ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସାଢେ ୪ଘଣ୍ଟା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଯାଜପୁର ଅଫିସ/କୋରେଇ(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ପାଣିକୋଇଲି-ରାଜାମୁଣ୍ଡା ୨୧୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବ୍ୟାସନଗର ରାସ୍ତାରେ ପାଟୁଳିଛକଠାରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୮ଟାରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ପାଟୁଳି ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ବାରିକ(୨୧)। ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହିତ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ବସ୍‌କୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସାଢେ ୪ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ପାଟୁଳି ଛକରେ ହମ୍ପସ ନିର୍ମାଣ ସହ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୁରଣ ଦେବାକୁ ଲୋକେ ଦାବି କରିଥିଲେ ା ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଥିଲା ା ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଉମାକାନ୍ତ କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ପାଣିକୋଇଲି ପଟୁ ଆସୁଥିବା ବସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଫଳରେ ବସ୍‌ ଚକ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ିଯାଇଥିଲା। ଆଉ ଉମାକାନ୍ତଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ବସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଯାଜପୁରରୋଡ ଏସଡିପିଓ କେଦାରନାଥ ସାହୁ, ବ୍ୟାସନଗର ତହସିଲଦାର ସପନ କୁମାର ନନ୍ଦ ଓ କୋରେଇ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଚିନ୍ମୟୀ ସାହୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଶବ ଜବତ କରିବା ସହିତ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ। ଏନେଇ କୋରେଇ ଥାନାରେ ୨୮୮/୨୦୧୭ ନମ୍ବରରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗସ୍ତ ସ୍ବସ୍ତିକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ(ନମ୍ବର ଓଆର-୦୫ ଏକେ ୦୦୩୦)କୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ୨୧୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବେଣାପୁର ଗୋଲେଇ ଛକରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ଅଭାବ ଯୋଗୁ ନିର୍ମାଣରେ ତ୍ରୁଟି ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୋଲେଇ ରାସ୍ତାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ନ କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଆହୁରି ତୀବ୍ରତର କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ପାଟୁଳି ଗ୍ରାମର ଉମାଶଙ୍କର ମାଝୀ, ବିଜୟ ରାଉତ, ବଳରାମ ରାଉତ, ଲଲାଟେନ୍ଦୁ ନାଏକ, ଭ୍ରମରବର ରାଉତ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳ ପ୍ରମୁଖ ଆନ୍ଦୋଳନର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କ୍ୟାବିନ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

କ୍ୟାବିନ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଓଡ଼ଗାଁ,୨୫ା୯( ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ କଲେଜ ରୋଡସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ନିିକଟରେ ଥିବା ଏକ କ୍ୟାବିନ୍‌ରୁ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ପାଇକସାହି ଅଞ୍ଚଳର ବଂଶୀଧର ବେହେରା (୨୦)।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ମହମ୍ମଦ ହସିମୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ମହମ୍ମଦ ହସିମୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ

ଆଳି,୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଆଳି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦନପୁରଠାରେ ଥିବା ମହମ୍ମଦ ହସିମୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୫।୯:  ଜଗତସିଂହପୁର ଦେଉଳିଗ୍ରାମେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମରେ ଘର ପୋଡି ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମର ଶରତ ବାରିକଙ୍କ ଦୁଇ ବଖରା ଘର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। 

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୫।୯: କଟକରେ ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦକୁ ନେଇ ଓକିଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଇକା ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପାଇକା ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖୁରୁଶିଆ ଗ୍ରାମସ୍ଥ ପାଇକା ନଦୀରେ ଏକ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଭାସୁଥିବା ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ

ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ

ରାଜନଗର,୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ସାନବଡ଼   ଗୋପାଳପୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ମଲିକଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ମାଡ଼ ମାରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀମାନେ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ କଲମଛାଡ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ରାଜନଗର,୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ  ହାଇକୋର୍ଟ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମାଡ ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବାର ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦକରିବା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।

ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଛତିଆ, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୈରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଛତିଆ ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଛତିଆ ଗ୍ରାମର ସହଦେବ ସାହୁ ଏକ ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ।

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ


ନିରାକାରପୁର,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରାମେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନା ଛକଠାରେ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ କାଳୁ ଖଣ୍ଡାୟତରାୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ବହୁ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ୍‌ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମାରୋହରେ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରୁ ତାଲା ଖୋଲିଲା

ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରୁ ତାଲା ଖୋଲିଲା

ବୋଲଗଡ଼,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସୋମବାର ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଦେଉଳି ସ୍ଥିତ ରଘୁନାଥ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ । 

ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବୀମା କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ

ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବୀମା କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ

ବୋଲଗଡ଼,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭବନର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସୋମବାର ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ବୀମାକାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବେଗୁନିଆ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ଜଗଦ୍ଦେବ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାପାଳ ନିର୍ମଳ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇ କୃଷକମାନଙ୍କୁ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ ।

ପେଟ ପାଇଁ ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ

ପେଟ ପାଇଁ ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୫ା୯-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ  ସାମନାରେ  ସୋମବାର ଭିଡ ଜମିଥିଲା। ଜଣେ ନାବାଳିକା ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।  ବାପା ମା ତଳେ ରହିଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ରଶିରେ ଚାଲି ବିଭିନ୍ନ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ।