ମେଟ୍ରୋ |

ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିରୋ ଆୱାର୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ

ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି:  ଜିରୋ ଆୱାର୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ୨୦୧୮କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ଏବେଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍‌। ପୁରୁଣାବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଦେଇ ନୂଆବର୍ଷକୁ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଚାରିଆଡେ ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାଣି ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ। ବାସ୍‌ ଅପେକ୍ଷା ଆଉ କିଛିଦିନ। ଏହାପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ଓ ତା’ପରେ ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ନବବର୍ଷ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାରକୁ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଚାଲିଛି ଜୋର୍‌ଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଛୋଟବଡ଼ ହୋଟେଲ, କାଫେ ଓ କ୍ଲବ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜନ ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଆୟୋଜକ। କେଉଁଠି କପଲ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରିରେ ରିହାତି ମିଳୁଛି ତ କେଉଁଠି ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ଓ ଅନଲାଇନ୍‌ ବୁକିଂର ଅଫର ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ୫୯୯ରୁ ସର୍ବାଧିକ ୮ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ଓ ନ୍ୟୁଇୟର ପାର୍ଟି ସମ୍ପର୍କରେ ଆମର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିପୋର୍ଟ।
ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ସହ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌:
ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ହୋଟେଲ ମେ’ଫେୟାରରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୩ଟି ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜିତ ହେବ। ମେ’ ଫେୟାର କନ୍‌ଭେନ୍‌ସନ୍‌ ସହ ‘ଦି ସେଲାର’ ଏବଂ ମଣ୍ଡପରେ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରାଯିବ। ଏହାସହ ଲେମନ ଗ୍ରାସ ଓ ନକଲି ଢାବାରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ମନପସନ୍ଦର ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ସହ ନୂଆବର୍ଷର ମଜା ନେଇପାରିବେ। ସବୁବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପସନ୍ଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଠାରେ ଭିନ୍ନ ଥିମ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ। କେଉଁଠି ସ୍ଲୋ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ତ କେଉଁଠି ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ଓ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ର ମଜା ନେଇପାରିବେ ସହରବାସୀ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ଶୁକ୍ଳ ରହିଥିବାବେଳେ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ଏହାସହ ସର୍‌ପ୍ରାଇଜ୍‌ ଗିଫ୍ଟ, ଆକର୍ଷଣୀୟ ବଫେଟ୍‌, ଡ୍ୟାନ୍ସ ସହ ଗୀତ୍‌ ସାଗର, ରିୟା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଓ ସୋ’ ମେକର୍ସ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଟ୍ରୁପ୍‌ ଏଥର ମେ’ଫେୟାରର ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ଏଥିପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଫି’ ରହିଛି।
‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ’, ‘ସିମର’:
ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ସ୍ବସ୍ତି ପ୍ରିମିୟମ୍‌ର ପ୍ଲାଜା କ୍ଲବ୍‌ରେ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ ୨୦୧୮’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଚାଣକ୍ୟ ହଲ୍‌ରେ ‘ସିମର୍‌ ୨୦୧୮’ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ’ ଓ ‘ସିମର’ର ଦମ୍‌ଦାର ଡିଜେ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଶୋ’ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବ। ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ସ୍ନାକ୍‌ସ ଓ ପାନୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ବଫେଟ୍‌ ଡିନର ଏଠାକାର ଆଉ ଏକ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ସିଙ୍ଗଲ ଓ କପୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ରହିଥିବା ବେଳେ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ୍‌’ର ଷ୍ଟାଗ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରି ୩୫୦୦ଟଙ୍କା ଏବଂ କପୁଲ ଏଣ୍ଟ୍ରି ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ସେହିଭଳି ‘ସିମର’ ପାଇଁ କପୁଲ ଟିକେଟ୍‌ ୬୫୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ରହିଛି।
ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସୁବୁହୀ ଯୋଶୀ:
ଖଣ୍ଡଗିରିସ୍ଥିତ ପ୍ରାଚୀ ରିସର୍ଟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ‘ମ୍ୟାସ୍‌ମେଲୋ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଓଭର ନ୍ୟୁ ଇୟର ୨୦୧୮’ର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ ସ୍ପ୍ଲିଟ୍‌ସ ଭିଲା ଫେମ୍‌ ସୁବୁହୀ ଯୋଶୀ। ସୁବୁହୀଙ୍କ ସହ ବମ୍ବେରୁ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଡିଜେ ଅଙ୍କିତ୍‌ଙ୍କ ଧୁମ୍‌ଧଡାକ ଗୀତର ମଜା ନେଇପାରିବେ ଲୋକେ। ସେହିଭଳି ଡିଜେ ନାଇଟ୍‌ ସହ ଫ୍ୟାଶନ୍‌ ଶୋ’ ଏଠାକାର ଭିନ୍ନ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରୁ ରାତି ୧୨ଟା ମଧ୍ୟରେ ଲୋକେ ବିରିୟାନୀ, ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଓ ସ୍ନାକ୍‌ସ, ମକ୍‌ଟେଲ୍‌ ଓ ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ୍‌ର ମଜା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି ଆୟୋଜକ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଦାସ କହିଛନ୍ତି।
ଇନ୍‌ଡୋର ଲେଜର ପାର୍ଟି:
ନୟାପଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ପ୍ରେସିଡେନ୍ସିରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଜଙ୍କସନ୍‌ ନାଇଟ୍‌’ ସହରର ଆଉଏକ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ଡେଷ୍ଟିନେଶନ। ଇନ୍‌ଡୋର୍‌ ଲେଜର ପାର୍ଟି ଏଠାକାର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଡିଜେ ମାହି, ଡିଜେ ସ୍ମୋକ୍‌, ଡିଜେ ସ୍ପାର୍କଙ୍କ ଭଳି ଲୋକପ୍ରିୟ ଡିଜେଙ୍କ ହଲ୍‌ଚଲ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ଭରପୁର ନାଚିପାରିବେ ଲୋକେ। ଏହାସହ ଡାର୍କ ଲେଜର, ବେଲି ଡ୍ୟାନ୍ସ, ଏଲ୍‌ଇଡି ହାଉସ୍‌, ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଓ ବଫେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।
ଆକାଶଙ୍କ ସହ ସେଲ୍‌ଫି:
ପଟିଆସ୍ଥିତ କିଟ୍‌ ଛକରେ ଥିବା ବ୍ଲୁ ଅର୍କିଡ୍‌ରେ ଆଉଟ୍‌ଡୋର୍‌ ଲେଜର ସହ ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ଓ ସେଲିବ୍ରିଟି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ପାର୍ଟିର ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ। ‘ନକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ୨୦୧୮’ ପାର୍ଟିରେ ବମ୍ବେର ମହିଳା ଡିଜେ ଜେନୀ, ସେଲିବ୍ରିଟି ଅଭିନେତା ତଥା କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଆକାଶ କର ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହାସହ ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଓ୍ବାକ୍‌ ଏବଂ ସରପ୍ରାଇଜିଂ ଗିଫ୍ଟର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ସହ ଲୋକେ ଆକାଶଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ଉଠାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।
ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ :
ନନ୍ଦନକାନନ ନିକଟରେ ଥିବା ଲାଲ୍‌କିଲା ହୋଟେଲରେ ଲାଇଭ୍‌ ଡିଜେ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଗେମ୍‌, ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ମକ୍‌ଟେଲ୍‌ ଏବଂ କଟକ ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଭିଟ୍‌ସ ହୋଟେଲରେ ଡିଜେ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଟ୍ରୁପ୍‌ ସହ ଡିନର୍‌, ଲକି ଡ୍ର’ ଆଦିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ପଟିଆର ବ୍ଲାକ୍‌ ଫରେଷ୍ଟ ରିସର୍ଟରେ ଏକାଧିକ ସେଲିବ୍ରିଟି ସିଙ୍ଗର, ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ, ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁରସ୍ଥିତ ୧୦ ଡିସି ଲଞ୍ଜ୍‌ ବାର୍‌ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ପାର୍ଟି ‘ମ୍ୟାକ୍ସିମସ୍‌’ରେ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌, ଲାଇଭ୍‌ ଡିଜେ, ସ୍ନାକ୍‌ସ ଏବଂ ହୋଟେଲ ଜେଡ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଫାଇନାଲ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍‌’ରେ କଲିକତାର ଡିଜେ ଡକ୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ବିଭିନ୍ନ ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରାଯିବ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ହୋଟେଲ ଟ୍ରାଇଡେଣ୍ଟ, ହାଟେଲ ଏଚ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ, ହୋଟେଲ ଏମ୍ପାୟାର୍ସ, ହୋଟେଲ ପୁଷ୍ପକ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ପଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକାଧିକ ଛୋଟବଡ ହୋଟେଲରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମମାନ ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ବନ୍ତିଳୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଲା ବାସି ରଥଯାତ୍ରା

ବନ୍ତିଳୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଲା ବାସି ରଥଯାତ୍ରା

କାକଟପୁର, ୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଲାଗି ପୁରୀରୁ ପୁରପଲ୍ଲୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଗନ୍ନାଥମୟ ହୋଇ ଉଠିଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ରଥଯାତ୍ରା। ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ବନ୍ତିଳୋ ଗ୍ରାମରେ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା ବାସି ରଥଯାତ୍ରା।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ, ଆଶଙ୍କାରେ ଉପକୂଳ ବାସୀ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ, ଆଶଙ୍କାରେ ଉପକୂଳ ବାସୀ

ବ୍ରହ୍ମଗିରି, ୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଉପକୂୂଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଲଗାଣ ବର୍ଷା। ଫଳରେ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଏହା ଯୋଗୁ ବ୍ରହ୍ମଗିରି କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉପକୂଳବାସୀ ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ବର୍ଷାରେ ଅଲାରନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି

ବର୍ଷାରେ ଅଲାରନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି

ବ୍ରହ୍ମଗିରି, ୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅସରାଏ ବର୍ଷାହେଲେ ବେହାଲ ହୋଇପଡୁଛି ମହାପ୍ରଭୁ ଅଲାରନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିର । ଯଦି ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଲା ସମସ୍ୟା ଆହୁରି ଜଟିଳ । ଶନିବାର ରାତିରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେବା ଦ୍ୱାରା ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି ଜମିରହିଥିଲା ।

ବାଲିଅନ୍ତା ହାଇସ୍କୁଲ ୧୯୭୮ ମାଟ୍ରିକ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ବନ୍ଧୁମିଳନ

ବାଲିଅନ୍ତା ହାଇସ୍କୁଲ ୧୯୭୮ ମାଟ୍ରିକ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ବନ୍ଧୁମିଳନ

ବାଲିଅନ୍ତା,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲିଅନ୍ତା ହାଇସ୍କୁଲର ୧୯୭୮ ମାଟ୍ରିକ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ବନ୍ଧୁମିଳନ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୮୦ଜଣ ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଯୋଗଦେଇ ୪୦ ବର୍ଷ ତଳ ପାଠପଢ଼ା ସମୟର ସ୍ମୃତିକୁ ମନେପକାଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ହାଇସ୍କୁଲର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଟାହିଆ ଛିଡ଼ାଇବା ଆବେଗର ପ୍ରତିଫଳନ: ଆଇଜି

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଟାହିଆ ଛିଡ଼ାଇବା ଆବେଗର ପ୍ରତିଫଳନ: ଆଇଜି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୭: ଶନିବାର ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଣ୍ଡିବେଳେ କିଛି ସେବାୟତ ଏବଂ କିଛି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଟାହିଆ ଛିଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଭକ୍ତଙ୍କ ମହଲରେ ତିବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରବିବାର ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ପ୍ରଶାସକ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆଇଜି।

ରଥ ନିକଟରେ ନଡ଼ିଆ ଭଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ନୀତି ବନ୍ଦ

ରଥ ନିକଟରେ ନଡ଼ିଆ ଭଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ନୀତି ବନ୍ଦ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୭: ଶରଧାବାଲିରେ ଲାଗିଛି ତିନି ରଥ। ରଥ ଚାରିପାର୍ଶ୍ୱରେ ବ୍ୟାରିକେଟ କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟାରିକେଟ ନିକଟରେ ପୂଜାପଣ୍ଡା ସେବକମାନେ ରହି ନଡ଼ିଆ ଭାଙ୍ଗି ଦାନ, ଦକ୍ଷିଣା ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି କୌଣସି ସେବାୟତ ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ଆଦାୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ଆଦାୟ କରିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି। ମାତ୍ର ରବିବାର କିଛି ସେବାୟତ ଥାଳି ରଖି ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ଆଦାୟ କରୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ନଡ଼ିଆ ଭାଙ୍ଗି ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବନ୍ଦ କରିବାରୁ ରଥ ନିକଟରେ ସାମୟିକ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ବର୍ତ୍ତି ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଧକ୍କା ଦେଇ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା କାର୍‌, ନାବାଳକ ମୃତ

ବର୍ତ୍ତି ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଧକ୍କା ଦେଇ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା କାର୍‌, ନାବାଳକ ମୃତ

ରଘୁନାଥପୁର,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ ଜିଲା ରଘୁନାଇପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଟକ-ପାରାଦୀପ ରାସ୍ତାର ବର୍ତ୍ତି ଛକଠାରେ ରବିବାର ଏକ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିସହ କାର୍‌ଟି ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ବାଇକ୍‌ ଏବଂ ୭ଟି ସାଇକେଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପୂଜକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପୂଜକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ନିରାକାରପୁର,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଜଙ୍କିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଳସିଂହ ପଞ୍ଚାୟତ ଓଳସିଂହ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ମା’ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ପୀଠରୁ ରବିବାର ଜଣେ ପୁଜକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ସୋମନାଥ ବିଶ୍ୱାଳ।

ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ: ୬ ସେକେଣ୍ଡରେ ଆସୁଛି ଏକ ମିଟର ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର

ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ: ୬ ସେକେଣ୍ଡରେ ଆସୁଛି ଏକ ମିଟର ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୭: ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ପୁରୀ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ ରହିଛି। ସମୁଦ୍ର ଜୁଆରିଆ ରହିବା ସହିତ ଉଚ୍ଚରେ ଜୁଆର ଆସୁଛି। ପ୍ରତି ୬ ସେକେଣ୍ଡରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ମିଟର ଉଚ୍ଚରେ ଜୁଆର ଆସୁଥିବା ପୁରୀ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୁତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ ରହିଥିବାରୁ ସ୍ନାନ ବେଳେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ସହ ଅଧିକ ଗଭୀର ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟକୁ ନ ଯିବାକୁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଡାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ଯୋଗେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି।

ବର୍ଷା ବଢ଼ାଇଲା ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା: ପୁରୀରେ ୭୦ ମିମି ବର୍ଷା

ବର୍ଷା ବଢ଼ାଇଲା ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା: ପୁରୀରେ ୭୦ ମିମି ବର୍ଷା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୭: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପୁରୀ ଲୋକାରଣ୍ୟ। କାହିଁ କେତେ ଦୂରରୁ ଛୁଟି ଆସିଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ। ହେଲେ ଭକ୍ତ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଲାଗି ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ସାଜିଛି ବାଧକ। ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶାକୁ ବଢ଼ାଇଦେଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପୁରୀ ସହରରେ ୭୦ ମିମି ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ଶରଧାବାଲିରେ ତିନି ରଥ: ପହଞ୍ଚିଲେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ

ଶରଧାବାଲିରେ ତିନି ରଥ: ପହଞ୍ଚିଲେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୭: ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିବା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବଳଗଣ୍ଡି ଛକରେ ଅଟକି ରହିଥିଲା। ରବିବାର ପ୍ରାତଃରେ ରଥ ଉପରେ ୬ଟା ୩୦ରୁ ୭ ଟା ୪୦ ମଧ୍ୟରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମଙ୍ଗଳ ଆଳତୀ ନୀତି ସରିଥିଲା। ଏହାପରେ ଅବକାଶ ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇ ମହାପ୍ରଭୁ ବେଶ ହୋଇଥିଲେ। ବେଶ ପରେ ରଥଟଣା ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯ଟା ବେଳେ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୯ଟା ୪୦ ମିନିଟରେ ଶରଧାବାଲିରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଭକ୍ତ ଏବଂ ପୋଲିସ ବାହିନୀ ରଥକୁ ଟାଣିଟାଣି ଶରଧାବାଲିକୁ ନେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୭(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଘନୀଭୂତ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ