ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମଦଭାଟିରେ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ମଦଭାଟିରେ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଆସିକା,୩୧।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ପୋଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପୃଥକ ଭାବେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୨୮୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ ସହ ୧୦ ହଜାର ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପାକଲାପଲ୍ଲୀ ନିକଟ ଏରଗୋଲା ବସାର ଆଉଲା ରେଣୁ ଓ ଜି. କମଳା, କରାତଳି ଏରୋଗଲା ବସାର ଏ. ଶଙ୍କର ଓ ଡାକବଙ୍ଗଳା ବସାର ଏମ. ଶିବ। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଆସିକା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଭୋରରେ ଏରଗୋଲା ବସାରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରୁ ୨୨୦ ଲିଟର ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ କରାଯିବା ସହ ୮ ହଜାର ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ରେଣୁ ଓ କମଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ା ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ୨ଟି ମାମଲା (ନଂ.୩୦୩, ୩୦୪/୧୭) ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆସିକା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କରାତଳି ଏରୋଗଲା ବସା, ଡାକବଙ୍ଗଳା ଏରୋଗଲା ବସା, ଦେବଭୂମି, ବାଲିସିରା, କାଳଷଣ୍ଢପୁର, ଗୋଲାପଲ୍ଲୀ, ଭେଟନଈ ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଚଢାଉ ବେଳେ ୨୫ ଲିଟର ରନ୍ଧାମଦ ଓ ୧୫ ଲିଟର ସରକାରୀ ଭାଟି ମଦ ଜବତ ସହ ୨ ହଜାର ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଅବକାରୀ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସେଖ ଅସଫ ଅଲ୍ଲୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ଶଙ୍କର ଓ ଶିବଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନଂ.୬୨/୧୭-୧୮ ଓ ୩୩/୧୭-୧୮ରେ ୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଅଲ୍ଲୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଓ ଜିଲା ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଅଶୋକ କୁମାର ଶତପଥୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିବା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗିରଫ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଗିରଫ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ଚିକିଟି୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କେ.ନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ ୭ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ପାତ୍ରପୁର କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପଦ୍ମନାଭପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ସକାଳ ୭ଟାରେ ଆକସ୍ମିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର ଏମ୍‌.ସୁରୀ ଏବଂ ଏମ୍‌.ମାଲେସୁଙ୍କର ୪ ବଖରା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅପହରଣ କରିନେଇ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ିଲେ, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ଅପହରଣ କରିନେଇ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ିଲେ, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କରସିଙ୍ଗି ଗୁଡ଼ିସାହିରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଜଣେ ସାଢ଼େ ୩ବର୍ଷର ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ନାବାଳକଙ୍କୁ ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ।

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ଡିଏଫ୍‌ଓ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ଡିଏଫ୍‌ଓ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ(ଡିଏଫ୍‌ଓ)ଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଡିଏଫ୍‌ଓ ବିଜୟ କେତନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଭୋର୍‌ରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି।

ଗ୍ୟାସରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ମା’, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଣ୍ଡେଇସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍‌ରୁ ନିଅଁା ଲାଗି ମା’, ଝିଅ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ବନପାଳ ବଂଶୀଧର ବିଷୋୟୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୁକ୍ତା

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୩ା୬-ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ବାଲନ୍ଦାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘପଦର ଗ୍ରାମରେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଦିବାକର କହଁରଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲିଗୁଡା,୨୩ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବେଆଇନ୍‌ ବାଲି ଚୋରାଚାଲାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀରୁ ଠିକାସଂସ୍ଥା ଗୁଡ଼ିକ ବେଆଇନ ଭାବେ ଶହଶହ ଗାଡି ବାଲି ଉଠାଉଛନ୍ତି।

ଆଷାଢରେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଜମି ଫାଟି ଅଁା

ଆଷାଢରେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଜମି ଫାଟି ଅଁା

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୨୩ା୬ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ମୌସୁମୀର ଆଗମନ ଓ ସ୍ବାଭାବିକ ବର୍ଷା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ଭୁଲ୍‌ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

ଡାଟାମ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ୨ ଏଜେଣ୍ଟ ଗିରଫ

ଡାଟାମ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ୨ ଏଜେଣ୍ଟ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୬: ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଡାଟାମ ନାମକ ଏକ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଗଞ୍ଜାମ, ଛତ୍ରପୁରର ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ

ଗଞ୍ଜାମ, ଛତ୍ରପୁରର ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ

ଛତ୍ରପୁର/ଗଞ୍ଜାମ, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର କମିଶନର ତଥା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ନୋଡାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଜି. ମାଥିଭାଥନଅନ ଶୁକ୍ରବାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

‘ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ଏବେଠୁ ସଂଗଠିତ ହୁଅ’

‘ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ଏବେଠୁ ସଂଗଠିତ ହୁଅ’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୬ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ସରକାର ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ। ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିର ସରକାର ନାହିଁ, ସେଇ ରାଜ୍ୟ ବିକାଶ କରିପାରୁନି। ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସ୍ଥିର ସରକାର ଦେଇଛି।

ଓରଟେଲ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ

ଓରଟେଲ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ

ଆସିକା,୨୨ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଓରଟେଲ ସଂସ୍ଥାର ଆସିକା କଳିଙ୍ଗା ରୋଡସ୍ଥିତ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ ହୋଇଥିଲା । ଚଢାଉ ବେଳେ ଏହି ଶାଖା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସାରଣ ସମ୍ବନ୍ଧିୟ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖାଇବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ