Dharitri News
ବାଲେଶ୍ୱର

ଶିକ୍ଷା ସହ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ମନୋନିବେଶ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ଶିକ୍ଷା ସହ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ମନୋନିବେଶ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୧୨- ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରିଣୀ ମନ୍ଦାକିନି ବେହେରା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ଜିଲା ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷକ ଭାଗିରଥି ମଲ୍ଲିକ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା, ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ସଭାପତି ନିରୁପମା ଦାସ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମନୋନିବେଶ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟର ଭାରାପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅତୁଲ କୁମାର ପରିଡାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ସୋନାଲି ପରିଡା ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଡ. ଶଶୀଧର ବିଶ୍ୱାଳ ସ୍ବାଗତ ଭାଷଣ ଓ ମଞ୍ଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ଶିକ୍ଷା ରତ୍ନ ଅମିତାଭ ମିଶ୍ର ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ହାଇସ୍କୁଲର ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ଶିକ୍ଷକ ଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ବିଚାରକ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବାଳକଙ୍କ ସିନିୟର ବିଭାଗରେ ଦାଶରଥି ମୁର୍ମୁ, ବାଳିକା ସିନିୟର ବିଭାଗରେ ସିନ୍‌ଗୋ ହାଁସଦା, ବାଳକ ଜୁନିୟର ବିଭାଗରେ ଅଜିତ ନାଏକ ଏବଂ ବାଳିକା ଜୁନିୟର ବିଭାଗରେ ମାମୁନି ବିନ୍ଧାଣି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲେ। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ବାରିପଦା ବ୍ଳକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବାରିକ, ଏସଏମଡିସି ସଦସ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଓ ସିଆରସିସି ରତ୍ନା ବାନାର୍ଜୀ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ।

ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ

ବିଜେଡି 0
ବିଜେପି 0
କଂଗ୍ରେସ 0
  ଅନ୍ୟାନ୍ୟ 0

Model This Week

ସ୍ୱପ୍ନା

ବାଲେଶ୍ୱର

ପରିଚୟ ଖୋଜୁଛି ନବଜାତକ

ପରିଚୟ ଖୋଜୁଛି ନବଜାତକ

ଘସିପୁରା,୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଅମୂଲ୍ୟ ରତନ। କେଉଁଥିରେ ସେ କମ୍‌ ନୁହେଁ ଏପରି କେତେ କ’ଣ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କାନ୍ଥବାଡରେ ଲେଖା ଯାଇଛି। କନ୍ୟା ସନ୍ତାନର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ବେଶ ତପତ୍ରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହିସବୁ ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାରରେ ସୀମିତ ହୋଇ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଲୋକେ ପିଉଛନ୍ତି ଦୂଷିତ ପାଣି

ଲୋକେ ପିଉଛନ୍ତି ଦୂଷିତ ପାଣି

ଭଞ୍ଜକିଆ,୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ବ୍ଲକଠାରୁ ୧୩ କି.ମି. ଦୂରରେ ଥିବା ଭଞ୍ଜକିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ୫ ନମ୍ବର ଓା୍ବର୍ଡର ୨୫୦ରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍‌ବ ବାସିନ୍ଦା ଜଳକଷ୍ଟର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି।

ଦିଅର ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ଭାଉଜ ମୃତ୍ୟୁ

ଉଦଳା, ୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଉଦଳା ଥାନା ଖଡିକାଶୋଳ ଗ୍ରାମର ଏକ ଆଦିବାସୀ ପରିବାରରେ ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଶୁକ୍ରବାର ରାତ୍ରିରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ।

ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ହତ୍ୟାର କାରଣ

ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ହତ୍ୟାର କାରଣ

ଭଞ୍ଜକିଆ, ୨୫। ୨(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ କିଚକେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଶକ୍ତପୀଠ ଖିଚିଂ ଠାରେ ଜାଗରମେଳା ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖ ରାତିରେ ଅର୍ଜ୍ଜୁନବିଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଏକଘରୀ ଗ୍ରାମର ୨୨ବର୍ଷର ଯୁବକ ମଣ୍ଟୁ ସିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ପଣ୍ଡାବିଲା ଗ୍ରାମରେ ମୃତଦେହ ପକାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

‘ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଧର’

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୫।୨- ବାରିପଦା ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯମୁନାଦେଈପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧ୍ୟାପକ ଡ.ସୁଧୀର କୁମାର ମହାନ୍ତ(୬୫)ଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ସାମିଲ ଥିବା ପ୍ରମାଣ ମିଳିବା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ବାରିପଦା ଭଞ୍ଜପୁର ଅଞ୍ଚଳର ରଞ୍ଜନ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ମଇଁଷି ମଡ଼କ ଥମିବାର ନଁ। ଧରୁନି

ମଇଁଷି ମଡ଼କ ଥମିବାର ନଁ। ଧରୁନି

ଆରଡ଼ି, ୨୫।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଖଟୁଆପାଟଣା ଗାଁରେ ମଇଁଷି ମଡ଼କ ଥମିବାର ନଁ। ଧରୁନି। ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୭୦ଅଧିକ ମଇଁଷିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲାଣି। ଗାଁରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ଧାମନଗର, ଚାନ୍ଦବାଲି, ତିହିଡି,ବନ୍ତ ବ୍ଲକର ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଦଳ ଡେରା ପକାଇ ରହିଛନ୍ତି। ଜିଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଘନଘନ ଆସୁଛନ୍ତି ଗାଁକୁ ।

୯୦୦ ବସ୍ତା କୋଇଲା ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୨-ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ପୋଲିସ ରବିବାର ୪ଜଣ କୋଇଲା ଚୋରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବାସୁଦେବପୁର ଇରମ ଶହୀଦ ପୀଠଠାରେ ସ୍ମୃତିସ୍ତମ୍ଭକୁ ଲାଗି ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଗଣେଶ ପ୍ରସାଦ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପନିକି ଚୋଟରେ ମା’ ଗୁରୁତର: ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଅ ଗିରଫ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ରଣଜିତ ପଞ୍ଚାୟତ ନୀଳାଦ୍ରି ଗ୍ରାମର ପୁଅର ପନିକି ଆକ୍ରମଣରେ ମା’ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିଲା ପୋଲିସ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ୧୭ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ମାରିଚୀ ମନ୍ଦିରରୁ ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହୋଇଥିଲା। ଏହା ନୀଳଗିରି ପୋଲିସ ପାଇଁ ଏକପ୍ରକାର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଥିଲା। ମୂର୍ତ୍ତି ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାର ଚେତାବନୀ ଦେଲା ପରେ ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ନୀଳଗିରି ଥାନା ଆଇଆଇସି ରମେଶ ସିଂ ଜାଲ ବିଛାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ମା’କୁ ଝୁରୁଛି ପଲକ

ମା’କୁ ଝୁରୁଛି ପଲକ

ସିମୁଳିଆ, ୨୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମା’ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଝୁରୁଛି ୩ବର୍ଷର ଝିଅ ପଲକ। ଗତ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ଆଈ କୋଳରେ ଦିନ କାଟୁଛି ପଲକ। ମା’ ମେଡିକାଲ ଯାଇଛି ବୋଲି ତାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଗତ ୧୨ଦିନ ହେଲା ସେ ସ୍କୁଲ ଯାଇନି। ମାମୁଘର ଗାଁରେ ଦିନସାରା ଖେଳକୁଦ ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମା’କୁ ଖୋଜୁଛି। ଖାଦ୍ୟ ନ ଖାଇ ମା’ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ଜିଦ୍‌ କରୁଛି। ଅପରପକ୍ଷେ ପୋଲିସ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସାରିଛି। ଏଭଳି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଧୀନ ମଇତାପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ।

ଜମୁଛି ମା’କାଳୀ ଗ୍ରାମୀଣ ମେଳା

ବାଲିଆପାଳ, ୨୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଖପରାପଦାଠାରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମା’ କାଳୀ ଗ୍ରାମୀଣ ମେଳା ଓ ମହୋସତ୍ବ ଏବେ ଜମୁଛି ।