ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୧୦ ଦିନ ପରେ ହତ୍ୟାକାରୀ ଗିରଫ

ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୧୦ ଦିନ ପରେ ହତ୍ୟାକାରୀ ଗିରଫ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଜି.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ବତିଙ୍ଗିଆ ନେଡ଼ିନାଯୁରେ ଗତ ୨୦ ତାରିଖରେ ହାସିନା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଯା’ ମନସ୍ବିନୀ ପ୍ରଧାନ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ନେଡିନାଯୁର ଅମୃତଲାଲ ନାୟକ ଓରଫ ବୁଟୁ (୩୧)। ତାଙ୍କୁ ଜି.ଉଦୟଗିରି ନିକଟସ୍ଥ କନବାଗିରି ଠାରୁ ଶନିବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ସୂଚନା ପ୍ରକାରେ ରକ୍ତଭିଜା ଫୁଲପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ହତ୍ୟାରେ ବ୍ୟବହୃତ ରକ୍ତ ଲାଗିଥିବା ହାତୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅମୃତଲାଲ ୧୯ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ରାତିରେ ହାସିନାଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ କୌଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏକ ହାତୁଡ଼ିରେ ହାସିନାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ପିଟିବା ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ମୃତଦେହକୁ ନେଇ ରୋଷେଇ ଘର ଭିତରେ କିରୋସିନି ଢ଼ାଳି ନିଅଁା ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ। ଘଟଣା ଘଟାଇ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ସେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅମୃତଲାଲ ସ୍ବୀକାର କରିଥିବା ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଇତିକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ବୁଧବାର ସକାଳେ ହାସିନାଙ୍କ ଘରୁ ଧୁଆଁ ବାହାରୁ ଥିବା ଦେଖି ଗାଁ ଲୋକେ ସେଠାରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ। ଘରେ ହାସିନାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ଲୋକେ ଦେଖିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ପଠାଇଥିଲା। ହାସିନାଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ରକ୍ତଛିଟା ପଡ଼ିଥିବା ଓ ମୃତଦେହ ନିକଟରୁ ରକ୍ତ ଲାଗିଥିବା ଏକ ଠେଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା। ହାସିନାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ପୋଡି ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ହାସିନାଙ୍କ ବଡ଼ ଯା’ ମନସ୍ବିନୀଙ୍କ ଏତଲାକ୍ରମେ ନଂ.୯୨/୧୭ରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅମୃତଲାଲ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଆପରାଧୀକ ମାମଲାରେ ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଜେଲରେ ରହି ୮ ମାସ ତଳେ ଜେଲରୁ ଖଲାସ ହୋଇ ଆସିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଶ୍ରାମାଗାର ପାଲଟିଥିଲା ଅସାମାଜିକ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳ: ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ତତ୍ପରତା

ବିଶ୍ରାମାଗାର ପାଲଟିଥିଲା ଅସାମାଜିକ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳ: ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ତତ୍ପରତା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରମାଗାରଟି ଅସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ରହିଥିଲା। ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ସହ ଖାଲି ମଦ ବୋତଲ, ଅଁଇଠା ଖଲିପତ୍ର ସବୁ ପଡ଼ି ପୁର୍ତ୍ତିମୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଫଳରେ ର୍ଦୁଗନ୍ଧରେ ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିଲେ । ଏନେଇ ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ଦୈନିକ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ରମେଶ ମାଝୀ ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଜାଣି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା: ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଛାତ୍ର ବୋହିଲେ ଅଣ୍ଡା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା: ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଛାତ୍ର ବୋହିଲେ ଅଣ୍ଡା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି । ସେହିପରି ‘ସମସ୍ତେ ପଢ଼ିବେ ସମସ୍ତେ ଗଢ଼ିବେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହେବେ’ ଏହି ନାରା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଉକ୍ତ ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିନାହିଁ । ବ୍ଲକର ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ବଜାର ମଧ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ୟୁନିଫର୍ମରେ ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ର ଅଣ୍ଡା ବୋହି ନେଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୭-ବ୍ର୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ୩ ନଂ. ୱାର୍ଡ ଧୋବାବନ୍ଧ ହୁଡା ରାଜୀବ ଆବାସ ଯୋଜନ (ଆର୍‌ଏୱାଇ) ତାଲିକାରୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାମ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯିବା ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଥିବା କିଛି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୨ ମାଛ ମାର୍କେଟରେ ଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଓଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ

୨ ମାଛ ମାର୍କେଟରେ ଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଓଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୭-ମାଛକୁ ସତେଜ ରଖିବା ପାଇଁ ଫର୍ମାଲିନ ନାମକ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ମିଶାଯାଉଛି। ଯାହା ଫଳରେ ମାଛ ବିଷାକ୍ତ ହେଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଜିଲା ଖାଦ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବିଭିନ୍ନ ମାଛ ମାର୍କେଟରେ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଛି।

ଏଣିକି ରବିବାର ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢ଼ା

ଏଣିକି ରବିବାର ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢ଼ା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୭- ଏଣିକି ରବିବାରଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ରହିବ ସ୍କୁଲ। ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକମାନେ ପାଠ ପଢ଼ାଇବେ। କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାଫଳ ଖରାପ ହେଉଥିବା ଯୋଗୁ ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ।

ନକଲି ପେଟ୍ରୋଲ,ଡିଜେଲ କାରଖାନାରେ ଚଢାଉ

ନକଲି ପେଟ୍ରୋଲ,ଡିଜେଲ କାରଖାନାରେ ଚଢାଉ

ପାଟପୁର,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାଟପୁର ଥାନା ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ତହସିଲ ଭାଲିଆଝୋଳି ଛକରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ କିରୋସିନ ଓ ରାସାୟନିକ ପାଉଡର ମିଶ୍ରିତ ନକଲି ଡିଜେଲ ଓ ପେଟ୍ରୋଲ କାରଖାନା ଉପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଚଢାଉ କରାଯାଇଛି।

ଗୁଟ୍‌ଖା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

ଗୁଟ୍‌ଖା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ମହୁଡ଼ା ଫାର୍ମାସି କଲେଜ ନିକଟରୁ ଗୁଟଖା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ମାରି ୩ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଖଇନି ପ୍ୟାକେଟ ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବିଡିଓଙ୍କ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବି, ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧି

କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବିଡିଓଙ୍କ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବି, ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧି

ଛତ୍ରପୁର,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବିଡିଓ ଶମ୍ଭୁନାଥ ନନ୍ଦିଙ୍କର ପୋଲସରା ବିଡିଓ ଭାବେ ବଦଳି ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀଙ୍କ ଚିଠି (ନଂ.୧୩୩୨୦)ରୁ ଏହା ଜଣାପଡିଛି।

ବଢ଼ୁଛି ଋଷିକୁଲ୍ୟା ଜଳସ୍ତର, ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛନ୍ତି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ

ବଢ଼ୁଛି ଋଷିକୁଲ୍ୟା ଜଳସ୍ତର, ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛନ୍ତି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଗଞ୍ଜାମ ସହରକୁ ଲାଗିଥିବା ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଆସନ୍ତା ୨୦ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ଆସୁଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଗୁଆ ସୂଚନା ପରେ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ପୁରୁଣାବନ୍ଧ, ପୋଡ଼ମପେଟା, ନିଉପୋଡ଼ମପେଟା ଏବଂ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ବ୍ରିଜ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଦାମୋଦରପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ

ପାଟପୁର,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆସିକା ସମବାୟ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲିମିଟେଡ ପାଟପୁର ଶାଖା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୌଳାଭଣଞ୍ଜା ପ୍ରାଥମିକ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପରିସରରେ ଚାଷୀ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡୁଳା ବନ୍ଧ ନିଲାମ ବାତିଲ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ଏନ୍‌ଏସି ଗୋଲାମୁଣ୍ଡୁଳା ବନ୍ଧକୁ ମାଛ ଚାଷ ପାଇଁ କରାଯିବାକୁ ଥିବା ନିଲାମ ବାତିଲ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲାପାଳ, ପୋଲସରା ବିଧାୟକ, ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ହେରା ପଞ୍ଚମୀରେ ବାମନ, ନୃସିଂହ ଅବତାର

ହେରା ପଞ୍ଚମୀରେ ବାମନ, ନୃସିଂହ ଅବତାର

ଶେରଗଡ,୧୮।୭,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ ଚତୁର୍ଦ୍ଦାମୂର୍ତ୍ତି ଏବେ ଆଡପ ମଣ୍ଡପରେ ବିଜେ କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହେରାପଞ୍ଚମୀ ନୀତି ପାଳିତ ହେବ। ଏହି ଅବସରରେ ବୁଧବାର ଠାକୁରଙ୍କୁ ବାମନ ଓ ନୃସିଂହ ବେଶରେ ସଜାଯାଇଛି। ଜନ୍ମ ବେଦୀରେ ଠାକୁରଙ୍କ ଏହି ବେଶ ଦେଖିବାକୁ ବେଶ୍‌ ଭିଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା। ଭିଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ରଥଯାତ୍ରା କମିଟି ଓ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବେଛାସେବୀ, ବ୍ୟାରିକେଡ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ