ବାଲେଶ୍ୱର

ଯୁବଶକ୍ତି ଦେଶର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶକ୍ତି

ଯୁବଶକ୍ତି ଦେଶର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶକ୍ତି

ଭୋଗରାଇ, ୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଯୁବକମାନେ ଅବକ୍ଷୟ ସମାଜକୁ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିବାକୁ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ମନରେ ସାହସ, ମାନବିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ, ନୀତିନୈତିକତା ଓ ସମାଜ ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯୁବତୀଯୁବକମାନେ ହଁି ଇତିହାସର ଗତିପଥ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ନୂତନ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଏ ଦେଶର ଯୁବଶକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶକ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦେଶ ଓ ଜାତି ଅନେକ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ବୋଲି ଦେଉଳା ଡାକ୍ତରଖାନା ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାର ଭୋଗରାଇ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ବିଶିଷ୍ଟ ବକ୍ତାମାନେ ମତପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଯୁବ ଉତ୍ସବ କମିଟି ସଭାପତି ତାପସ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଜିଲା ଉପ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ସନ୍ତୋଷ ନାୟକ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ରମାକାନ୍ତ କରଣ, ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଦୀପକ ଦାସ, ଡା. ହରିଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି, ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ପ୍ରଥମ ଗିରି ପ୍ରମୁଖ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ଦୁଇଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଯୁବ ମହୋତ୍ସବରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇ ୨୦୧୮ ନୂତନବର୍ଷକୁ ଆତସବାଜି ଦ୍ୱାରା ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ବୈତରଣୀରେ ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିବା ଯୋଗୁ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଆଖୁଆପଦା ଆନିକଟଠାରେ ଶନିବାର ସକାଳ ୬ଟାରେ ବନ୍ୟାଜଳ ୧୭.୭ ମିଟର ହୋଇ କ୍ରମଶଃ ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମିବା ଆରମ୍ଭ କରି ୧୭.୩ ମିଟରକୁ ଖସି ଆସିଥିଲା। ୯ଟା ଠାରୁ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ଧୀରେ ଧୀରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ବନ୍ୟା ଜଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୨ଟାରେ ୧୭.୦୯ ମିଟରରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ବନ୍ୟାଜଳ ଆଉ କିଛି ବୃଦ୍ଧି ପାଇ କମିବ। ଆଖୁଆପଦାରେ ୯୨.୮ ମିମି, ଆନନ୍ଦପୁରରେ ୩୮.୬ ମିମି, କେନ୍ଦୁଝରରେ ୧୪.୨ ମିମି, ଚମ୍ପୁଆରେ ୧୧.୨ ମିମି, ଠାକୁରମୁଣ୍ଡାରେ ୧୪.୮ ମିମି, ସୋମପାଟଣାରେ ୩.୨ମିମି ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ଅନୁସାରେ ଏହି ବନ୍ୟାଜଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ବିପଦସଙ୍କେତ ତଳେ ରହିବ। ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଲେ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଯିବ ବୋଲି ଆନିକଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

ରାସ୍ତା ମରାମତି ନଁାରେ ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ

ତିହିଡ଼ି,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୋହ୍ଲ ପଞ୍ଚାୟତ ସଦରବଳିଆ ମୌଜାରେ ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ଏକ ରାସ୍ତାର କିଛି ଅଂଶକୁ ମରାମତି କରି ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶନିବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଡିଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ସଦରବଳିଆ ମୌଜାର ଗୁଣାଧାର ମାନ୍ନା ଘରଠାରୁ ବରେନ ମାନ୍ନା ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୨.୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ମିଳିଥିଲା। ସେଠାରେ ପୂର୍ବରୁ କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍ତା ହୋଇ ସାରିଥିଲା। ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଠିକାଦାର ରାସ୍ତାର ମାତ୍ର ୬୬ଫୁଟ୍‌ ମରାମତି କରି ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଥିବା ବିଚିତ୍ର ବାରିକ, ବାପୁଜୀ ଗୋଚ୍ଛାୟତ, ଅମୂଲ୍ୟ ଦାସ, ଧନେଶ୍ୱର ମଳିକ, ମକରା ଦାସ, ସରଳା ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଡିଓ ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି ସ୍ମୃତିରଞ୍ଜନ ଦେଓଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ନବବିବାହିତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ: ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବାପଘର ଲୋକେ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସୁଗୋ ପଞ୍ଚାୟତ କୁସୁନିବିନ୍ଧା ଗ୍ରାମର ନବବିବାହିତା ସଞ୍ଜିତା ମଳିକ(୨୨)ଙ୍କ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଇ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ଭାଇ ମାନସ ମଳିକ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାସୁଦେବପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ତାଙ୍କ ସପରିବାର ଥାନା ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିରହିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି।

ଠାକୁରଙ୍କ କାଞ୍ଚି ଅଭିଯାନ ବେଶ

ଠାକୁରଙ୍କ କାଞ୍ଚି ଅଭିଯାନ ବେଶ

ବାରିପଦା,୨୨।୭- ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାର ମାଉସୀ ମା’ ମନ୍ଦିରରେ ଠାକୁରମାନେ ଶନିବାର କାଞ୍ଚି ଅଭିଯାନ ବେଶରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଟା ରୁ ରାତି ୧୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ ଟାରୁ ୧୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଉସୀ ମା’ ମନ୍ଦିରରେ ଠାକୁରମାନେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ସୁନା ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ରୁ ଗୋଟାଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବ। ଅପରାହ୍ନ ଅଢେଇଟାରୁ ସାଡେ ୩ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚକାଛଡା ପରେ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରୁ ରାତ୍ର ୮ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଠାକୁରମାନଙ୍କୁ ବାହୁଡା ପହଣ୍ଡି କରାଯାଇ ରଥାରୁଢ଼ କରାଯିବ। ପରେ ସୋମବାର ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଅପରାହ୍ନ ୨ ଟା ୩୦ ରୁ ୫ ଟା ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଥଟଣା ହେବ। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା୩୦ରୁ ୭ଟା୩୦ ମଧ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଭେଟ ପରେ ରାତି ୧୦ ଟା ୩୦ରେ ଠାକୁରମାନଙ୍କୁ ପହଣ୍ଡି କରାଯାଇ ମନ୍ଦିରକୁ ନିଆଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିସାରିଛି।

ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ୮୩୮.୯୪ ମି.ମି. ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨ା୭- ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଜୁଲାଇ ପହିଲାରୁ ୨୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ୩୯୩୨.୮ ମି.ମି. ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। କେବଳ ଶନିବାର ଜିଲାରେ ୮୩୮.୯୪ ମି.ମି. ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। କପ୍ତିପଦା ବ୍ଳକରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକା ୭୮ ମି.ମି. ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରରୁଆଁ ବ୍ଳକରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୨ ମି.ମି. ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡରୁ ଜଣାପଡେ। ଜିିଲାରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତ ବ୍ଳକର ତହସିଲଦାର ଓ ବିଡିଓ ଏବଂ ଅନ୍ୟ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଲେ ଏହାକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ଜିଲା ଜରୁରି ଅଧିକାରୀ ଡ.ପରିଡା କହିଛନ୍ତି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର  ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨ା୭- ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦା ରଥଯାତ୍ରାରେ ହେଉଥିବା ଗହଳିରେ ଅସାମାଜିକ ଯୁବକଙ୍କ ଉତ୍ପାତ ବଢିବାରେ ଲାଗୁଛି। ମେଳା ବୁଲିବାକୁ ଆସୁଥିବା ମହିଳା ଓ ଯୁବତୀ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସେମାନଙ୍କ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରର ଶିକାର ହେଉଥିଲେ ବି ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଉଚିତ ମଣୁ ନାହାନ୍ତି। ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି।

ବାଇକ୍‌ ସହ ଗୋମାଂସ ଜବତ

ବାଇକ୍‌ ସହ ଗୋମାଂସ ଜବତ

ବିଶୋଇ,୨୨।୭ : ବିଶୋଇ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟକୁ ଶନିବାର ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଗୋମାଂସ ଆସୁଥିବା ଖବର ପାଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାହାକୁ ଜବତ କରି ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣକ ଖସି ପଳାଇଥିବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ତୁରନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି।

 ବିନା ସୁରକ୍ଷାରେ ରାଜରାସ୍ତା ପାର ହେଉଛନ୍ତି ପିଲା

ବିନା ସୁରକ୍ଷାରେ ରାଜରାସ୍ତା ପାର ହେଉଛନ୍ତି ପିଲା

ବିଶୋଇ,୨୨।୭ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ରାଣୀତାଲର ରାହାଞ୍ଜ ନିକଟସ୍ଥ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ଗୁରୁବାର ଟ୍ରକ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ୫ ନିରୀହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନଦୀପ ଲିଭିଗଲା। ଏହି ଘଟଣା ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରି ଦେଇଥିଲା। ଅଭିଭାବକମାନେ ପିଲାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଚେତୁ ନାହାନ୍ତି ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ। ଏହିପରି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ଥିବା ବିଶୋଇ ନୋଡାଲ ଉ:ପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ । ପ୍ରତ୍ୟେହ ରାଜରାସ୍ତା ପାର ହୋଇ ଏହି ସ୍କୁଲର ୫ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହଷ୍ଟେଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍କୁଲ ଯାଉଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ସମୟରେ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରକ, ବସ୍‌ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପିଲାମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ:  ରାସ୍ତାରୋକୋ କଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ: ରାସ୍ତାରୋକୋ କଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

କପ୍ତିପଦା,୨୨ା୭(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ) - କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ହେଉଥିବା ପାଓ୍ବାର କଟ୍‌ ଓ ଲୋଭୋଲଟେଜ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ମରାମତି ନାମରେ ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ କାଟକୁ ନେଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦାନା ବାନ୍ଧିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରାଯିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅଚିନ୍ତାରେ ବସିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବାଦରେ କପ୍ତିପଦା ବାଲେଶ୍ୱର ଗୋଲୋଇ ଛକଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି ା

୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ:‘ଜନସେବା ନିଶା ଦେଶକୁ ଫେରାଇ ଆଣିିଲା’

୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ:‘ଜନସେବା ନିଶା ଦେଶକୁ ଫେରାଇ ଆଣିିଲା’

ଘରର ବଡ ପୁଅ । ପରିବାରର ଅନେକ ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି। ଆଇଆଇଟି ଖଡଗପୁରରେ ନାଭାଲ ଆର୍କିଟେକ୍ଚର ବିଷୟରେ ଡିଗ୍ର୍ରୀ କରିବା ପରେ ସେ ୨୦୦୮ ରୁ ୨୦୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଙ୍ଗାପୁରସ୍ଥିତ ଆମେରିକାନ ବ୍ୟୁରୋ ଅଫ ଶିପିଂରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ହେଲେ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ରହି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିବାର ନିଶା ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲା। ପରେ ଆଇଏଏସ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ସଫଳତାର ସହ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପରେ ଚାକିରି ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଶାସନିକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇ ଆସୁଛନ୍ତି। ସବୁବେଳେ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହକୁ ସେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଥାନ୍ତି।

ନାଞ୍ଜିଆ ପୋଲ ନିକଟରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା:  ମାଟି ତଳୁ ମିଳିଲା ଅଳଙ୍କାର

ନାଞ୍ଜିଆ ପୋଲ ନିକଟରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ମାଟି ତଳୁ ମିଳିଲା ଅଳଙ୍କାର

ଖଇରା,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ଥାନା ଅଧୀନ ଗଡପୋଖରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନାଞ୍ଜିଆ ପୋଲ ନିକଟରୁ ଗଦାଧର ସାହୁ ନାମକ ଗହଣା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୨ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଖଇରା ପୋଲିସ ଶନିବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ା ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୯୮ଗ୍ରାମ ଓଜନର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ୧୪ହଜାର ଟଙ୍କା, ୨ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରାଯାଇଛି ା ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଲେ ସାରକୋଣା ଗ୍ରାମର ମନୋରଞ୍ଜନ ଶିଅଳ ଓ ପୂର୍ବପଡା ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଶିଅଳ। ତେବେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୂଆସାହି ଗ୍ରାମର ବିଦ୍ୟା ମହାନ୍ତି(୨୨) ଖସି ପଳାଇଯିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି ା

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ବାଲିଆପାଳ,୨୨ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ଥାନା କାଳସିମୁଳି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗତ ୧୯ ତାରିଖ ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ହାଟକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଚିରଞ୍ଜୀବ ମଲ୍ଲିକ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଘରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ନ ଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ଚିରଞ୍ଜୀବୀ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଯାଇ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ତରବର ହୋଇ ମୋବାଇଲ ଫୋନକୁ ସେଠାରେ ଛାଡି ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ। ଘରକୁ ସ୍ବାମୀ ଆସିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସବୁକଥା କହିଥିଲେ। ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କର ସ୍ବାମୀ ଆସି ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ା

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ରୂପେଶ