ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ଯୌତୁକ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ,ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ଯୌତୁକ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ,ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ


ହିନ୍ଦୋଳ, ୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରୁ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ସରୋଜିନୀ ସାହୁ (୩୦)। ତେବେ ଏହା ଯୌତୁକଜନିତ ହତ୍ୟା ବୋଲି ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଶନିବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ହିନ୍ଦୋଳ ଥାନାଧିକାରୀ ଯୁଗଳ କିଶୋର ଦାସ ସଦଳବଳ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ। ସରୋଜିନୀଙ୍କ ଭିଣୋଇ ପଙ୍କଜ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି କେସ୍‌ ନଂ. ୧୦୬/୨୦୧୭, ଦଫା ୪୯୮(କ), ୩୦୨,୩୦୪ (ବି) ଏବଂ ୪ ଡିପି ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ କାଳିଆ ଓରଫ ପ୍ରବୀଣ ସାହୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ଥାନାଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
କାଳିଆ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଯୌତୁକ ଆଣିବାକୁ ସରୋଜିନୀକୁ ବାଧ୍ୟ କରି ଆସୁଥିଲେ। ଏଥିରେ ଅସହାୟତା ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହେଉଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ତୀବ୍ର ରୂପ ନେଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ କାଳିଆ ସ୍ତ୍ରୀ ସରୋଜିନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଶନିବାର ସକାଳେ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଏକ ନିଛାଟିଆ ଜାଗାରେ ଥିବା ଗଛରେ ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ମାଜିଷ୍ଟ୍ର୍ରେଟ ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଦାସଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପଞ୍ଚନାମ କରାଯାଇଥିଲା। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଏହା ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନାବାଳକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୧୯ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ସହର ୯ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ରାମେଶ୍ୱରପାଟଣା ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ଶିବଶଙ୍କର ଦନ୍ତା ଓରଫ୍‌ ଶିବୁ (୧୪)ଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ସ୍କୁଲ ପିଲା ଶିଖିଲେ ନିଅଁ।ଲିଭା କୌଶଳ

ସ୍କୁଲ ପିଲା ଶିଖିଲେ ନିଅଁ।ଲିଭା କୌଶଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୯।୪- କୁଇଓ ତାଳତଇଳାସ୍ଥିତ ଲିଟିଲହାଟର୍‌ସ ଟଡଲର୍ସ ଏକାଡେମି ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିଅଁ। ଲିଭାଇବାର ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ସମୟରେ ନିଜକୁ କିଭଳି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ସ୍ବପ୍ନେଶ୍ୱର ବରାଳ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଇଥିଲେ।

ମୂକ ବଧିର ସଂଘ ତରଫରୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ମୂକ ବଧିର ସଂଘ ତରଫରୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୯।୪- ଜମ୍ମୁକଶ୍ମୀରର କଠୁଆ ଠାରେ ଜଣେ ୮ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୂକ ବଧିର ସଂଘ ଦୃଢ଼ ନିନ୍ଦା କରିଛି। ଦୋଷୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରି ଉପଯୁକ୍ତ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦୃଢ଼ ଦାବି କରାଯିବା ସହ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡସ୍ଥିତ ରାଜାଛକ ନିକଟରେ ଏକ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଂଶୁଘାତରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବେହୋସ

ତାଳଚେର,୧୯ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ଏକ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଓ ଗୁଳୁଗୁଳି ଯୋଗୁ ସବିତା ବହିଦାର ନାମକ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବେହୋସ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ।

ମୋବାଇଲ ଚୋରି: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ତାଳଚେର,୧୯ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ମୋବାଇଲ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ବାଘୁଆବୋଲ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ନାଏକ, ଚେରନ ବାନ୍ଦରା ଓ ଅଜୟ ନାଏକଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ମହାବିରୋଡ ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନରେଶ ସିଂଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଲାଗିବ ଓଡ଼ିଆ ନାମଫଳକ

ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଲାଗିବ ଓଡ଼ିଆ ନାମଫଳକ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪-ଓଡ଼ିଆରେ ଲେଖାଯିବା ନାମଫଳକ। ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିବେନି କୌଣସି ସରକାରୀ କିମ୍ବା ବେସରକାରୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ। ଓଡ଼ିଶା ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପରି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଏହାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ଭାବେ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଦେଖାଦେଇଛି ତତ୍ପରତା। ଆସନ୍ତା ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଅବନୀକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧୯ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି।

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୩ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନାର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି।

ରଶି ଲଗାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଜହ୍ନାପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ ନାୟକ ଗୁରୁବାର ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅଙ୍ଗପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ହରିଡାନାଳୀ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ସ୍ପେସିଆଲ ଜଜ୍‌ ସୌଭାଗିନୀ ମଲ୍ଲିକ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।

ପାଇକସାହି ବରୋଦା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ : ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖରାରେ ଠିଆ ହେଉଛନ୍ତି  ଗ୍ରାହକ

ପାଇକସାହି ବରୋଦା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ : ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖରାରେ ଠିଆ ହେଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଟଙ୍କା ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଏବେ ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକ ଏକ ପ୍ରକାର ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।