ବାଲେଶ୍ୱର

ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ
ସୋର,୨୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଥାନା ଅଧୀନ ୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଇଚ୍ଛାପୁରଠାରେ ଥିବା ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲୁଟେରାମାନେ ମେଶିନକୁ କଟରରେ କାଟିବା ସହିତ ଲୁଟ୍‌ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଲାଗିଥିବା ସିସି କ୍ୟାମେରାକୁ କାଦୁଅରେ ଲେପ ଦେଇଥିବାରୁ ସିସି କ୍ୟାମେରା ଲୁଟେରାଙ୍କ କୌଣସି ପରିଚୟ ମିଳି ନ ଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ସୋର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ କୌଣସି ଲୁଟ୍‌ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

କନ୍ୟା ମାତୃଶକ୍ତିର ପ୍ରତୀକ

କନ୍ୟା ମାତୃଶକ୍ତିର ପ୍ରତୀକ

ଖଇରା, ୨୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୁପାରୀସ୍ଥିତ ଅମ୍ବିକା ଆଶ୍ରମରେ ଗୁରୁବାର କନ୍ୟାପୂଜା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାମ ଅବତାର ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସରିତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କୁଆଁରୀ କନ୍ୟାମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ବନ୍ଦନା କରାଯାଇଥିଲା। ଆଶ୍ରମ ସଞ୍ଚାଳକ ଶୁଭେନ୍ଦ୍ର ମୁନୀ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଧଳାବାଡ଼ି ସପ୍ତାହ ପାଳିଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଧଳାବାଡ଼ି ସପ୍ତାହ ପାଳିଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୧।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ଅକ୍ଷମ କଲ୍ୟାଣ ସମାଜ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶନିବାର ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ନନ୍ଦିକା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଦୀନକୃଷ୍ଣ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଶ୍ୱ ଧଳାବାଡ଼ି ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଶା ଅକ୍ଷମ କଲ୍ୟାଣ ସମାଜ ସଭାପତି ବିଷ୍ଣୁପଦ ମହାନ୍ତି ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କମଳାକାନ୍ତ ବେହେରା, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ସୁବାସିନୀ ଜେନା, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଦୀନକୃଷ୍ଣ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଭାପତି କମଳ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କପିଳେଶ୍ୱର ମହାନ୍ତି, ସହଦେବ ଦାସ, ଡ. ଈଶ୍ୱରଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ସଶକ୍ତିକରଣ ଓ ସକ୍ଷମ କରିବା ପାଇଁ ବକ୍ତବ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ପୂରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ

ପୂରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ

ତିହିଡ଼ି,୨୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଗୁଆମାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବୀଣାପାଣି ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲର ୧୯୮୯ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀଛତ୍ରଙ୍କ ବନ୍ଧୁମିଳନ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଉଚ୍ଛବାନନ୍ଦ ସାମଲ ପୌରହିତ୍ୟ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବରିଷ୍ଠ ସାହିତି୍ୟକ ମନୋଜ ମହାପାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ପାଟଣାରେ ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳନ

ପାଟଣାରେ ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳନ

ପାଟଣା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା କପୁଣ୍ଡି  ପଞ୍ଚାୟତ ଚୁଟିଆପସି  ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାଟଣା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ  ୫୯ତମ ପୋଲିସ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ଦିବସ  ରବିବାର  ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି।

ବସ୍ତାର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ରାବଣପୋଡି: ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ

ବସ୍ତାର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ରାବଣପୋଡି: ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ

ବସ୍ତା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଜୟା ଦଶମୀ ଉପଲକ୍ଷେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତାରେ ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ବସ୍ତା ଈଶ୍ୱରବର୍ତ୍ତୀ ମନ୍ଦିର ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବରେ ଅତିଥିଭାବେ ସମାଜସେବୀ ସୁବାସିନୀ ଜେନା, ବିଧାୟକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ସାହୁ, ସରପଞ୍ଚ ଅନିଲକୁମାର ମହାନ୍ତି, ସମିତିସଭ୍ୟ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ମନୋଜକୁମାର ମହାନ୍ତି, ଶଙ୍କର କୁମାର କର, ଦେବେନ୍ଦ୍ର ନାୟକ, ଅନୁପମ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ: ମଦ ବେପାରୀଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ବସ୍ତା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାନ୍ଧୀଛକଠାରେ ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ମହିଳା ସଂଗଠନ ଉପରେ ମଦ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ବେପାରୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଫଳରେ ଜନୈକା ମହିଳା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ସୁଭଦ୍ରା ରାଉତ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ  ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ବସ୍ତା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

 ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ୍ତା,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା  ବସ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୬୦ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ରାଜଘାଟସ୍ଥିତ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଟୋଲଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଜନୈକ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ମନ୍ମଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛିା 

ନବଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନବଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବାସୁଦେବପୁର,୨୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ସୁଦର୍ଶନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଁ ଗ୍ରାମରେ ନବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ରଞ୍ଜନ ମଳିକ (୨୨) ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତାରାଣୀ ମଳିକ (୨୦)।

୫୯ ତମ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

୫୯ ତମ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୧୦- ବାରିପଦା ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ପଡିଆଠାରେ ରବିବାର ୫୯ତମ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମା’ ତାରିଣୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବଡ଼ଶିଆଳିମାଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ମା’ ତାରିଣୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବଡ଼ଶିଆଳିମାଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୨୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ  ପଇଦାପାଟଣା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ପଇଦା ପାଟଣା ମା’ ତାରିଣୀ ୟୁଥ କ୍ଲବ ଦ୍ୱାରା ୬ଷ୍ଠ ବାର୍ଷିକ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୋଳିମାଟି ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

କୋଳିମାଟି ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ବୁଢିକୁଦ ପଞ୍ଚାୟତ ସନ୍ତୋଷପୁର ଖେଳପଡିଆରେ ପ୍ରଥମ ସନ୍ତୋଷପୁର ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଅବସରରେ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାରଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଏହି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ତିନି ଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୧। ୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଚାରି ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର ବ୍ରେନ୍‌ ଟ୍ୟୁମରରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିବା ଜାଣିିବା ପରଠାରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ଜଙ୍ଗାର ଗ୍ରାମର ଗରିବ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ପାତ୍ରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜିଛି।  ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଡ କରି ସନ୍ନ୍ୟାସୀ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନରେ ପ୍ରଥମେ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଇଥିଲେ। ପରେ  ଆଉ ଏକ  ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର କରାଯିବ ବୋଲି  ଡାକ୍ତର କହିବା ପରଠାରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ  ହତାଶ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି।