ବାଲେଶ୍ୱର

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତାର ମତୋ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରୁ ଏକ ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ପୋଲିସ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜବତ କରିଛି। ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରେ ମାମଲା (ନଂ ୨୨୯/୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହି ଟ୍ରକରେ ୩ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବସ୍ତା କୋଇଲା ଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ଏହାର ଆନୁମାନିକ ଓଜନ ୧୮ଟନରୁ ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛିି। ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ ଗାଡିଟି ଡାକ୍ତରଖାନା ନିକଟରେ ଅଟକି ଯିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ମତୋ ଫାଣ୍ଡି ପକ୍ଷରୁ ଗାଡିକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଗାଡିଟି ଫାଣ୍ଡିକୁ ଆଣିବା ସମ୍ଭବ ନ ହେବାରୁ ସେଠାରେ ପୋଲିସ ଜଗି ରହିଛନ୍ତି। ଚୋରା କୋଇଲା ମତୋ ବଜାରରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର କେତେକ ଇଟା ଭାଟିକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମତୋ ବଜାର ଏବେ ଚୋରା କୋଇଲା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳ ପାଲଟିଛି। ମତୋରୁ କୋଇଲା ଉଭୟ ଜଳ ଓ ସ୍ଥଳପଥରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଏବଂ ଯାଜପୁର ଜିଲାର ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କ ନିକଟକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। ମତୋରେ ଏକ ଫାଣ୍ଡି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚୋରା କୋଇଲା ଚାଲାଣକୁ ରୋକିବା ସମ୍ଭବ ହେଉନାହିଁ। ଧାନକଟା ଶେଷ ହେବାପରେ ଏବେ ଇଟାପୋଡା କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମତୋ-ନନ୍ଦପୁର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡକ ଏବେ ଚୋରା କୋଇଲା ଚାଲାଣର ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି। ଏହି ରାସ୍ତା କଡରେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର କୋଇଲା ଗଚ୍ଛିତ ହୋଇରହିଛି। ଏଠାରୁ ପିକଅପ୍‌ ଗାଡି ସହାୟତାରେ ସାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ଧାନଖଣିଆ ଘାଟ ଓ ସ୍ଥଳପଥରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛି। ମତୋ ବଜାରର ରାସ୍ତା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାମ ଚାଲୁ ଥିବାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ବଡଟ୍ରକକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ସମ୍ମୁଖରେ ରାସ୍ତା କଡରେ ରଖି କୋଇଲା ବୋଝେଇ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ଏନେଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚାଲୁ ରହିଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ବାଲେଶ୍ୱର

ହେଲମେଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପୋଲିସର ଗୁରୁତ୍ୱ

ହେଲମେଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପୋଲିସର ଗୁରୁତ୍ୱ

ରୂପସା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ରୂପସା ଥାନା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ହେଲମେଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଥାନାଧିକାରୀ ସୁଚନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକ, ଏଏସ୍‌ଆଇ ଭାଗ୍ୟଜିତ ନାୟକଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଷିପଦା, ଆଙ୍କୋ, ରୂପସା, ଗଡପଦା ଓ ରାଉତପଡା ପ୍ରଭୃତି ପଞ୍ଚାୟତ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

ଏସ୍‌ବିଆଇ ଏଟିଏମ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଏସ୍‌ବିଆଇ ଏଟିଏମ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦୁଝର ୨୧।୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର)- କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପରିଚାଳନାରେ ଅପାରଗତା ଯୋଗୁ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦୁଝର ଏସବିଆଇ ଶାଖା ଏଟିଏମ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡି ଯୁବ, ଛାତ୍ର, ମହିଳା, କୃଷକ, ସମବାୟ ଓ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅବସରକାଳୀନ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୪-ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗେଲପୁର ବାପୁଜୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଏକ ଅବସରକାଳୀନ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ଆରଡ଼ି,୨୧।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ମଠଡିହ ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧ମରୁ ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ସକାଶେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଚୋରି

ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଚୋରି

ବାହାନଗା, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନିକଟସ୍ଥ ଯାଗେଶ୍ୱରପଦା ଭଗବାନଚନ୍ଦ୍ର ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୪ଟା ବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ଅଫିସ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବ୍ୟାଟେରି ଓ ସିଲିଂ ଫ୍ୟାନ ଚୋରି କରିନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଜହତା ଚଉଦ ମାଦଳ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରୂପସା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ରୂପସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜହତା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଉଦମାଦଳ ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜହତା ଚଉଦ ମାଦଳ କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୧୭ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘଟ ଉତ୍ତୋଳନ ଅଧିବାସ ପୂର୍ବକ ନାମଯଜ୍ଞ, ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ନୂଆଗାଁରେ ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ

ନୂଆଗାଁରେ ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ

ରୂପସା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ କୁରୁଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁରେ ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହେଉଛି। ଗତ ୧୬ ତାରିଖରୁ ଘଟ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇ ଭାଗବତ ପାଠ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା।

ଛଉ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଛଉ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୪- ବାରିପଦା ବ୍ଳକ କରତପଟା ଗ୍ରାମର ବାଉରାମାତା ଛଉ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଉପବାଚଷ୍ପତ୍ତି ସାନନ୍ଦ ମାରାଣ୍ଡି ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ନବୋଦୟ ପରୀକ୍ଷାରୁ ୯ ଛାତ୍ରୀ ବଞ୍ଚିତ

ଯୋଡ଼ା, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାସୁଦେବପୁର ସରକାରୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ନବୋଦୟ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାରୁ ୯ଜଣ ଛାତ୍ରୀ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଜଳଛତ୍ର ପାଲଟିଛି ପ୍ରହସନ

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଜଳଛତ୍ର ପାଲଟିଛି ପ୍ରହସନ

ଝୁମ୍ପୁରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖରାତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ବଢୁଛି ଜଳକଷ୍ଟ। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପଥଚାରୀଙ୍କୁ ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ଲାଗି ଏଯାଏ ଆବଶ୍ୟକ ଜଳଚ୍ଛତ୍ର ଖୋଲାଯାଇ ନାହିଁ। ଫଳରେ ପଥଚାରୀମାନେ ଜଳଚ୍ଛତ୍ର ସେବା ନ ପାଇ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

କୁଳିଅଣା, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାରା ଦେଶର ଏଟିଏମ ଏବେ ଖାଲି ପଡିଥିବା ବେଳେ ‘ନୋ କ୍ୟାଶ ନୋଟିସ’ ଲଗାଯାଇଛି। ଏହା ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଏକ ଉପହାସ ବୋଲି ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ କୁଳିଅଣା ବଜାରସ୍ଥିତ ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ୟୁନାଇଟେଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଏଟିଏମ ସମ୍ମୁଖରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ୨ ଘଣ୍ଟିଆ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ଉଦଳାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ଉଦଳାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ଉଦଳା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉଦଳା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଟିଏମରୁ ଆବଶ୍ୟକ ଟଙ୍କା ବାହାରୁ ନ ଥିବାରୁ ହଇରାଣର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି ସାଧାରଣ ଲୋକେ। ଏହା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ଉଦଳାସ୍ଥିତ ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଛି।