ବାଲେଶ୍ୱର

ରାଗଧା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ସମ୍ମାନିତ

ରାଗଧା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ସମ୍ମାନିତ
ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୧୨- ଆନ୍ତଃ ରାଜ୍ୟ ୟୁଥ ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌ର ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୫ ଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିରରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରାଗଧାସ୍ଥିତ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପାରଦର୍ଶିତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ୮ଟି ପଦକ ଓ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ କପ ଆଣିଛନ୍ତି। ୟୁଥ ରେଡକ୍ରସ ଓଡିଶା ଶାଖାର ସମ୍ପାଦକ ଡକ୍ଟର ଜ୍ଞାନବ୍ରତ ମହାନ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଯୁବ ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌କ ଓଡିଶା ଶାଖାର ମୁଖ୍ୟ ଡ. କଳ୍ପନା ଦାସ ଓ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଡ ଦିଲୀପ ଭୋଇ ପ୍ରମୁଖ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ କୃତିତ୍ୱକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏହି ଛାତ୍ରୀମାନେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପ୍ରଫେସର ଅସିମା ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଛାତ୍ରୀ ଭାନୁପ୍ରିୟା ମହାନ୍ତି, ବବିତା ସିଂ, ସୁଷମା ମହାନ୍ତି, ରୁନି ମହାନ୍ତି, ସନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ମହାନ୍ତି, ଯବା ମାରାଣ୍ଡି, ପ୍ରିୟଙ୍କା ସିଂ ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁବ ରେଡକ୍ରସର କାଉନସିଲର ଅଧ୍ୟାପକ ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ମହାନ୍ତି ଓ ଅଧ୍ୟାପିକା ସୁଚିତ୍ରା ବେହେରା ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨୧ ଡିସେମ୍ବରରେ ସରିଥିଲା।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ବସ୍ତାର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ରାବଣପୋଡି: ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ

ବସ୍ତାର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ରାବଣପୋଡି: ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ

ବସ୍ତା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଜୟା ଦଶମୀ ଉପଲକ୍ଷେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତାରେ ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ବସ୍ତା ଈଶ୍ୱରବର୍ତ୍ତୀ ମନ୍ଦିର ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବରେ ଅତିଥିଭାବେ ସମାଜସେବୀ ସୁବାସିନୀ ଜେନା, ବିଧାୟକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ସାହୁ, ସରପଞ୍ଚ ଅନିଲକୁମାର ମହାନ୍ତି, ସମିତିସଭ୍ୟ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ମନୋଜକୁମାର ମହାନ୍ତି, ଶଙ୍କର କୁମାର କର, ଦେବେନ୍ଦ୍ର ନାୟକ, ଅନୁପମ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ: ମଦ ବେପାରୀଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ବସ୍ତା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାନ୍ଧୀଛକଠାରେ ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ମହିଳା ସଂଗଠନ ଉପରେ ମଦ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ବେପାରୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଫଳରେ ଜନୈକା ମହିଳା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ସୁଭଦ୍ରା ରାଉତ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ  ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ବସ୍ତା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

 ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ୍ତା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା  ବସ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୬୦ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ରାଜଘାଟସ୍ଥିତ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଟୋଲଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଜନୈକ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ମନ୍ମଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛିା 

ନବଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନବଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବାସୁଦେବପୁର,୨୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ସୁଦର୍ଶନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଁ ଗ୍ରାମରେ ନବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ରଞ୍ଜନ ମଳିକ (୨୨) ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତାରାଣୀ ମଳିକ (୨୦)।

୫୯ ତମ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

୫୯ ତମ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୧୦- ବାରିପଦା ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ପଡିଆଠାରେ ରବିବାର ୫୯ତମ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମା’ ତାରିଣୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବଡ଼ଶିଆଳିମାଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ମା’ ତାରିଣୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବଡ଼ଶିଆଳିମାଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୨୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ  ପଇଦାପାଟଣା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ପଇଦା ପାଟଣା ମା’ ତାରିଣୀ ୟୁଥ କ୍ଲବ ଦ୍ୱାରା ୬ଷ୍ଠ ବାର୍ଷିକ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୋଳିମାଟି ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

କୋଳିମାଟି ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ବୁଢିକୁଦ ପଞ୍ଚାୟତ ସନ୍ତୋଷପୁର ଖେଳପଡିଆରେ ପ୍ରଥମ ସନ୍ତୋଷପୁର ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଅବସରରେ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାରଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଏହି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ତିନି ଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୧। ୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଚାରି ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର ବ୍ରେନ୍‌ ଟ୍ୟୁମରରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିବା ଜାଣିିବା ପରଠାରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ଜଙ୍ଗାର ଗ୍ରାମର ଗରିବ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ପାତ୍ରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜିଛି।  ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଡ କରି ସନ୍ନ୍ୟାସୀ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନରେ ପ୍ରଥମେ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଇଥିଲେ। ପରେ  ଆଉ ଏକ  ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର କରାଯିବ ବୋଲି  ଡାକ୍ତର କହିବା ପରଠାରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ  ହତାଶ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। 

ବିଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବିଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଧାମନଗର,୨୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଧୁଷୂରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହରିହଂସ ଗ୍ରାମର ଭୋଳାନାଥ ନାୟକ(୪୮)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ବିଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଭୋଳାନାଥ ଶନିବାର ନିଜ ସାରୁ ବିଲକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଆଜି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧୀ ସମାବେଶ

ଆଜି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧୀ ସମାବେଶ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୧୦- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଛଉ ପଡିଆଠାରେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧୀ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା.ଦାମୋଦର ରାଉତ, ପୂର୍ବତନ ଏମପି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟ  ସମବାୟ ସମିତି ସଭାପତି ଯଜ୍ଞେଶ୍ୱର ବାବୁ, ବରିଷ୍ଠ ଖବରଦାତା ରବି ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ଶନିବାର ଲାଲବଜାରଠାରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ

ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୧୦-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଅଧୀନ ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ। ଏନେଇ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରକଳ୍ପ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ଷା କାରଣରୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଜୁନ ୧୬ ତାରିଖରୁ ବନ୍ଦ ରହୁଥିବା ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟକୁ ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲାଯାଏ। ମନଲୋଭା ପ୍ରାକୃତିକ ଦୃଶ୍ୟରାଜି ସହ ଜଳପ୍ରପାତର ମଜା ନେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଉତ୍ସୁକତାର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି।   

‘ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ହୋଇ ରହିବେ ସୂର୍ଯ୍ୟମଣି’: ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀରେ  ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

‘ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ହୋଇ ରହିବେ ସୂର୍ଯ୍ୟମଣି’: ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୧।୧୦- ବାଲେଶ୍ୱରର ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ସୂର୍ଯ୍ୟମଣି ପଣ୍ଡା ଥିଲେ ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ । ତାଙ୍କ ସ୍ବଦେଶ ପ୍ରୀତି, ତ୍ୟାଗ, ବୀରତ୍ୱ ଓ ସାହାସ ଅସାଧାରଣ। ତାଙ୍କ ସଂଗ୍ରାମୀ ଜୀବନ ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ହୋଇ ରହିବ ବୋଲି ଶୋଭାରାମପୁର ବାସଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବରେ ଅତିଥି ଓ ବକ୍ତାମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି  ଅବସରରେ  ସଂଗ୍ରାମୀ ସୂର୍ଯ୍ୟମଣିଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଥିଲା।