ରାଜ୍ୟ |

ବନ୍ଦ ହେଲା ୭ ଖଣି

ବନ୍ଦ ହେଲା ୭ ଖଣି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାନୁସାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଖଣିଜ ଉତ୍ତୋଳନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଇନର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଖଣି ମାଲିକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟର ସମୟସୀମା ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଜରିମାନା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରି ନ ଥିବା ୭ଟି ଖଣିକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସୋମବାର ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ବନ୍ଦ ଖଣିଗୁଡିକ ହେଉଛି, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପରିଚାଳିତ ଇଡ୍‌କଲ୍‌ର ରୋଇଡା ଖଣି, ଏସେଲର କୋଇଡା ଖଣି, ସିରାଯୁଦ୍ଧିନ୍‌ କମ୍ପାନୀର ବଳଦା ଖଣି, ମେସ୍କୋର ରୋଇଡା ଖଣି, ନ୍ୟାଶନାଲ୍‌ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍‌ର କୋଇଡା ଖଣି, କ୍ରପ୍‌ ରିସୋର୍ସେସ୍‌ର ତନ୍ତ୍ର ମାଇନ୍ସ, ଓଏମଏମର ପଟବେଡା ଖଣି। ଜରିମାନା ବାବଦକୁ ଏହି ଖଣି ଲିଜ୍‌ଧାରୀମାନେ ପାଖାପାଖି ୪ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାର ଥିଲା, ମାତ୍ର ନ ଦେବାରୁ ଏଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଛୋଟବଡ ହୋଇ ୫୪ଟି ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟରତ ରହିଛି। ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ୪୬ଟି ଆଇରନ୍‌ ଓର୍‌ ଖଣି ରହିଥିଲା ବେଳେ ୮ଟି ମାଙ୍ଗାନିଜ ଖଣି ଅଛି। ସେହି ଖଣିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ୪୨ଟିର ମାଲିକ ତାଙ୍କ ଜରିମାନା ରାଶିକୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଭିତରେ ପଇଠ କରିଛନ୍ତି। ବେଆଇନ ଖଣିଜ ଉତ୍ତୋଳନ କରିୁଥିବା ଖଣି ଲିଜଧାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ସିଇସି(ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏମ୍ପାଓ୍ବାର କମିଟି) ପକ୍ଷରୁ ଜରିମାନା ରାଶି ବାବଦକୁ ୧୭,୫୦୦କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଜରିମାନା ରାଶି ମଧ୍ୟରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମାତ୍ର ୮,୨୨୩କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ୧୦୨ଟି ଖଣି ମଧ୍ୟରୁ ପାଖାପାଖି ୩୦ଟି ଖଣି ମାଲିକ ସେମାନଙ୍କର ଜରିମାନା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସୋମବାର ଖଣି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଖଣି ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦୀପକ କୁମାର ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ୭ଟି ଖଣିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଖଣି ମାଲିକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେ ଜଣ କିଛି ଜରିମାନା ପଇଠ କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜରିମାନା ଅର୍ଥ ପଇଠ ନ କରିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ଖଣିକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଆଗକୁ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଖଣିଜ ଦ୍ରବ୍ୟ ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଥିବା ଖଣି ମାଲିକଙ୍କ ଠାରୁ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖଣି ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟରେ ୨୦୦୦ ରୁ ୨୦୧୦ ମସିହା ମଧ୍ୟରେ ଖଣି ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶାଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଖଣି ଲିଜ୍‌ଧାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୬୪ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ କହିଥିଲେ। ମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଥିବା ଜରିମାନା ରାଶି ଦେବାଲାଗି ଖଣି ମାଲିକମାନେ ସକ୍ଷମ ନ ଥିବା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ ଜଣାଇଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ସିଇସି ପକ୍ଷରୁ ୧୮୦୦୦କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ଲାଗି କୁହାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ରାଶି ମଧ୍ୟ ଖଣି ମାଲିକମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣଭାବେ ପଇଠ କରି ନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ଆଗକୁ ବଳକା ଜରିମାନା ରାଶିକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କିଭଳି ଆଦାୟ କରିବେ ତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଆଦାୟ ହେବାକୁ ଥିବା ଜରିମାନା ରାଶିକୁ ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ବିକାଶ ଦିଗରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଥିଲେ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ଜରିମାନା ରାଶିକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେଉଁ ଦିଗରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ତାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏନେଇ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଲ୍ଲିକ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ଖଣି ମାଲିକମାନେ ଜରିମାନା ରାଶି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଇଠ କରି ନାହାନ୍ତି ସେହିସବୁ ଖଣିକୁ ସୋମବାରଠାରୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଜାନୁୟାରୀ ୧୭ରେ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ହେବାକୁ ଅଛି। ଏହାପରେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ୪ତାରିଖରେ ଏ ବାବଦରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସିଇସି ପାଖରେ ନିଜର ଷ୍ଟାଟସ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

‘ହାତୀ ବଞ୍ଚାଅ’ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ରିଚା ଚଢ଼ା

‘ହାତୀ ବଞ୍ଚାଅ’ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ରିଚା ଚଢ଼ା

ଓଡ଼ିଶାରେ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଥିବାରୁ ରିଚା ଏହାକୁ ଗଭୀରତାର ସହ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହାର ସମାଧାନ କିପରି ହୋଇପାରିବ ସେ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ରିଚା କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୮ରେ ଅନେକ ଜାଗାରେ ହାତୀ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଡ୍ରେନ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଜମି କିଣିବ ବିଏମ୍‌ସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭାଗବତ ସନ୍ଧାନ ନିକଟ ଡ୍ରେନ୍‌ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ଘରୋଇ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବ। ଏଠାରେ ଡ୍ରେନ୍‌ର ସ୍ଥିତି ଆକଳନ ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର ଡ. କ୍ରିଷନ କୁମାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନଗର ପ୍ରଶାସନର

ଟିଟୋଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଡିଲରଶିପ ମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ସୁପାରିସ କଲା ଆଇଓସିଏଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ସୟଦ ଉସମାନ ଅଲି ଓରଫ ଟିଟୋଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଡିଲରଶିପ ମିଳିବା ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ। ନିୟମର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇ ଟିଟୋଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଦିଆଯାଇଥିବା ଆଇଓସିଏଲ(ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ କର୍ପୋରେଶନ ଲିମିଟେଡ) ନିଜସ୍ବ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ୍ବାନ୍‌ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ଉନ୍ମୋଚିତ , ଘରେ ବସି ଦାଖଲ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ୍ବାନ୍‌ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ଉନ୍ମୋଚିତ , ଘରେ ବସି ଦାଖଲ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୭ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଏଣିକି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହରବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆଉ ବାରମ୍ବାର ବିଏମ୍‌ସି କିମ୍ବା ବିଡିଏ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଦୌଡିବାକୁ ପଡିବନି। ଘରେ ବସି ଗୋଟିଏ କଲରେ ବିଏମ୍‌ସି ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ଅଭିଯୋଗ।

ଦବିଲା ବସ୍‌ ଚକ , ବାଘ ସଫାରିରେ ଫସିଲେ ୩୮ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଦବିଲା ବସ୍‌ ଚକ , ବାଘ ସଫାରିରେ ଫସିଲେ ୩୮ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ବାରଙ୍ଗ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନନ୍ଦନକାନନ ପ୍ରାଣୀଉଦ୍ୟାନରେ ଘଟିଛି ପୁଣି ଏକ ଅଘଟଣ। ମଙ୍ଗଳବାର ୩୮ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଧରି ବାଘ ସଫାରି ବୁଲାଇବାକୁ ନେଇଥିବା ବସ୍‌ର ଚକ କାଦୁଅ ରାସ୍ତାରେ ଦବିଯିବାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସଫାରି ଭିତରେ ଫସିରହିଥିଲେ।

ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରେ ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟ

ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରେ ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଣ୍ଠ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରୁଥିବା ମୟୂରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ବଂଶବୃଦ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମୟୂର ଅଭୟାରଣ୍ୟର ପରିକଳ୍ପନା କରାଯାଇଥିଲା। ମେଣ୍ଡାଶାଳ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ, ଗଙ୍ଗାପାଟଣା ଓ ଦେଉଳିଆପାଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଅଭୟାରଣ୍ୟ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯୋଜନା କରିଥିଲେ।

୨୧ରେ ‘କାଳିନ୍ଦୀ ଚରଣ ପାଣିଗ୍ରାହୀ’ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)-କେନ୍ଦ୍ର ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୧ ଏବଂ ୨୨ ତାରିଖରେ ୩ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ୨୧ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରେ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ

ଟାଇଗର୍‌ଙ୍କ ପରେ ସାମୁଏଲ୍‌ଙ୍କ ‘ମାୟାରେ ବାୟା’ ପ୍ରେମ

ଟାଇଗର୍‌ଙ୍କ ପରେ ସାମୁଏଲ୍‌ଙ୍କ ‘ମାୟାରେ ବାୟା’ ପ୍ରେମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ)-ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମ ‘ଟୋକାଟା ଫସିଗଲା’ର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଗୀତ ‘ମାୟାରେ ବାୟା’ ଏବେ କେବଳ ଓଡ଼ିଶା କିମ୍ବା ଭାରତରେ ସୀମତ ହୋଇରହିନି। ପ୍ରଥମେ ବଲିଉଡ୍‌ର ଆକ୍ସନ ହିରୋ ଟାଇଗର ସ୍ରଫ୍‌ ଏହି ଗୀତରେ

ନିଖୋଜର ୬ ବର୍ଷ ପରେ ମା’, ବାପାଙ୍କ ସହ ପୁଅର ମିଳନ

ନିଖୋଜର ୬ ବର୍ଷ ପରେ ମା’, ବାପାଙ୍କ ସହ ପୁଅର ମିଳନ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୯।୭(ବି.ପ୍ର.)- ତ୍ରିନାଥ ହରିଜନ। ବୟସ ଯେତେବେଳେ ୬ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଘର ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ମା’ ବାପା ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ପୁଅକୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପୁଅର କିଛି ସନ୍ଧାନ ପାଇ ନ ଥିଲେ। ନିଖୋଜ ହେବାର ୬ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଅକୁ ପାଇ ମା’ ବାପା ଆନନ୍ଦରେ ବିଭୋର ହୋଇପଡିଛନ୍ତି।

ମାଛକୁଣ୍ଡ ପ୍ରକଳ୍ପର ଡି ଡ୍ୟାମରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି: ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ୨ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲିଲା

ମାଛକୁଣ୍ଡ ପ୍ରକଳ୍ପର ଡି ଡ୍ୟାମରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି: ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ୨ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲିଲା

କୋରାପୁଟ/ଅନକାଡେଲି,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ସୀମାନ୍ତ ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ଅନକାଡେଲି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ମାଛକୁଣ୍ଡ ଜଳବିଦ୍ୟୁତ ପ୍ରକଳ୍ପର ଡି ଡ୍ୟାମ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଡି ଡ୍ୟାମ୍‌ର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଫଳରେ ଡ୍ୟାମର ୬ ଓ ୭ ନମ୍ବର ଗେଟ ଖୋଲାଯାଇଛି।

ଗାଡ଼ି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ୨ ଗିରଫ: ୨ ବୋଲେରୋ, ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଗାଡ଼ି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ୨ ଗିରଫ: ୨ ବୋଲେରୋ, ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୭- ଗାଡ଼ି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବଡ଼ମାଲ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ କୁକୁର୍ଜଙ୍ଘାର ରୂପକ ଗୁରୁ (୨୫) ଏବଂ ବ୍ରଜରାଜନଗରର କର୍ତ୍ତିକ ମହାନନ୍ଦିଆ (୨୪)।

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସିମୁଳିଆ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ବଳାତ୍କାର କରାଯିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଚପାଇ ଦେବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ହେଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ