ବାଲେଶ୍ୱର

୨ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ରୁ ୬୦ଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଉଦ୍ଧାର

୨ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ରୁ ୬୦ଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଉଦ୍ଧାର
ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୬।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୨ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ୬୦ଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ କମ୍ପାନୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବୈଶିଙ୍ଗା ଥାନା ନଛିପୁର ଗ୍ରାମର ଅନିଦିତ ମିଶ୍ର କିଛିବର୍ଷ ଧରି ବାଲେଶ୍ୱର କାଳିଦାସପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଭଡ଼ା ଘରେ ରହୁଥିଲେ। ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ତାରିଖରେ ଭଡ଼ାଘରେ ତାଲା ପକାଇ ନିଜ ଗାଁକୁ ଯାଇଥିଲେ। ୬ ତାରିଖରେ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଆଲମାରି ଭଙ୍ଗାଯାଇ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋର ହୋଇଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କେସ୍‌ (ନଂ. ୨୫୦/୧୭) ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଖବରପାଇ ଗତ ସୋମବାର କାଳିଦାସପୁରସ୍ଥିତ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ପଚରାଉଚରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସଞ୍ଜୟ କହିବା ଅନୁସାରେ ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଧୀନ ଗୋପିନାଥପୁରର ରାଜେଶ କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ୬୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଉଭୟଙ୍କ ବୟାନ ଅନୁଯାୟୀ ମିଳିତ ଭାବେ ଅନିଦିତଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରକୁ ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ କମ୍ପାନୀରେ ବନ୍ଧକ ରଖି ୧ଲକ୍ଷ ୩୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଋଣ କରି ଉଭୟ ଭାଗ କରି ନେଇଥିଲେ। ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ଭାଗ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ରାଜେଶଙ୍କ ଭାଗ ୬୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଗାଡ଼ି କିଣିବା ପାଇଁ ଘରେ ରଖିଥିଲା। ପରେ ପୋଲିସ ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ଼ ଲୋନ୍‌ କମ୍ପାନୀକୁ ଯାଇ ସମସ୍ତ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଜବତ କରିଥିଲା। ଏଥିସହିତ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଏକ ଟାବଲେଟ୍‌ ପିସିକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ଼ ଲୋନ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଏପରି ଭାବେ ଚୋରି ଅଳଙ୍କାରକୁ ରଖି ଋଣ ଦେଉଥିବା ବିଷୟ ତଦନ୍ତ ପରିସରଭୁକ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଆଇଆଇସି ପରେଶ ରାଉତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶାଳକାଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଜବତ

ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶାଳକାଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଜବତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବନ ବିଭାଗ ରେଞ୍ଜର ସମୀର କୁମାର ରାଉତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବୁଧବାର ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ନୀଳକଠାରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

୩୩ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଜବତ

୩୩ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଜବତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୨।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ଥାନା ପୋଲିସ ୩୩ କେଭିର ଚୋରା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ମୂଳନା ସାହିର ଏକ ଗୋଦାମରୁ ବୁଧବାର ଜବତ କରିଛି। 

ଖୋଲିଲା ଖଣି, ମିଳୁନି ନିଯୁକ୍ତି

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୨ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଯୋଡ଼ା ବ୍ଲକ ଗୁଆଲି ଲୁହା ଖଣି ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଥିଲେ ହେଁ କେବଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳୁଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଡାକସେବା

ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଡାକସେବା

ହାଟଡ଼ିହୀ, ୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଧ୍ୟରେ ହାଟଡ଼ିହୀ ବ୍ଲକ ବଉଳା ଉପଡାକ ଘର ରହିଛି। ସେହି ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକସେବା ଯୋଗା ଯାଉଛି। ଏହି ଉପଡାକଘର ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନି। ଡାକସେବା ପ୍ରତି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ତୁଟି ଯିବାକୁ ବସିଛି। 

୭୩,୫୦୦ ଟଙ୍କା ନେଇ ଯିବାବେଳେ ଧରାପଡିଲେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ

୭୩,୫୦୦ ଟଙ୍କା ନେଇ ଯିବାବେଳେ ଧରାପଡିଲେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ/ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ୍‌,୧୨ା୧୨- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାଧିକାରୀ ଅମିତ ବିଶ୍ୱାଳ ଏକ ଚାରିଚକିଆ ଗାଡି (ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ ଆଇ -୨୦ ) ରେ ୭୩, ୫୦୦ ଟଙ୍କା ନେଇ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ଭଞ୍ଜପୁର ଅଞ୍ଚଳର ନିଜ ଘରକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଧରି ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା କରିଛି। ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ହୋମଗାର୍ଡ ଦିପ୍ତିରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି। 

ଓଡ଼ିଶୀ ସାଙ୍ଗକୁ ଲୋକନୃତ୍ୟ ମନ ମୋହିଲା

ଓଡ଼ିଶୀ ସାଙ୍ଗକୁ ଲୋକନୃତ୍ୟ ମନ ମୋହିଲା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୨ା୧୨-ମଙ୍ଗଳବାର ଥିଲା ‘ଭଦ୍ରାୟନୀ’ର ୩ୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିସର ବେଶ ଲୋକାରଣ୍ୟ ରହିିଥିଲା। ଭଦ୍ରକ  ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ, ଓରମାସ୍‌ ଏବଂ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଲୋକକଳା ମହୋସତ୍ବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳାରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସିଥିବା କବିତା ଦ୍ୱିବେଦୀ ଓଡିଶୀ ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ।

‘ବଡ ସିଂହାର’ ବେଶ ପାଇଁ ମିଳୁନି ଚନ୍ଦନ କାଠ

‘ବଡ ସିଂହାର’ ବେଶ ପାଇଁ ମିଳୁନି ଚନ୍ଦନ କାଠ

ଆରଡି, ୧୨ା୧୨, (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡ଼ିଶା ତଥା ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଆରଡିରେ ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ  ବଡ଼ ସିଂହାର ବେଶର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆକର୍ଷଣ ରହିଛି। ଏହି  ଅନିନ୍ଦ୍ୟ ବେଶ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଳି ଲାଗିଥାଏ। 

କୁଳେଇପଦାରେ ହେବ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ

କୁଳେଇପଦାରେ ହେବ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୨ା୧୨- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ତହସିଲ ଅଧୀନ କୁଳେଇପଦାଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଇନ୍ସପାର୍କ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମୋହର ଲଗାଇଛନ୍ତି। 

ବିଷାକ୍ତ ଫଳ ଖାଇ ୧୫ ଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ବିଷାକ୍ତ ଫଳ ଖାଇ ୧୫ ଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୨ା୧୨-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ କୋରକୋରା ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜପୁର ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ପାଠ ପଢିବାକୁ ଯାଇଥିବା  ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ର ବିଷାକ୍ତ ଫଳ ଖାଇ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି।

 କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବାଲେଶ୍ୱର ଏକାଦଶ ବିଜୟୀ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବାଲେଶ୍ୱର ଏକାଦଶ ବିଜୟୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୨।୧୨- ବାରିପଦା ଲେଟକଟ କ୍ଲବ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ୨୮ ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୨୧୦ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

୨୧୦ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ବାରିପଦା,୧୨।୧୨-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଶୁଦା ନୂତନ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ବିନିତ ଭରଦ୍ୱାଜ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଏହି ମେଳାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଚାଲାଣର ଫିଟୁଛି ଗୁମର: ଆଉ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଚାଲାଣର ଫିଟୁଛି ଗୁମର: ଆଉ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବାରିପଦା ଅଫିସ/ଉଦଳା(ଡି.ଏନ.ଏ.)୧୨।୧୨- ବିଲୁପ୍ତପ୍ରାୟ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଶିକାର ଓ ଚୋରାଚାଲାଣ ଘଟଣାର ଗୁମର ଫିଟିବାରେ ଲାଗିଛି। ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଶିକାର କରି ଏହାର ଚମଡା, କାତି ଓ ମାଂସ ବିଦେଶକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା।