ମେଟ୍ରୋ |

ଏସ୍‌ସିବିରେ ୨୪ଘଣ୍ଟା ଚାଲିବ ଟ୍ରମାକେୟାର ଓଟି

ଏସ୍‌ସିବିରେ ୨୪ଘଣ୍ଟା ଚାଲିବ ଟ୍ରମାକେୟାର ଓଟି

କଟକ ଅଫିସ, ୩୦।୧୨- ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ଆଘାତ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଏସ୍‌ସିବି ଟ୍ରମାକେୟାର ଅପରେଶନ ଥିଏଟରକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବ। ୪୪ ବେଡ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟ୍ରମାକେୟାର ୱାର୍ଡକୁ ଅଧିକ କ୍ରିୟାଶୀଳ କରାଯିବ। ସେହିପରି ୧୪ ବେଡ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟ୍ରମାକେୟାର ଆଇସିୟୁ ପାଇଁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଆସୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ କାଜୁଆଲଟିରୁ ସିଧା ଟ୍ରମାକେୟାର ୟୁନିଟ୍‌କୁ ପଠାଯିବ। ସେହିପରି ମେଡିକାଲର ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ୟୁନିଟ କାଜୁଆଲଟିକୁ ମଧ୍ୟ ସଶକ୍ତୀକରଣ କରାଯିବ। କୌଣସି ରୋଗୀ ୨ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡ଼ିରହିବେ ନାହିଁ। ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲର କାଜୁଆଲଟି ଓ ଟ୍ରମାକେୟାର ୟୁନିଟର ସୁପରିଚାଳନା ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଶନ ପ୍ରୋସିଜିଓର(ଏସ୍‌ଓପି) ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି।
ଏସ୍‌ଓପିର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନିମନ୍ତେ ମେଡିକାଲରେ ଏକ ବୈଠକ ଡକାଯିବ। ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଫେସରମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଆଯାଇ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ବୋଲି ଏସ୍‌ସିବି ଅଧୀକ୍ଷକ ପ୍ରଫେସର ଶ୍ୟାମା କାନୁନ୍‌ଗୋ କହିଛନ୍ତି। କାଜୁଆଲଟିରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ତତ୍କାଳ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପଲବ୍ଧ ରହିବ। ଯଥା ସାଧାରଣ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା, ଏକ୍ସ-ରେ, ବ୍ଲଡ-ଗ୍ଲୁଗୋଜ, ଅଲଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ ଇତ୍ୟାଦି କାଜୁଆଲଟିରେ ରଖାଯିବ। ଏହାବାଦ୍‌ ହୃଦ୍‌ରୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଡଭାନ୍ସ ଲାଇଫ କେୟାର ସପୋର୍ଟ ସିଷ୍ଟମ, ଟ୍ରମା କେୟାର ୟୁନିଟରେ ଆଡଭାନ୍ସ ଟ୍ରମା ଲାଇଫ୍‌ ସପୋର୍ଟ ଓ ଶିଶୁ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପେଡିଆଟ୍ରିକ ଆଡଭାନ୍ସ ଲାଇଫ ସପୋର୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ଯଦି କୌଣସି ଶିଶୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଆସି କାଜୁଆଲଟିରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଲାଇଫ୍‌ ସପୋର୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ଯୋଗାଯାଇ ଶିଶୁ ରୋଗ ବିଭାଗର ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ କାଜୁଆଲଟିକୁ ଡକାଯିବ ବୋଲି ଏସଓପିରେ ନୀତି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯାଇଛି। କାଜୁଆଲଟି ଓ ଟ୍ରମାକେୟାର ୟୁନିଟ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଦିଆଯିବ। ଏପରିକି କାଜୁଆଲଟି ଓ ଟ୍ରମାକେୟାର ୟୁନିଟ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପରୋକ୍ଷ ଭାବେ ଯେପରି କୌଣସି ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ନଥିବ ସେନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ନୀତି ଏସ୍‌ଓପିରେ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇଛି। ଏସ୍‌ଓପି ଖିଲାପ ପାଇଁ ଅଧୀକ୍ଷକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟୀ ରହିବେ। ତେଣୁ ପ୍ରତି ଦୁଇ ସପ୍ତାହରେ ଅଧୀକ୍ଷକ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରି ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେବେ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି।
ଜଣେ ରୋଗୀ କାଜୁଆଲଟିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକ ହେଉଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଭାଗକୁ ପଠାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ କାଜୁଆଲଟିରେ ଜଣେ ମ୍ୟାନେଜର ପଦବୀ ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବ। ଏହାବାଦ୍‌ କାଜୁଆଲଟି ମେଡିକାଲ ଅଫିସର, ଜଣେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ, ଜଣେ ଲାବ୍ରୋଟାରୀ ଟେକ୍ନିସିଆନ, ୪ଜଣ ନର୍ସ, ଜଣେ ଇସିଜି ଟେକ୍ନିସିଆନ, ୪ଜଣ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ, ୩ଜଣ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର, ରେକର୍ଡ କ୍ଲର୍କ, ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ। ୩ ସିଫ୍ଟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। ଏହାବାଦ୍‌ କାଜୁଆଲଟି ନିମନ୍ତେ ଆଉ ଏକ ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ ଟିମ୍‌ ମଧ୍ୟ ଗଠନ କରାଯିବ ବୋଲି ଏସ୍‌ଓପିରେ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ସିନିଅର ରେସିଟେଣ୍ଟ ମାନଙ୍କୁ ୨୪ଘଣ୍ଟିଆ ଡ୍ୟୁଟିରେ ରଖାଯାଇଥିବାବେଳେ ଗୁରୁତର ରୋଗୀ ଆସିଲେ କାଜୁଆଲଟି ଡାକରାରେ ସହକାରୀ, ସହଯୋଗୀ ଓ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ପ୍ରଫେସର ଆସିବେ ବୋଲି ଏସ୍‌ଓପିରେ କୁହାଯାଇଛି।
କାଜୁଆଲଟିର ସୁପରିଚାଳନା ନେଇ ବିଗତ ଦିନରେ ଅନେକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ତାହା ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇନାହିଁ। ଏବେ ପୁନର୍ବାର ଏହି ଏସ୍‌ଓପି କେତେଦୂର କାମ ଦେବ ତାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଉପୁଜିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା କୁହନ୍ତି, କାଜୁଆଲଟି ଓ ଟ୍ରମାକେୟାର ୟୁନିଟ ମେଡିକାଲର ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରୁଛି। ତେଣୁ ଏହି ଦୁଇଟି ୟୁନିଟ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାକୁ ସୁଦୃଢୀକରଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଆଗକୁ ଆହୁରି ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରାଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଜେନା କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଜନ୍ମବେଦୀରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାବିଗ୍ରହ

ଜନ୍ମବେଦୀରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାବିଗ୍ରହ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୬ା୭: ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିବା ଚତୁର୍ଦ୍ଧାବିଗ୍ରହ ଏବେ ଜନ୍ମବେଦୀରେ। ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ତିନିଦିନ ଧରି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବା ପରେ ସୋମବାର ଆଡପମଣ୍ଡପକୁ ବିଜେ କରିଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ। ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଜନ୍ମବେଦୀରେ ଦାରୁଦିଅଁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇବେ ଭକ୍ତ। ମିଳିବ ଆଡପ ଅବଢ଼ା। ଏଥିସହ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଟ୍ରେନରୁ ମୋବାଇଲ, ଟଙ୍କା ଲୁଟ: ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬ା୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟ କରିଥିବା ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜିଆରପି ଥାନା ପୋଲିସ ସୋମବାର ଗିରଫ କରିଛି।

ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି: ରାତି ୮ଟାଠାରୁ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୬ା୭: ମଙ୍ଗଳବାର ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାୟ ରାତି ୮ଟାରୁ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ପୂଜାପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି।

ଐତିହ୍ୟ ଅବହେଳିତ, ବିପଦରେ ପଞ୍ଚତୀର୍ଥ: ଭୁଶୁଡିଲା ମାର୍କଣ୍ଡେୟ ପୁଷ୍କରିଣୀ ପାଚେରି

ଐତିହ୍ୟ ଅବହେଳିତ, ବିପଦରେ ପଞ୍ଚତୀର୍ଥ: ଭୁଶୁଡିଲା ମାର୍କଣ୍ଡେୟ ପୁଷ୍କରିଣୀ ପାଚେରି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୬ା୭: ବିପଦରେ ପୁରୀର ପଞ୍ଚତୀର୍ଥ। ପ୍ରଶାସନର ଆନ୍ତରିକତା ଅଭାବରୁ ସହରର ତୀର୍ଥ ପୁଷ୍କରିଣୀଗୁଡ଼ିକ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ସୋମବାର ମାର୍କଣ୍ଡେୟ ପୁଷ୍କରିଣୀ ପାଚେରି ଭୁଶୁଡି ପଡିବା ଘଟଣା ଏହାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଯୁଗ୍ମ କମିଟିର ଯାଞ୍ଚ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ଦିର ପ୍ରଥମ ମହଲାରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଯୁଗ୍ମ କମିଟିର ଯାଞ୍ଚ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ଦିର ପ୍ରଥମ ମହଲାରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୬ା୭: ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଗର୍ଭଗୃହରୁ ପଥର ଖସିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଠାକୁରଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇ ଏହାର ମରାମତି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରଠାରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଗର୍ଭଗୃହର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି।

ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ, ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା

ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ, ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬।୭(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ଅଧିକ ଘନୀଭୂତ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ

ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୬।୭: ଶିଳ୍ପପତି ମହିମା ନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ ମିଳିଛି। ସୋମବାର ୨ଟି ମାମଲାରେ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୨ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୨ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୬।୭: କଟକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ସୋମବାର ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ରେମୁଣା ଅଞ୍ଚଳର ସନ୍ତୋଷ ଦାସ ଓରଫ୍‌ ସନ୍ତୁ ଏବଂ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳର ଅଭିଷେକ ନାଇଡୁ ଓରଫ ରାଜା।

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବର୍ଷାପାଣି

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବର୍ଷାପାଣି

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୬।୭( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ପୁରୀ ଜିଲା ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ବର୍ଷା ପାଣି ଜମି ରହିଛି।

ସବୁଆଡେ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ, ରାସ୍ତା ଉପରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି

ସବୁଆଡେ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ, ରାସ୍ତା ଉପରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର,୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଅଞ୍ଚଳ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଛି। କଲୋନୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଘର ଭିତରେ ପାଣି ପଶିଯାଇଛି। ଫଳରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ଧରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ଲୋକେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜଣେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଅନୁଭୂତି: କାଳିଆର ପ୍ରେମ ନିଆରା

ଜଣେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଅନୁଭୂତି: କାଳିଆର ପ୍ରେମ ନିଆରା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୬।୭ : ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ମୁଁ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ରଥ ଉପରେ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପୁରୀ ଆସୁଛି। ଯେତେ ଅସୁବିଧା ହେଉ ପଛେ ରଥଯାତ୍ରାରେ ମହାପ୍ରଭୁମାନଙ୍କୁ ନ ଦେଖିଲେ ମୋତେ ସାରା ବର୍ଷ ଭଲ ଲାଗେ ନାହିଁ। ଚଳିତବର୍ଷ ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ଆସିପାରିଲି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ମନ ମାନିଲା ନାହିଁ। ତା’ ପର ଦିନ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଯାଇଥିଲି।

ଆହୁରି ୨ଦିନ ବର୍ଷିବ

ଆହୁରି ୨ଦିନ ବର୍ଷିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୭(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ରବିବାର ରାୟଗଡା, କଳାହାଣ୍ଡି ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ରାୟଗଡାର ନାଗାବଳୀ ନଦୀରେ ବର୍ଷାପାଣି ମାଡି ଆସିିବାରୁ ଗାଧୋଉ ଥିବାବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାସି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ