ବାଲେଶ୍ୱର

ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ସୋର,୨୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଥାନା ଅଧୀନ ୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଇଚ୍ଛାପୁରଠାରେ ଥିବା ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲୁଟେରାମାନେ ମେଶିନକୁ କଟରରେ କାଟିବା ସହିତ ଲୁଟ୍‌ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଲାଗିଥିବା ସିସି କ୍ୟାମେରାକୁ କାଦୁଅରେ ଲେପ ଦେଇଥିବାରୁ ସିସି କ୍ୟାମେରା ଲୁଟେରାଙ୍କ କୌଣସି ପରିଚୟ ମିଳି ନ ଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ସୋର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ କୌଣସି ଲୁଟ୍‌ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ନନ୍ଦ ଉତ୍ସବ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ କୋରକରାଠାରେ ଯାଦବ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ନନ୍ଦ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚକ୍ଷୁରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲା ‘ଜୀବନଜ୍ୟୋତି’

ତିହିଡ଼ି,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବାରୋ ପଞ୍ଚାୟତ ବାରୋଡିହ ଗ୍ରାମର ନୃସିଂହ ନାଥ ନାମକ ଜଣେ ଚକ୍ଷୁରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଦାୟିତ୍ୱ ଆରସା ଗ୍ରାମର ଜୀବନଜ୍ୟୋତି ସଙ୍ଗଠନ ହାତକୁ ନେଇଛି। ସଙ୍ଗଠନର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଶନିବାର ତାଙ୍କୁ ଭେଟି ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା

ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ତିନିଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି। ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ହୋଇପାରୁ ନ ଥିବାବେଳେ ଚାଷଜମି ସବୁ ବର୍ଷା ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ରହିଛି। ବର୍ଷାପାଣି ଜମି ରହିଥିବା ବେଳେ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ନଦୀକୁଳିଆ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଧନ୍ଦାମୂଳକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ମଞ୍ଜୁରିରୋଡସ୍ଥିତ ଗିରିଧାରୀ ପଣ୍ଡା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାପୀଠଠାରେ ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରାଉତଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଚାଷଜମିରେ ବନ୍ୟାଜଳ

ଚାଷଜମିରେ ବନ୍ୟାଜଳ

ଧାମନଗର,୨୨।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ରେବ ଏବଂ କପାଳୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଫଳରେ କୋଠାର, ଧୁଷୁରୀ, ଅସୁରାଳୀ, ଗଢିଆଳୀ, ଖପରପଦା, କଟସାହି ଇତ୍ୟାଦି ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି।

ପାଗଳ କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ୫ ଆହତ

ପାଗଳ କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ୫ ଆହତ

ଆରଡି, ୨୨ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ପାଳସାହି ଓ ବେତାଳି ଗାଁରେ ୪ ମହିଳା ଓ ଜଣେ ଶିଶୁ ପାଗଳା କୁକୁର କାମୁଡାରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୫ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୫ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୭: ଭଦ୍ରକ ରାହାଞ୍ଜ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ର ଡ୍ରାଇଭର ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ପୋଲିସର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାରିପଦା ସହରରେ ଲୁଟେରା ସକ୍ରୀୟ: ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୪ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ବାରିପଦା ସହରରେ ଲୁଟେରା ସକ୍ରୀୟ: ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୪ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୭: ବାରିପଦା ସହରରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି ଲୁଟେରା। ସହରର ୪ଟି ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ସମସ୍ତ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସହରର ତୁଳସୀଚୌରା, ଷ୍ଟେସନ ବଜାର, ପଲବଣି ଓ ଅସ୍ତିଆ ସ୍ଥିତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଏହି ଲୁଟ ହୋଇଛି।

ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର: ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ଠାକୁର

ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର: ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ଠାକୁର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୭: ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦା ମାଉସୀ ମା’ ମନ୍ଦିରରେ ଠାକୁରମାନେ ରବିବାର ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।

କୂଳ ଲଙ୍ଘୁଛି ସମୁଦ୍ର

କୂଳ ଲଙ୍ଘୁଛି ସମୁଦ୍ର

ଭୋଗରାଇ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମାନ୍ତରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ଫୁଲିଛି ସମୁଦ୍ର । ଲଘୁଚାପ ସହିତ ମୌସୁମୀ ସକ୍ରିୟ ହେବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା ହେଉଛି।

ପୁରାତନ ହୋଇବି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଅବହେଳିତ:କମାରଯୋଡା ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ

ପୁରାତନ ହୋଇବି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଅବହେଳିତ:କମାରଯୋଡା ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ

ଯୋଡା,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ) କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଖଣି ଖାଦାନ ସମୃଦ୍ଧ ଯୋଡା ବ୍ଲକରେ ୧୯୬୭ ମସିହାରେ ସ୍ଥାପିତ କମାରଯୋଡା ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ ଅବହେଳିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଆନୁସଙ୍ଗିିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଅଭାବ ସାଙ୍ଗକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଶିକ୍ଷକ ନ ଥିବାରୁ ପାଠପଢା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଅଭାବରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପାଠ ପଢି ନ ପାରି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଅଭିଯୋଗ କରଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରତିକାର ହେଉ ନାହିଁ ା ପୁରୁଣା ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ଛାତରୁ ବର୍ଷାପାଣି ଝରୁଥିବାରୁ ପିଲାମାନେ ବସି ଉଠି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଯୋଡା ବ୍ଲକର ସର୍ବାଗ୍ରେ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହାର ଉନ୍ନତି ଦିଗରେ ଉଭୟ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଖଣି କମ୍ପାନୀ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବାରୁ ଅଭିଭାବକ ଓ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପାହାଡ଼ତଳି ଗାଁ କେନ୍ଦୁଘାଟି ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ:ବଢୁଛି ବୈତରଣୀ, ମଣନ୍ଦା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର

ପାହାଡ଼ତଳି ଗାଁ କେନ୍ଦୁଘାଟି ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ:ବଢୁଛି ବୈତରଣୀ, ମଣନ୍ଦା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୨।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦୁଇଦିନ ଧରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ଜଳ ପତ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ମଣନ୍ଦା ଏବଂ ବୈତରଣୀ ନଦୀ ଘେରରେ ଥିବା କେନ୍ଦୁଘାଟି ଗାଁ ଏଠାରେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ଏକ ପ୍ରକାର ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇ ପଡିଛି। ନଦୀତଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏହି ଗାମବାସୀ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ସ୍ଥିତିରେ ବସବାସ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷାଦିନେ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଯାତାୟତ ସୁବିଧା ଲାଗି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନାହିଁ ।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ରୂପେଶ