ଜାତୀୟ |

ଆଧାର ନ ଥିବାରୁ ଜୀବନ ହାରିଲେ ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ

ଆଧାର ନ ଥିବାରୁ ଜୀବନ ହାରିଲେ ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ

ଚଣ୍ଡିଗଡ,୩୦।୧୨: ହରିୟାଣା ସୋନିପତର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜଣେ କାରଗିଲ ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସୋନିପତ ନିକଟ ଏକ ଗାଁରେ ଶହୀଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଦାସଙ୍କ ବିଧବା ସ୍ତ୍ରୀ ଶକୁନ୍ତଳା କ୍ୟାନ୍‌ସରରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାରବର୍ଗ ଆଣିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତିକରିପାରି ନ ଥିଲେ। କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଶକୁନ୍ତଳାଙ୍କ ଅରିଜିନାଲ ଆଧାର କାର୍ଡ ନ ଥିଲା। ମୋବାଇଲରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡର ଇ-କପି ଓ ଆଧାର ନମ୍ବର ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା। ଫଳରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ସମୟରେ ଶକୁନ୍ତଳାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଏଡାଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ବରଂ ଶକୁନ୍ତଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଜାତୀୟ |

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାଚରଙ୍କ ବିୟୋଗ

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାଚରଙ୍କ ବିୟୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୪ : ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାଚର ଶୁକ୍ରବାର ୯୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୮୫ ଅଗଷ୍ଟ ୬ ତାରିଖଠାରୁ ୧୯୮୫ ଡିସେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ।

୧୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଯୌନଶୋଷଣ: ମିଳିବ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ

୧୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଯୌନଶୋଷଣ: ମିଳିବ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୪ : ଶିଶୁଯୌନଶୋଷଣ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ୧୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଯୌନଶୋଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦେବା ନେଇ ଶୀର୍ଷ ଅଦାଲତ ମତ ସ୍ଫଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୭ରେ ହେବ।

ହିମପାତ, ଭୂସ୍ଖଳନ: ଶ୍ରୀନଗର-ଲେହ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ

ହିମପାତ, ଭୂସ୍ଖଳନ: ଶ୍ରୀନଗର-ଲେହ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ

ଶ୍ରୀନଗର, ୨୦।୪ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଲଦାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ହିମପାତ ଓ ଭୂସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁ ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀନଗର-ଲେହ ଏବଂ ମୁଗଲ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ୩ଶହ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବ ଶ୍ରୀନଗର-ଜମ୍ମୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ଏବେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଏକୁଟିଆପଣରେ ଲାଗିବ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ: ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୨ରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବୟଂମ୍ବର

ଏକୁଟିଆପଣରେ ଲାଗିବ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ: ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୨ରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବୟଂମ୍ବର

କଲିକତା, ୨୦।୪ : ଜୀବନସାଥିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ଏକୁଟିଆ ଜୀବନ କାଟୁଥିବା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ଭରିବା ପାଇଁ କଲିକତାର ସ୍ପୋର୍ଟସ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟ କ୍ଲବ୍‌ରେ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୨ତାରିଖରେ ଏକ ସ୍ବୟଂମ୍ବରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ୬ ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ହେବ।

ଜନ୍ମଦିନରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଅନଶନ

ଜନ୍ମଦିନରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଅନଶନ

ଅମରାବତୀ, ୨୦।୪ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ପାହ୍ୟା ଦାବି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ୍‌. ଚନ୍ଦ୍ରାବାବୁ ନାଇଡୁ ନିଜର ଜନ୍ମଦିବସରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ଅନଶନ। ଶୁକ୍ରବାର ଚନ୍ଦ୍ରାବାବୁ ୬୯ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପାହ୍ୟା ଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଟାଳଟୁଳ ନୀତି ବିରୋଧରେ ସେ ବିଜୟଓ୍ବାଡାରେ ସକାଳ ୭ଟାଠାରୁ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି।

ଦାଉଦ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି: ଜବତ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ  ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଦାଉଦ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି: ଜବତ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୪ : ଅଣ୍ଡରଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଡନ୍‌ ଦାଉଦ୍‌ ଇବ୍ରାହିମ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଶୀର୍ଷ ଅଦାଲତ ଶୁକ୍ରବାର ଦାଉଦ୍‌ଙ୍କ ଭଉଣୀ ହସିନା ପାର୍‌କର ଏବଂ ମା’ ଅମିନା ବି କାସକର୍‌ଙ୍କ ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହାଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିରୋଧୀ ଦଳ

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହାଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିରୋଧୀ ଦଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୪ : ସିବିଆଇର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ବି.ଏଚ୍‌. ଲୋୟାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟପରେ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଧାନବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହାଭିଯୋଗ ପ୍ରସ୍ତାବ ଅଣାଯାଇଛି। ଏନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗୁଲାମନବୀ ଆଜାଦ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ମହାଭିଯୋଗ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇଁ ୫୦ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହସ୍ତାକ୍ଷର ମଧ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି।

କର୍ନାଟକ: କଂଗ୍ରେସର ୯୧ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋଟିପତି

କର୍ନାଟକ: କଂଗ୍ରେସର ୯୧ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋଟିପତି

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୦।୪ : କର୍ନାଟକରେ ମେ ୧୨ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିବା କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୧ ପ୍ରତିଶତ କୋଟିପତି ବୋଲି ସତ୍ୟପାଠରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ୨୧୮ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୨ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମରେ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧୀକ ମାମଲା ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଯୋଗୁ ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଗମ୍ଭୀର

ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଯୋଗୁ ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଗମ୍ଭୀର

ଇମ୍ଫାଲ୍‌, ୨୦।୪ : ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଯୋଗୁ ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ମଣିପୁର ଇମ୍ଫାଲ୍‌ର ଖୁମ୍‌ବଙ୍ଗ ଗାଁର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ୬୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଖୋମ୍‌ଦ୍ରାମ ଗମ୍ଭୀର ସିଂ। ୧୯୭୮ରେ ୨୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଗମ୍ଭୀର କୌଣସି ଏକ କାରଣରୁ ଘରୁ ଲୁଚି ପଳାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଅନେକ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଥିଲେ। ଗତ ଅକ୍ଟୋବରରେ ବମ୍ବେର ଜଣେ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଫିରୋଜ୍‌ ଶକିର୍‌ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କର ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିଥିଲେ।

ନରୋଦା ପାଟିଆ ମାମଲା: ମାୟା କୋଡନାନୀ ଖଲାସ, ବାବୁ ବଜରଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ନରୋଦା ପାଟିଆ ମାମଲା: ମାୟା କୋଡନାନୀ ଖଲାସ, ବାବୁ ବଜରଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ୍‌, ୨୦।୪ : ନରୋଦା ପାଟିଆ ମାମଲାରେ ଗୁଜରାଟ ହାଇକୋର୍ଟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାୟା କୋଡନାନୀଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାବୁ ବଜରଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ଦର୍ଶାଇ ଆଜୀବନ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ କରିଛନ୍ତି।

 ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ପାକିସ୍ତାନର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର: ହ୍ବାଟସ୍‌ଆପ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଉସୁକାଉଛନ୍ତି ହାଫିଜ୍‌

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ପାକିସ୍ତାନର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର: ହ୍ବାଟସ୍‌ଆପ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଉସୁକାଉଛନ୍ତି ହାଫିଜ୍‌

ଶ୍ରୀନଗର, ୨୦।୪ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ବ୍ୟର୍ଥ ହେବାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ବନ୍ଧୁକ ବଦଳରେ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌କୁ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଅସ୍ତ୍ର କରିଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିରୋଧୀ ଅପରେଶନ ସମୟରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ସମେତ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଉସୁକାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଇଦ୍‌ ହାଫିଜ୍‌ ହ୍ବାଟସ୍‌ଆପ୍‌ ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ଭ୍ରମାତ୍ମକ ଖବର ପଠାଇ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି।

୪୮ ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହିଳା ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲା: ଭାଜପା ଆଗରେ

୪୮ ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହିଳା ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲା: ଭାଜପା ଆଗରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୪ : ଦେଶର ୪୮ ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ନାମରେ ମହିଳା ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲା ରହିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ବିଧାୟକ ଏବଂ ୩ ଏମ୍‌ପି ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଭାଜପାର ସର୍ବାଧିକ ୧୨ ଜଣ ନେତା ରହିଥିବା ଆସୋସିଏଶନ ଫର୍‌ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ରିଫର୍ମ(ଏଡିଆର୍‌) ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।