ବାଲେଶ୍ୱର

ବେନ୍ତାଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌, ପ୍ରତିକାର ଦାବିରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବେନ୍ତାଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌, ପ୍ରତିକାର ଦାବିରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୭।୧୨- ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ବେନ୍ତାଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନାହିଁ । ସ୍ଥାନୀୟ ନେତୃମଣ୍ଡଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଛନ୍ତି । ବ୍ଳକ ପ୍ରଶାସନ ଶାସକ ଦଳର ନେତାଙ୍କ କଥାରେ ପରିଚାଳିତ ହୋଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥକୁ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବେନ୍ତାଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବହୁ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତର ରାସ୍ତାଘାଟ, ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଧିନରେ ପାଇଖାନା, ରାସ୍ତାର ଆଲୋକୀକରଣ ଆଦି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଏହାର ପ୍ରତିକାର ସକାଲେ ବୁଧବାର ବେନ୍ତାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାପତି ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ଦାସ ଏବଂ ଜିଲା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ପାଦକ ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସପନ ଦାସ, ୨ନଂ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟ ଭାଗିରଥି ଜେନା, ୬ନଂ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟ ସୁନାକର ଗାହାଣ, ବିଭୁତି ଭୂଷଣ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଥଟେଇ, ଅଭୟ ଜେନା, ହେମନ୍ତ ପ୍ରଧାନ, ମଧୁସୂଦନ ଜେନା, ମାୟାଧର ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଭଦ୍ରକ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦାବିପ୍ରତି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ନ ଗଲେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପଦ୍ଧତିରେ ଆନ୍ଦୋଳନାତ୍ମକ ପନ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

କୁଲିଙ୍କୁ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଡି’ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କୁଲିଙ୍କୁ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଡି’ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୯।୧-କୁଲିଙ୍କୁ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଡି’ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବାଲେଶ୍ୱର ରେଳଷ୍ଟେଶନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲାଲ୍‌ ବରଦୀ କୁଲି ୟୁନିଅନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏନେଇ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର  ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିରୋଧ

‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିରୋଧ

ରେମୁଣା,୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ବିରୁଆଁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରପଞ୍ଚ ଗୌରୀମଣି ବେହେରାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ସଭା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ବନବାସୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ କୁରୁକୁଟି କାଇ

ବନବାସୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ କୁରୁକୁଟି କାଇ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ବନବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକ ମାନେ ଜଙ୍ଗଲ ଜୀବିକା ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ା ଆଦିବାସୀ ଲୋକଙ୍କ ଚାଲିଚଳନ, ବେଶଭୂଷାସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ। ସେମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟପେୟ ମଧ୍ୟ ଟିକେ ନିଆରା ହୋଇଥାଏ। 

ଘର ଭାଙ୍ଗି ଜିନିଷ ବୋହି ନେଲେ:ଆକ୍ରମଣ ସହ ଘର ପୋଡ଼ି ଉଦ୍ୟମ, ୩ ଗିରଫ

ଘର ଭାଙ୍ଗି ଜିନିଷ ବୋହି ନେଲେ:ଆକ୍ରମଣ ସହ ଘର ପୋଡ଼ି ଉଦ୍ୟମ, ୩ ଗିରଫ

ପଦ୍ମପୁର, ୧୯।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ଦାସଡିହ ଗ୍ରାମର କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ପ୍ରହ୍ଲାଦ ମଳିକଙ୍କ ଘରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଜିନିଷପତ୍ର ବୋହି ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପୋଡ଼ି ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରହ୍ଲାଦ ନାୟକାଣିଡିହୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ନଁାରେ ଏକ ମାମଲା(ନଂ.୩/୧୯) ରୁଜୁ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟିଗଲେ ବାପ ପୁଅ

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟିଗଲେ ବାପ ପୁଅ

ରୂପ୍‌ସା,୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେଳଧାରଣା ଅତିକ୍ରମ ସମୟରେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ସଚେତନତା କରାଯାଉଛି। ହେଲେ ଲୋକେ ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନ ଥିବାରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଅକାରଣେ ଜୀବନଦୀପ ଲିଭିଯାଉଛି। ଏଭଳି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରେଳପଥର ଖଡ଼ଗପୁର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ରେଳ ଜଙ୍କଶନର ଉତ୍ତରକେବିନ୍‌ଠାରେ। ଶନିବାର ଏକ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାପ, ପୁଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଯାଜପୁରର ଜଖପୁରା ଗ୍ରାମର ପାତରାଜୁ ପ୍ରଧାନ (୩୫) ଓ ତାଙ୍କର ୪ ବର୍ଷର ପୁଅ ପୂର୍ବ।

୩ ଚୋରଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜିମା

୩ ଚୋରଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜିମା

ନୀଳଗିରି, ୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ସହର ଉପକଣ୍ଠ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖ ତେଜରାତି ଦୋକାନରୁ ୩ଜଣ ଯୁବକ ଚୋରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜିମା ଦେବା ପରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଶନିବାର କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ଓଥୁଳି ଗାଁର ରମାକାନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ବାହାଳ ଗାଁର ମନୋରଞ୍ଜନ ମଳିକ ଓ ରୂପସା ଥାନା ନୂଆଗାଁର ଦିପ୍ତିରଞ୍ଜନ ସାହୁ । 

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ: ୨ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ: ୨ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୧: ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ରେ ଅଷ୍ଟମଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରସବ ପରେ ନବଜାତ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। 

ବ୍ଲେଡରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ବ୍ଲେଡରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୯।୧: ସୋର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୧ଟା ୩୦ରେ ଜନୈକ ମହିଳା ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ମୁହଁରେ କପଡ଼ା ବାନ୍ଧି ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ମହିଳାଙ୍କୁ ଟଣାଓଟରା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଏକ ତରଳ ପଦାର୍ଥ ପିଆଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସହ ବ୍ଲେଡରେ ଆକ୍ରମଣମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। 

ବେତଡ଼ା ବଜାର ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି

ବେତଡ଼ା ବଜାର ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି

ବାସୁଦେବପୁର, ୧୯।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ବେତଡ଼ା ବଜାରରେ ଥିବା ଗୋଦାବରୀ ଜୁଏଲର୍ସ ଦୋକାନରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଦୋକନ କାନ୍ଥକୁ ତାଡ଼ି ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରାୟ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରିକରି ନେଇଛନ୍ତି। 

୩୦ରୁ ‘ସ୍ପର୍ଶ ଅଭିଯାନ’  ଗ୍ରାମସଭାରେ କରାଯିବ ଜନଜାଗରଣ

୩୦ରୁ ‘ସ୍ପର୍ଶ ଅଭିଯାନ’ ଗ୍ରାମସଭାରେ କରାଯିବ ଜନଜାଗରଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୯।୧-କୁଷ୍ଠରୋଗ ଚିହ୍ନଟୀକରଣ ଏବଂ ଭ୍ରାନ୍ତ ଧାରଣା ହ୍ରାସ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରି ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଆବାସିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଋଣ ଯୋଗାଇବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଋଣ ଯୋଗାଇବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୯।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଆବାସିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ୨୧ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଉପକୂଳ ଜଳକୃଷି ପ୍ରାଧିକରଣ ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ସରିଲା କବିତା ଦରବାର

ସରିଲା କବିତା ଦରବାର

ରୂପ୍‌ସା, ୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିଂଲା ଥାନା ବଂଶୀଧର ପାଠାଗାର ଓ ପଠନ କେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କବିତା ଦରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରାକ୍ତନ ପ୍ରାଧ୍ୟାପକ ଯତୀନ୍ଦ୍ରନାଥ ପରିଡ଼ା ଉତ୍ସବକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।