ସମ୍ବଲପୁର

ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌ ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ମିଳିଲାନି ଚିକିତ୍ସା, ଆଖି ବୁଝିଲେ ଆଶିଷ

ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌ ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ମିଳିଲାନି ଚିକିତ୍ସା, ଆଖି ବୁଝିଲେ ଆଶିଷ


ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୨୯।୧୨-ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା (ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌) ଏବେ ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି। ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମାଗଣାରେ ସବୁ ସୁବିଧା ମିଳିବ ବୋଲି ଗରିବ ରୋଗୀମାନେ ଏଠାକୁ ଧାଇଁ ଆସୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତର ଓ ଅନ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀମାନେ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁନାହାନ୍ତି। ଫଳରେ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଚିକିତ୍ସା ନ ପାଇ ଛଟପଟ ହୋଇ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଆଶିଷ ହାସଦାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ। ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଶିଷଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତର ଏଠାକୁ ରେଫର କରିଥିଲେ। ଏଠାରେ ଉନ୍ନତ ଚିକିତ୍ସା ମିଳିବ ବୋଲି ଭାବି ଆମେ ଆସିଥିଲୁ। କିନ୍ତୁ ୨୫ ତାରିଖରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ପରଠାରୁ ହିଁ ଏଠାରେ ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଅବହେଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଆଶିଷ ଅକ୍ସିଜେନ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବାବେଳେ ସେପ୍ଟିକ ୱାର୍ଡରେ ଥିବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ କିଛି ଶୁଣି ନ ଥିଲେ। ଖବରପାଇ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସ୍ପାର୍କର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ପରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଲାଗିଥିଲା। ହେଲେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିଲା। ଏହା ପରେ ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ଆସି ନ ଥିଲେ। ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଅବହେଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚିକିତ୍ସା ନ ପାଇ ଶୁକ୍ରବାର ଭୋରରେ ଆଶିଷ ଆଖି ବୁଝି ଦେଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ଏଠାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା କେତେଜଣ ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀର ଚିକିତ୍ସା କରିବାର ମାନସିକତା ନାହିଁ। ଫଳରେ ଆଶିଷଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଆଶିଷଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ସ୍ପାର୍କର ସଦସ୍ୟମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ପରିବାର ଲୋକେ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇଥିଲେ। ମେଡିକାଲରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସ୍ପାର୍କର ସଦସ୍ୟ ହିମାଂଶୁ ନାୟକ ଓ ଶୁଭଶ୍ରୀ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି, ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଜାଣିଶୁଣି ଅବହେଳା କରୁଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି, ଡାକ୍ତରଖାନା ନିକଟସ୍ଥ ସିଭିଲ ଟାଉନ୍‌ଶିପରେ ଛତୁ ଫୁଟିବା ଭଳି ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ନର୍ସିଂ ହୋମ ଖୋଲିଲାଣି। ଏହି ନର୍ସିଂହୋମର ଲୋକମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା କ୍ୟାମ୍ପସରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅବହେଳା କରାଯିବାରୁ ସେମାନେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ବିକଳ୍ପ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଛନ୍ତି ନର୍ସିଂହୋମ ଓ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଲୋକ। ସେମାନେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନା, ନର୍ସିଂହୋମ ସହ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ରୋଗୀପିଛା କମିଶନ ମିଳୁଛି। ତେଣୁ ସେମାନେ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଲୋକଙ୍କ ବୁଲିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ସିଏମ୍‌ଓ ଡା. ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲେ, ଆଶିଷ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ସେହି ୨୫ ତାରିଖରେ ହିଁ ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲକୁ ଆମେ ରେଫର କରି ଦେଇଥିଲୁ। ହେଲେ ଗରିବ ରୋଗୀ ହୋଇଥିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ବୁର୍ଲା ନେଇ ପାରି ନ ଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନା ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଅବହେଳା ହୋଇନି ବୋଲି ସିଏମ୍‌ଓ ତାଙ୍କ ସଫେଇରେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଧରୁଆଡିହିର ଆଶିଷ ପ୍ରଥମେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଗତ ୨୫ ତାରିଖରେ ଆରଜିଏଚ୍‌କୁ ରେଫର ହୋଇ ଆସିଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ସମ୍ବଲପୁର

ରବିଚାଷରେ ପୁଣି ଚକଡ଼ା ଦାଉ

ରବିଚାଷରେ ପୁଣି ଚକଡ଼ା ଦାଉ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୨।୪(ବ୍ୟୁରୋ)-ଗତ ଖରିଫ ଋତୁ ଧାନ ଫସଲ ଚକଡା ପୋକରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଚାଷୀ ସର୍ବଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଚଳିତ ରବି ଚାଷରେ ପୁଣି ଚକଡା ପୋକର ଦାଉ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଗଲାଣି। ଜିଲାର ୩ଟି ବ୍ଲକରେ ୬୪୫ ହେକ୍ଟର ଜମି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା କୃଷି ବିଭାଗ କହିଛି। ମାନେଶ୍ୱରରେ ୨୦ ଚାଷୀଙ୍କ ୧୨୧ ହେକ୍ଟର, ଯୁଯୁମୁରାରେ ୨୦ ଚାଷୀଙ୍କ ୧୪୬ ହେକ୍ଟର

ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗରେ ଅମଙ୍ଗଳ କାର୍ଯ୍ୟ

ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗରେ ଅମଙ୍ଗଳ କାର୍ଯ୍ୟ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା, ୨୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତଫସିଲଭୁକ୍ତ ଜାତି/ଜନଜାତି ବିଭାଗର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସର୍ବାଙ୍ଗୀନ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ସରକାର ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗ ଜରିଆରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏହି ବିଭାଗର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାକୁ ଦେଖିଲେ ପ୍ରକୃତରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ଥିବା ପରି ମନେହେଉନାହିଁ। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଠପଢାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରହିବା

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରା

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରା

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରା ରଥ ରବିବାର ସଦର ମହକୁମା ଭବାନୀପାଟଣାଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଉତ୍କଳ ଭାରତ ସଭାପତି ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବି.ଏମ୍‌. ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଏକ ସଭା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୧୮ ବର୍ଷ ହେଲା ବିଜେଡି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାର ଓଡ଼ିଶାରେ ଶାସନ କରୁଥିଲେ ହେଁ ସବୁ ପ୍ରକାର

ଟାଙ୍ଗରପାଲିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା କାର, ୨ ବାଇକ୍‌

ଟାଙ୍ଗରପାଲିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା କାର, ୨ ବାଇକ୍‌

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨।୪- ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସେକ୍ଟର-୨୨ରେ ରବିବାର ଭୋର ସମୟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଏକ କାର୍‌ ଓ ୨ଟି ବାଇକ୍‌ ଭସ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶ୍ରୀକୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଘରେ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଶ୍ରୀକୁମାରଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଆର୍‌ଏସ୍‌ପିର ଦୁଇଟି, ଆଇଡିଏଲ୍‌ର ଗୋଟିଏ ଓ ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ: ୧୪ ମାମଲାର ଆପୋସ ସମାଧାନ

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ: ୧୪ ମାମଲାର ଆପୋସ ସମାଧାନ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁରସ୍ଥିତ ବରିଷ୍ଠ ଦେୱାନୀ ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତ ପରିସରରେ ରବିବାର ଚଳିତବର୍ଷର ୨ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଦେୱାନୀ ଓ ସହକାରୀ ଦୌରା ଜଜ୍‌ ମାନସରଞ୍ଜନ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ ଅବକାଶ ଚୌଧୁରୀ ଅଦାଲତ

ବଢ଼ୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଚୋରି, ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ଲୋ ଭୋଲଟେଜ୍‌

ବଢ଼ୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଚୋରି, ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ଲୋ ଭୋଲଟେଜ୍‌

ନୂଆଗାଁ,୨୨।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୋଟିଏ ପଟେ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ସମସ୍ତ ଗାଁକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଇବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଭାଗୀୟସ୍ତରୀୟ ଅବହେଳା ଓ କାର୍ଯ୍ୟ ନେଉଥିବା କମ୍ପାନୀର ମନଇଚ୍ଛା କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ନୂଆଗାଁ ସବ୍‌ଷ୍ଟେଶନ ଅଧୀନ ପ୍ରାୟ ୭/୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏବେ ଲୋଭୋଲଟେଜ୍‌ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଫଳରେ ଉପଭୋକ୍ତା ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

ସମ୍ବଲପୁର,୨୨।୪(ବ୍ୟୁରୋ)- ୭୫ତମ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌-୨୦୧୮ର ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ରବିବାର ସକାଳେ ସମ୍ବଲପୁର ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ପଡ଼ିଆସ୍ଥିତ ୩ଟି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ କୋରାପୁଟ, କମିଶନରରେଟ୍‌ ପୋଲିସ-ବି, ବାଲେଶ୍ୱର, ରାଉରକେଲା ଓଏସ୍‌ଏପି, ବୌଦ୍ଧ ଓ ବୁର୍ଲା ବିଜୟୀ ହୋଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ

ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ଅପହୃତଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଲେ ମାଓବାଦୀ

ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ଅପହୃତଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଲେ ମାଓବାଦୀ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗତ ୧୯ ତାରିଖ ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ତ୍ରିଲୋଚନପୁର ଗ୍ରାମରୁ ମାଓବାଦୀମାନେ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିବା ଜଣେ ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ରବିବାର ସକାଳେ ଛାଡ଼ିଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ କ୍ଷେତ୍ର ହରିଜନ, ବାବୁଲା ନାଏକ, ବିଶିକେଶନ ନାଏକ ଓ ରାଜୁ ହରିଜନ। ଏହି ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମାଓବାଦୀମାନେ

ଅଶୁଂଘାତରେ ଶିକ୍ଷକ ଅସୁସ୍ଥ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ତାପମାତ୍ରା ଏବେ ଢେର୍‌ ଅଧିକ ରହିଥିବାବେଳେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ରୌଦ୍ରତାପରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ ଚାଲିଛି ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ତାଲିମ। ସକାଳ ୯ ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି। ଫଳରେ ତାଲିମ ନେଉଥିବା ଶିକ୍ଷାୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦୁର୍ବିସହ ହୋଇପଡୁଛି। ତାଲିମ ସମୟରେ କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ଜଣେ

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ବର୍ତ୍ତିଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ପରିବାର

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ବର୍ତ୍ତିଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ପରିବାର

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଭବାନୀପାଟଣା ସଦରଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପୁରଠାରେ ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଏକ କାର୍‌ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏଥିରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ରାୟଗଡ଼ା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର କଳାବତୀ ବାଗ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ଓଡି ୧୦-ସି୫୮୫୮ନଂ କାର୍‌ରେ ବାଗଙ୍କ ପରିବାର ଶନିବାର

ଧାନ ଅମଳ ଆରମ୍ଭ, ଖୋଲିନି ମଣ୍ଡି: ଚାଷୀଙ୍କୁ ଘାରୁଛି ବର୍ଷା ଭୟ

ଧାନ ଅମଳ ଆରମ୍ଭ, ଖୋଲିନି ମଣ୍ଡି: ଚାଷୀଙ୍କୁ ଘାରୁଛି ବର୍ଷା ଭୟ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୨।୪-ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ରବିଋତୁ ଧାନ ଅମଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଗଲାଣି। ଜିଲାର ଜଳସେଚିତ ଅତାବିରା ଓ ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକର ଚାଷୀମାନେ ଧାନ ଅମଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାନ ମଣ୍ଡି ଖୋଲି ନ ଥିବାରୁ ଚାଷୀମାନେ ନିଜ ଅମଳ ଧାନକୁ କିଭଳି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖି ବିକ୍ରି କରିବେ, ସେନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। କିଛିଦିନ ତଳେ କାଳବୈଶାଖୀ

ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ମାମଲା

ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ମାମଲା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ବିଜେପୁର,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)୨୨।୪-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଦିପାଲି ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ନବବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହକୁ ରବିବାର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତା ମହିଳା ଜଣକ ହେଲେ, ଦଶମୀ ବାରିକ ଓରଫ ଗାୟତ୍ରୀ। ଅପରପକ୍ଷେ ଦୁଇମାସ ତଳେ ବିବାହ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ମୃତା