ବାଲେଶ୍ୱର

ଚୋରିର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ : ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ: ୧୧ ମୋବାଇଲ, ୩ ବାଇକ୍‌ ସହ ୪୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଚୋରିର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ : ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ: ୧୧ ମୋବାଇଲ, ୩ ବାଇକ୍‌ ସହ ୪୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ରୂପ୍‌‌ସା,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ବାହାବଳପୁର ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଅଶୋକ କୁମାର ନାୟକ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଚୋରି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଛନ୍ତି। ଚୋରି ଘଟଣାର ସାଢ଼େ ୩ ମାସ ପରେ ୨ଜଣ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଲଛମନଖୁଣ୍ଟା ଗ୍ରାମରେ ଦୀନବନ୍ଧୁ ସିଂ ଓ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଦୁବଲାଗଡ଼ି ଗ୍ରାମର ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସିଂ। ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଚୋରିରେ ବ୍ୟବହୃତ ୩ଟି ନମ୍ବର ବିହୀନ ବାଇକ୍‌, ୧୧ ମୋବାଇଲ ଓ ନଗଦ ୪୩ହଜାର ୪ଶହ ଟଙ୍କା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁବଲାଗଡ଼ି ଗ୍ରାମର ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ବେରାଙ୍କ ସିଡ଼ି ଘର ଆଜବେଷ୍ଟସ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଥିଲେ। ଆଲମିରା ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ୪ଲକ୍ଷ ୨୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖରେ ପୋଲିସ କେସ୍‌ ନଂ. ୧୫/୧୭ ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଥିଲା। ମୋବାଇଲ ଟ୍ରାକିଂ ଜରିଆରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ରୂପ୍‌ସା ଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ବସ୍ତା ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ରଣଜିତ୍‌ ପୃଷ୍ଟି ଓ ଥାନାଧିକାରୀ ଅଶୋକ କୁମାର ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟଜଣେ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ କହିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଦ୍ୱୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ବାଲେଶ୍ୱର

ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ତିହିଡ଼ି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ବାହାରପାଳ ଗ୍ରାମର ସାଗର ପଲାଇ(୨୬) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଏକ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଧକ୍କାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ଛାତ୍ର

ଚମ୍ପୁଆ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ଚମ୍ପୁଆ ମହତାବ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୁଅକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ପଢାଇବା ଲାଗି ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ସ୍କୁଲ ଲିଭିଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ନ ପାଇ ବାପା ହତାସ ହୋଇ ଶେଷରେ ଚମ୍ପୁଆ ଉପଜିଲାପାଳ ପାରୁଲ ପଟାୱରିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ୨ଥର ଯାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପାଇଁ ସେ ବିନୟ ହୋଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ କୁହାଯାଉଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବିନା ଭିଏଲଏଲ ଚୟନ କାମକୁ ବିରୋଧ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକ କରିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭିଏଲଏଲ ଚୟନ ନ କରି ମନମୁଖି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତିବାଦରେ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ବ୍ଲକ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଓ ଚମ୍ପୁଆ ଉପଜିଲାପାଳ ପାରୁଲ ପଟାୱରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଚଳିତ ଫେବୃୟାରୀରେ ଭିଏଲଏଲ ଚୟନ କରାଯିବାର ନିୟମ ରହିଥିଲେ ହେଁ ଉକ୍ତ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର କରାଯାଇଛି।

୪୦ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ପୋଡିଗଲା

୪୦ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ପୋଡିଗଲା

ଭୋଗରାଇ, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକ ସୋହରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗୋଦାମ ଗୃହରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସର୍ଟସର୍କିଟ ହୋଇ ୪୦ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ପୋଡିଯାଇଛି।

ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ ଉତ୍ସବ

ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ ଉତ୍ସବ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଖୁଆପଦା ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

‘ବାଜି ରାଉତ, ଧର୍ମପଦଙ୍କ ଭଳି ନିଷ୍ଠାପର ହୁଅ’

‘ବାଜି ରାଉତ, ଧର୍ମପଦଙ୍କ ଭଳି ନିଷ୍ଠାପର ହୁଅ’

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦। ୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ୩୬ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍କୁଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରଘୁନାଥ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶାଖାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ଅନାଦି ଚରଣ ଗଁ।ଣ ଯୋଗଦେଇ ଜୀବନରେ ଭଲ ମଣିଷ ହେବା ସହ ବାଜିରାଉତ ଓ ଧର୍ମପଦଙ୍କ ଭଳି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ତ୍ୟାଗନିଷ୍ଠ ହେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ଲାଗି ଚାଷୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ

ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ଲାଗି ଚାଷୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ

ଝୁମ୍ପୁରା,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କାନପୁର ବୃହତ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏକ ଶାଖା କେନାଲ ଖୋଳାଯିବା ପାଇଁ ୨୦୧୬ରୁ ଝୁମ୍ପୁରା ଖମାର (ଚାଷକ୍ଷେତ)ର ସର୍ଭେ କାମ ସରିଥିଲା। ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଚାଷୀମାନେ କେନାଲ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଥିଲେ।

‘ଜଗନ୍ନାଥ ପାଣି ଥିଲେ ଲୋକନାଟକର ଆଦ୍ୟ ଓଁକାର’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୪- ଲୋକକବି ଜଗନ୍ନାଥ ପାଣି ଓଡିଆ ଲୋକ ନାଟକ ତଥା ଗୀତିନାଟକ ରଚନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରତିଭା ଅନୁଳନୀୟ ।

‘ମୋଗଲ ତାମସା ଏକ ଅନନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୪- ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାପୁଜୀ ନଗର ଝରଣାସାହି ମହୋତ୍ସବରେ ପରିବେଷିତ ଭଦ୍ରକର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମୋଗଲ ତାମସା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ

ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୪- ଭଦ୍ରକ ସହରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବିୟୁଟିପାର୍ଲର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ହୋଟେଲ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷ ପରିସରରେ ଦିନିକିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଜ୍ରପାତଜନିତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବଜ୍ରପାତଜନିତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଖଇରା,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସରଖିଆ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଶୁଳିଚରଣ ସେଣ୍ଢଙ୍କର ଘର ପୋଡିଯାଇଛି।

ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଗୃହ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ

ଆରଡି, ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆରଡିର ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ନୂଆ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଗୃହ ଗୁରୁବାର ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା ।