ମେଟ୍ରୋ |

ଆସୁଛି ନୂଆବର୍ଷ: ପୁରୀ ପ୍ୟାକ୍‌

ଆସୁଛି ନୂଆବର୍ଷ: ପୁରୀ ପ୍ୟାକ୍‌
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୩।୧୨: ଆସୁଛି ବଡ଼ଦିନ, ନୂଆବର୍ଷ। ଏହାସାଙ୍ଗକୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୬ରେ ପୁରୀରେ ରହିଛି ବିଜେଡିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ। ନୂଆବର୍ଷକୁ ପାଳନ କରିବା ଲାଗି ପୁରୀରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଲାଣି। ସହରରେ ଥିବା ହୋଟେଲ, ଲଜିଂ, ଧର୍ମଶାଳା, ମଠଗୁଡ଼ିକ ପ୍ୟାକ୍‌ ହୋଇଗଲାଣି। ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ପୁରୀକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଲାଗି ଆଉ ରୁମ୍‌ ମିଳୁନାହିଁ। ଯେଉଁ ହୋଟେଲରେ କିଛି ବି ରୁମ୍‌ ଅଛି ସେମାନେ ଦୁଇଗୁଣା ଦର ନେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏପରି କି ଛୋଟ ଛୋଟ ଲଜିଂଗୁଡିକରେ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ତଳକୁ ରୁମ୍‌ ନାହିଁ। ଦିନକ ପରେ ବଡ଼ଦିନ। ଅଧିକାଂଶ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ପୁରୀକୁ ବଡ଼ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆସି ନୂଆବର୍ଷ କଟାଇ ଫେରିଥାନ୍ତି। ତେଣୁ ପୁରୀରେ ଏବେଠାରୁ ଭିଡ଼ ଜମିବା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ପୁରୀ ସହରରେ ୫୨୫ ହୋଟେଲ ଓ ଲଜିଂ ରହିଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୩୫ ହଜାର ଲୋକ ରହିପାରିବେ। ବାସ୍ତବରେ ପୁରୀ ସହରର ହୋଟେଲ, ଲଜିଂ, ଧର୍ମଶାଳା, ମଠ, ହଲିଡେହୋମ୍‌ ଆଦି ମିଶିଲେ ୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ପାଗ ଅନୁକୂଳ ରହିଥିବାରୁ ଏବେଠାରୁ ସହରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି। ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତ ହୋଟେଲ, ଲଜିଂର ରୁମ୍‌ ପ୍ୟାକ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଦୁଇଗୁଣା ଦର ଦେଲେ ବି ରୁମ୍‌ ମିଳୁନାହିଁ। ପୁରୀରେ ରହିବାକୁ ନେଇ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମଠ, ଧର୍ମଶାଳା ଆଡକୁ ମୁହଁାଉଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ବି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭିଆଇପି ଓ ଭିଭିଆଇପିଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଛି। ଛୁଟି ପଡିଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ପୁରୀମୁହଁା ହୋଇଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୨୩ ଜଣ ବିଚାରପତିଙ୍କ ରହଣି ଲାଗି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି। ଏହାସହିତ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗୀୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅତିଥି (ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଗେଷ୍ଟ)ଙ୍କ ଧାଡି ପୁରୀକୁ ଲାଗିଛି। ବିଜେଡିର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପୁରୀରେ ଭିଡ଼ ହେବ। ୨୫ ତାରିଖରୁ ସେମାନେ ପୁରୀରେ ଆସି ଡେରା ପକାଇବେ। ବିଶେଷକରି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କ ରହଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ବୁଝୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ସହରରେ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା କହିଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସର୍କିଟ୍‌ ହାଉସ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଯଥା ପୂର୍ତ୍ତ, ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ଏବଂ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗର ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ ରହିଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ପାନ୍ଥନିବାସରେ ଗତ ୨୨ ତାରିଖଠାରୁ ଜାନୁୟାରୀ ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରୁମ୍‌ ଖାଲି ନାହିଁ। ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ୪୪ଟି ରୁମ୍‌ ରହିଛି। ରୁମ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ, ବିଚାରପତି ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି। ଏପରି କି ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଗେଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କେତେଜଣ ବିଚାରପତିଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର କେତେକ ହୋଟେଲରେ ରହଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ୪ଟି ବିଭାଗର ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ର ରୁମ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗକୁ ବାଦ୍‌ ଦେଲେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିଭାଗ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ରୁମ୍‌ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିନାହାନ୍ତି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ରୁମ୍‌ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ସିଧାସଳଖ ମନା କରିଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପ୍ରଶାସନ ଗତ ୨୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରତି ହୋଟେଲ ମାଲିକଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ପେମେଣ୍ଟ ବେସିସ୍‌ରେ ୩ଟି ଲେଖାଏ ରୁମ୍‌ ଦେବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ହୋଟେଲ ମାଲିକମାନେ ରୁମ୍‌ ନ ଥିବା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଭିଆଇପି ଏବଂ ଭିଭିଆଇପିଙ୍କ ରହଣିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛି। ହୋଟେଲ ମାଲିକଙ୍କ ଦୁଇଗୁଣା ଦରକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ହନ୍ତସନ୍ତ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ କୁମାର ଜେନା କୁହନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁ ହୋଟେଲ ପ୍ୟାକ୍‌ ରହିଛି। ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସ୍ଥିତି ଲାଗିରହିବ। କିନ୍ତୁ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ରୁମ୍‌ ପାଇଁ ଦୁଇଗୁଣା ନେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ନାହିଁ। ବିଶେଷକରି ହୋଟେଲ ମାଲିକମାନେ ଅଫ୍‌ ସିଜନରେ ସେମାନେ ରିହାତି ଦେଉଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାରିଫ ଅନୁଯାୟୀ ରୁମ୍‌ ଦର ନେଉଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୁରୀ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ସଂଘ ସଭାପତି ରାମକୃଷ୍ଣ ଦାସମହାପାତ୍ର କୁହନ୍ତି, କଁା ଭଁା ହୋଟେଲରେ କିଛି ରୁମ୍‌ ରହିଛି। ଲଜିଂ, ହଲିଡେ ହୋମ୍‌ଗୁଡ଼ିକ କାହାଠାରୁ କ’ଣ ଦାମ୍‌ ନେଉଛନ୍ତି ତାହା ଜାଣିବା କଷ୍ଟକର। ଦୁଇଗୁଣ ଦର ନିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ: ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟକଲା ସିପିଏମ୍‌

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ: ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟକଲା ସିପିଏମ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ କାହା ସହ ମେଣ୍ଟ ହେବ ନାହିଁ। ଯଥା ସମ୍ଭବ ଅଣଭାଜପା ଭୋଟ ବିଭାଜନକୁ ଦଳ ରୋକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।  କଂଗ୍ରେସ କିମ୍ବା ବିଜେଡି କାହା ସହ ମେଣ୍ଟ ହେବ  ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସିପିଏମ୍‌ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ସୀତାରାମ ୟେଚୁରୀ। 

ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା: ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ୧ କୋଟି ଦସ୍ତଖତ ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଜସ୍ବ ବିଜୁ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଓଡ଼ିଶାରେ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି।  ମାତ୍ର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାକୁ ଶାସକ ଦଳ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିବା ଭାଜପା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। 

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୂଜାଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତାକୁ ସରକାର ୨ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତାର ପରିମାଣ ୯ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

କ୍ଷୟକ୍ଷତି ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅବଗତ କରାଯିବ

କ୍ଷୟକ୍ଷତି ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅବଗତ କରାଯିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଜନିତ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ ଚାଲିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯିବ।

ଆଜି ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ସିଂହବାହିନୀ ବେଶ

ଆଜି ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ସିଂହବାହିନୀ ବେଶ

କାକଟପୁର, ୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କାକଟପୁରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ  ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଚାଲୁ ରହିଛି ଶାରଦୀୟ ପାର୍ବଣ ପୂଜା। ସୋମବାର ପବିତ୍ର ସପ୍ତମୀ ତିଥି। ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରଥାନୁସାରେ ରାତିରେ ମା’ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସିଂହବାହିନୀ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ  ହେବ। ମନ୍ଦିର ଉତ୍ତର ଦ୍ୱାରରେ ଭଜନ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ସେବକ ପ୍ରଦୀପ ପଣ୍ଡା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ନଭେମ୍ବର ୧ ରୁ ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ

ନଭେମ୍ବର ୧ ରୁ ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୫।୧୦: ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଏ ନେଇ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ଏଚ୍‌ଡିଏଫ୍‌ସି ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧରେ ବୁଝାମଣାପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁୁ ପୂଜା ଭେଟି: ବଢିଲା ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା

ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁୁ ପୂଜା ଭେଟି: ବଢିଲା ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଓ ପେନସନ୍‌ଭୋଗୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି।

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗୁଳିମାଡ଼, ଠିକାଦାର ଗିରଫ: ବନ୍ଧୁକ, ଗୁଳି ଜବତ

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗୁଳିମାଡ଼, ଠିକାଦାର ଗିରଫ: ବନ୍ଧୁକ, ଗୁଳି ଜବତ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୧୦ : ଠିକାଦାରିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଥିବା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଥାନା ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପିକେଡିଏ ଛକର ଏମ୍‌.ଡି. ସାମସୁଦ୍ଦିନ। ତାଙ୍କଠାରୁ ପୋଲିସ ୯ ଏମ୍‌ଏମ୍‌ର ଏକ ବନ୍ଧୁକ, ଗୋଟିଏ ଖୋକା ଓ ଗୁଳି ଜବତ କରିଛି।

ଏ ଯାଏ ମିଳିଲାନି ରଥ ପୁରସ୍କାର

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫।୧୦: ଚଳିତବର୍ଷ ଘୋଷଯାତ୍ରା ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ରଥଯାତ୍ରା ଏବଂ ବାହୁଡା ପହଣ୍ଡି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସରିଥିଲା। ରଥଯାତ୍ରା ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ।  ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନକୁ ବାହାବା ମିଳିଥିଲା।

ପୁରୀ ହିଂସା, ଆଉ ୮ ଗିରଫ

ପୁରୀ ହିଂସା, ଆଉ ୮ ଗିରଫ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫|୧୦: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ପୁରୀ ହିଂସାରେ ଗିରଫଦାରି ସଂଖ୍ୟା ୭୭ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ୬୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। 

ପରମ୍ପରା ପଛର କାହାଣୀ : ଭଗବତୀ ପୀଠରେ ପ୍ରତୀକ ନରବଳି

ପରମ୍ପରା ପଛର କାହାଣୀ : ଭଗବତୀ ପୀଠରେ ପ୍ରତୀକ ନରବଳି

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୫।୧୦: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ଭଗବତୀ। ଏଠାରେ କାହିଁ କେଉଁ କାଳରୁ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜାରେ ନରବଳି ଦିଆଯାଉଥିଲା। 

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା, ରମନ୍‌ଙ୍କୁ ‘ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ସ ଷ୍ଟାଇଲ ଆଇକନ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା, ରମନ୍‌ଙ୍କୁ ‘ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ସ ଷ୍ଟାଇଲ ଆଇକନ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫ୍ୟାଶନ ବ୍ରାଣ୍ଡ ‘ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ସ’ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ‘ଷ୍ଟାଇଲ ଆଇକନ-୨୦୧୮’ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫିନାଲେର ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।