

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଧାନସଭାରେ ଶନିବାର ଶୂନ୍ୟକାଳ ସମୟରେ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଛି।