ବାଲେଶ୍ୱର

ଶିକ୍ଷା ସହ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ମନୋନିବେଶ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ଶିକ୍ଷା ସହ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ମନୋନିବେଶ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୧୨- ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରିଣୀ ମନ୍ଦାକିନି ବେହେରା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ଜିଲା ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷକ ଭାଗିରଥି ମଲ୍ଲିକ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା, ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ସଭାପତି ନିରୁପମା ଦାସ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମନୋନିବେଶ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟର ଭାରାପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅତୁଲ କୁମାର ପରିଡାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ସୋନାଲି ପରିଡା ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଡ. ଶଶୀଧର ବିଶ୍ୱାଳ ସ୍ବାଗତ ଭାଷଣ ଓ ମଞ୍ଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ଶିକ୍ଷା ରତ୍ନ ଅମିତାଭ ମିଶ୍ର ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ହାଇସ୍କୁଲର ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷକ ଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ବିଚାରକ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବାଳକଙ୍କ ସିନିୟର ବିଭାଗରେ ଦାଶରଥି ମୁର୍ମୁ, ବାଳିକା ସିନିୟର ବିଭାଗରେ ସିନ୍‌ଗୋ ହାଁସଦା, ବାଳକ ଜୁନିୟର ବିଭାଗରେ ଅଜିତ ନାଏକ ଏବଂ ବାଳିକା ଜୁନିୟର ବିଭାଗରେ ମାମୁନି ବିନ୍ଧାଣି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲେ। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ବାରିପଦା ବ୍ଳକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବାରିକ, ଏସଏମଡିସି ସଦସ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଓ ସିଆରସିସି ରତ୍ନା ବାନାର୍ଜୀ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳା ମୃତ

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳା ମୃତ

ପଦ୍ମପୁର,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଅଧିନ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପଦ୍ମପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ  ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହେବା ଯୋଗୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଅଳକା ଓଝା।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜିବ କୁମାର ପତି

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜିବ କୁମାର ପତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୧୬।୧୧: ବାରିପଦା ସହର ତୁଳସିଚଉରା ନିବାସି ସନ୍ଦିପ ପତିଙ୍କ ଘରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ସନ୍ଦିପ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। 

ମା’ ପାଇଁ କାନ୍ଦୁଛି ପୁଅ

ମା’ ପାଇଁ କାନ୍ଦୁଛି ପୁଅ

ହାଟଡ଼ିହୀ, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମା’ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ପାଖରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିଛି। ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ମଧ୍ୟରେ ପରିବାର ଚଳୁଥିବାରୁ ମା’ଙ୍କୁ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ଅସହାୟ ପ୍ରକାଶ କରୁଛି।

ଗୁଳି ଚଳାଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ୩ ଡକାୟତଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳିନି

ବାସୁଦେବପୁର,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ବାସୁଦେବପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଘରଭଡ଼ା ନେଇ ଆଡ୍ଡା ଜମାଇଥିବା ଡକାୟତ ଦଳର ୨ ଜଣ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି। 

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗୁ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ  ପୁଣି ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିକିତ୍ସା ଅଭିଯୋଗ। ଭୁଲ ଔଷଧ ଦିଆଯିବା  ସହ ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା କରା ନ ଯିବାରୁ  ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାର ପରିବାର ଲୋକେ ଗୁରୁବାର ସିଡିଏମଓଙ୍କ ସମେତ ଟାଉନ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତରଖାନା ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଥିବା ସିଡିଏମଓ ଡା. ମହମ୍ମଦ ଅବଦୁଲ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି। 

ସରିଲା କାଳୀପୂଜା, ଆଜି ଭସାଣି

ସରିଲା କାଳୀପୂଜା, ଆଜି ଭସାଣି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୬।୧୧-ଗୁରୁବାର ଥିଲା ଭଦ୍ରକ କାଳୀପୂଜାର ଶେଷଦିନ। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମା’ କାଳୀ ନେବେ ମେଲାଣି। ପାରମ୍ପାରିକ ବାଦ୍ୟ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟରେ ମା’ କାଳୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେବା ଲାଗି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ତତ୍ପର ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି। 

ହାର୍‌ ମାନିନାହାନ୍ତି ପଞ୍ଚାନନ

ହାର୍‌ ମାନିନାହାନ୍ତି ପଞ୍ଚାନନ

ବନ୍ତ, ୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗାଁ କୁ ଗାଁ ବୁଲି ମାଛ ବିକିବା ତାଙ୍କ ପେସା। ଦି’ ପଇସା ରୋଜଗାର କରି ନିଜେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ସହ ପରିବାରକୁ ସାହା ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାନନ ଜେନା(୫୯)।  ନିଜର ଚଳିତ ଶକ୍ତି ନ ଥିବାରୁ ଏକ ଟ୍ରାଇସାଇକେଲ ମାଛ ବେପାର ଲାଗି ସହାୟକ ହେଉଛି। ଅନ୍ୟ ଉପରେ ବୋଝ ନ ହୋଇ ନିଜ ପାଇଁ ରୋଜଗାର ବାଟ ଫିଟାଇଥିବା ପଞ୍ଚାନନ ଏବେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି। 

ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୧୧- ବାରିପଦା ବନଖଣ୍ଡ ଦେଉଳି ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନାପୋଷି ନିକଟରେ ଓହଳି ପଡିଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ  ଆସି ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ  ହେବା ଘଟଣା ନେଇ  ବନ ବିଭାଗ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି। 

ଫ୍ଲୋରାଇଡ଼ ଖେଳାଉଛି ଆତଙ୍କ

ଫ୍ଲୋରାଇଡ଼ ଖେଳାଉଛି ଆତଙ୍କ

ରେମୁଣା, ୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମଗ୍ର ରେମୁଣା ବ୍ଲକର ଭୂତଳ ଜଳରେ ଏବେ ଫ୍ଲୋରାଇଡ଼ ଆତଙ୍କ। ଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ପରିବର୍ତ୍ତେ ବାହାରୁଛି ମାରାମତ୍କ ଫ୍ଲୋରାଇଡ଼। ଫଳରେ ଜଳ ଜହର ପାଲଟିଛି। 

ସାର ଦୋକାନରୁ ୭ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ରୂପ୍‌ସା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ପରିକ୍ଷୀ ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରିକ୍ଷୀ ବଜାରର ଏକ ସାର ଦୋକାନରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଦେଢ଼ମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ: ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ଦେଢ଼ମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ: ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ଖଇରା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗଡ଼ପୋଖରୀସ୍ଥିତ ପ୍ରକୃତି ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ନାମକ ଘରୋଇ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଗତ ଦେଢ଼ମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି। 

ଡାକ୍ତରଖାନା ପଛପଟେ ପଡିଛି ସରକାରୀ ଔଷଧ

ଡାକ୍ତରଖାନା ପଛପଟେ ପଡିଛି ସରକାରୀ ଔଷଧ

ବସ୍ତା, ୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସରକାରୀ ଔଷଧ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆ ନ ଯାଇ ଫୋପାଡି ଦିଆଯାଉଥିବା ନଜରକୁ ଆସିବା ପରେ ସାଧାରଣରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।