ମେଟ୍ରୋ |

ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିରୋ ଆୱାର୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ

ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି:  ଜିରୋ ଆୱାର୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ
ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ୨୦୧୮କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ଏବେଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍‌। ପୁରୁଣାବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଦେଇ ନୂଆବର୍ଷକୁ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଚାରିଆଡେ ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାଣି ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ। ବାସ୍‌ ଅପେକ୍ଷା ଆଉ କିଛିଦିନ। ଏହାପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ଓ ତା’ପରେ ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ନବବର୍ଷ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାରକୁ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଚାଲିଛି ଜୋର୍‌ଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଛୋଟବଡ଼ ହୋଟେଲ, କାଫେ ଓ କ୍ଲବ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜନ ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଆୟୋଜକ। କେଉଁଠି କପଲ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରିରେ ରିହାତି ମିଳୁଛି ତ କେଉଁଠି ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ଓ ଅନଲାଇନ୍‌ ବୁକିଂର ଅଫର ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ୫୯୯ରୁ ସର୍ବାଧିକ ୮ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ଓ ନ୍ୟୁଇୟର ପାର୍ଟି ସମ୍ପର୍କରେ ଆମର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିପୋର୍ଟ। ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ସହ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌: ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ହୋଟେଲ ମେ’ଫେୟାରରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୩ଟି ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜିତ ହେବ। ମେ’ ଫେୟାର କନ୍‌ଭେନ୍‌ସନ୍‌ ସହ ‘ଦି ସେଲାର’ ଏବଂ ମଣ୍ଡପରେ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରାଯିବ। ଏହାସହ ଲେମନ ଗ୍ରାସ ଓ ନକଲି ଢାବାରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ମନପସନ୍ଦର ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ସହ ନୂଆବର୍ଷର ମଜା ନେଇପାରିବେ। ସବୁବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପସନ୍ଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଠାରେ ଭିନ୍ନ ଥିମ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ। କେଉଁଠି ସ୍ଲୋ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ତ କେଉଁଠି ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ଓ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ର ମଜା ନେଇପାରିବେ ସହରବାସୀ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ଶୁକ୍ଳ ରହିଥିବାବେଳେ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ଏହାସହ ସର୍‌ପ୍ରାଇଜ୍‌ ଗିଫ୍ଟ, ଆକର୍ଷଣୀୟ ବଫେଟ୍‌, ଡ୍ୟାନ୍ସ ସହ ଗୀତ୍‌ ସାଗର, ରିୟା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଓ ସୋ’ ମେକର୍ସ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଟ୍ରୁପ୍‌ ଏଥର ମେ’ଫେୟାରର ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ଏଥିପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଫି’ ରହିଛି। ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ’, ‘ସିମର’: ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ସ୍ବସ୍ତି ପ୍ରିମିୟମ୍‌ର ପ୍ଲାଜା କ୍ଲବ୍‌ରେ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ ୨୦୧୮’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଚାଣକ୍ୟ ହଲ୍‌ରେ ‘ସିମର୍‌ ୨୦୧୮’ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ’ ଓ ‘ସିମର’ର ଦମ୍‌ଦାର ଡିଜେ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଶୋ’ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବ। ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ସ୍ନାକ୍‌ସ ଓ ପାନୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ବଫେଟ୍‌ ଡିନର ଏଠାକାର ଆଉ ଏକ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ସିଙ୍ଗଲ ଓ କପୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ରହିଥିବା ବେଳେ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ୍‌’ର ଷ୍ଟାଗ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରି ୩୫୦୦ଟଙ୍କା ଏବଂ କପୁଲ ଏଣ୍ଟ୍ରି ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ସେହିଭଳି ‘ସିମର’ ପାଇଁ କପୁଲ ଟିକେଟ୍‌ ୬୫୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସୁବୁହୀ ଯୋଶୀ: ଖଣ୍ଡଗିରିସ୍ଥିତ ପ୍ରାଚୀ ରିସର୍ଟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ‘ମ୍ୟାସ୍‌ମେଲୋ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଓଭର ନ୍ୟୁ ଇୟର ୨୦୧୮’ର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ ସ୍ପ୍ଲିଟ୍‌ସ ଭିଲା ଫେମ୍‌ ସୁବୁହୀ ଯୋଶୀ। ସୁବୁହୀଙ୍କ ସହ ବମ୍ବେରୁ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଡିଜେ ଅଙ୍କିତ୍‌ଙ୍କ ଧୁମ୍‌ଧଡାକ ଗୀତର ମଜା ନେଇପାରିବେ ଲୋକେ। ସେହିଭଳି ଡିଜେ ନାଇଟ୍‌ ସହ ଫ୍ୟାଶନ୍‌ ଶୋ’ ଏଠାକାର ଭିନ୍ନ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରୁ ରାତି ୧୨ଟା ମଧ୍ୟରେ ଲୋକେ ବିରିୟାନୀ, ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଓ ସ୍ନାକ୍‌ସ, ମକ୍‌ଟେଲ୍‌ ଓ ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ୍‌ର ମଜା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି ଆୟୋଜକ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଦାସ କହିଛନ୍ତି। ଇନ୍‌ଡୋର ଲେଜର ପାର୍ଟି: ନୟାପଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ପ୍ରେସିଡେନ୍ସିରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଜଙ୍କସନ୍‌ ନାଇଟ୍‌’ ସହରର ଆଉଏକ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ଡେଷ୍ଟିନେଶନ। ଇନ୍‌ଡୋର୍‌ ଲେଜର ପାର୍ଟି ଏଠାକାର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଡିଜେ ମାହି, ଡିଜେ ସ୍ମୋକ୍‌, ଡିଜେ ସ୍ପାର୍କଙ୍କ ଭଳି ଲୋକପ୍ରିୟ ଡିଜେଙ୍କ ହଲ୍‌ଚଲ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ଭରପୁର ନାଚିପାରିବେ ଲୋକେ। ଏହାସହ ଡାର୍କ ଲେଜର, ବେଲି ଡ୍ୟାନ୍ସ, ଏଲ୍‌ଇଡି ହାଉସ୍‌, ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଓ ବଫେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଆକାଶଙ୍କ ସହ ସେଲ୍‌ଫି: ପଟିଆସ୍ଥିତ କିଟ୍‌ ଛକରେ ଥିବା ବ୍ଲୁ ଅର୍କିଡ୍‌ରେ ଆଉଟ୍‌ଡୋର୍‌ ଲେଜର ସହ ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ଓ ସେଲିବ୍ରିଟି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ପାର୍ଟିର ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ। ‘ନକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ୨୦୧୮’ ପାର୍ଟିରେ ବମ୍ବେର ମହିଳା ଡିଜେ ଜେନୀ, ସେଲିବ୍ରିଟି ଅଭିନେତା ତଥା କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଆକାଶ କର ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହାସହ ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଓ୍ବାକ୍‌ ଏବଂ ସରପ୍ରାଇଜିଂ ଗିଫ୍ଟର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ସହ ଲୋକେ ଆକାଶଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ଉଠାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ : ନନ୍ଦନକାନନ ନିକଟରେ ଥିବା ଲାଲ୍‌କିଲା ହୋଟେଲରେ ଲାଇଭ୍‌ ଡିଜେ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଗେମ୍‌, ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ମକ୍‌ଟେଲ୍‌ ଏବଂ କଟକ ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଭିଟ୍‌ସ ହୋଟେଲରେ ଡିଜେ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଟ୍ରୁପ୍‌ ସହ ଡିନର୍‌, ଲକି ଡ୍ର’ ଆଦିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ପଟିଆର ବ୍ଲାକ୍‌ ଫରେଷ୍ଟ ରିସର୍ଟରେ ଏକାଧିକ ସେଲିବ୍ରିଟି ସିଙ୍ଗର, ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ, ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁରସ୍ଥିତ ୧୦ ଡିସି ଲଞ୍ଜ୍‌ ବାର୍‌ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ପାର୍ଟି ‘ମ୍ୟାକ୍ସିମସ୍‌’ରେ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌, ଲାଇଭ୍‌ ଡିଜେ, ସ୍ନାକ୍‌ସ ଏବଂ ହୋଟେଲ ଜେଡ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଫାଇନାଲ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍‌’ରେ କଲିକତାର ଡିଜେ ଡକ୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ବିଭିନ୍ନ ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରାଯିବ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ହୋଟେଲ ଟ୍ରାଇଡେଣ୍ଟ, ହାଟେଲ ଏଚ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ, ହୋଟେଲ ଏମ୍ପାୟାର୍ସ, ହୋଟେଲ ପୁଷ୍ପକ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ପଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକାଧିକ ଛୋଟବଡ ହୋଟେଲରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମମାନ ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ୨,୭୬୫ କୋଟି, ୬୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ୨,୭୬୫ କୋଟି, ୬୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ତିତ୍‌ଲି’ ଓ ତା’ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବର୍ଷା ଫଳରେ ରାଜ୍ୟର ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି, ରାୟଗଡ଼ା ଆଦି ଜିଲା ବିଶେଷଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ସରକାରୀସ୍ତରରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହାର ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗୁରୁବାର ସୁଦ୍ଧା ଦିଆଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ପରିମାଣ ୨,୭୬୫ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଶିଡିରୁ ପଡ଼ିଥିଲି

ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଶିଡିରୁ ପଡ଼ିଥିଲି

ଅଳ୍ପ ବୟସରୁ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଷ୍ଟାଇଲିଷ୍ଟ ଆଉ ଚୁଲ୍‌ବୁଲି ନାୟିକା ଭୂମିକା ଦାଶ। 

ସେହି ମହିଳାଙ୍କ କଥା ସବୁବେଳେ ମନେପଡ଼େ

ସେହି ମହିଳାଙ୍କ କଥା ସବୁବେଳେ ମନେପଡ଼େ

୧୯୮୮-୮୯ ମସିହା ଘଟଣା। ପିଜି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁରର ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ଯାଇଥାଏ। ସେଠାରୁ ଫେରିଲା ବେଳକୁ ରାତି ୩ଟା ବାଜିଯାଇଥାଏ। 

ବିନା ରାଜନୀତିରେ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ ଚାହେଁ

ବିନା ରାଜନୀତିରେ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ ଚାହେଁ

ଓଡ଼ିଆ ସିନେ ଜଗତର ଜଣେ ଆଗ ଧାଡ଼ିର ଅଭିନେତା ହେଉଛନ୍ତି ସବ୍ୟସାଚୀ ମିଶ୍ର। ୨୦୦୨ରୁ ୨୦୦୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆଲବମ୍‌ରେ ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିତିଥିଲେ। 

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୧୦: କଟକ ବଜ୍ରକବାଟି ରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଗୁରୁବାର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଦଶଭୂଜାଙ୍କ ମହାନବମୀ, ଚାରିଆଡେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ

ଦଶଭୂଜାଙ୍କ ମହାନବମୀ, ଚାରିଆଡେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କର ଆଜି ମହାନବମୀ ପୂଜା। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଦଶଭୂଜାଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଛି। ମା’ଙ୍କ ଆଗମନକୁ ନେଇ ଚାରିଆଡେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ମନ କିଣୁଛି ତୋରଣ

ମନ କିଣୁଛି ତୋରଣ

ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗର ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଲସୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ। ଆଖି ଝଲସେଇଦେଲା ଭଳି ସୁଉଚ୍ଚ ତୋରଣ ପାଖରେ ଅଟକିଯାଉଛି ଆଖି। ସୁନା, ଚାନ୍ଦି ଅଳଙ୍କାରରେ ସଜେଇ ହୋଇ ଧରାବତରଣ କରିଛନ୍ତି ମା’ ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ।

ବିଜୟା ଦଶମୀରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସୁନାବେଶ

ବିଜୟା ଦଶମୀରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସୁନାବେଶ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୧୦:ବିଜୟା ଦଶମୀରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଚଳନ୍ତି ପ୍ରତିମା ମଦନମୋହନ, ରାମ ଓ କୃଷ୍ଣ ବୀରବେଶରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ। ଏହିଦିନ ରତ୍ନସିଂହାସନରେ ଠାକୁରମାନଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ଡେଙ୍ଗୁ ପ୍ରବଣ ରାଜ୍ୟ

ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ଡେଙ୍ଗୁ ପ୍ରବଣ ରାଜ୍ୟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୦: ଦେଶରେ ଏବେ ଡେଙ୍ଗୁ ମାଡ଼ି ଚାଲିଛି। ଡେଙ୍ଗୁ ପ୍ରବଣ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ମୋଟ ୩୮୮୩ ଜଣ ରୋଗୀ ଡେଙ୍ଗୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୦୧୮ରେ ଦେଶର ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଜାତୀୟ ଭେକ୍ଟର ବର୍ଣ୍ଣ ଡିଜିଜ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପକ୍ଷରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଜମୁଛି ରାତିଅଧିଆ ପେଣ୍ଡାଲ ବୁଲା: ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ବୁଲିଲା ‘ଓଲି’

ଜମୁଛି ରାତିଅଧିଆ ପେଣ୍ଡାଲ ବୁଲା: ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ବୁଲିଲା ‘ଓଲି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-ସହରର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ଅପରାହ୍ନ ହେବା ମାତ୍ରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି। ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୪ଟାରୁ ରାତି ୧୦ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାଘାଟ ପ୍ରବଳ ଜାମ୍‌ ରହୁଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମନଖୋଲି ବୁଲିହେଉନି କି ପୂଜାକୁ ଉପଭୋଗ କରିହେଉନି।

୨୭ରେ ସ୍ପିକ୍‌ମାକେର ‘ଯାମିନୀ’ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-ସ୍ପିକ୍‌ମାକେ(ସୋସାଇଟି ଫର୍‌ ପ୍ରମୋଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ କ୍ଲାସିକାଲ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଆଣ୍ଡ କଲ୍‌ଚର ଆମଙ୍ଗ୍‌ ୟୁଥ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ନୃତ୍ୟ ସଙ୍ଗୀତର ବିନିଦ୍ର ରଜନୀ ‘ଯାମିନୀ ୨୦୧୮’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। 

ଆଜି ସରିବ ନବରାତ୍ରି: ଚଳଚଞ୍ଚଳ ପୂଜାମଣ୍ଡପ

ଆଜି ସରିବ ନବରାତ୍ରି: ଚଳଚଞ୍ଚଳ ପୂଜାମଣ୍ଡପ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ମା’ଙ୍କୁ ଚକ୍ଷୁଦାନ, ଜୀବନ୍ୟାସ ଏବଂ ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନୀତି ପରେ ବୁଧବାର ପୂଜାମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକରେ ମହାଷ୍ଟମୀ ତଥା ଦୁର୍ଗାଷ୍ଟମୀ ପୂଜା ମହାଆଡ଼ମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମା’ ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀଙ୍କ ଆରାଧନା ସମଗ୍ର ସହରରେ ଏକପ୍ରକାର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ବେଳେ ସକାଳୁ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଆଡ଼େ ଗହଳି ଚହଳି ଲାଗିରହୁଛି। ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ଭକ୍ତମାନେ ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।