ବାଲେଶ୍ୱର

ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ

ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ
ଚାନ୍ଦବାଲି, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ବୈତରଣୀ ନଦୀ ବିଜୁ ସେତୁ (ଗ୍ୟାମନ ପୋଲ) ନିକଟରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୬୦୦ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ୨ଟି ଟ୍ରକ ଯୋଗେ ଏହି ଚାଉଳ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା। ପୋଲିସ ଟ୍ରକ ଦୁଇଟିକୁ ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ଅନ୍ୟ ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ଅଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ଯୁବକ ମୃତ

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ଯୁବକ ମୃତ

ବାହାନଗା, ୨୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ପଣପଣା ପଞ୍ଚାୟତ ବେଗୁନିଆ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବିବାହିତ ଯୁବକ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ୫ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର କାଶିଆ ବେହେରା(୩୩)। ପ୍ରକାଶ ଯେ, କାଶିଆ ନିକଟସ୍ଥ ଟ୍ରେନ ଲାଇନ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ। 

ମେଗା  ରକ୍ତଦାନ  ଶିବିର ଆୟୋଜିତ

ମେଗା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୪।୧: ଭଦ୍ରକ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଦୁଖୀ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ବାଇପାସସ୍ଥିତ ଖାନଖାସରିଫ ନିକଟରେ ଏକ ମେଗା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି l

ଡାକ୍ତଖାନାରେ ସର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ନିଆଁ

ଡାକ୍ତଖାନାରେ ସର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ନିଆଁ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାର ସର୍ଜରୀ ଓ୍ବାର୍ଡ ନିକଟ ମାଇନର ଅପରେଶନ ଥିଏଟରରେ ସର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ହଠାତ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା।

ଜାତୀୟ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଦିବସ

ଜାତୀୟ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଦିବସ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୪।୧: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଜାତୀୟ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି l

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନ କରାଇଲେ ଯମ

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନ କରାଇଲେ ଯମ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସୁରକ୍ଷା, ଜୀବନ ରକ୍ଷା। ଏହି ଅବସରରେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯମ ଦରବାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଚାଲିଛି ପ୍ୟାରେଡ଼ ପ୍ରାକ୍ଟିସ

ଚାଲିଛି ପ୍ୟାରେଡ଼ ପ୍ରାକ୍ଟିସ

କେନ୍ଦୁଝର (ସ୍ବ.ପ୍ର.) କେନ୍ଦୁଝର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଛି ପ୍ୟାରେଡ଼ ପ୍ରାକ୍ଟିସ। ତେବେ ପଡ଼ିଆରେ ପାଣି ସିଞ୍ଚନ ହେଉନଥିବାରୁ ଧୁଳି ପ୍ରଦୂଷଣ ଯୋଗୁଁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ୟାରେଡ଼ରେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। 

ପ୍ରକଳ୍ପ ଲାଗି ଜମି ମିଳୁନି

ପ୍ରକଳ୍ପ ଲାଗି ଜମି ମିଳୁନି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୪।୧ - ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଭଦ୍ରକରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବୟନ ଓ ବସ୍ତ୍ର ଶିଳ୍ପ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରାଜ୍ୟର ବିଜେଡି ସରକାର ବାଧକ ସାଜିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆର୍ଥତ୍କ ଅନୁଦାନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୭୫ ଏକର ଜମି ଯୋଗାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ବାରମ୍ବାର ଚିଠି କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜମି ନ ଯୋଗାଇ ଏକ ବୃହତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ଅନ୍ତରାୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି। 

ବ୍ଲକ ସଂଘରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ୩ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

ବ୍ଲକ ସଂଘରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ୩ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

ବାସୁଦେବପୁର, ୨୪।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ୩୬ ପଞ୍ଚାୟତରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌ ସଂଘକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବୁଧବାର ବାଲିନଗରସ୍ଥିତ ଯାଦବ ପଡ଼ିଆ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

 ଜେଏମଏମ ଜନସମାବେଶରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶିବୁ ସୋରେନ:   କାହା  ବିରୋଧରେ  କହିଲେନି

ଜେଏମଏମ ଜନସମାବେଶରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶିବୁ ସୋରେନ: କାହା ବିରୋଧରେ କହିଲେନି

 ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୪।୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡ଼ା ବ୍ଳକ ଭାତଛତରଠାରେ ଜେଏମଏମ (ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ମୁକ୍ତି ମୋର୍ଚ୍ଚା)ର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ ଜନସମାବେଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି  ସମାବେଶରେ ଜେଏମଏମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶିବୁ ସୋରେନ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ବାରିପଦା ଡିଆରକେ  ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ

ବାରିପଦା ଡିଆରକେ ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ

ଉଦଳା,୨୪।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଉଦଳା ଫ୍ରେଣ୍ଡସ୍‌ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ତାପସମାନୁ ତୃତୀୟ ମେମୋରିଆଲ ପତଞ୍ଜଳି କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ସ୍ଥାନୀୟ ନାଗପାଳ ରାବଣ ପୋଡି ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି  ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୨୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ   ଚାଲିବ। 

ଜେଏମଏମ ଜନସମାବେଶର ଏପାଖ ସେପାଖ

ଜେଏମଏମ ଜନସମାବେଶର ଏପାଖ ସେପାଖ

ସମୟ ଅଭାବରୁ କମ୍‌ ଭାଷଣ

ସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଜେଏମଏମ ନେତୃବୃନ୍ଦଙ୍କୁ ସଂକ୍ଷିପ୍ତରେ  ଭାଷଣ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ସଭାର ମୁଖ୍ୟ ଆୟୋଜନକାରୀ ତଥା ମୋରଡା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର  ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କଳିଙ୍ଗ କେଶରୀ ଜେନା ମାତ୍ର ୩ ମିନିଟରେ ନିଜ ଭାଷଣ ସାରିଥିଲେ। ହେଲେ   ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମହେଶ ହେମ୍ବ୍ରମ ୧୫ ମିନିଟ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ। ଯାହାକୁ ଜେନାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। 

କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଡ ଥାଇ ବି ମିଳିଲାନି ସେବା:  ଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ପଡି ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ବୃଦ୍ଧ

କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଡ ଥାଇ ବି ମିଳିଲାନି ସେବା: ଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ପଡି ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ବୃଦ୍ଧ

ଖଇରା,୨୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଣିସାଉଁଳି ଗ୍ରାମର ଜାନୁଆ ହେମ୍ରମ୍‌(୬୨) ବୁଧବାର ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି । ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜାନୁଆ ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଲେ ନାହିଁ।