ଖେଳ |

ରାଜ୍ୟ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍‌ ମିଟ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: କଟକ ଚାମ୍ପିୟନ

ରାଜ୍ୟ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍‌ ମିଟ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: କଟକ ଚାମ୍ପିୟନ

କଟକ ଅଫିସ,୩୦ା୧୨- ଓଡ଼ିଶା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୬୫ତମ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ମିଟ୍‌ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମୋଟ୍‌ ୧୨ଟି ନୂଆ ମିଟ୍‌ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ୩ୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ୪ଟି ନୂଆ ମିଟ୍‌ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି। ମହିଳା ୧୦ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ସମ୍‌ସାଦ ଆରା ବେଗମ୍‌, ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ହାମରରେ ଶ୍ୱେତାଲିନା ନାୟକ, ମହିଳା ହାମରରେ ଦିବ୍ୟା ସାନ୍ଧିଲ୍ୟ ଓ ୨୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳକ ହାଇଜମ୍ପ୍‌ରେ ସ୍ବାଧୀନ କୁମାର ମାଝି ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କଟକ ଜିଲା ୬୪୧ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି ଦଳଗତ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ୩୬୧ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨ଟି ନୂଆ ମିଟ୍‌ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ସମ୍‌ସାଦ ଆରା ବେଗମ୍‌ଙ୍କୁ ଶଶିକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ମେମୋରିଆଲ ଟ୍ରଫି ତଥା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଛି। ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁରୁଷ ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ଭାବେ ପୁଙ୍ଗା ସୋରେନ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବୟସ ବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକାରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ବାଳକରେ କୋରାପୁଟ, ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକାରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବାଳକରେ କୋରାପୁଟ, ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଉଭୟ ବାଳକ ଓ ବାଳିକାରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୨୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଉଭୟ ବାଳିକା ଓ ବାଳକରେ ଏବଂ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷରେ କଟକ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଫେଡେରେଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ଅଧୀପ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ଆମେଚର ବେସ୍‌ବଲ ଫେଡେରେଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ସଭାପତି ପଙ୍କଜ ଲୋଚନ ମହାନ୍ତି, ଓଡ଼ିଶା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ସଭାପତି ଜଗମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସମ୍ପାଦକ ଆଶୀର୍ବାଦ ବେହେରା ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।
ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳକ ୨୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ମୁଣ୍ଡା, ୨ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ଅଭି ସିସା, ହାମରରେ ମୋହିତ ନାରାୟଣ ସାନ୍ଧିଲ୍ୟ, ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳକ ୩ ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ରଶ୍ମି ରଞ୍ଜନ ନାୟକ, ୨ହଜାର ମିଟର ଷ୍ଟିପଲ ଦୌଡ଼ରେ ରଞ୍ଜନ ଏକ୍କା, ୪୦୦ ମିଟର ହର୍ଡଲ୍ସରେ ପୁଙ୍ଗା ସୋରେନ, ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ୨୦୦ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ବୈଷ୍ଣବୀ ହାତୀ, ୨ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ସୁସ୍ମିତା ମହାପାତ୍ର, ହାଇଜମ୍ପ୍‌ରେ ସଲ୍‌ମା ମାରାଣ୍ଡି, ପେଣ୍ଟାଥଲନରେ ଧନମତୀ ଖେସ୍‌, ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ୨୦୦ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ସୁଖୀ ବସ୍‌କି, ୩ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ଶ୍ୱେତା କୁଜୁର, ୪୦୦ମିଟର ହର୍ଡଲ୍ସରେ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ଶବର, ଟ୍ରିପଲ ଜମ୍ପ୍‌ରେ ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ନାୟକ, ହାମରରେ ଶ୍ୱେତାଲିନା ନାୟକ, ହେପ୍ଟାଥଲନ୍‌ରେ ସବିତା ହେମ୍ବ୍ରମ୍‌, ପୁରୁଷ ୩ହଜାର ମିଟର ଟ୍ରିପଲ ଦୌଡ଼ରେ ଜୟ କିଶନ, ୪୦୦ମିଟର ହର୍ଡଲ୍ସରେ ରଜତ କୁମାର ଭୈଇଁସାଲ, ପୋଲ ଭଲ୍ଟରେ ହର ଚରଣ ଦାସ, ହାମରରେ ମଳୟ ରଞ୍ଜନ ପତି, ମହିଳା ୨୦୦ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ, ୧୦ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ସମ୍‌ସାଦ ଆରା ବେଗମ୍‌, ୩ହଜାର ମିଟର ଷ୍ଟିପଲ ଦୌଡ଼ରେ ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାତ୍ର, ୪୦୦ମିଟର ହର୍ଡଲ୍ସରେ ଜସ୍‌ମୀ କିସ୍‌କୁ, ଟ୍ରିପଲ ଜମ୍ପ୍‌ରେ ସୁରସ୍ମିତା ବାଗର ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ୧୮ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳକ ପୋଲ ଭଲ୍ଟରେ ମୋହନ ବେନିୟା, ହାମରରେ ରାହୁଲ ମାରାଣ୍ଡି, ୨୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳକ ୨୦୦ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ପ୍ରସନ୍ନଜିତ କୁଜୁର, ୧୦ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ରମେଶ ମେହନ୍ତା, ୩ହଜାର ମିଟର ଷ୍ଟିପଲ ଦୌଡ଼ରେ ଶୁକଲାଲ ମାରାଣ୍ଡି, ୪୦୦ମିଟର ହର୍ଡଲ୍ସରେ ପ୍ରସନ୍ନଜିତ ଖାଖା, ହାଇଜମ୍ପରେ ସ୍ବାଧୀନ କୁମାର ମାଝି, ପୋଲ ଭଲ୍ଟରେ ପର୍ଶୁରାମ ସାମଲ, ହାମରରେ ଅଭିଷେକ ପଣ୍ଡା, ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ହାଇଜମ୍ପରେ ସବିତା ଟପ୍ପୋ, ୨୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ୨୦୦ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ପ୍ରଜ୍ଞା ପ୍ରଶାନ୍ତି ସାହୁ, ୩ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ଅମ୍ବିକା ଡିଲା, ୩ହଜାର ମିଟର ଷ୍ଟିପଲ ଦୌଡ଼ରେ ପ୍ରଭାତୀ ମାଝି, ୪୦୦ମିଟର ହର୍ଡଲ୍ସରେ ଅଞ୍ଜଳି ବାର୍ଲା, ଟ୍ରିପଲ ଜମ୍ପରେ କର୍ମି ସିଂ, ହାମରରେ ଉତ୍କଳିକା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ହେପ୍ଟାଥଲନ୍‌ରେ ସଂଯୁକ୍ତା ମିଞ୍ଜ, ପୁରୁଷ ୨୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ନିରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି, ୧୦ ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ତିରିଆ, ମହିଳା ହାମରରେ ଦିବ୍ୟା ସାନ୍ଧିଲ୍ୟ ଓ ହେପ୍ଟାଥଲନ୍‌ରେ ଲତିକା ବାସରା ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।
୧୯ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସମ୍‌ସାଦ: ୧୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଗୁରୁବାରୀ ବେଉରା ମହିଳା ୫ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼କୁ ୧୮ମିନିଟ୍‌ ୧୮.୨ ସେକେଣ୍ଡରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ନୂତନ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ। ସେହି ରେକର୍ଡକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସମ୍‌ସାଦ ଆରା ବେଗମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ସମ୍‌ସାଦ ୧୮ମିନିଟ୍‌ ୧୪.୯ ସେକେଣ୍ଡରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ନୂତନ ରାଜ୍ୟ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ସମ୍‌ସାଦ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ୧୦ହଜାର ମିଟର ଦୌଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ନୂଆ ମିଟ୍‌ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ମଙ୍ଗୋଲିଆ ବକ୍ସିଂରେ ୪ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କଲେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର

ମଙ୍ଗୋଲିଆ ବକ୍ସିଂରେ ୪ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କଲେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ମଙ୍ଗୋଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଉଲାନବାତର କପ୍‌ ବକ୍ସିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୪ଟି ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ବିଶ୍ୱ ଓ ଏସିଆନ ଗେମ୍ସ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ବିଜୟିନୀ ସୋନିଆ ଲାଥରଙ୍କ (୫୭ କିଗ୍ରା) ସମେତ ଲଭଲିନା ବୋରଗୋହିନ (୬୯ କିଗ୍ରା), ହିମାଂଶୁ ଶର୍ମା (୪୯ କିଗ୍ରା) ଓ ଆଶିଷ (୬୪ କିଗ୍ରା) ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଭାରତ ପାଇଁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀକାନ୍ତ, ପ୍ରଣୟଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଅବନତି

ଶ୍ରୀକାନ୍ତ, ପ୍ରଣୟଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଅବନତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଫେଡେରେଶନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ତାଲିକାରେ ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ସଟ୍‌ଲର କିଡାମ୍ବୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଓ ଏଚ୍‌.ଏସ୍‌. ପ୍ରଣୟଙ୍କ ମାନ୍ୟତାରେ ଅବନତି ଘଟିଛି। ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ୩ଟି ଓ ପ୍ରଣୟ ୫ଟି ସ୍ଥାନ ହରାଇ ଯଥାକ୍ରମେ ସପ୍ତମ ଓ ତ୍ରୟୋଦଶ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲରେ ଏସିଆନ ଗେମ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳରୁ ଟେଲର, କ୍ରିମର ବାଦ୍‌

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳରୁ ଟେଲର, କ୍ରିମର ବାଦ୍‌

ହରାରେ,୨୧।୬- ଆସନ୍ତା ୧ ତାରିଖରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ନେଇ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟି୨୦ ସିରିଜ୍‌ ପାଇଁ ୨୨ ଜଣିଆ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦଳରୁ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବ୍ରେଣ୍ଡନ ଟେଲର ଓ ଗ୍ରେମ କ୍ରିମରଙ୍କୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଆବେଦନ

ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଆବେଦନ

ରାଞ୍ଚତ୍,୨୧।୬- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ଧୋନୀ ରାଞ୍ଚତ୍ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରେ ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ସାକ୍ଷୀ ପ୍ରାୟ ସମୟ ରାଞ୍ଚତ୍ରେ ଏକା ରହୁଛନ୍ତି। ଏଣୁ ନିଜ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସେ ପିସ୍ତଲ ବା ରିଭଲ୍‌ଭର ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେନ କରିଛନ୍ତି।

ନେମାରଙ୍କ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ

ନେମାରଙ୍କ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ

ସୋଚି(ରୁଷିଆ),୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ବ୍ରାଜିଲ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ନେମାର ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫିଟ୍‌। ସେ ଆସନ୍ତା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବେ ବୋଲି ବ୍ରାଜିଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ କନଫେଡେରେଶନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ସେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଭ୍ୟାସ ସେସନରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ସେ ଆଉ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନରେ ଯୋଗଦେଇ ନ ଥିଲେ।

ଜର୍ମାନୀ ବକ୍ସିଂ: ଅମିତ, ଗୌରବଙ୍କ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ

ଜର୍ମାନୀ ବକ୍ସିଂ: ଅମିତ, ଗୌରବଙ୍କ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ପଦକଧାରୀ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଅମିତ ପାଙ୍ଘଲ (୪୯ କିଗ୍ରା) ଓ ଗୌରବ ସୋଲାଙ୍କି ଜର୍ମାନୀର ହାଲେଠାରେ ଚାଲିଥିବା କେମିଷ୍ଟ୍ରି ବକ୍ସିଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

କୋଷ୍ଟାଙ୍କ ଗୋଲରେ ସ୍ପେନ୍‌ ବିଜୟୀ

କୋଷ୍ଟାଙ୍କ ଗୋଲରେ ସ୍ପେନ୍‌ ବିଜୟୀ

କାଜାନ, ୨୧।୬(ପି.ଟି.)- ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସପ୍ତମ ଦିନର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ପେନ୍‌ ୧-୦ ଗୋଲରେ ଏସୀୟ ଦେଶ ଇରାନ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ କାଜାନ ଏରିନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଗ୍ରୁପ୍‌ ବି’ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ସଂଘର୍ଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ ସିପକଟାକ୍ର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ ସିପକଟାକ୍ର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

କଟକ ଅଫିସ, ୨୧ା୬- ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁ ଠାରେ ଜୁନ ୨୨ରୁ ୨୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ୟ ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ ସିପକଟାକ୍ର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଉକ୍ତ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ନିମନ୍ତେ ଘୋଷିତ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ୩ଜଣ ଖେଳାଳି ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।

ଜାତୀୟ ଆକ୍ବାଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ କଟକର ୪

ଜାତୀୟ ଆକ୍ବାଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ କଟକର ୪

କଟକ ଅଫିସ, ୨୧ା୬- ପୁଣେଠାରେ ଜୁନ୍‌ ୨୪ରୁ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୫ତମ ଗ୍ଲେନମାର୍କ ସବଜୁନିୟର ଜାତୀୟ ଆକ୍ବାଟିକ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଉକ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କଟକ ଜିଲାର ୪ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଏମାନେ ହେଲେ ଅରୋଜିତ ଚମ୍ପତ୍ତିରାୟ, ଅର୍ପିତା ସାମଲ, ମେହରିନ ଆରିଫ୍‌ ଓ ପ୍ରିୟାଶା ରାୟ ।

ରୁଷିଆ-୩, ଇଜିପ୍ଟ-୧

ମଙ୍ଗଳବାର ରୁଷିଆ ଓ ଇଜିପ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭରୁ ବେଶ୍‌ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ଦଳ ଗୋଲ ଦେବାପାଇଁ କେତେକ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ହେଁ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଗୋଲଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଭିନ୍ନଖେଳ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ୪୭ତମ ମିନିଟରେ ଇଜିପ୍ଟ ପାଇଁ ଖରାପ ସମୟ ଆସିଥିଲା।

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ରୁଷିଆ, ଉରୁଗୁଏ

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ରୁଷିଆ, ଉରୁଗୁଏ

ରୋସ୍ତୋଭ, ୨୧।୬- ଗ୍ରୁପ ‘ଏ’ରୁ ଆୟୋଜକ ରୁଷିଆ ଓ ପୂର୍ବତନ ଚାମ୍ପିୟନ ଉରୁଗୁଏ ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳ ୨ଟି ଲେଖାଏ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ଡବଲ ବିଜୟ ସହ ନକ୍‌ଆଉଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି।

ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକାରେ ଭିଏଆର, ଫ୍ରି କିକ୍‌

ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକାରେ ଭିଏଆର, ଫ୍ରି କିକ୍‌

ୟେକାଟେରିନାବର୍ଗ, ୨୧।୬(ଏ.ଏଫ୍‌.ପି.)- ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ସବୁ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଡିଓ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ରେଫରି (ଭିଏଆର) ଓ ଫ୍ରି କିକ୍‌ ବା କର୍ନର (ସେଟ ପିସେସ୍‌) ବିଭିନ୍ନ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ