ମେଟ୍ରୋ |

ମୋବାଇଲ କଟକଣା: ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତି ସାଉଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ

ମୋବାଇଲ କଟକଣା: ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତି ସାଉଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୫।୧୨: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ଅଡୁଆ ସାଜିଛି ମୋବାଇଲ ଫୋନ। ଜାଣତରେ ହେଉ କିମ୍ବା ଅଜାଣତରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ସହ ଭିତରେ ଧରାପଡିଲେ ମିଳୁଛି ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବାର ଭକ୍ତି ଭାବନାରେ ଲାଗୁଛି ଆଘାତ। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି, ଯାହାକୁ ନେଇ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡୁଛନ୍ତି ଅନେକ ଭକ୍ତ। ଖୁସି ମନରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆସି ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତି ସାଉଁଣ୍ଟି ଫେରୁଛନ୍ତି ବାହାର ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ। ବିଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଏକାଧିକଥର ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ପାଇଁ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଏକ ପରିବାର ହୀନସ୍ଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଲୁହ ଗଡାଇବାକୁ ପଡିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଅଜାଣତରେ କରିଥିବା ଭୁଲ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ କୌଣସି ଭକ୍ତ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ନେବେ ନାହିଁ ବୋଲି କଡ଼ା କଟକଣା ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଚାରିଦ୍ୱାରରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସୂଚନା ଫଳକ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଛି। ଏହାସତ୍ତ୍ବେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଜାଣତରେ ହେଉ ଅବା ଅଜାଣତରେ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଯାଉଛି ମୋବାଇଲ ଫୋନ। ଭିତରେ ଯଦି କେହି ଧରାପଡୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ବ୍ୟବହାର ଠିକ୍‌ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ସୋମବାର ଝାଡଖଣ୍ଡ ଚାଇଁବସାରୁ ଆସିଥିବା ହରୀଶ ଶେଖର ମହାତୋଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏମିତି ସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି। ହରୀଶ ସପରିବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଆସିଥିଲେ। ସାଥୀରେ ଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତା, ସାନ ଭାଇ ହିମାଂଶୁ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସୀମା ଏବଂ ୪ଜଣ ଛୋଟ ପିଲା। ତେବେ ମୋବାଇଲ ପାଇଁ ବେଢା ଭିତରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି ବୋଲି କାନ୍ଦିକାନ୍ଦି କହିଛନ୍ତି ଗୀତା। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ପ୍ରଥମଥର ଲାଗି ଖୁସି ମନରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଆସିଥିଲୁ। ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାରରେ ଆମକୁ ସେଭଳି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା କି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କିଛି କୁହାଯାଇ ନ ଥିଲା। ଆମେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣି ନ ଥିଲୁ। ବେଢା ଭିତରେ ମୋର ଛୋଟ ପୁଅ ଗେମ୍‌ ଖେଳିବା ପାଇଁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ମାଗିଥିଲା। ସ୍ବାମୀ ପୁଅକୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଦେବା ବଳେ ଜଣେ ପଣ୍ଡା ଦେଖି ଫୋନଟିକୁ ପୁଅ ହାତରୁ ଝାମ୍ପି ନେଇଥିଲେ। ମୁଁ ପଚାରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚାଲ କହି ମୋ ହାତ ଧରି ଟାଣି ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ପରେ ହିଂମାଶୁଙ୍କ ପକେଟରୁ ଆଉ ଏକ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଛଡାଇ ନେଇଥିଲେ। ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେଲେ ଠିକ୍‌ ବୁଝିପାରିବ ବୋଲି କହି ମୋ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ଛୋଟ ପୁଅ ଏହା ଦେଖି ପ୍ରତିବାଦ କରିବାକୁ ତାକୁ ମଧ୍ୟ ଧକ୍କା ମାରିଥିଲେ ବୋଲି ଗୀତା କହିଛନ୍ତି। ମୋବାଇଲ ପାଇଁ ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ସେମାନଙ୍କୁ ମାନସିକ ଆଘାତ ଦେଇଛି ବୋଲି ସୀମା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ପିଲାଛୁଆଙ୍କୁ ଧରି ପୁରୀ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିଲୁ। ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶାର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଭଲ କଥା ଶୁଣିଥିଲୁ। କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବୁ କେବେ ଭାବି ନ ଥିଲୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୀମା। ମୋବାଇଲ ଫୋନ ନେବା ଲାଗି ସପରିବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାୟ ୫ ଘଣ୍ଟାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଆଇଟି ବିଭାଗରେ ମୋବାଇଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆଉ କେବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଫୋନ ନେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଲେଖିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫେରସ୍ତ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେହିପରି ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ତ୍ରିବେଦୀ, ସ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦୁ ତ୍ରିବେଦୀ ଏବଂ ପୁଅ ହିଂମାଶୁ ତ୍ରିବେଦୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମୋବାଇଲ ପାଇଁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଲେଖିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଦେଇ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ ସୁଦୀପ ଚାଟାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଭକ୍ତ ମୋବାଇଲ ନେବା ଉପରେ କଟକଣା କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ମନ୍ଦିର ଭିତର ଫଟୋ ଏକାଧିକଥର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏହି କଟକଣାକୁ ଆହୁରି କଡାକଡା କରିଦିଆଯାଇଛି। ମନ୍ଦିର ଭିତରେ କୌଣସି ଭକ୍ତଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ମିଳିଲେ ଜବତ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତି ଦ୍ୱାରରେ ସୂଚନା ଫଳକ ଲଗାଯାଇଛି। ଏହାସତ୍ତ୍ବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ମୋବାଇଲ ନେଇ ଭିତରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଖରୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ କଲା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ, ଯାହାଙ୍କଠାରୁ ଜବତ କରାଯାଉଛି ସେ ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇପଡୁଛନ୍ତି। କାହାରିକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉନାହିଁ। ଅନେକ ଭକ୍ତ ଧରାପଡିଲା ପରେ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ମୋବାଇଲ କଟକଣା ରହିଥିବା ଜାଣି ନ ଥିବା କହୁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଝାଡଖଣ୍ଡରୁ ଆସିଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସେବାୟତ ରବି ଦାସ କହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ଦୂରରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଯଦି ସେମାନେ ଭୁଲରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଭିତରକୁ ନେଇଥିଲେ ତେବେ ଫଟୋ ଉଠାଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ଭଲ ଭାବେ ଯାଞ୍ଚ କରି ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଦିଆଯିବା ଉଚିତ। କଟକଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ପରିବାର ସହ ବସି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି, ଯାହାକି ଏକ ଦୁଃଖଦାୟକ ଘଟଣା। ସେମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ମିନିଟ୍ରକ୍‌ ଓଲଟି ୧୫ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ମିନିଟ୍ରକ୍‌ ଓଲଟି ୧୫ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ଧଉଳି ଥାନା ଶିଶୁପାଳଗଡ଼ ଛକ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଏକ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ମିନିଟ୍ରକ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଚକା ଫାଟି ଓଲଟି ପଡ଼ିବାରୁ ଗାଡ଼ିରେ ବସିଥିବା ୧୫ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବିଧାନସଭା ଗୃହ କମିଟି ନିକଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଆୟର

ବିଧାନସଭା ଗୃହ କମିଟି ନିକଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଆୟର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): କୋଣାର୍କ ଓ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ଅଭିଜିତ ଆୟର ମିତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ଗୃହ କମିଟି ନିକଟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଧାନସଭାସ୍ଥିତ ୫୪ ନଂ. ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଗୃହ କମିଟି ବୈଠକରେ ଆୟର ନିଜର ପକ୍ଷ ରଖୁଛନ୍ତି। 

ମଦ୍ୟପ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଫାଣ୍ଡି ଘେରିଲେ ଲୋକେ

ମଦ୍ୟପ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଫାଣ୍ଡି ଘେରିଲେ ଲୋକେ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଥାନା ଅଧୀନ ମାଲୁଦ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। 

ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଲେ ୧୬ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଲେ ୧୬ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ କଙ୍କଡାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ଘାଗରାମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଭେଜିଆ ଗ୍ରାମର ୧୬ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁଙ୍କ ଡିହଡୋଳସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେମାନେ ପହଞ୍ଚି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ପିସିଆର୍‌, ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ନେବେ ସିପିଆର୍‌ ଟ୍ରେନିଂ:ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସାମିଲ ହେବେ ୫୦ଜଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- କିଛିଦିନ ତଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଠାତ୍‌ ହୃଦ୍‌ଘାତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଆର୍‌ପିର ଜଣେ କନ୍‌ଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ତାଙ୍କର ଜୀବନ ବଞ୍ଚତ୍ୟାଇଥିଲା। 

ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ ପାର୍ଲରରେ ଛୁରା ମାଡ଼:କର୍ମଚାରୀ ଆହତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ନୀଳାଦ୍ରିବିହାରସ୍ଥିତ ଏକ ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ୍‌ ପାର୍ଲରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁରାମାଡ଼ରେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନକଲି ଆର୍ମି ଅଫିସର ଗିରଫ

ନକଲି ଆର୍ମି ଅଫିସର ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ନିଜକୁ ଜଣେ ଆର୍ମି ଅଫିସର କହୁଥିଲେ। ଆର୍ମିରେ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କଠାରୁ ବହୁ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ। ନକଲି କାର୍ଡ ତିଆରି କରି ଆର୍ମି ଅଫିସର ଭଳି ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ବି ହାତଉଥିଲେ। 

ପୋଲିସର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ:ବାଃ ବାଃରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ...

ପୋଲିସର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ:ବାଃ ବାଃରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ...

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧୦ (ବ୍ୟୁରୋ) - ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚାଇଲେ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର। ଏପରି ବହୁ ଯୋଜନା କରି କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ବାଃ ବାଃ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ନିଜ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେତିକି ସଚେତନ କରିପାରି ନ ଥିବା ଭଳି ମନେ ହେଉଛି। 

ଭାରତୀୟ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ଉପଦେଷ୍ଟା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ହେଲେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ପାଢ଼ୀ

ଭାରତୀୟ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ଉପଦେଷ୍ଟା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ହେଲେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ପାଢ଼ୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-
ଓଡ଼ିଶା ଜନ୍ମିତ ଯୁବ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ତଥା ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଓକିଲ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ପାଢ଼ୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତରଫରୁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ(ଭାରତୀୟ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ)ରେ ଏକ ମର୍ଯ୍ୟାଦାଜନକ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ଗଙ୍ଗବଂଶୀ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ସମାବେଶ:୭ ପାଇକ ବୀରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଫାଶୀ

ଗଙ୍ଗବଂଶୀ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ସମାବେଶ:୭ ପାଇକ ବୀରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଫାଶୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ/ଗୋପ (ଡି.ଏନ.ଏ.), ୨୩ା୧୦: କୋଣାର୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ତଥା କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ୧୮ଟି ଗଡ଼ର ଐତିହ୍ୟ ସଂକଳନ ପାଇଁ ସୋମବାର ଗୋପ ନିକଟ ରୂପାସଗଡ଼ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ଗଙ୍ଗବଂଶୀ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ସମାବେଶ।

ପୁରୀ ହିଂସା ଘଟଣା, ପୁଣି ୬ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ପୁରୀ ହିଂସା ଘଟଣା, ପୁଣି ୬ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୨ା୧୦: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଧାଡ଼ିଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ହିଂସାରେ ଗିରଫଦାରି ସଂଖ୍ୟା ୯୨ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ୮୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲା ପାଇଁ ରିଲିଫ୍‌ ସହାୟତା ରାଶି ବୃଦ୍ଧି: ଦିଆଗଲା ୩୭୫ କୋଟି

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲା ପାଇଁ ରିଲିଫ୍‌ ସହାୟତା ରାଶି ବୃଦ୍ଧି: ଦିଆଗଲା ୩୭୫ କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ସଚିବାଳୟରେ ସୋମବାର ତିତ୍‌ଲି ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ଓ ପଦକ୍ଷେପ  ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟର ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲାଗୁଡିକୁ ୩୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ରିଲିଫ୍‌ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟୟବରାଦ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।