ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କୂଅରେ ପଡ଼ି ୨ ବଳଦ ମୃତ, ୨ ଆହତ

କୂଅରେ ପଡ଼ି ୨ ବଳଦ ମୃତ, ୨ ଆହତ
ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୬୩ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ନିକଟରେ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୋରୁପଲ ମଧ୍ୟରୁ ଖସି ପଳାଇଥିବା ୨ ବଳଦଙ୍କ କୂଅରେ ପଡି ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାସହ ଆଉ ୨ ବଳଦ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଖବରପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମୃତ ଓ ଆହତ ବଳଦଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାରୁ ଜଣାପଡିଛି, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୁଲଝରୀ ଗ୍ରାମ ପାଖରେ ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ୪ଟି ବଳଦ ଗୋରୁ ପଲ ମଧ୍ୟରୁ ଖସି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ଉକ୍ତ ରାଜପଥଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କ ୧୫ ଫୁଟ୍‌ ଗଭୀର କୂଅ ମଧ୍ୟରେ ଖସି ପଡିଥିଲେ। ସେଠାରେ ୨ଟି ବଳଦଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଚୋରା ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଇନ୍‌ଜେକ୍ସନ ନେଇ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଇନ୍‌ଜେକ୍ସନ ନେଇ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୪।୯- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ବଲାସିଂଘା ଗ୍ରାମ ବାଲିସାହିର ଜଣେ ଯୁବକ ଇନଜେକ୍ସନ ନେଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକ ଜଣକ ହାଟ ଛକରେ ଥିବା ଜୈନେକ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖରେ ଦହ ଦେଖେଇ ଏକ ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ଇନଜେକ୍ସନ ନେଇଥିଲେ। ପରେ ତାଙ୍କ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା। 

ଅନୁଗୋଳ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୪।୯-  ବିଭିନ୍ନ ଦାବିରେ  ଅନୁଗୋଳ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। 

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବସନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସଠାରେ ସୋମବାର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଥାନା ଆଇଆଇସି ନିର୍ମଳା ଗୋଚ୍ଛାୟତଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ବୈଠକରେ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

୭୪ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

୭୪ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪ ବଖରା ଛାର୍‌ଖାର

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪ ବଖରା ଛାର୍‌ଖାର


ପରଜଙ୍ଗ,୨୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ କଲଦା ପଞ୍ଚାୟତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀବେଡିଆ ଗ୍ରାମରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଲିକେଜ୍‌ରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ ବଖରା ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିନା ଡିଜେରେ ହେବ ବଳଦଯାତ୍ରା

ବିନା ଡିଜେରେ ହେବ ବଳଦଯାତ୍ରା

ଭୁବନ, ୨୪ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳର ଐତିହ୍ୟର ପ୍ରତୀକ ବଳଦଯାତ୍ରାରେ ବାଜିବନି ତୀବ୍ର ଶବ୍ଦଯୁକ୍ତ ଡିଜେ। ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ, ପରମ୍ପରା ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବାକୁ ଯାଇ ସର୍ବସମ୍ମତ୍ତିକ୍ରମେ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏହାପରେ ଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଥିବା ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ ପଡ଼ିଛି ଯବନିକା, ଯାହାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ। 
ବଳଦଯାତ୍ରାରେ ଡିଜେ ସାଉଣ୍ଡ ବାଜିବ କି ନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ଟଣାଓଟରା ଲାଗି ରହିଥିଲା। କେତେକ ବଳଦିଆ ଏବଂ ପୂଜା କମିଟି କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଡିଜେ ସାଉଣ୍ଡ ସପକ୍ଷରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲା ଶାନ୍ତି କମିଟି। ଏପରି କି କଟକଣା ନ ମାନିଲେ ଯାତ୍ରାରୁ ଓହରି ଯିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ କମିଟି ସଭ୍ୟ। ଏହାପରେ ଯାତ୍ରା ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରକୁ ଠେଲି ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ବର୍ଷା ହେଲେ ପାଠପଢ଼ା ଠପ୍‌

ବର୍ଷା ହେଲେ ପାଠପଢ଼ା ଠପ୍‌

ଭୁବନ, ୨୪ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଯମୁନାକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ନୃସିଂହପୁରରେ ରହିଛି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ। ୧୯୫୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଥମରୁ ସପ୍ତମ ଯାଏ ୬୮ଜଣ ପିଲା ପଢ଼ୁଛନ୍ତି। ଶିକ୍ଷାଦାନ ଲାଗି ୪ଜଣ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୪ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ବନ୍ତଳା ଥାନା ପୁରୁଣାଗଡ ଗ୍ରାମର ପଞ୍ଚାନନ ବେହେରା(୧୯)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ପୋଲିସ କହିଛି,  ସମ୍ପୃକ୍ତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପଞ୍ଚାନନ ଶୁକ୍ରବାର ଅପହରଣ କରି ନିଜ ଘରେ ରଖିଥିଲେ। 

ବର୍ଷାରେ ଭିଜୁଛନ୍ତି, ଖରାରେ ସିଝୁଛନ୍ତି

ବର୍ଷାରେ ଭିଜୁଛନ୍ତି, ଖରାରେ ସିଝୁଛନ୍ତି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୯- ଏକମାତ୍ର ଝାଟି ମାଟି ଘର ଭୁଶୁଡି ପଡିଲା। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ କାନ୍ଥ ପଡିବାରୁ ବଞ୍ଚିଗଲୁ ସିନା ଏବେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ଜାଗା ନାହିଁ। ପୋଷାକ ପତ୍ରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରୋଷେଇ ସାମଗ୍ରୀ କାନ୍ଥ ତଳେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଛି। ପାଖରେ କିଛି ନ ଥିବାରୁ ୨ ଦିନ ହେଲା ବାହାରେ ବର୍ଷାରେ ଭିଜୁଛୁ। ସେମିତି ଘର ବାହାରେ ପଡି ରହି ପ୍ରଶାସନର ସହାୟତାକୁ ଅନାଇଛୁ। କେହି ଟିକିଏ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ ଘରଟା ଉଠିପାରନ୍ତା ବୋଲି ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁଃଖ ବଖାଣିଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ରାଉତଳା ଗ୍ରାମର ଅରକ୍ଷିତ ସାହୁ(୭୫)।

କଣିହାଁରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ମିଳିବ କ୍ଷତିପୂରଣ

କଣିହାଁରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ମିଳିବ କ୍ଷତିପୂରଣ

କଣିହାଁ, ୨୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନରେ ୪ ଦିନ ହେଲା ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ବହୁ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହେବା ସହ ଚାଷୀମାନେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହାତୀ ଘଉଡାଇବା କାମ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ଇଲାକାରେ ପଶିଥିବା ୧୪ଟି ହାତୀ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ଅନ୍ୟ ବନାଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଆଉ ୧୦ ହାତୀ ରହି ଉପଦ୍ରବ କରୁଛନ୍ତି। 

ପିଲାଙ୍କୁ ମାର୍ଗଦେଖାଏ ଆଈଅଜାଙ୍କ ଉପଦେଶ

ପିଲାଙ୍କୁ ମାର୍ଗଦେଖାଏ ଆଈଅଜାଙ୍କ ଉପଦେଶ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୯- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ମିଶ୍ରପଡ଼ା ସ୍ଥିତ ବଚପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲରେ ଆଈ, ଅଜା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍କୁଲର କୁନିକୁନି ପିଲାମାନଙ୍କ ଆଈ, ଅଜା, ଜେଜେ ମା’ ଓ ଜେଜେମାନେ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। କେକ୍‌ କାଟି ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଝୁମାଇଲେ ହ୍ୟୁମାନ ସାଗର

ଝୁମାଇଲେ ହ୍ୟୁମାନ ସାଗର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୯- ଗଣେଶ ପୂଜା ଉପଲକ୍ଷେ ପ୍ରିନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ପ୍ରିନ୍ସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ରବିବାର ଅନୁଗୋଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଓଡ଼ିଶାର ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ହ୍ୟୁମାନ ସାଗର। ସ୍ଥାନୀୟ ହେମସୁରପଡାଠାରେ ଥିବା ଟାଉନ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳପଡିଆ(ଶିବା ଫିଲ୍ଡ)ରେ ହ୍ୟୁମାନ ସାଗର ତାଙ୍କ ଜାଦୁଗରୀ କଣ୍ଠରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ଦେଇଥିଲେ।