ରାଜ୍ୟ | ସମ୍ବଲପୁର

ଦାଦନ ଖଟଣିକୁ ବାଏ ବାଏ; କୋବି କିଆରୀରେ ହସୁଛି ଗୋତିମୁକ୍ତ ଜୀବନ

ଦାଦନ ଖଟଣିକୁ ବାଏ ବାଏ; କୋବି କିଆରୀରେ ହସୁଛି ଗୋତିମୁକ୍ତ ଜୀବନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧।୧
ପେଟ୍‌ର ବିକଲ୍‌ଥି ସିନେ ଆମେ ଦାଦନ୍‌ ଖଟି ଯାଇଥିଲୁଁ, ଆର୍‌ ହେଇ ଯାଇଥିଲୁଁ ଗୁତି ଶ୍ରମିକ୍‌ । ହେଲେ କିଏ ଚାହେଁସି ମାଁ ମାଏଟ୍‌ ଛାଡି ପର୍‌ଦେଶ ଯାଇ ଗୁଲଗୁଲା ହେବାକେ । ସମ୍‌କର୍‌ ଇଚ୍ଛା ଗାଁ ଘର୍‌ଥି ଦୁଇ ପଏସା ମିଲ୍‌ଲେ ଘର୍‌ ପରିବାର୍‌ ଚଲାଇ ନେବାକେ। ଗୁତି ଶ୍ରମିକ ଭାବେ ଆନ୍ଧ୍ରାଥି ଧରାପଡ୍‌ଲା ଉତାରୁ ପାଁଚି ମାଇପିଲା ଗୁତି ସାର୍ଟିଫିକଟ୍‌ ଧରି ବଲାଙ୍ଗୀର ଫିରିଥିଲୁଁ । ତାର୍‌ ପରେ ଗୁତି ଥଇଥାନ ଟଁକା ପାଏଲାକେ ଡୁଲି ଗୁଟେ ବନ୍ଧକ ଧରି କୁବି ଆର୍‌ ଶାଗ୍‌ ଚାଷ୍‌ କରି ବନେ ଦୁଇ ପଏସା କମାନି ହେଲା । ଇ ଚାଷର୍‌ ଉଧାଥିତ୍ ଏଭେ ଦୁଖେ ସୁଖେ ପରିବାର୍‌ ଚଲି ଯାଉଛେ। ଆର୍‌ ଯେତେ ଟଁକା ଦେଲେ ବି ଦାଦନ୍‌ ଖଟି ନାଇଁ ଯାଉଁ- ଏହା କହିଛନ୍ତି ୫ ବର୍ଷ ତଳେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଗୁଡୁରୁ ଜିଲାରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିତ୍ବା ଚନ୍ଦନଭାଟି ଗାଁର ମହାକୁର ଦମ୍ପତି । ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ବ୍ଳକ୍‌ ଚନ୍ଦନଭାଟି ଗାଁର ସମାରୁ ମହାକୁର (୪୫) ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଜେମା ମହାକୁର (୪୦) ଏବେ ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ପାଲଟି ଯାଇଛନ୍ତି ସକରାତ୍ମକ ଜୀବନ ଜୀଇଁବାର ଏକ ଉଦାହରଣ। ନିଜର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବଳରେ ଗୋତି ଶ୍ରମିକର ଅପବାଦରୁ ମୁକୁଳି ଏବେ ସେମାନେ ପାଇଛନ୍ତି ଏକ ସଫଳ ଚାଷୀ ପରିବାରର ମାନ୍ୟତା ା ମହାକୁର ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝାଳବୁହା ପରିଶ୍ରମରେ ବର୍ଷ ସାରା ହସୁଛି ସେମାନଙ୍କ ପରିବା କିଆରି।
୨୦୧୨ରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଣେ ଦାଦନ ସର୍ଦ୍ଦାରଙ୍କଠାରୁ ବଇନା (ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା) ନେଇ ସମାରୁ, ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଜେମା ଓ ୪ ପୁଅଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଗୁଡୁର ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇଥିଲେ ଇଟା ଗଢ଼ିବା ପାଇଁ। ସମାରୁଙ୍କ ପରିବାର ସହ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଆଉ ଅନେକ ପରିବାର ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଏକ ଇଟାଭାଟିରେ ବନ୍ଧକ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ଏକ ଏନ୍‌ଜିଓଠାରୁ ଖବର ପାଇ ସେହିବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପ୍ରଶାସନ ଉକ୍ତ ଇଟାଭାଟିରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ସମସ୍ତ ବନ୍ଧକ ଦାଦନ ତଥା ଗୋତି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ଗୋତି ଶ୍ରମିକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଧରି ସେମାନେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଫେରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଉକ୍ତ ଏନ୍‌ଜିଓ ସହାୟତାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ଗୋତି ଶ୍ରମିକ ଆଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ଗୋତି ଥଇଥାନ ରାଶି ଭାବେ ଜଣ ପିଛା ୧୯ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା। ସମାରୁଙ୍କ ପରିବାରର ୫ଜଣ ସଦସ୍ୟ ସମୁଦାୟ ୯୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା ରାଶି ପାଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା ପାଇବା ପରେ ଚନ୍ଦନଭାଟି ଗାଁରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଛୋଟିଆ ଜମି ଲିଜ୍‌ରେ ନେଇ ସମାରୁ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଜେମା କୋବି, ଶାଗ ଓ ମୁଳା ଚାଷ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ୫ ବର୍ଷ ଭିତରେ ସେମାନଙ୍କ ଗରିବି ଦୂର ହେବାରେ ଲାଗିଲା ା ସେମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ସଳଖିଲା। ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ସେମାନେ ବିବାହ କଲେ। ପୁଅ ତାମିଲନାଡୁର କୌଣସି ଏକ କାରଖାନାରେ କାମ କରିବାକୁ ଗଲେ। ଅନ୍ୟ ପୁଅଟି ମା’ବାପାଙ୍କୁ ଗାଁରେ ସହଯୋଗ କରନ୍ତି। ଆଉ ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଏବେ ସେମାନେ ଆଗଭର ହେଲେଣି। ଜମି, ପାଣିପମ୍ପ ଓ ବିଜୁଳି ସବୁଥି ପାଇଁ ଟଙ୍କା ପଇଠ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବଳରେ ସମାରୁ ଓ ଜେମା ନିଜ ପରିବାର ଗଢ଼ିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେମାନେ ଖୁବ୍‌ ଖୁସି। ତାଙ୍କ ପରିବା କିଆରୀ ଦେଖିଲେ ସେମାନଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଛାପ ଦେଖିହୁଏ। ଜେମା ଓ ସମାରୁ ଏବେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ସାଜିଛନ୍ତି। ତେବେ ଦାଦନ, ଗୋତି ଶ୍ରମିକରୁ ସଫଳ ଚାଷୀ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ପଡିନାହିଁ। ପମ୍ପସେଟ୍‌ କି ବିଜୁଳି ସହାୟତା ମିଳିଲେ ସେମାନେ ଆହୁରି ଉପକୃତ ହୁଅନ୍ତେ ବୋଲି ସମାରୁ କହିଛନ୍ତି। ଦାଦନ ପ୍ରବଣ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାରେ ନିଜସ୍ବ ଉଦ୍ୟମ ବଳରେ ଜେମା ଓ ସମାରୁ ଯେଭଳି ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇଛନ୍ତି ତାହା ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ପ୍ରଶାସନ ଏହି ମହାକୁର ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ରୋଲ ମଡେଲ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଅନେକ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ପରିବାର ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତେ ବୋଲି ବୃଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ | ସମ୍ବଲପୁର

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସିମୁଳିଆ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ବଳାତ୍କାର କରାଯିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଚପାଇ ଦେବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ହେଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

‘ସ୍କିଲ ଅନ୍‌ ହୁଇଲ୍ସ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

‘ସ୍କିଲ ଅନ୍‌ ହୁଇଲ୍ସ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ମିଶନ ଏବଂ ଲେଣ୍ଡ୍‌-ଏ-ହ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ବହୁମୁଖୀ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପ୍ରୟୋଗଶାଳା ‘ସ୍କିଲ୍‌ ଅନ୍‌ ହୁଇଲ୍ସ’ର ବୁଧବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ଜରିଆରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଯନ୍ତ୍ରପାତିର ସଫଳ ପ୍ରୟୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଶିକ୍ଷା ମିଳିବ।

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଏସ୍‌ସିବି କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଏସ୍‌ସିବି କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୭- ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲର କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ଦିଲୀପ କୁମାର ରାଉତ। ମଙ୍ଗଳାବାଗ କାଠଗୋଲା ସାହିର ରୋହିତ କୁମାର ନାୟକ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଦିଲୀପ ପୂର୍ବ ଦାବି ମୁତାବକ ଏହି ଲାଞ୍ଚ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ। ରୋହିତଙ୍କ ଜେଜେମା ସାଗର ଦେଈ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ।

ପ୍ରେମିକା ସହ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର

ପ୍ରେମିକା ସହ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୮।୭- ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପ୍ରେମିକା ସହ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଠାବ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରି ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆଇସୋଲେଶନ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ରୋଗୀ: ୫ଜଣଙ୍କ ଲିଭରରେ ରହିଛି ସମସ୍ୟା

ଆଇସୋଲେଶନ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ରୋଗୀ: ୫ଜଣଙ୍କ ଲିଭରରେ ରହିଛି ସମସ୍ୟା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୭- ଅଜଣା ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ୮ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଆଇସୋଲେଶନ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାଥମିକ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷାରେ ଡେଙ୍ଗୁ ନେଗେଟିଭ୍‌ ବାହାରିଥିବାବେଳେ ସ୍ବାଇନ୍‌ ଫ୍ଲୁ ପାଇଁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ରିଜିଓନାଲ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ ସେଣ୍ଟର (ଆର୍‌ଏମ୍‌ଆର୍‌ସି)କୁ ପଠାଯାଇଛି।

ବଢ଼ୁଛି ଋଷିକୁଲ୍ୟା ଜଳସ୍ତର, ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛନ୍ତି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ

ବଢ଼ୁଛି ଋଷିକୁଲ୍ୟା ଜଳସ୍ତର, ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛନ୍ତି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଗଞ୍ଜାମ ସହରକୁ ଲାଗିଥିବା ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଆସନ୍ତା ୨୦ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ଆସୁଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଗୁଆ ସୂଚନା ପରେ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ପୁରୁଣାବନ୍ଧ, ପୋଡ଼ମପେଟା, ନିଉପୋଡ଼ମପେଟା ଏବଂ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ବ୍ରିଜ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଦାମୋଦରପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି।

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବାଲିଆପାଳ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ କୁଣ୍ଡୁଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ମହାଦୁର୍ନୀତିର ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ବିଶାଳ ଗଣଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଜିଲାପାଳ, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏସ୍‌.ପି. ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ ଏ ନେଇ ଜଣାଇଥିଲେ ବି କୌଣସି ପ୍ରତିକାର ହୋଇ ନାହିଁ।

ବୀରବର ବେହେରା ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୨ ସହଯୋଗୀ ଫେରାର

ବୀରବର ବେହେରା ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୨ ସହଯୋଗୀ ଫେରାର

ବିରିଡି,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିରିଡି ଥାନା ଅଧୀନ କୁଳ କଇଜଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ବୀରବର ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦଣ୍ଡିତ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶୁକଦେବ ବେହରାଙ୍କୁ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କର ୨ ସହଯୋଗୀ ସେହି ଗ୍ରାମର ବୁଲା ଓରଫ ନରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଏବଂ ହିପି ଓରଫ ଉମେଶ ବେହେରା ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି।

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ, ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଅଟକ

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ, ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଅଟକ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପାଟଣାଗଡ ଉପଖଣ୍ଡ ଲରମ୍ଭା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାସିଂହା ଗ୍ରାମରୁ ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଲରମ୍ଭା ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହି କିଛି ଦିନ ହେଲା ଏମାନେ ଘରେ ରଖି ଦେହ ବେପାର ଚଳାଉଥିଲେ ବୋଲି ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସିମୁଳିଆ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ବଳାତ୍କାର କରାଯିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଚପାଇ ଦେବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ହେଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଜଣେ ଜନପ୍ରତିନିଧି, ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଓ ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଘଟଣାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ଦର୍ଶାଯିବା ପରେ ଏହା ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇପଡିଛି।

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସି ପୋଲିସ ଜାଲରେ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଡକାୟତ

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସି ପୋଲିସ ଜାଲରେ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଡକାୟତ

ମୁନିଗୁଡ଼ା,୧୮।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଏକ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଡକାୟତଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ମୁନିଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୂର୍ଷୀଖୁମା ଗ୍ରାମର ଉଗ୍ରସେନ ବାଗ୍‌। ଉଗ୍ରସେନକୁ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପୋଲିସ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଥିବା ବେଳେ ସେ କେରଳରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ରଥଯାତ୍ରାରେ ନିଜ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଉଗ୍ରସେନ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ।

ବିଧାନ ପରିଷଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ଫେରିଲା କମିଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୭(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଧାନ ପରିଷଦ ଗଠନ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ବିହାର ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଗସ୍ତ କରିଥିବା କମିଟି ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ