ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ପହଞ୍ଚାଅ: ବିଧାୟକ

ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ  ସରକାରୀ ଯୋଜନା  ପହଞ୍ଚାଅ: ବିଧାୟକ


ବଇଣ୍ଡା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ଅନେକ ଲୋକାଭିମୁଖୀ ଯୋଜନା ପ୍ରଚଳନ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏ ସବୁ ଯୋଜନା ଗୁଡ଼ିକ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହିଁ। ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଅନେକ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସୁଫଳ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇ ପାରୁ ନାହିଁ। ଏଥିପ୍ରତି ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯତ୍ନବାନ ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ପହଞ୍ଚାଅ ବୋଲି ଶନିବାର କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଅଙ୍ଗପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାୟକ ସଞ୍ଜୀବ ସାହୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଅନୁଗୋଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଶ୍ରୀନିବାସ ଦେହୁରୀ, ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅତୁଲ୍ୟ ଚମ୍ପତିରାୟ, ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଜିଲାପାଳ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ରରାୟ, ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଡ଼ିଓ ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁ, କିଶୋରନଗର ବିଡ଼ିଓ ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ମଲ୍ଲିକ, ଆଠମଲ୍ଲିକ ତହସିଲଦାର ଡଃ ଦିବ୍ୟଲୋଚନ ମହନ୍ତ, କିଶୋରନଗର ତହସିଲଦାର ରବିନାରାୟଣ ମାଝୀ, କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବବିତା ପ୍ରଧାନ, ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିରଞ୍ଜନ ଦେହୁରୀ, ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର ପ୍ଲାନିଂ ରବିନ୍ଦ୍ର କୁମାର ନାୟକ, ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାରଣା, ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସଚ୍ଚିତା ନନ୍ଦ ବେହେରା, ଜିଲା ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁ, ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ଶାଶ୍ୱତ ରଞ୍ଜନ ଦାସ, ଉପ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରାସ୍ତା ଗୃହ ସୁବାଷ ପାତ୍ର, ବିଧାୟକ ପ୍ରତିନିଧି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ପଦାଧିକାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବୈଠକରେ ବିଧାନସଭାର ସମସ୍ତ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର କାମ ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନାବାଳକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୧୯ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ସହର ୯ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ରାମେଶ୍ୱରପାଟଣା ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ଶିବଶଙ୍କର ଦନ୍ତା ଓରଫ୍‌ ଶିବୁ (୧୪)ଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ସ୍କୁଲ ପିଲା ଶିଖିଲେ ନିଅଁ।ଲିଭା କୌଶଳ

ସ୍କୁଲ ପିଲା ଶିଖିଲେ ନିଅଁ।ଲିଭା କୌଶଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୯।୪- କୁଇଓ ତାଳତଇଳାସ୍ଥିତ ଲିଟିଲହାଟର୍‌ସ ଟଡଲର୍ସ ଏକାଡେମି ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିଅଁ। ଲିଭାଇବାର ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ସମୟରେ ନିଜକୁ କିଭଳି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ସ୍ବପ୍ନେଶ୍ୱର ବରାଳ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଇଥିଲେ।

ମୂକ ବଧିର ସଂଘ ତରଫରୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ମୂକ ବଧିର ସଂଘ ତରଫରୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୯।୪- ଜମ୍ମୁକଶ୍ମୀରର କଠୁଆ ଠାରେ ଜଣେ ୮ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୂକ ବଧିର ସଂଘ ଦୃଢ଼ ନିନ୍ଦା କରିଛି। ଦୋଷୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରି ଉପଯୁକ୍ତ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦୃଢ଼ ଦାବି କରାଯିବା ସହ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡସ୍ଥିତ ରାଜାଛକ ନିକଟରେ ଏକ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଂଶୁଘାତରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବେହୋସ

ତାଳଚେର,୧୯ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ଏକ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଓ ଗୁଳୁଗୁଳି ଯୋଗୁ ସବିତା ବହିଦାର ନାମକ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବେହୋସ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ।

ମୋବାଇଲ ଚୋରି: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ତାଳଚେର,୧୯ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ମୋବାଇଲ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ବାଘୁଆବୋଲ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ନାଏକ, ଚେରନ ବାନ୍ଦରା ଓ ଅଜୟ ନାଏକଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ମହାବିରୋଡ ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନରେଶ ସିଂଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଲାଗିବ ଓଡ଼ିଆ ନାମଫଳକ

ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଲାଗିବ ଓଡ଼ିଆ ନାମଫଳକ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪-ଓଡ଼ିଆରେ ଲେଖାଯିବା ନାମଫଳକ। ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିବେନି କୌଣସି ସରକାରୀ କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ। ଓଡ଼ିଶା ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପରି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଏହାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ଭାବେ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଦେଖାଦେଇଛି ତତ୍ପରତା। ଆସନ୍ତା ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଅବନୀକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧୯ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି।

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୩ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନାର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି।

ରଶି ଲଗାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଜହ୍ନାପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ ନାୟକ ଗୁରୁବାର ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅଙ୍ଗପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ହରିଡାନାଳୀ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ସ୍ପେସିଆଲ ଜଜ୍‌ ସୌଭାଗିନୀ ମଲ୍ଲିକ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।

ପାଇକସାହି ବରୋଦା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ : ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖରାରେ ଠିଆ ହେଉଛନ୍ତି  ଗ୍ରାହକ

ପାଇକସାହି ବରୋଦା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ : ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖରାରେ ଠିଆ ହେଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଟଙ୍କା ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଏବେ ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକ ଏକ ପ୍ରକାର ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।