ସମ୍ବଲପୁର

ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗି ନେଇଗଲେ ୧୮ ମୋବାଇଲ, ୭ ହଜାର ଟଙ୍କା

ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗି ନେଇଗଲେ ୧୮ ମୋବାଇଲ, ୭ ହଜାର ଟଙ୍କା



ଜୁନାଗଡ,୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ସହର ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡସ୍ଥିତ ଫାଣ୍ଡି ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବତ୍ତ ଦେକାନର ଟିଣ ଆଜବେଷ୍ଟ ଭାଙ୍ଗି ଉପରପଟୁ ଭିତରକୁ ପଶିଥିଲେ। ୧୮ଟି ମୋବାଇଲ ସହ ନଗଦ ୭ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର ସକାଳେ ଦୋକାନ ମାଲିକ ଅମିତ ଗୁପ୍ତା ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପରେ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣି ପାରିଥିଲେ। ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ଅମିତ ଜୁନାଗଡ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରିଛି।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବାଉଁଶ ତିଆରି ସାମାନ୍‌ ଦେଇଛେ ଜିବ୍‌କା

ବାଉଁଶ ତିଆରି ସାମାନ୍‌ ଦେଇଛେ ଜିବ୍‌କା

ଭବାନୀପାଟଣା/କୋକସରା,୨୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ୍‌ ବରାଡୋଙ୍ଗା ପଁନ୍‌ଚେତର ପିଣ୍ଡାପଦର ଝୁଲେନବର ଗଁା। ଇ ଗଁାରେ ବସ୍‌ବାସ କରୁଥିବାର ସବୁ ପରିବାର ଆଦିବାସୀ ସମାଜର ହେଇଥିଲା ବେଲେ ଜଂଗଲ୍‌ ଜାତ୍‌ ଦରବ୍‌ ଉପ୍‌ରେ ଆଶ୍‌ରେ କରି ତାକର ଜୀବନ୍‌ ଜିବିକା ଚଲଉଛନ୍‌।

ଭଟଲିରେ ଜମୁଛେ ନବଗୁଞ୍ଜର ଯାତ୍‌ରା: ‘ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଇନ୍‌ ସରସ୍ବତୀ ଆଉଟ୍‌’ ନାଟ୍‌ ପର୍‌ଦର୍‌ଶିତ୍‌

ଭଟଲି,୨୧ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲିରେ ନବଗୁଞ୍ଜର ଯାତ୍‌ରା ଅବ୍‌ଛର୍‌ରେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ନାଟ୍‌ ଉଛବ୍‌ ଆରୁ ହାସ୍ୟ କବି ଯୋଟ୍‌ ଅନୁଷ୍‌ଠିତ୍‌ ହେଇଯାଇଛେ। ମାହାପୁରୁ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦଧିବାମନ୍‌ ମାଉସୀ ମଁା ଗୁଡ଼ିନୁ ପୂଜା ପାଉଥିଲାବେଲେ ଭକତ୍‌ମାନ୍‌କର ମନ୍‌ମୁହିବାର ଲାଗି ଇ ବେବସ୍‌ତା କରାଯାଇଥିଲା।

ସ୍ବଚ୍ଛ ବିଦ୍ୟାଲୟ ଅଭିଯାନ୍‌ ଦିଗ୍‌ହରା: ୭ ବଛର୍‌ ବିତ୍‌ଲା, ଦର୍‌ଖଁଡ଼ିଆ ହେଇଛେ ଶୌଚାଲୟ

ସ୍ବଚ୍ଛ ବିଦ୍ୟାଲୟ ଅଭିଯାନ୍‌ ଦିଗ୍‌ହରା: ୭ ବଛର୍‌ ବିତ୍‌ଲା, ଦର୍‌ଖଁଡ଼ିଆ ହେଇଛେ ଶୌଚାଲୟ

ଗୁଡଭେଲା,୨୧ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଗୁଡ଼ଭେଲା ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଦିଗ୍‌ହରା ହେଇପଡ଼ିଛେ ସ୍ବଚ୍ଛ ବିଦ୍ୟାଲୟ ଅଭିଯାନ୍‌। କୋଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ ତର୍‌ଫୁ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ୍‌ ଜରିଆରେ ଭିନେ ଭିନେ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ଛାତ୍ରୀମାନ୍‌କର ଲାଗି ଶୌଚାଲୟ ତିଆର କର୍‌ବାର ଯୋଜ୍‌ନା ତିଆର ହେଇଥିଲା।

ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ବ୍ୟାଘାତ: ବ୍ୟାଙ୍କରେ ତାଲା ପକାଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଧାରଣା

ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ବ୍ୟାଘାତ: ବ୍ୟାଙ୍କରେ ତାଲା ପକାଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଧାରଣା

କୋକସରା,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଲଡୁଗଁା ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଶୁକ୍ରବାର ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣ ଦିଆଯାଇଛି। ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ଅହେତୁକ ଅବହେଳା, ବିଳମ୍ବ ହେବା ସହ ହରଇରାଣ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଗ୍ରାହକ ଓ ଜନସାଧାରଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରେ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ ।

କଲମପୁର ବ୍ଲକ ୧ନଂ. ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନର ସଭାପତି ଚୟନ, ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ

କଲମପୁର ବ୍ଲକ ୧ନଂ. ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନର ସଭାପତି ଚୟନ, ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ

ମଣ୍ଡଲ,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପର୍ଶୁରାମ ପାଢ଼ୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ କଲମପୁର ବ୍ଲକ ଜିଲା ପରିଷଦ ୧ନଂ. ଜୋନର କର୍ମୀ ସମାବେଶ ତଥା ଜୋନ ସଭାପତି ଚୟନ ଏବଂ ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ ଶୁକ୍ରବାର ମଣ୍ଡଲ ମଣ୍ଡିଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

କାମରେ ଆସିଲାନି ବନ୍ଧ ଉନ୍ନତୀକରଣ: ମାଟି ଖସି ଜଳାଶୟରେ ପଶୁଛି

କାମରେ ଆସିଲାନି ବନ୍ଧ ଉନ୍ନତୀକରଣ: ମାଟି ଖସି ଜଳାଶୟରେ ପଶୁଛି

ଦେଓଗାଁ,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଜରାସିଂହା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବନ୍ଧର ମାଟି ଉନ୍ନତୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କୌଣସି କାମକୁ ଆସୁନାହିଁ।

ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ପଦ୍ମପୁର,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ପଦ୍ମପୁର ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରୁ ଏକ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ନେଇ ପଦ୍ମପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ଜଗଦଲପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ପଲସାନୀ ଗ୍ରାମର ଯୁଗଳ ନାୟକ ଏକ ବାଇକ୍‌(ନଂ. ନଂ.ସିଜି ୦୬ ଜି- ୪୭୭୬) ଯୋଗେ କୃଷି ଋଣ ପାଇଁ ପଦ୍ମପୁର ଏସ୍‌ବିଆଇ ଶାଖା ଆସିଥିଲେ । ସେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବାଇକ୍‌ ରଖି ଭିତରକୁ ଯାଇଥିଲେ । କାମ ସାରି ଫେରିଲା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବାଇକ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ସେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାଇକ୍‌ର କୌଣସି ପତ୍ତା ପାଇ ନ ଥିଲେ। ଏନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ରାଜବୋଡାସମ୍ବର ବ୍ଲକରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ରଥ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ରାଜବୋଡାସମ୍ବର ବ୍ଲକରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ରଥ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ପଦ୍ମପୁର,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ରାଜବୋଡାସମ୍ବର ବ୍ଲକର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଜଳଯୋଗାଣ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସ୍ବଚ୍ଛତା ରଥ ପରିକ୍ରମା ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଏଲିଜା ମିଶ୍ର, ଉପଖଣ୍ଡ ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଏବିଇଓ ଜୟକୁମାର ସାହୁ ଏବଂ ସବିତା ସାହୁ ପତାକା ଦେଖାଇ ସଚେତନତା ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବାରକୋଟ,୨୦।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୪୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲା କଣ୍ଢଳ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଦେବଗଡ଼ ଥାନା ବାଲିପସି ଗ୍ରାମର କୁନା ମହାନନ୍ଦ (୩୦)। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, କୁନା କଣ୍ଢଳରୁ ସମରଖାଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧ଟାରେ କଣ୍ଢଳରୁ ଅନୁଗୋଳ ଯାଉଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ବସ୍‌ ନମ୍ବର (ଓଡି ୧୯ ଇ- ୨୮୯୫) ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କୁନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡାରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡାରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,୨୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗରଗାବ ଗ୍ରାମରେ ସୋଶିଆଲ ଏକ୍ଟିଭଟି ଅଫ କଳାହାଣ୍ଡି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ କ୍ଲିନ କଳାହାଣ୍ଡି ନାମରେ ଏକ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଂଗଠନ ସଭାପତି ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ, ସମ୍ପାଦକ ନବୀନ କୁମାର ସା, ସଂଗଠନ ସଭ୍ୟ ବିକାଶ ପଧାନ, ଗୋଲୋକ ପଧାନ, ଦୟାନିଧି ସା, ସୁରେଶ ସାହୁ, ସାଗର ପଧାନ, ସମ୍ବିତ ମାଝିଙ୍କ ସହଯୋଗରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା।

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରର ଶାନ୍ତିନଗର: କାଦୁଅ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଛନ୍ତି ଅଧିବାସୀ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରର ଶାନ୍ତିନଗର: କାଦୁଅ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଛନ୍ତି ଅଧିବାସୀ

ସୋନପୁର,୨୦।୭(ନି.ପ୍ର.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୌର ପରିଷଦର ୧ ନଂ ୱାର୍ଡ ଅଧୀନରେ ରହିଛି ଶାନ୍ତିନଗର। ଏହି ପଡ଼ାରେ ରାସ୍ତା ଓ ଡ୍ରେନ୍‌ ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ରାସ୍ତା ଖାଲଖମାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି। ସବୁଠି କଂକ୍ରିଟ୍‌ ଡ୍ରେନ୍‌ ନ ଥିବା ବେଳେ ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁ ପୁରୁଣା ଡ୍ରେନ୍‌ଗୁଡିକ ଭାଙ୍ଗି ଗଲାଣି। ଡ୍ରେନ୍‌ର ମଇଳା ପାଣି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି।

୨୨ରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଦିବସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦।୭ (ବ୍ୟୁରୋ)- ବୁଦ୍ଧ ଆମ୍ବେଡ଼କର ବିଚାର ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖ ଜାତୀୟ ପତାକା ଦିବସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ହେବ। ଜିଲା ସ୍କୁଲ ଛକରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ମୁଦିପଡା ଛକ ସ୍ଥିତ ଆମ୍ବେଦକର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବ। ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଆୟୋଜକମାନେ ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିନିଧି ଦଳରେ ହେମନ୍ତ ଗର୍ଡିଆ, ଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ଭୋସାଗର ଓ ସମ୍ରାଟ ରାଜ ସାମିଲ ଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୧୯୪୭ ଜୁଲାଇ ୨୨ ତାରିଖରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଗୃହିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ସ୍ମରଣ କରିବାକୁ, ଜାତୀୟତା ଭାବ ଉଦ୍ରେକ କରିବାକୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ପରିକଳ୍ପନା କରାଯାଇଥିବା ଆୟୋଜକମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

Model This Week

ରୂପେଶ