ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ଗ୍ରୀସ୍‌ରେ ଭୂକମ୍ପ

ଗ୍ରୀସ୍‌ରେ ଭୂକମ୍ପ

ଏଥେନ୍ସ୍‌,୩୧।୧୨: କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗ୍ରୀସ୍‌ରେ ରବିବାର ସକାଳ ୬ଟା ୨ରେ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୁତ ହୋଇଛି। ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଏହାର ତୀବ୍ରତା ୪.୬ ଥିଲା ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଭୂକମ୍ପର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ଏଥେନ୍ସ୍‌ର ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବଠାରୁ ୮୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। କୋରନ୍ଥା ଉପସାଗରୀୟ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଭୂକମ୍ପ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

All Right Reserved By

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ଭାରତରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ୭ହଜାର ଶରଣାର୍ଥୀ

ଭାରତରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ୭ହଜାର ଶରଣାର୍ଥୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୧।୬: ଗତବର୍ଷ ୭ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆମେରିକାରେ ଶରଣ ନେବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ଶରଣାର୍ଥୀ ଏଜେନ୍ସି (ୟୁଏନ୍‌ଏଚ୍‌ସିଆର୍‌) ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଇଭାଙ୍କା ମୋ ଝିଅ ନ ହୋଇଥିଲେ ଡେଟ୍‌ କରିଥାଆନ୍ତି: ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

ଇଭାଙ୍କା ମୋ ଝିଅ ନ ହୋଇଥିଲେ ଡେଟ୍‌ କରିଥାଆନ୍ତି: ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୧।୬: ଓ୍ବେନିଟି ଫେୟାରର ସିନିୟର ରିପୋର୍ଟର ଏମିଲି ଜେନ୍‌ ଫକ୍ସ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘Born Trump: Inside America’s First Family’ରେ କିଛି ଗୁମର ତଥ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ପୁସ୍ତକରେ ଏମିଲି କହିଛନ୍ତି, ଇଭାଙ୍କା ଯଦି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଝିଅ ହୋଇ ନ ଥାଆନ୍ତେ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଡେଟ୍‌ କରିଥାଆନ୍ତେ।

୩ମିନିଟ୍‌ ଆଗରୁ ଲଞ୍ଜ ବ୍ରେକ୍‌ ନେଇ ହରାଇଲେ ବେତନ

୩ମିନିଟ୍‌ ଆଗରୁ ଲଞ୍ଜ ବ୍ରେକ୍‌ ନେଇ ହରାଇଲେ ବେତନ

ଟୋକିଓ,୨୧।୬: କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ସମୟରେ ବାରମ୍ବାର ସିଟ୍‌ ଛାଡିବା ଓ ୩ ମିନିଟ୍‌ ଆଗରୁ ଲଞ୍ଚ ବ୍ରେକ୍‌ ନେବା ଏବେ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି ଜାପାନର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ। ପଶ୍ଚିମ ଜାପାନର କୋବୋରେ ଥିବା ଓ୍ବାଟରଓ୍ବାର୍କସ୍‌ ବ୍ୟୁରୋରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ୭ ମାସ ଭିତରେ ୨୬ଥର ଲଞ୍ଚ ବ୍ରେକ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ସିଟ୍‌ ଛାଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ଆଲଜେରିଆରେ ହାଇସ୍କୁଲ ଡିପ୍ଲୋମା ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ: ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଆଲଜେରିଆରେ ହାଇସ୍କୁଲ ଡିପ୍ଲୋମା ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ: ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଆଲଜିଅର୍ସ,୨୧।୬: ଆଲଜେରିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ହାଇସ୍କୁଲ ଡିପ୍ଲୋମା ପରୀକ୍ଷା। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କପି ରୋକିବା ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହେବା ପରେ ପୁଣି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ବିମାନରେ ଭିକ୍ଷା ମାଗିଲେ ଭିକାରୀ: ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

ବିମାନରେ ଭିକ୍ଷା ମାଗିଲେ ଭିକାରୀ: ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

ଇସଲାମାବାଦ୍‌,୨୧।୬: ସାଧାରଣତଃ ବସ କିମ୍ବା ରେଳଗାଡ଼ିରେ ଭିକାରୀଙ୍କୁ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ତେବେ କରାଚିରୁ ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ ଯାଉଥିବା ବିମାନରେ ଜଣେ ଭିକାରୀଙ୍କୁ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି କରୁଥିବାର ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ହୋଇଛି ଭାଇରାଲ।

ଆମେରିକାରେ ସାତଫେରା: ଭାରତରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠକଲେ ପଣ୍ଡିତ

ଆମେରିକାରେ ସାତଫେରା: ଭାରତରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠକଲେ ପଣ୍ଡିତ

ଟରୋଣ୍ଟୋ/ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୧।୬: ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଯୋଗୁ ସମ୍ପ୍ରତି ଘଟିଛି ଏକ ରୋଚକ ଘଟଣା। ଟରୋଣ୍ଟାରେ ବରକନ୍ୟା ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ସାତଫେରା ନେଇଥିବାବେଳେ ଭାରତରେ ଥିବା ପଣ୍ଡିତ ଭିଡ଼ିଓ କଲିଂରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠକରି ବିବାହକୁ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ତାଲିବାନ ଆକ୍ରମଣରେ ୩୦ ଆଫଗାନ ସୈନିକ ମୃତ

ତାଲିବାନ ଆକ୍ରମଣରେ ୩୦ ଆଫଗାନ ସୈନିକ ମୃତ

କାବୁଲ, ୨୦।୬: କାବୁଲରେ ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୩୦ ଆଫଗାନ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବାଦଗିସ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସେନା ଶିବିର ଉପରେ ବୁଧବାର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

ଆମେରିକାରେ ୫୨ ଭାରତୀୟ ଅଟକ

ଆମେରିକାରେ ୫୨ ଭାରତୀୟ ଅଟକ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍‌/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୬: ଅବୈଧ ଅପ୍ରବାସ ନେଇ ଆମେରିକାରେ ୫୨ ଭାରତୀୟ ଅଟକ ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଶିଖ୍‌ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ଲ’ମେକର୍‌ଙ୍କ ଏକ ଦଳ ନିକଟରେ ଆମେରିକାର ଓରେଗନ୍‌ସ୍ଥିତ ହାଜତକୁ ପରିଦର୍ଶନରେ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ମୋଟ ୧୨୩ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫୨ ଜଣ ଭାରତୀୟ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

ରେଲଓ୍ବେ ଶୌଚାଳୟରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ରେଲଓ୍ବେ ଶୌଚାଳୟରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଢ଼ାକା, ୨୦।୬: ଜଣେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ବାଂଲାଦେଶ ଢ଼ାକା ନିକଟସ୍ଥ କମାଲପୁର ରେଳଓ୍ବେ ଷ୍ଟେଶନ ଶୌଚାଳୟରେ ପ୍ରସବ କରିଛନ୍ତି।

ଯୁଦ୍ଧ ଓ ହିଂସା: ୬ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଭିଟାମାଟି ଛାଡି ବେ’ଘର

ଯୁଦ୍ଧ ଓ ହିଂସା: ୬ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଭିଟାମାଟି ଛାଡି ବେ’ଘର

ଜେନେଭା/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୬: ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଗୃହ ଯୁଦ୍ଧ ଓ ହିଂସା ଯୋଗୁ ୬ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବିଦେଶୀ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନେଇଛନ୍ତି ଆଶ୍ରୟ। ଜାତିସଂଘ ରିଫ୍ୟୁଜି ଏଜେନ୍ସି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଏନେଇ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି।

ଜେଫ୍‌ ବେଜୋସ୍‌ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ

ଜେଫ୍‌ ବେଜୋସ୍‌ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ

ସାନ୍‌ ଫ୍ରାନ୍‌ସିସ୍‌କୋ,୨୦-୬:ଫୋର୍ବସ ପତ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱର ବିଲିୟନେୟାର୍‌ମାନଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ୧୪୧.୯ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ଏଥିରେ ଆମାଜନ୍‌ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଜେଫ୍‌ ବେଜୋସ୍‌ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଜୁନ୍‌ ୧ରୁ ବେଜୋସ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୫ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ବିଲ୍‌ ଗେଟ୍‌ସ ୯୨.୯ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ନିବେଶକ ଓ୍ବାରେନ୍‌ ବଫେ ୮୨.୨ ବିଲିୟନ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ: କଲମ୍ବିଆକୁ ହରାଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇଲା ଜାପାନ

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ: କଲମ୍ବିଆକୁ ହରାଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇଲା ଜାପାନ

ସାରାନସ୍କ, ୧୯।୬(ଏଏଫପି)- ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଗ୍ରୁପ ‘ଏଚ୍‌’ ମ୍ୟାଚରେ କଲମ୍ବିଆକୁ ୨-୧ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜାପାନ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ମ୍ୟାଚର ୨ୟ ମିନିଟରେ କାର୍ଲୋସ ସାଞ୍ଚେଜ ରେଡ୍‌ କାର୍ଡ ପାଇବା କଲମ୍ବିଆ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ପୂରା ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ ୧୦ ଜଣରେ ଖେଳିଥିଲା। ଫୁଟବଲ ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ସାଉଥ୍‌ ଆମେରିକାନ ଫୁଟବଲ କନ୍‌ଫେଡେରେଶନ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଏସିଆନ ଫୁଟବଲ କନ୍‌ଫେଡେରେଶନ ଦଳ ଜିତିବା ଏହାଥିଲା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା। ୨୦୧୪ ବ୍ରାଜିଲ ବିଶ୍ୱକପରେ କଲମ୍ବିଆ

Model This Week

ପ୍ରଭାତ