ବାଲେଶ୍ୱର

ଗ୍ରାମୀଣ ମହୋତ୍ସବରେ ଲୋକକଳା, ସଂସ୍କୃତିର ଝଲକ

ଗ୍ରାମୀଣ ମହୋତ୍ସବରେ ଲୋକକଳା, ସଂସ୍କୃତିର ଝଲକ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ତଥା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାମ୍ପୋ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ନବଗଠିତ ସମ୍ପତ୍ତିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଡେମୁରିଆ ଛକ ନିକଟ ମହୋତ୍ସବ ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍ତର ବାଲେଶ୍ୱର ଉପାନ୍ତ ଗ୍ରାମୀଣ ମହୋତ୍ସବ ୨୦୧୭-୧୮ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୮ ଦିବସ ବ୍ୟାପି ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବକୁ ବିଶିଷ୍ଟ କୃଷି ବୈଜ୍ଞାନିକ ତଥା ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଡ. ଅଦୈତ୍ୱ କୁମାର ପାତ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପ୍ରତିଭାଧାରୀଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ପ୍ରସ୍ଫୁଟିତ ହେବା ସହ ଲୋକକଳା, ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା ବଞ୍ଚିରହୁଛି। ବିଶେଷ କରି ଭାଇଚାରା ଅତୁଟ ରହୁଛି। ମହୋତ୍ସବ କମିଟି ଆବାହକ ତଥା ସଭାପତି ପତିତପାବନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଅଧ୍ୟାପକ ସୁକାନ୍ତ ଗିରି, ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ କମଳ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶଙ୍କର ବାରିକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ମହୋତ୍ସବର ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ବୁଝାଇଥିଲେ। କମିଟି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ମୂରଲୀମୋହନ ପ୍ରଧାନ ଅତିଥି ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ସ୍ବାଗତ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଥିଲେ। ପରିଶେଷରେ ରାଜକିଶୋର ଘୋଷ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ସଭ୍ୟ ହରେକୃଷ୍ଣ ପ୍ରଧାନ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଦଳାଇ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ସଭାପରେ ଶ୍ରଦ୍ଧା କ୍ରିଏଟିଭ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଦ୍ୱାରା ସାଂସ୍କୃତିକ ତଥା ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ମହୋତ୍ସବରେ ମୀନାବଜାର, ଆକର୍ଷଣୀୟ ଷ୍ଟଲ୍‌ ଓ ନାଗରଦୁଳି ଆଦିର ଲୋକେ ଭରପୂର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ନେସ୍କୋ ଏସଡିଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୮ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଠିକା କାମର ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ବଣିଆପାଟ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ନେସ୍କୋ ଏସଡିଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟାଉନ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଟଙ୍କା ନେଇ କାମ ଦେଇ ନ ଥିବା, ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମାଗିବାରୁ ଘରକୁ ଡାକି ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ମିଥ୍ୟା କେସରେ ଫସାଇ ଦେବାକୁ ଧମକଚମକ ଦିଆଯାଇଥିବା ଠିକାଦାର ରନତ୍ାକର ମହାନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଏ ନେଇ ଏସଡିଓ ମହେଶ୍ୱର ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ। ଗତ ୧୩ ତାରିଖ ରାତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଘରକୁ ଆସି ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ସେ ଏତଲା ଦେଇଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏସପିଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଜଣାଇଛି।

ଅସୁରକ୍ଷିତ, ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ ଗୃହରେ ଚାଲିଛି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଅସୁରକ୍ଷିତ, ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ ଗୃହରେ ଚାଲିଛି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ବନ୍ତ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ତହସିଲ ଅଧୀନ ଛୟାଳସିଂ ରାଜସ୍ବ ନୀରିକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ୫୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଗୃହରେ ଚାଲିଛି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ା ଏଠାରେ ଆବଶ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ଥିବାରୁ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନରେ ଛୟାଳସିଂ ସମେତ ଟିଲୋ, ଓଡଙ୍ଗ, ନିଳୋକ, ସେଣ୍ଢତୀରା ଆଦି ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୫୬ଟି ରାଜସ୍ବ ଗ୍ରାମ ରହିଛି।

ଯୁବ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏବେ ଗୋପାଳକ

ଯୁବ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏବେ ଗୋପାଳକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୮ା୭-ମାତାପିତାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ପୁଅ ଇଞ୍ଜିନିୟର ହେବ । ସେଥିଲାଗି ସେମାନେ ତାଙ୍କ ପାଠ ପଢାଇ ମଣିଷ କରିଥିଲେ। ବାଲେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜରୁ ୨୦୧୨ରେ ମେକାନିକାଲରେ ଡିପ୍ଲୋମା କୃତିତ୍ୱର ସହ ପାଶ୍‌ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସାହୀ ଯୁବକ ନିରଞ୍ଜନ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଚାକିରି ପଛରେ ନ ଗୋଡାଇ ନିଜେ କିଛି କରି ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବାକୁ ବାଟ ଖୋଜିଥିଲେ। ଯୁବପିଢି କୃଷିକାର୍ଯ୍ୟ ଉପରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ନେଉଥିବା ବେଳେ ସେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଗୋପାଳନ। ଏହି ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ ଆଧୁନିକ ପ୍ରାଣାଳୀରେ ଗୋପାଳନ ଆରମ୍ଭ କରି ପରେ ଏକ ଡାଏରୀ ଫାର୍ମ କରିଛନ୍ତି।

ବଢୁଛି ବୈତରଣୀ

ବଢୁଛି ବୈତରଣୀ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୧୮ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ନଦୀର ଆଖୁଆପଦା ଆନିକଟଠାରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ୧୭.୮୩ ମିଟର ଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ସେଠାରେ ଜଳସ୍ତର ୧୬.୭୮ ମିଟର ରହିଛି। ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ପରିମାଣ କମିଥିବାରୁ ଜଳସ୍ତର କ୍ରମେ ସ୍ଥିର ରହିବ ମିମ୍ବା ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

‘ଗାଁ  ପରିବେଶ ସୃଜନର ସାଥୀ’

‘ଗାଁ ପରିବେଶ ସୃଜନର ସାଥୀ’

ତିହିଡ଼ି,୧୮ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଅକ୍ଷରମାନେ ଧରାପଡ଼ୁ ନ ଥିଲେ ବି ସେ ଲେଖି ଚାଲିଛନ୍ତି କବିତା ା ଦୀର୍ଘ ୪୦ବର୍ଷ ଧରି ସେ କବିତା ଲେଖି ଆସୁଛନ୍ତି ା ଗାଁ ମାଟି ଓ ଏହାର ପରିବେଶକୁ ଭଲ ପାଉଥିବା ଏହି ନିଆରା ପ୍ରତିଭାବାନ କବି ଅବସର ଜୀବନରେ ଗାଁରେ ରହି ସାରାଦିନ ବିଭିନ୍ନ ପତ୍ରପତ୍ରିକା ଓ ପୁସ୍ତକ ପଢାରେ ବିତାଉଛନ୍ତି। ସାହିତ୍ୟ ତାଙ୍କ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଓ ବିଷାଦ ଲାଘବ କରୁଛି। ଗ୍ରାମୀଣ ଜୀବନର ନିରଳସ ପରିବେଶ ତାଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ସହ ସୃଜନର ସାଥୀ ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ କହନ୍ତି। ଏହି ନିଆରା ସାରସ୍ବତ ପ୍ରତିଭା ହେଲେ କବି ଭ୍ରମରବର ଦାସ ା

ଚୈତନ୍ୟ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସାଇତିଛି ସନ୍ଥିଆ

ଚୈତନ୍ୟ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସାଇତିଛି ସନ୍ଥିଆ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୮ା୭- ମଧ୍ୟଯୁଗରେ ଶ୍ରୀ ଚୈତନ୍ୟ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପୁରୀ ଆଗମନ ଘଟଣାର ସ୍ମୃତିକୁ ଏଯାଏ ସାଇତି ରଖିଛି ସନ୍ଥିଆ । ଭଦ୍ରକ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଶ୍ରୀରାଧା ମଦନମୋହନ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀ ଚୈତନ୍ୟ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ‘ଦିବ୍ୟ କନ୍ଥା’ ବସ୍ତ୍ରକୁ ରଖି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଏଥର ଭକ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ‘ଦିବ୍ୟ କନ୍ଥା’ ବସ୍ତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଙ୍ଗଳବାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ଲାଗି ଦିନତମାମ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଗହଳି ଲାଗି ରହିଥିଲା। ପରିବେଶ ଥିଲା ବେଶ୍‌ ଉତ୍ସବମୁଖର ।

୩ ମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟୁତ  ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

୩ ମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୧୮ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରରୁଅଁା ବ୍ଲକ ତିଳକୋଟି ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ସାଗାର ସାହି ଓ ବିରସିଂ ସାହିରେ ପ୍ରାୟ ୩ ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବହୁବାର ଜଣାଇଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସୁଫଳ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମରେ ବିପିଏଲ୍‌ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ଜମା କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପାଠ ପଢାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ଅଣଦେଖା ନୀତି ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ବିଭାଗର ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଜେ.ଇ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍‌ ଜବତ

ବେତନଟୀ,୧୮।୭ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)-ବେତନଟୀ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ କ୍ଷୀରିପଦା ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ନମ୍ବର ବିହୀନ କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍‌କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବେତନଟୀ ବନ ବିଭାଗ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ପିକଅପ୍‌ରେ ୨୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ଆମ୍ବ କାଠଗଣ୍ଡି ରହିଥିବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଗାଡି ଶିଳିପୂରିଆରୁ କ୍ଷୀରିପଦା ଆସୁଥବା ବେଳେ ଧରା ପଡିଥିଲା। ଏହି ଚଢ଼ାଉରେ ବେତନଟୀ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ଘନଶ୍ୟାମ ସିଂ ,ବନପାଳ ସୁଶାନ୍ତ ବାଗ, ବୈଶିଙ୍ଗା ଫରେଷ୍ଟର ଓ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ଥିଲେ।

ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରାତ୍ରକାଳୀନ ସଫେଇ

ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରାତ୍ରକାଳୀନ ସଫେଇ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୮ା୭- ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦା ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବଡଦାଣ୍ଡ ତଥା ସହରର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ ଗୁଡିକର ସଫେଇ ପାଇଁ ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୬ ଟାରୁ ୧୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ ଟା ୩୦ ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ ଟା ଯାଏଁ ସହରର ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିଲା। ହେଲେ ରଥ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସହରର ବଡଦାଣ୍ଡ ତଥା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନଗୁଡିକ ସଂଖ୍ୟା ପୂର୍ବପେକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ କୁଢ କୁଢ ଅଳିଆ ଗଦା ହେଉଥିବାରୁ ରାତି ୧୦ ଟା ରୁ ରାତି ୨ ଟା ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି।

ଖେଳନା କିଟ୍‌ କିଣା ଦୁର୍ନୀତି : ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନାପସନ୍ଦ

ବଡ଼ସାହି,୧୮ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରାକ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷାରେ ଗୁଣାମତ୍କ ମାନ ବଢାଇବା ଲାଗି ଖେଳ ସରଞ୍ଜାମ କିଣାରେ ହୋଇଥିବା ଅନିୟମିତତାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦଳ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ କରା ନ ଯାଇ ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଥିବାରୁ ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ପଦାକୁ ଆସିବ କି ନାହିଁ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଆସୋସିଏଶନ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଘଟଣାକୁ ଚପାଇ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ସ୍ତରରେ ଉଦ୍ୟମ ହେବା ଏବଂ କେତେକ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ସାଦା କାଗଜରେ ଦସ୍ତଖତ କରାଇ ନିଆଯିବା ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିବାରୁ ସରକାର ଏଥିପ୍ରତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି। ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ନ ହେଲେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ରାଗ ଶୁଝାଯିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯାଗ : ମହିଳାଙ୍କ  ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯାଗ : ମହିଳାଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିଶୋଇ,୧୮।୭ : ବିଶୋଇ ଥାନାର ମଣଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଯୁବକ ସ୍ବଂୟ ସହାୟକ ଗ୍ରୁପ ଗଠନ କରି ଗରୀବ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧୀକ ଟଙ୍କ ହଡପ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ପୋଲିସ କୌଣସି ତତ୍ପରତା ନ ଦେଖାଇବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ମହିଳାମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଉନ୍ନୟନ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କମିଟି ଗଠନ ନେଇ ହଟ୍ଟଗୋଳ:ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ଉନ୍ନୟନ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କମିଟି ଗଠନ ନେଇ ହଟ୍ଟଗୋଳ:ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ଭୋଗରାଇ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୋଗରାଇ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଅନ୍ଧକାର ମଧ୍ୟରେ ରଖାଯାଇଛି। ସଠିକ୍‌ ଭାବେ କିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ତାହାକୁ ମଧ୍ୟ ବିଡିଓ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା, କ୍ଷମତାସୀନ ଦଳର ନେତାମାନେ କହୁନାହାନ୍ତି। ଭୋଗରାଇର ୫୦ ପଞ୍ଚାୟତର ନିର୍ବାଚିତ ସରପଞ୍ଚ ଓ ସମିତି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଜାଣିବାର ଅଧିକାର ରହିଛି। ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପଦ୍ଧତିରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କମିଟି ଗଠନ କରି ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଭୋଗରାଇର ବିକାଶ ହେବ ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋଗରାଇ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ପଞ୍ଚମ ବୈଠକରେ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ରୂପେଶ