ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗଳିତ ମୃତଦେହ କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଗଳିତ  ମୃତଦେହ କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୨୩।୧୨ ( ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ କୂଅରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଅଲାଞ୍ଜୁରୀ ଗ୍ରାମ ବଡ଼ସାହିର ଆକାଶ ସିଂ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ମୃତ ଆକାଶଙ୍କ ମା’ ଓ ବାପା ବାହାରକୁ ଯାଇଥିବାରୁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଡାକି ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ରଖିଛି। ରବିବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯିବ ବୋଲି ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଦୀପ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୩ଟାରେ ଜଣକ ମୃତଦେହ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅ ଭିତରେ ପଡ଼ିଥିବା କେତେକ ଲୋକ ଦେଖି ଥାନାକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ କୂଅ ନିକଟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ (ନଂ.ଓଡି ୩୩କେ୧୬୦୭) ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେବା ପରେ ସେଠାରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ଯୁବକ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଥିଲା। ଏଥି ସହ ନିକଟରେ ଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇନାହିଁ। ସେପଟେ ତାଙ୍କ ବାପା ମା’ଙ୍କୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ଏହା ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକ ସନ୍ଦେହ କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାର ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଦୀପ୍‌ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର

୩ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

୩ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

ଆସିକା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ବ୍ଲକ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା ଶନିବାର ଆସିକା ବ୍ଲକର ବାଲିସିରା ଗ୍ରାମରେ ୩ଟି ବାଲ୍ୟ ବିବାହକୁ ରୋକାଯାଇଛି।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଉଜ୍ଜଳ ଏବଂ ଉତ୍ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଉଜ୍ଜଳ ଏବଂ ଉତ୍ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଉଜ୍ଜଳ ଏବଂ ଉତ୍ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିବା ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ଏହି ତାଲି ନେଉଥିବା ବେଳେ ଷଷ୍ଠରୁ ଅଷ୍ଟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିବା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ଥାନ ଜରିଆରେ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବେଆଇନ କେବୁଲ ବିଛାଇ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ହଟହଟା

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବେଆଇନ କେବୁଲ ବିଛାଇ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ହଟହଟା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଏକ ଘରୋଇ ମୋବାଇଲ ସଂସ୍ଥା କେବୁଲ ବିିଛାଇ ହଟହଟା ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଗାତ ଖୋଳା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଶନିବାର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଚିକିଟି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାର କଲ୍ୟାଣପୁର ନିକଟରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଧାରଣା

ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଧାରଣା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧।୪: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ତିନୋଟି ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ଦିନ ୧୦ ରୁ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଥିବା ଏସବିଆଇ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଏହି ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଝଡ଼, ବର୍ଷାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ଝଡ଼, ବର୍ଷାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଝଡ଼ତୋଫାନ ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଟିଣ ଓ ଚାଳ ଛପର ଘରଗୁଡିକ ବିଶେଷ ଭାବେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। କଣ୍ଢେଇପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରୀଡ୍‌ରୁ ସୋରଡା ଯାଇଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଲାଇନରେ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା।

ବାଣ ନିଆଁରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ସୁନାରି ସାହିରେ ବାଣ ନିଆଁରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ଟି ପରିବାରର ୧୫ ବଖରା ଜଳି ଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୫ଟାରେ ସାହିର କେତେକ ନାବାଳକ ବାଣ ଫୁଟାଉଥିଲେ। ବାଣ ନିଆଁ ପ୍ରଥମେ ବି. ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଘର ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀ କେ. କୃଷ୍ଣମୂର୍ତ୍ତି ଆଚାରୀ ଏବଂ ଦଣ୍ଡପାଣି ରଣାଙ୍କ ଘରକୁ ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା।

ବଜ୍ରପାତ : ୪ ଗାଈ ମୃତ, ଗାଈଆଳ ଆହତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସହଦେବ ଟିକରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଲିପାଟ ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତାରେ ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ ଗାଈଆଳ ତ୍ରିନାଥ ଗୌଡ଼ ଆହତ ହେବା ସହ ତାଙ୍କର ୪ଟି ଗାଈ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ଟାରେ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ତ୍ରିନାଥ ଗାଈମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଥିବା ଗଛମୂଳେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାରୁ ସେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଭୀଷ୍ମଗିରି ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି।

ମାଣିକ୍ୟପୁରରେ ୧୦ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ମାଣିକ୍ୟପୁରରେ ୧୦ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଧରାକୋଟ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟ ନିକଟସ୍ଥ ମାଣିକ୍ୟପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର କାହ୍ନୁଚରଣ ଗୌଡ, ଜିତୁ ସ୍ବାଇଁ, ଟୁଙ୍ଗୁରୁ ସ୍ବାଇଁ, କୁମାରୀ ପ୍ରଧାନ ଓ ବିଜୟ ଗୌଡଙ୍କର ୧୦ ବଖରା ଘର ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଖବର ପାଇ ଶେରଗଡ ଦମକଳବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଅଁାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲା। ଏନେଇ ଧରାକୋଟ ତହସିଲଦାର ଗଦାଧର ପାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି, ରିପୋର୍ଟ ଆସିବାପରେ ସରକାରୀ ନିୟମ ପ୍ରକାରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ତରଫରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ରନ୍ଧାଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗୁରୁତର

୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗୁରୁତର

ବାଲିପଡ଼ା,୨୦।୪- ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ଟାରେ ଏକ ୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସହ ଏକ ମାକ୍ସ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କାଳବୈଶାଖୀ, କୁଆପଥର ବର୍ଷା

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କାଳବୈଶାଖୀ, କୁଆପଥର ବର୍ଷା

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହର ତଥା ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରୁ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ପବନ ଓ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ହୋଇଯାଇଛି। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି।