ବାଲେଶ୍ୱର

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଚରମ୍ପା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌: ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଫାଇନାଲରେ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଚରମ୍ପା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌: ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଫାଇନାଲରେ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୩୧।୧୨-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚରମ୍ପା ଆର୍‌.ସି.ବି.ଏଲ. ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ଚରମ୍ପା ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଚରମ୍ପା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଶେଖର ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଏବଂ କଟକର ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳା ଯାଇଥିତ୍ଲା । ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍‌ଡିଂ କରିଥିଲା । ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଶେଖର ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୬.୧ ଓଭରରେ ୧୭୬ ରନ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ୧୭୭ ରନର ପିଛା କରି ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋଟିର୍ଂ ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୯.୫ ଓଭରରେ ୩ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୮୦ରନ କରିବା ସହିତ ମ୍ୟାଚକୁ ୭ ଉଇକେଟରେ ଜିତି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । କେନ୍ଦୁଝର ଡିଏସପି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର ସର୍ବେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସଞ୍ଜୀବ ବେହେରା, ଶରତ ଜେନା ଅମ୍ପାୟର ଥିବା ବେଳେ ଲଲାଟ କେଶରୀ ନନ୍ଦ ରିଜର୍ଭ ଅମ୍ପାୟର ଥିଲେ । ଅସିତ ଦାସ ସ୍କୋରର ଓ ସଞ୍ଜୟ ମଜୁମଦାର, ରାଜୁ ଖାନ ଧାରାବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ, ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ, ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୩ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ମତୋ ପଞ୍ଚାୟତ ମହାନ୍ତି ସାହି ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୨ ବଖରା ଘର ସହ କୁକୁଡ଼ାଫାର୍ମ ଜଳିଯାଇଛି।

ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରୁ ୧୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାଂଶଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନ ଘଣ୍ଟେଶ୍ୱର ବଜାରରେ ଥିବା ଦୟାଲ ଜୁଏଲର୍ସରୁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ୧୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟି ନିଆଯାଇଛି।

ନକଲି ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତାର ଖେରଙ୍ଗ କାଠପୋଲ ନିକଟରେ ସ୍କୁଟିରେ ଆସୁଥିବା ୨ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

ମୋବାଇଲ ଫୋନକୁ ନେଇ ଟଣାଓଟରା

ମୋବାଇଲ ଫୋନକୁ ନେଇ ଟଣାଓଟରା

ବନ୍ତ,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ବ୍ଲକସ୍ତରରେ ଏକଦିବସୀୟ ସମବାୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭାବେ ‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’ ଶୀର୍ଷକ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି।

ଭାର କରି ଲୋକେ ଆଣୁଛନ୍ତି ପାନୀୟ ଜଳ

ଭାର କରି ଲୋକେ ଆଣୁଛନ୍ତି ପାନୀୟ ଜଳ

ଆରଡି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସପ୍ତାହେ ହେଲା ପୋଡ଼ି ଯାଇଛି ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର। ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ। ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ୩ ଖଣ୍ଡ ଗଁାର ପ୍ରାୟ ୨ ହଜାର ପରିବାର ପାଣି ପାଇଁ ଏବେ ଡହଳବିକଳ।

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଏଠି ଅପହଞ୍ଚ

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଏଠି ଅପହଞ୍ଚ

ତିହିଡ଼ି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜାଗାବାଡ଼ି ନ ଥିବା ଅସହାୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଦନ ମଳିକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିବାର ବାଟ ଦେଖାଇଛି ଏକ ଷ୍ଟେଶନେରୀ ଦୋକାନ। ଏଠାକାର ଜୀବନଜ୍ୟୋତି ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କ ଚଳିବା ପାଇଁ ସହାୟତା ସ୍ବରୂପ ଏହି ଦୋକାନ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ରୋଗୀ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୩ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜିଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ବିଭିନ୍ନ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଯୋଗୁ ଅନ୍ଧାରରେ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରରେ ରକ୍ତ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ବିନା ଡିଜି ସେଟରେ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରି ଗଚ୍ଛିତ ରଖାଯାଉଛି।

‘ବାଟ ଚାଲିବା ଦେଇଛି ଶକ୍ତି’

‘ବାଟ ଚାଲିବା ଦେଇଛି ଶକ୍ତି’

ପାଟଣା, ୨୩।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣ, ଦୌଡ଼ାଦୌଡ଼ି ଆଉ ସାଇକେଲ୍‌ ଚାଳନା ଯୋଗୁ ସେ ଆଜି ବି ୮୬ ବର୍ଷରେ ବେଶ୍‌ ସୁସ୍ଥ ରହିଛନ୍ତି। ପିଲାଦିନେ ପାଠ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ୧୮କି.ମି. ଦୂର ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଚାଲି ଚାଲି ଯାଉଥିଲେ।

ମଦ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୩।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରପରିଷଦ ସୁଡୁସୁଡିଆ ବାଇପାସ୍‌ ଛକଠାରୁ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା, ଆଇନଜୀବୀ, ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରତୀକ ଧାରଣା ୧୫ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି।

ରାସ୍ତା କାମ ନ ସୁଧାରିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ରାସ୍ତା କାମ ନ ସୁଧାରିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ମୋରଡା,୨୩।୬-ମୋରଡା ବ୍ଲକ ତଥା ମୋରଡା ପଞ୍ଚାୟତର ପଟା କୁଣ୍ଡିଆ ନଦୀ ପାଖ ମେଟାଲ୍‌ ମୋରମ ରାସ୍ତା ଅତି ନିମ୍ନମାନର ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପଟାକୁଣ୍ଡିଆ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାଠାରୁ ୭୧୦ ମିଟର ଓ ପାଞ୍ଚଗୋଛିଆ ଗ୍ରାମରେ ୪୫୦ ମିଟର ରାସ୍ତା କାମ ପାଇଁ ୭.୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି । ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ସୂଚନା ଫଳକ ଲାଗିବା ନିୟମ ଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖାଦେଇଛି। ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ମୋରମ ପଡିବା କଥା ।

ଘାଟି ତଳକୁ  ଟ୍ରେଲର ଖସି ୨ଗୁରୁତର

ଘାଟି ତଳକୁ ଟ୍ରେଲର ଖସି ୨ଗୁରୁତର

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୨୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା-ଆନନ୍ଦପୁର ରାସ୍ତାର ଗୋଡଭଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଘାଟି ତଳକୁ ଖସିପଡିବା ଫଳରେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି ା ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଟ୍ରେଲର ଡ୍ରାଇଭର ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ମାର୍ଣ୍ଣି ଓ ହେଲପର ଯୋଶେଫ୍‌ ଟୁଡୁ ା

ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଧାରଣା ଦେଲେ ମହିଳା

ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଧାରଣା ଦେଲେ ମହିଳା

ଉଦଳା, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) -ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନରେ ତଥ୍ୟ ମାଗି ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟ। ଏ ନେଇ ସେ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବାକୁ ୧୨ ଦିନ ବିତିଗଲାଣି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ