ମେଟ୍ରୋ |

ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିରୋ ଆୱାର୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ

ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି:  ଜିରୋ ଆୱାର୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ୨୦୧୮କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ଏବେଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍‌। ପୁରୁଣାବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଦେଇ ନୂଆବର୍ଷକୁ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଚାରିଆଡେ ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାଣି ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ। ବାସ୍‌ ଅପେକ୍ଷା ଆଉ କିଛିଦିନ। ଏହାପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ଓ ତା’ପରେ ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ନବବର୍ଷ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାରକୁ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଚାଲିଛି ଜୋର୍‌ଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଛୋଟବଡ଼ ହୋଟେଲ, କାଫେ ଓ କ୍ଲବ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜନ ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଆୟୋଜକ। କେଉଁଠି କପଲ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରିରେ ରିହାତି ମିଳୁଛି ତ କେଉଁଠି ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ଓ ଅନଲାଇନ୍‌ ବୁକିଂର ଅଫର ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ୫୯୯ରୁ ସର୍ବାଧିକ ୮ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ଓ ନ୍ୟୁଇୟର ପାର୍ଟି ସମ୍ପର୍କରେ ଆମର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିପୋର୍ଟ।
ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ସହ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌:
ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ହୋଟେଲ ମେ’ଫେୟାରରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୩ଟି ନୂଆବର୍ଷ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜିତ ହେବ। ମେ’ ଫେୟାର କନ୍‌ଭେନ୍‌ସନ୍‌ ସହ ‘ଦି ସେଲାର’ ଏବଂ ମଣ୍ଡପରେ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରାଯିବ। ଏହାସହ ଲେମନ ଗ୍ରାସ ଓ ନକଲି ଢାବାରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ମନପସନ୍ଦର ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ସହ ନୂଆବର୍ଷର ମଜା ନେଇପାରିବେ। ସବୁବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପସନ୍ଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଠାରେ ଭିନ୍ନ ଥିମ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ। କେଉଁଠି ସ୍ଲୋ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ତ କେଉଁଠି ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ଓ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ର ମଜା ନେଇପାରିବେ ସହରବାସୀ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ଶୁକ୍ଳ ରହିଥିବାବେଳେ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ଏହାସହ ସର୍‌ପ୍ରାଇଜ୍‌ ଗିଫ୍ଟ, ଆକର୍ଷଣୀୟ ବଫେଟ୍‌, ଡ୍ୟାନ୍ସ ସହ ଗୀତ୍‌ ସାଗର, ରିୟା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଓ ସୋ’ ମେକର୍ସ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଟ୍ରୁପ୍‌ ଏଥର ମେ’ଫେୟାରର ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ଏଥିପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଫି’ ରହିଛି।
‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ’, ‘ସିମର’:
ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ସ୍ବସ୍ତି ପ୍ରିମିୟମ୍‌ର ପ୍ଲାଜା କ୍ଲବ୍‌ରେ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ ୨୦୧୮’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଚାଣକ୍ୟ ହଲ୍‌ରେ ‘ସିମର୍‌ ୨୦୧୮’ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ’ ଓ ‘ସିମର’ର ଦମ୍‌ଦାର ଡିଜେ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଶୋ’ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବ। ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ସ୍ନାକ୍‌ସ ଓ ପାନୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ବଫେଟ୍‌ ଡିନର ଏଠାକାର ଆଉ ଏକ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ସିଙ୍ଗଲ ଓ କପୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲଗା ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ରହିଥିବା ବେଳେ ‘ସ୍କାଏ ଲିମିଟ୍‌’ର ଷ୍ଟାଗ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରି ୩୫୦୦ଟଙ୍କା ଏବଂ କପୁଲ ଏଣ୍ଟ୍ରି ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ସେହିଭଳି ‘ସିମର’ ପାଇଁ କପୁଲ ଟିକେଟ୍‌ ୬୫୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ରହିଛି।
ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସୁବୁହୀ ଯୋଶୀ:
ଖଣ୍ଡଗିରିସ୍ଥିତ ପ୍ରାଚୀ ରିସର୍ଟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ‘ମ୍ୟାସ୍‌ମେଲୋ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଓଭର ନ୍ୟୁ ଇୟର ୨୦୧୮’ର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ ସ୍ପ୍ଲିଟ୍‌ସ ଭିଲା ଫେମ୍‌ ସୁବୁହୀ ଯୋଶୀ। ସୁବୁହୀଙ୍କ ସହ ବମ୍ବେରୁ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଡିଜେ ଅଙ୍କିତ୍‌ଙ୍କ ଧୁମ୍‌ଧଡାକ ଗୀତର ମଜା ନେଇପାରିବେ ଲୋକେ। ସେହିଭଳି ଡିଜେ ନାଇଟ୍‌ ସହ ଫ୍ୟାଶନ୍‌ ଶୋ’ ଏଠାକାର ଭିନ୍ନ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରୁ ରାତି ୧୨ଟା ମଧ୍ୟରେ ଲୋକେ ବିରିୟାନୀ, ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଓ ସ୍ନାକ୍‌ସ, ମକ୍‌ଟେଲ୍‌ ଓ ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ୍‌ର ମଜା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି ଆୟୋଜକ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଦାସ କହିଛନ୍ତି।
ଇନ୍‌ଡୋର ଲେଜର ପାର୍ଟି:
ନୟାପଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ପ୍ରେସିଡେନ୍ସିରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଜଙ୍କସନ୍‌ ନାଇଟ୍‌’ ସହରର ଆଉଏକ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେଶନ ଡେଷ୍ଟିନେଶନ। ଇନ୍‌ଡୋର୍‌ ଲେଜର ପାର୍ଟି ଏଠାକାର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଡିଜେ ମାହି, ଡିଜେ ସ୍ମୋକ୍‌, ଡିଜେ ସ୍ପାର୍କଙ୍କ ଭଳି ଲୋକପ୍ରିୟ ଡିଜେଙ୍କ ହଲ୍‌ଚଲ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ଭରପୁର ନାଚିପାରିବେ ଲୋକେ। ଏହାସହ ଡାର୍କ ଲେଜର, ବେଲି ଡ୍ୟାନ୍ସ, ଏଲ୍‌ଇଡି ହାଉସ୍‌, ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଓ ବଫେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।
ଆକାଶଙ୍କ ସହ ସେଲ୍‌ଫି:
ପଟିଆସ୍ଥିତ କିଟ୍‌ ଛକରେ ଥିବା ବ୍ଲୁ ଅର୍କିଡ୍‌ରେ ଆଉଟ୍‌ଡୋର୍‌ ଲେଜର ସହ ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ ଓ ସେଲିବ୍ରିଟି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ପାର୍ଟିର ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ। ‘ନକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ୨୦୧୮’ ପାର୍ଟିରେ ବମ୍ବେର ମହିଳା ଡିଜେ ଜେନୀ, ସେଲିବ୍ରିଟି ଅଭିନେତା ତଥା କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଆକାଶ କର ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହାସହ ର଼୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଓ୍ବାକ୍‌ ଏବଂ ସରପ୍ରାଇଜିଂ ଗିଫ୍ଟର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ସହ ଲୋକେ ଆକାଶଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ଉଠାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।
ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ :
ନନ୍ଦନକାନନ ନିକଟରେ ଥିବା ଲାଲ୍‌କିଲା ହୋଟେଲରେ ଲାଇଭ୍‌ ଡିଜେ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଗେମ୍‌, ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ମକ୍‌ଟେଲ୍‌ ଏବଂ କଟକ ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଭିଟ୍‌ସ ହୋଟେଲରେ ଡିଜେ ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଟ୍ରୁପ୍‌ ସହ ଡିନର୍‌, ଲକି ଡ୍ର’ ଆଦିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ପଟିଆର ବ୍ଲାକ୍‌ ଫରେଷ୍ଟ ରିସର୍ଟରେ ଏକାଧିକ ସେଲିବ୍ରିଟି ସିଙ୍ଗର, ସେଲିବ୍ରିଟି ଡିଜେ, ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁରସ୍ଥିତ ୧୦ ଡିସି ଲଞ୍ଜ୍‌ ବାର୍‌ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ପାର୍ଟି ‘ମ୍ୟାକ୍ସିମସ୍‌’ରେ ଲାଇଭ୍‌ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌, ଲାଇଭ୍‌ ଡିଜେ, ସ୍ନାକ୍‌ସ ଏବଂ ହୋଟେଲ ଜେଡ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଫାଇନାଲ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍‌’ରେ କଲିକତାର ଡିଜେ ଡକ୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ବିଭିନ୍ନ ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ କରାଯିବ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ହୋଟେଲ ଟ୍ରାଇଡେଣ୍ଟ, ହାଟେଲ ଏଚ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ, ହୋଟେଲ ଏମ୍ପାୟାର୍ସ, ହୋଟେଲ ପୁଷ୍ପକ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ପଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକାଧିକ ଛୋଟବଡ ହୋଟେଲରେ ଜିରୋ ନାଇଟ୍‌ ସେଲିବ୍ରେଶନ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମମାନ ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ମେଟ୍ରୋ |

ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ୬୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ୬୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ବାଲିଅନ୍ତା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରି ଓ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପାଟ୍ରୋଲିଂକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ପିସିଆର୍‌ ନ ଥିବାରୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଲୁଟେରାମାନେ ଲୁଟ୍‌ କରି ଖସି ପଳାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଉଛନ୍ତି।

ସିଟି ବସ୍‌ରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା: ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇଲେ ବସ୍‌ କଣ୍ଡକ୍ଟର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ସିଟି ବସ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀ ଅସଦାଚରଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଯୁବତୀ ଜଣକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିବା ସହ ଚପଲରେ ପିଟିଥିଲେ। ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଘଟଣା। ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ବୁଧବାର ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଥିଲା।

୧୯ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ ପଦ ଖାଲି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬।୪(ବ୍ୟୁରୋ):ରାଜ୍ୟର ସରକାରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟମାନଙ୍କରେ ମଞ୍ଜୁରୀପ୍ରାପ୍ତ ୩୪ କ୍ରୀଡା ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫ଜଣ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି। ଅବଶିଷ୍ଟ ୧୯ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ ନିମନ୍ତେ କ୍ଷମତାପନ୍ନ କମିଟିର ଅନୁମୋଦନ ଲୋଡାଯାଇଅଛି।

ବାଲିଆପାଳ-ଜାମକୁଣ୍ଡା ରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା

ବାଲିଆପାଳ-ଜାମକୁଣ୍ଡା ରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା

ବାଲିଆପାଳ, ୨୬।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ଜାମକୁଣ୍ଡାଠାରୁ ଜାମକୁଣ୍ଡା ଲକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲମ୍ବିଥିବା ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ଏବେ ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି । ଦୀର୍ଘ ୧୫ବର୍ଷ ତଳେ ଏହି ରାସ୍ତାକୁ ସେତେବେଳର ଏମ୍‌ପି ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ନାଲି ଗୋଡି ରାସ୍ତାକୁ ପିଚୁ ରାସ୍ତା କରାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ଅବହେଳିତ ହୋଇପଡିବା ପରେ ଜାମକୁଣ୍ଡା ଛକଠାରୁ କିଛି ବାଟ ରାସ୍ତାକାମ କରାଯାଇଛି । ତାହା ମଧ୍ୟ ଖୋଳି ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲାଣି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଇମ୍‌ତିଆଜ ହକ୍‌ ‘ମ୍ୟାକ୍ସ ଏମର୍ଜିଂ ଷ୍ଟାର’ ବିଜେତା

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଇମ୍‌ତିଆଜ ହକ୍‌ ‘ମ୍ୟାକ୍ସ ଏମର୍ଜିଂ ଷ୍ଟାର’ ବିଜେତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ଫ୍ୟାସନ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମ୍ୟାକ୍ସ ଫ୍ୟାସନ ପକ୍ଷରୁ ‘ମାକ୍ସ ଏମର୍ଜିଂ ଷ୍ଟାର ୨୦୧୮’ର ଫିନାଲେ ମୁମ୍ବାଇର ମଲାର୍ଡର ଇନଫିନିଟି ମଲ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ‘ମିଷ୍ଟର ମ୍ୟାକ୍ସ ଏମର୍ଜିଂ ଷ୍ଟାର’ଭାବେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଇମ୍‌ତିଆଜ ହକ୍‌ ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ‘ମିସ୍‌ ମାକ୍ସ ଏମର୍ଜିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର’ ଭାବେ ଚଣ୍ଡିଗଡର ହରନାଜ କୌର ସାନ୍ଧୁ ବାଜି ମାରିଛନ୍ତି। ଏହି ବିଜେତାମାନେ ଟେରେନ୍ସ ଲୁଇସ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରଫେସନାଲ ଟ୍ରେନିଂ ଇଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରେ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଏବଂ ଡବୁ ରତନାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ସୁଟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ ଗୁରୁତର

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୬।୪: ପୁରୀ-ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ହେଲେ କଙ୍କଣଦେଇପୁରର ରମେଶ ସାହୁ, ବସନ୍ତ ସାହୁ, କାବୁଲା ଘଟୁଆରୀ, ଗଙ୍ଗାଧର ଘଟୁଆରୀ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ଘଟୁଆରୀ। ସେମାନଙ୍କୁ ଜିଲା ସଦର ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ/ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ (ଡି.ଏନ.ଏ.), ୨୬ା୪: ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ବିଲ୍‌ ପାସ ଲାଗି ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଓ ପରିମଳ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ ସାହୁ ଗୁରୁବାର ପୁରୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଭିଜିଲାନ୍ସ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୬୧୦୦ ଲାଞ୍ଚ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରେକର୍ଡ ଜବତ କରିଛି। ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିଜିଲାନ୍ସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନିଆଯାଇଛି।

ଚୋରା ମଦ ଜବତ, ୩ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ଚୋରା ମଦ ଜବତ, ୩ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ନିମାପଡା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନିମାପଡା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଓ ପୁରୀ ଅବକାରୀ ମୋବାଇଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ନିମାପଡା ଓ କାକଟପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୮୦ ବୋତଲ ଚୋରା ମଦ ଓ ବିଅର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ନିଷ୍ଠୁର ମା’: ୭ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ନିଆଁରେ ଶୁଆଇଦେଲେ

ନିଷ୍ଠୁର ମା’: ୭ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ନିଆଁରେ ଶୁଆଇଦେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬।୪(ବ୍ୟୁରୋ)/ କଟକ ଅଫିସ : ମା’ ସ୍ନେହ ପାଇବାକୁ କାନ୍ଦୁଥିଲା ୭ ମାସର ଶିଶୁକନ୍ୟା। କୋଳେଇ ନେବା ବଦଳରେ ନିଆଁ କୋଳରେ ଶୁଆଇ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦୟା ମା’। ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନା ସାଲିଆସାହି ଶକ୍ତିବିହାରରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଏକ ହୃଦୟବିଦାରକ ଘଟଣା। ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ପ୍ରଥମେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ପରେ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ନିଆଁରେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଶରୀରର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଡ଼ିଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲର ବେବି ସର୍ଜରୀ ବିଭାଗରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି।

ବାରୁଦ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨ ଭାଇ ଗୁରୁତର

ବାରୁଦ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨ ଭାଇ ଗୁରୁତର

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬।୪: ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହିଷା ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ବାରୁଦ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି। ସକାଳେ ଘଟିଥିବା ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଦୁଇ ଭାଇ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ସଦର ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ସୁମନ ଭୋଇ ଓ ସମୀର ଭୋଇ। ଉଭୟଙ୍କ ବୟସ ୬ ରୁ ୮ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଭୟଙ୍କ ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଶ ପୋଡିଯାଇଛି।

ନୃତ୍ୟ ଦିବସରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବେ ୬ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ

ନୃତ୍ୟ ଦିବସରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବେ ୬ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬।୪: ଚଳିତ ମାସ ୨୯ ତାରିଖରେ ବିଶ୍ୱ ନୃତ୍ୟ ଦିବସ। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ୨୮ରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ୨୮ରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୬।୪: ଓଡ଼ିଶା ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ(ଓଏସ୍‌ଡିଏ)ଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ୨୦୧୮ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛିି। ଏହି ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏପ୍ରିଲ ୨୯ ଓ ୩୦ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ୟୁନିଟ ୩ସ୍ଥିତ ଇଡ୍‌କୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଆସନ୍ତା ୨୮ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କଟକସ୍ଥିତ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ବୋଲି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାପାଳ ନିର୍ମଳ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଗୁରୁବାର ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।