ଖେଳ |

‘ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁବିଧା’

‘ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁବିଧା’
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧।୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି) : ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲରେ ପାଖାପାଖି ୨୦ଟି ନ୍ୟାଶ୍‌ନାଲ ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ ହୋଇ ସାରିଛି। ଏଠାରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଦେଶ ବିଦେଶର ଅର୍ଗାନାଇଜେଶନଙ୍କ ଆଗ୍ରହ କ୍ରମେ ବଢ଼ୁଛି। ପାଓ୍ବାର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଓ କମ୍ବାଟ୍‌ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କଥା କହିଲେ ଭାରୋତ୍ତୋଳନ, ଶକ୍ତିଉତ୍ତୋଳନ, ମିକ୍ସଡ ମାର୍ଶାଲ ଆର୍ଟ, ଜୁଜୁତ୍ସୁ, ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ କରାଟେ ଆଦି ଏସବୁ ଇଭେଣ୍ଟର ବଡ଼ ବଡ଼ ମାଷ୍ଟର, ଗ୍ରୁପ, ଅର୍ଗାନାଇଜେଶନ, ନ୍ୟାଶନାଲ ବଡି ଏବଂ କେତେକ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ବଡି ଏଠାକୁ ଆସି ସାରିଲେଣି। ସେମାନେ ଏଠାରେ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏତେ ଜିନିଷ ଦେଖି ଅଭିଭୂତ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଓଡ଼ିଶାରେ ଯେପରି ଆତିଥେୟତା ମିଳେ ବୋଧହୁଏ ଆଉ କେଉଁଠି ସେପରି ମିଳେନାହିଁ। ଆମେହିଁ ଅତିଥି ଦେବୋ ଭବ ଦେଖାଇଥାଉ। ଲୋକଙ୍କର ଭଲ ପାଇବା ଆମକୁ ଆହୁରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି। ଭେନ୍ୟୁ ପାଇଁ ବଡ଼ ସ୍ଥାନ ନ ଥିଲେ ହେଁ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ହିଁ ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲର ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ। ଏହା ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଛି। ଏଠାକୁ ଯେଉଁମାନେ ଆସିଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଟ୍ରେନିଂ ଏବଂ ସରଞ୍ଜାମର ଡ୍ରଇଂ ଏବଂ ଡିଜାଇନ୍‌ କରି ନିଜ ଦେଶ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏଇ ସ୍ଥାନ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ମ୍ୟୁଜିୟମ ଭଳି ହୋଇଛି ବୋଲି ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲ ମୁଖ୍ୟ ଡ.ହରି ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଗୋଟେ କମ୍ପାଉଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଖେଳର ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଏବଂ ସେହି ଖେଳ ନିମନ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକ ସମସ୍ତ ଉପକରଣ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ। ଯେମିତିକି କ୍ରସ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ରିଜ୍‌, ବାର୍ବେଲରାଡର, କାଟେଲବେଲ୍‌, ଡମ୍ବଲ, ବଟଲବେଲ୍‌, ପ୍ଲକ୍‌ବେଲ୍‌, କ୍ଲବ୍‌ ବେଲ୍‌, ଚେଞ୍ଜ୍‌, ରୋପ୍ସ, ବାଟେଲରୋପ୍‌, ପାଓ୍ବାରରୋପ୍‌, ଥ୍ରୋ ବଲ୍‌, ବାଉନ୍ସ ବଲ୍‌, ଡେଡ୍‌ ବାଉନ୍ସବଲ, ମେଡିସିନ୍‌ ବଲ୍‌, ବାନାନା ବ୍ୟାଗ୍ସ ଆଦି ସରଞ୍ଜାମ, ହାମରିଂ ପାଇଁ ହାମର୍ସ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବ୍ଲାଡର, ହର୍ଡଲ୍ସ, ଇଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ, ରବରଭେଷ୍ଟ, ପୁସପର଼୍ୟାକ୍‌, ହାଇପରେଷ୍ଟେନଶନ ରୋମାନଚେୟାର, ବେଞ୍ଚେସ, ରୋଇଂ, ହେୟାରରୋଇଂ, ଅସଲ୍ଡବାଇକ, ବିଭିନ୍ନ ଓଜନର ବ୍ୟାଗ୍ସ, ବକ୍ସେସ ଫର ପ୍ଲାଇମେଟ୍ରିକ, ଜମ୍ପ, ବେଞ୍ଚେସ ଫର ପ୍ଲାଇମେଟ୍ରିକ ଜମ୍ପ୍ସ ଏହିପରି ଅତିରିକ୍ତ ଫିଟ୍‌ନେସ ପାଇଁ ଆଜିକାଲି ବକ୍ସର କିମ୍ବା ଆଥଲେଟ୍‌ମାନେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଏସବୁକୁ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିଛୁ। ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମ୍ୟାଟ୍ସ, କ୍ରାସ୍‌ ମ୍ୟାଟ୍ସ ଏବଂ ଲେଗ୍‌ କଲ୍‌, ଲେଗ୍‌ ଏକ୍ସଟେନସନ, ଲେଗ୍‌ ପ୍ରେସ, ଫଙ୍କଶନାଲ ଟ୍ରେନର, ଡବଲଆଣ୍ଡ ପୁଲି, ହାଇ ଆଣ୍ଡ ପୁଲ୍‌ଡାଉନ, ଇନର ଥାଇ, ଆଉଟରଥାଇ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମେଶିନ ଆମେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇ ପାରିଛୁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶକ୍ତିଉତ୍ତୋଳନ ଓ ଭାରୋତ୍ତୋଳନ ପାଇଁ ସୋନା, ଷ୍ଟିମ୍‌, ଫିଜିଓଥେରାପି, ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଲାଇବ୍ରେରି, ଅଡିଓଭିଜୁଆଲ ସିଷ୍ଟମ ଇ-ଲାଇବ୍ରେରି(ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ବସି ପାଖାପାଖି ୩୦ ବ୍ୟକ୍ତି ଜାତୀୟ-ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଦେଖି ପାରିବେ), ରିଡିଂ ରୁମ୍‌ ଆଦି, ବଡ଼ ହଲ୍‌, ଡର୍ମିଟୋରିଜ୍‌, କୋଚ୍‌ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରୁମ୍‌ ଆଦି ଉପଲବ୍ଧ। ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ଜିନିଷ ଉପଲବ୍ଧ ହେବାରୁ ଆଥଲେଟ୍‌ମାନଙ୍କୁ ଫାଇଦା ମିଳୁଛି। ବାହାରେ ସିଙ୍ଗଲ ଷ୍ଟେଶନ ମେଶିନ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ମାତ୍ର ଆଥଲେଟ୍‌ମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟତଃ ଫଙ୍କଶନାଲ ଟ୍ରେନିଂ ଆବଶ୍ୟକ। ଯାହାର ସମସ୍ତ ସରଞ୍ଜାମ କେବଳ ଏଠାରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲ ଯେତିକି ଜିନିଷ କରିପାରିଛି ଅନ୍ୟ କେଉଁଠାରେ ହେବା କଷ୍ଟକର। ଗୋଟେ ଗୋଟେ ଲିକେସେଡ୍‌ ବାରବେଲର ମୂଲ୍ୟ ୩ରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଏଠାରେ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଟିକାଲ ଜମ୍ପ ଟେଷ୍ଟ, ବ୍ରଡ୍‌ଜମ୍ପ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମେଶିନ ରହିଛି ବୋଲି ହରିପ୍ରସାଦ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନ ଓ୍ବଜନିଆକିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ପ୍ଲିସ୍କୋଭା

ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନ ଓ୍ବଜନିଆକିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ପ୍ଲିସ୍କୋଭା

କାଲାଙ୍ଗ(ସିଙ୍ଗାପୁର), ୨୨।୧୦- ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଡବ୍ଲ୍ୟୁଟିଏ ଫାଇନାଲ୍ସର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଦିବସରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନ ତଥା ଡେନମାର୍କର ତାରକା ମହିଳା ଟେନିସ ଖେଳାଳି କାରୋଲିନ ଓ୍ବଜନିଆକି ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି। 

ଅବସର ନେବେ ହେରାଥ୍‌

ଅବସର ନେବେ ହେରାଥ୍‌

କଲମ୍ବୋ, ୨୨।୧୦- ଭେଟେରାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ରଙ୍ଗନା ହେରାଥ୍‌ ତାଙ୍କ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟରରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ନଭେମ୍ବର ୬ରୁ ଗାଲେରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ପରେ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ହେରାଥ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିଜୟୀ

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିଜୟୀ

ଢାକା, ୨୨।୧୦- ଓପନର୍‌ ଇମ୍ରୁଲ କାଏସ୍‌ଙ୍କ ଶତକ ବଳରେ ଘରୋଇ ବାଂଲାଦେଶ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୨୮ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଦେଇଛି। ବାଂଲାଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୨୭୨ ରନର ଟାର୍ଗେଟ୍‌କୁ ପିଛା କରି ଭ୍ରମଣକାରୀ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୯ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୪୩ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। 

ରାଇକୋନେନ ଜିତିଲେ ୟୁଏସ୍‌ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି

ରାଇକୋନେନ ଜିତିଲେ ୟୁଏସ୍‌ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି

ଅଷ୍ଟିନ୍‌, ୨୨ା୧୦- ଫେରାରିର କିମି ରାଇକୋନେନ ୟୁଏସ୍‌ ଓପନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଫର୍ମୁଲା ଓ୍ବାନ ମୋଟର ରେସ୍‌ରେ ରେଡ୍‌ ବୁଲ୍‌ର ମାକ୍ସ ଭର୍ଷ୍ଟାପେନ ଦ୍ୱିତୀୟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମର୍ସିଡିଜର ଲୁଇସ୍‌ ହାମିଲଟନଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। 

ଦବଙ୍ଗ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜୟୀ

ଦବଙ୍ଗ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜୟୀ

ପୁଣେ, ୨୨ା୧୦ (ପି.ଟି.)-ଚଳିତ ଭିଭୋ ପ୍ରୋ-କବାଡ଼ି  ସିଜନ -୬ ଇଣ୍ଟର ଜୋନାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଦବଙ୍ଗ ଦିଲ୍ଲୀ ୩୯-୩୦ରେ ବେଙ୍ଗଲ  ଓ୍ବାରିୟର୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଶ୍ରୀ ଶିବ ଛତ୍ରପତି ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ତରଫରୁ ନବୀନ କୁମାର ୧୧ ରେଡ୍‌ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ରବିନ୍ଦର ପାହାଲଙ୍କ ୪ ଟାକଲ ପଏଣ୍ଟ ଅବଦାନ ରହିଥିଲା।

ସାନି ସ୍ପଟ୍‌ ଫିକ୍ସିଂ ଦାବି, ଫୁଟେଜ ମାଗିଲା ଆଇସିସି

ସାନି ସ୍ପଟ୍‌ ଫିକ୍ସିଂ ଦାବି, ଫୁଟେଜ ମାଗିଲା ଆଇସିସି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨|୧୦ (ପି.ଟି.)- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସ୍ପଟ୍‌ ଫିକ୍ସିଂ ନେଇ ରବିବାର ରିଲିଜ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଡକୁମେଣ୍ଟାରୀ କ୍ରିକେଟ ମହଲରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ପ୍ରସାରଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରାମାଣିକ  ଫୁଟେଜ ଦେବାକୁ ରାଜି ହେଉ  ନାହିଁ।  

ବିପ୍ଳବ ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆମୁହଁ

ବିପ୍ଳବ ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆମୁହଁ

କଟକ ଅଫିସ,୨୨ା୧୦- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରଣ୍‌ଜୀଟ୍ରଫି ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ଜାପାନକୁ ୯-୦ରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ଜାପାନକୁ ୯-୦ରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ମସ୍କଟ, ୨୨।୧୦- ମନଦୀପ ସିଂଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ଗୋଲ ବଳରେ ଭାରତ ଏସିଆନ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ହକିର ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଜାପାନକୁ ୯-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଚଳିତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ଏହାଥିଲା କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ। 

ବିରାଟ, ରୋହିତ ରାଜ

ବିରାଟ, ରୋହିତ ରାଜ

ଗୁଆହାଟୀ, ୨୨।୧୦- ଗୁଆହାଟୀର ବର୍ଷାପରା କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରବିବାର ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ରାଜ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିରାଟ ଓ ରୋହିତଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଉଇକେଟରେ ୨୪୬ ରନର ଭାଗୀଦାରି ବଳରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୮ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ବନମାଳୀପୁର ଟି ୨୦: ସାରୁଅ ଚାମ୍ପିୟନ

ବନମାଳୀପୁର ଟି ୨୦: ସାରୁଅ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭାପୁର,୨୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବନମାଳୀପୁର ଆଞ୍ଚଳିକ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ୩୧ତମ ଟି ୨୦ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ଖେଳରେ କଣ୍ଟିଲୋର ବରୁଣେଇ କ୍ରିକେଟ୍‌ କ୍ଲବକୁ ୩୩ ରନରେ ହରାଇ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସାରୁଅର ଇଲେଭେନ ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଛି।

ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ୍‌ ବଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜାମରୁ ୬ ଖେଳାଳି

ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ୍‌ ବଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜାମରୁ ୬ ଖେଳାଳି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨ା୧୦: ଆସନ୍ତା ୨୮ରୁ ୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଗପୁର ଠାରେ ୨୩ତମ ସବ୍‌ଜୁନିୟର୍‌ ଟେନିସ୍‌ ବଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଓଡ଼ିଶା ଟିମ ଭାଗନେବ । ଓଡ଼ିଶା ଟିମରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ୬ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ଆସିକାର ଏମ୍‌.ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ରାଓ ଏବଂ କୁମାର ହଂସରାଜ୍‌, ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସତ୍ୟଶୁଭମ୍‌ ସାହୁ, ଏମ୍‌.ରାଧେଶ୍ୟାମ ପାତ୍ର ଏବଂ ଆହ୍ବାନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ସୋରଡ଼ାର ଦୀପକ ଦାସ। ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଟେନିସବଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ ସଂଘ ଅଧିନରେ ତାଲିମ୍‌ ନେଉଥିଲେ। ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସଂଘର ସଭାପତି ଡା. ସମରେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଉପସଭାପତି ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ପାଢ଼ୀ, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ସଞ୍ଜୟ ବିଷୋୟୀ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରବି ମିଶ୍ର ଏବଂ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁନି ପ୍ରମୁଖ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

କୋହଲି, ରୋହିତଙ୍କ ଶତକ: ଭାରତ ବିଜୟୀ

କୋହଲି, ରୋହିତଙ୍କ ଶତକ: ଭାରତ ବିଜୟୀ

ଗୁଆହାଟୀ, ୨୧।୧୦-
ଗୁଆହାଟୀର ବର୍ଷାପରା କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରବିବାର ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ରାଜ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିରାଟ ଓ ରୋହିତଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଉଇକେଟରେ ୨୪୬ ରନର ଭାଗୀଦାରି ବଳରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୮ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି।