ମେଟ୍ରୋ |

ବିଲ୍‌ଡରଙ୍କ ଦାଦାଗିରି: ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜମି ନେଲେ, ଗୁଣ୍ଡା ଲଗାଇ ପିଟିଲେ

ବିଲ୍‌ଡରଙ୍କ ଦାଦାଗିରି: ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜମି ନେଲେ, ଗୁଣ୍ଡା ଲଗାଇ ପିଟିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୧।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ତୁମର ରାସ୍ତା ପାଖ ଜମି ଆମକୁ ଦିଅ। ଆମେ ତୁମକୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଧିକ ଜାଗା ଦେବୁ, ଏଥିସହିତ ଆଉ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବୁ। ଏଭଳି ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜିଜିପି କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ସତ୍ୟ ରାଉତ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କଠାରୁ ଜମି ନେଇଯାଇଛି ରସୁଲଗଡରେ ଥିବା ଏକ ବିଲ୍ଡର ସଂସ୍ଥା। ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ଜମି ଉପରେ ଘର କରିବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସତ୍ୟ। ତେଣୁ ବିଲ୍ଡର ସଂସ୍ଥାର କେତେଜଣ ଗୁଣ୍ଡା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଆସ ସତ୍ୟଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ଜମି ନ ଦେଲେ ଜୀବନରେ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସତ୍ୟ ଶନିବାର ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ରବିବାର ଦିନ ଥାନାକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କ’ଣ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କ’ଣ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ଥାନାକୁ ଆସିଛ ବୋଲି କହି ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଏପରି କି ପୁନର୍ବାର ଥାନାକୁ ନ ଆସିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିବା ୭୦ ବର୍ଷୀୟା ସତ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।
ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସତ୍ୟଙ୍କର ଜିଜିପି କଲୋନୀରେ ୯ଡେସିମିଲ୍‌ ଜାଗା ଥିଲା। ପ୍ଲଟଟି ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବାରୁ ଉକ୍ତ ବିଲ୍ଡର ସଂସ୍ଥା ତାଙ୍କୁ ଠାରୁ ସେହି ଜାଗାନେଇ କିଛି ଦୂରରେ ଆଉ ଏକ ଜାଗା ଦେବାକୁ କହିଥିଲା। ଏଥିସହିତ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବ ବୋଲି କହି ସତ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ୨୦୧୫ରେ ଜମି ନେଇଥିଲା। ବର୍ଷଟେ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଦେବ ବୋଲି ଉକ୍ତ ବିଲ୍ଡର ସଂସ୍ଥା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ଷେ ପୂରି ୨ବର୍ଷ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି। ସଂସ୍ଥା ମାତ୍ର ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଛି। ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ପ୍ଲଟ ଉପରେ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଘର ନିର୍ମାଣ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସତ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଆସି ପହଞ୍ଚତ୍ବାରୁ ସଂସ୍ଥା କମର୍ଚାରୀମାନେ କାମ ବନ୍ଦ କରି ପଳାଇଥିଲେ। ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାବେଳେ କେତେଜଣ ଗୁଣ୍ଡା ଶ୍ରେଣୀର ଯୁବକ ସତ୍ୟଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଜମି ଛାଡ଼ିବାକୁ କହି ତାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିଲେ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଠିକାଦାରଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ: ପାଣିରେ ପଡ଼ିବ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଠିକାଦାରଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ: ପାଣିରେ ପଡ଼ିବ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

କାଳିଆପାଣି,୨୩।୬(ଡିଏନଏ)- ଖଣି ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ପାଇଁ ଜିଲା ଖଣିଜ ସମ୍ପଦ ପାଣ୍ଠିରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ଘାଗିଆସାହିଠାରୁ ଚିରୁଗୁଣିଆଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍ତା। ମାତ୍ର ଏହି ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନମାନର କରାଯାଉଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଯୁବକ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଯୁବକ ମୃତ

ଗୋପ,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗୋପ ଥାନା ଅଧୀନ ଡଭାର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଭୋରରୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ବାରିକ(୩୬) ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କରେଣ୍ଟ ଲାଗି ମତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଗୋପ ଡାକ୍ତରଖାନା ପକ୍ଷରୁ ଜଣା ପଡିଛି।

ଲାଇଫ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ବୋଟ୍‌କୁ ଚଢ଼ିବା ମନା

ଲାଇଫ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ବୋଟ୍‌କୁ ଚଢ଼ିବା ମନା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୩ା୬: ଚିଲିକାରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡ଼ି ପରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଛି ପୁରୀ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ। ଏଣିକି ଚିଲିକା ଭିତରକୁ ବୁଲିବାକୁ ହେଉ କିମ୍ବା ବୋଟିଂ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଲାଇଫ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ ପିନ୍ଧିବାକୁ ବାଧ୍ୟ। ଲାଇଫ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ସେମାନେ ବୋଟ୍‌କୁ ଚଢିପାରିବେ ନାହିଁ।

ହକିକୁ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପଠାଇଲା ପୁରୀ ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ସଂସଦ

ହକିକୁ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପଠାଇଲା ପୁରୀ ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ସଂସଦ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୩ା୬: ହକିକୁ ସରକାରୀସ୍ତରରେ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ାର ମାନ୍ୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଗତ ବୁଧବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଚିଠି ଲେଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂ ରାଠୋର ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ତିଆରି ହେଲା ପାରାଭାଡ଼ି

ତିଆରି ହେଲା ପାରାଭାଡ଼ି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩ା୬: ରଥଖଳାରେ ଚାଲିଛି ତିନିରଥ ନିର୍ମାଣ। ଚଳିତବର୍ଷ ଯୋଡ଼ା ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ପଡିଥିବାରୁ କାମ ଆଗୁଆ ରହିଛି। ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଆହୁରି ୬ ଦିନ ଥିବା ବେଳେ ରଥରେ ତୃତୀୟ ଭୂଇଁ ଉଠି ପ୍ରଥମ ପରସ୍ତ ପୋଟଳ ବା ବଡ଼ଥଳି ପୋଟଳ ଉଠିସାରିଲାଣି।

‘ସ୍ବପ୍ନ, ପ୍ରେମରୁ ବାହାରି ସମାଜର ନିଚ୍ଛକ ଚିତ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ଏକ ଛୋଟ ଗଁ। ବାଙ୍ଗିପଦରରେ ଜନ୍ମିତ ଯୁବ ସାହିତି୍ୟକ ଜୟଦ୍ରଥ ସୁନା, ଯାହାଙ୍କ ସାହିତ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ଆଜି ସାରା ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପ୍ରଥମ କବିତା ପୁସ୍ତକରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ହାସଲ କରିଥିବା ଜୟଦ୍ରଥଙ୍କ ରଚନାକୁ ମିଳିଛି ପାଠକୀୟ ସ୍ବୀକୃତି।

ଦଶମ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ:ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ୨୬୬୪୩ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩ା୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପରୀକ୍ଷା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ ୧୦୦ କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି।

ଥାନାରୁ ନିରାଶ ହୋଇ ଡିସିପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପରିବାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ଗଣ୍ଡମୁଣ୍ଡା ତାରିଣୀ ବସ୍ତିରେ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ସ୍ବାଇଁଙ୍କୁ ରାତି ଅଧରେ ଘରେ ପଶି ୩ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲେ। ଏହି ଘଟଣାକୁ ୨ମାସରୁ ଅଧିକ ବିତିଲାଣି। ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକେ ଥାନାକୁ ଦୌଡୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନି।

୫ଜଣଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ ସମ୍ମାନ

୫ଜଣଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ ସମ୍ମାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ଅର୍ପଣ କଲଚରାଲ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ଭବନଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ୪ର୍ଥ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅର୍ପଣ ସମ୍ମାନ-୨୦୧୮ ସହ ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ ଓ ଉପଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସଙ୍ଗୀତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଚିର୍ଗାଲଟଲା ବସ୍ତିରୁ ୨ ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା:ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିରେ ମାନବାଧିକାର କର୍ମୀଙ୍କ ପିଟିଶନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ଚିର୍ଗାଲଟଲା ବସ୍ତିରୁ ୨ ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ହେବା ଘଟଣାରେ ଅଡୁଆରେ ପଡିଛି ପୋଲିସ। ପୋଲିସ ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ୬ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିଶୁଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଠାବ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି।

ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା: ୮ ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩ା୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର କୁଇକ ଆକ୍ସନ ଟିମ(କ୍ୟୁଏଟି) ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚଢାଉ କରିଛି। ସେଠାରୁ ପୋଲିସ ୮ ଜୁଆଡିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ୪୬ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୧୦ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ଜବତ କରିଛି।

ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଏପିଆର୍‌ ଷ୍ଟାଫ୍‌ ବଦଳିବେ

ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଏପିଆର୍‌ ଷ୍ଟାଫ୍‌ ବଦଳିବେ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୩।୬- ଶିଳ୍ପପତି ମହିମାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଏପିଆର ହାବିଲଦାର ଓ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯିବ ବୋଲି କଟକ ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂ ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ