ରାୟଗଡା

ରାସ୍ତାକାମକୁ ବିରୋଧ କରି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିଠି

ରାସ୍ତାକାମକୁ ବିରୋଧ କରି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିଠି

ମାଲକାନଗିରି/କୁଡୁମୁଲୁଗୁମ୍ମା,୨୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.) ଶୁକ୍ରବାର ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କୋରାପୁଟ ବିଶାଖା ଡିଭିଜନର ସମ୍ପାଦକ ବେଣୁ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ରାସ୍ତା କାମକୁ ବିରୋଧ କରି ଧମକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିଠି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେଥିରେ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୦ବର୍ଷ ପରେ ସରକାରଙ୍କ ବିକାଶ କଥା ଚିନ୍ତା ପଡିଲାଣି। ଏବେ ବଡ ବଡ ରାସ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏଠାରେ ଥିବା ଖଣିଜ ସମ୍ପଦକୁ ଲୁଟିନେବେ। ଯଦି ବିକାଶ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ରହିବାକୁ ଘର, ଖାଦ୍ୟ କିପରି ପହଞ୍ଚତ୍ବ ସେଥିପାଇଁ କାମ କରନ୍ତୁ। ଯେଉଁମାନେ ନ ଶୁଣି ରାସ୍ତା କାମ କରିବେ ଯାହା ଅଘଟଣ ହେବ ସେମାନେ ଦାୟୀ ରହିବେ। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ମାଓବାଦୀମାନେ ବଣ୍ଡା ଘାଟି ଓ ନାକାମାମୁଡ଼ି ରାସ୍ତାକାମରେ ନିୟୋଜିତ ଗାଡ଼ି ପୋଡ଼ିବା ସହ ରାସ୍ତା କାମ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଆଦିବାସୀ ଏକତା ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ବିକାଶ ହେଲେ ମାଓବାଦୀମାନଙ୍କ ଅସୁବିଧା ହେବ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ଏମ୍‌କେଭିଡ଼ି ସମ୍ପାଦକ ବେଣୁଙ୍କ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିଠି ମିଳିବା ପରେ ଠିକାଦାରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟଦେଖାହେବା ସହ ରାସ୍ତାକାମ ଆଗେଇବାରେ ବାଧା ଉପୁଜିପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ରାୟଗଡା

ବୋଲେରୋ-ମୋଟରସାଇକେଲ ଧକ୍କା: ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବୋଲେରୋ-ମୋଟରସାଇକେଲ ଧକ୍କା: ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଡାବୁଗାଁ,୨୭।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ଥାନା ଅଧୀନ ବାରିଗୁଡା ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ସକାଳେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଏବଂ ମୋଟରସାଇକେଲ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ବାରିଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ମିଳିବ ପକ୍କାଘର: ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସର୍ଭେ

ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ମିଳିବ ପକ୍କାଘର: ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସର୍ଭେ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୨୭ା୫- ରାୟଗଡା ସହରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ମିଳିବ ପକ୍କାଘର ା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ ସମସ୍ତ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ସାମିଲ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ା ଏଥିପାଇଁ ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସର୍ଭେ ା ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ା

୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ନିଖୋଜ ଭୋଳାନାଥ

୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ନିଖୋଜ ଭୋଳାନାଥ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ଦୀର୍ଘ ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଜଣେ ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ପରିବାରବର୍ଗ ଖୁସିରେ ଆତ୍ମହରା ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରୁ ଝରିପଡ଼ୁଛି ଆନନ୍ଦାଶ୍ରୁ। ପରିବାରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏକ ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ।

୬ ମାସରେ ୩୦ ଗାଁରୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଚୋରି

୬ ମାସରେ ୩୦ ଗାଁରୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଚୋରି

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୭ା୫(ବି.ପ୍ର.): ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିବା ପରେ ଗାଁକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ହେଲା। ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଜୁଳି ଆଲୁଅ ଦେଖିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଖୁସି ବେଶୀ ଦିନ ରହୁ ନାହିଁ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଏହି ଖୁସି ଉପରେ ଦାଉ ସାଜିଛନ୍ତି ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଚୋର।

ଜିଲାର ୪ ବ୍ଲକରୁ ୬୯ ଗ୍ରାମ ବୁଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳ ଚିହ୍ନଟ

ଜିଲାର ୪ ବ୍ଲକରୁ ୬୯ ଗ୍ରାମ ବୁଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳ ଚିହ୍ନଟ

କୋରାପୁଟ,୨୭ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କମିଟିର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ସଦଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ା ଜିଲାପାଳ କେ. ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ବର୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳର ବଳକା କାମ ତୁରନ୍ତ ସାରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଠିକାଦାରଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଆବାସ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାସ୍‌ବୁକ୍‌, ଏଟିଏମ୍‌

ଠିକାଦାରଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଆବାସ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାସ୍‌ବୁକ୍‌, ଏଟିଏମ୍‌

ଜୟପୁର,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ମିଳୁଥିବା ଗୃହ ହିତାଧିକାରୀ ନିଜେ ନିର୍ମାଣ କରିନପାରି ଦଲାଲଙ୍କ କବଜାରେ ପଡୁଛନ୍ତି ା ଦଲାଲମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାସବୁକ ଓ ଏଟିଏମ କାର୍ଡ଼ ନିଜ ପାଖରେ ରଖି ଟଙ୍କା ଉଠାଉଛନ୍ତି।

ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୨ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୨ ଗୁରୁତର

ମାଥିଲି,୨୭।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭେଜାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ସାଉଁଳିଗୁଡ଼ା ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ସକାଳେ ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ପାଙ୍ଗାମ ଗ୍ରାମର ମହେଶ ନାୟକ ଏବଂ ସାଉଁଳିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବୁଦ୍ରା ମାଝି।

କୋଟପାଡ଼ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ସର୍ଭେ

କୋଟପାଡ଼ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ସର୍ଭେ

କୋଟପାଡ଼,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ): କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୋଟପାଡ଼ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ବସ୍ତି ଓ ସହରର ଜନସଂଖ୍ୟା ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଶନିବାର କୋଟପାଡ଼ ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଓ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ୧, ୨, ୩ ଓ ୪ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଏହି ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି। କୋଟପାଡ଼ ଏନଏସିରେ ଏକମାସ ଧରି ସର୍ଭେ କାମ ଚାଲିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲି ଗ୍ରାମରେ ବ୍ରହ୍ମକମଳ ଫୁଲ

ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲି ଗ୍ରାମରେ ବ୍ରହ୍ମକମଳ ଫୁଲ

ଖଇରପୁଟ,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲି ଗ୍ରାମର କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଳଙ୍କ ଘର ବଗିଚାରେ ଦୁଇଟି ବ୍ରହ୍ମକମଳ ଫୁଲ ଫୁଟିଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଫୁଲକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପାଳଙ୍କ ଘରକୁ ଲୋକଙ୍କ ସୁଅ ଛୁଟିଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମକମଳ ଫୁଲ ଏକ ପବିତ୍ର ଫୁଲ ଏବଂ ଏହା ରାତିରେ ବର୍ଷରେ ଥରେ ମାତ୍ର ଫୁଟିଥାଏ। ଏହି ଫୁଲରେ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର କେତେଜଣ ବୟୋଜ୍ୟୋଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି। ଫୁଲଟିକୁ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଅର୍ପଣ କରିବେ ବୋଲି ପାଳ କହିଥିଲେ।

ଜିଡିଏସ୍‌ ଧାରଣାସ୍ଥଳରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ଫଟୋଚିତ୍ରକୁ ନେଇ ଭାଜପାର ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜିଡିଏସ୍‌ ଧାରଣାସ୍ଥଳରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ଫଟୋଚିତ୍ରକୁ ନେଇ ଭାଜପାର ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜୟପୁର,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ )- ସାରା ଦେଶରେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ଲାଗୁ କରିବା ଦାବି ନେଇ ଗ୍ରାମ ଡାକସେବକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ସହରସ୍ଥ ଡାକ ବିଭାଗ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଡାକ ସେବକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଦଶମନ୍ତପୁର,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଦଶମନ୍ତପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିକାମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତ ସଦର ମହକୁମା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଜଣେ ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ଦେବାନନ୍ଦ ହିଆଲ (୪୦)।

କୋରାପୁଟରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଳିଲା ବିଶ୍ୱାସଘାତ ଦିବସ

କୋରାପୁଟରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଳିଲା ବିଶ୍ୱାସଘାତ ଦିବସ

କୋରାପୁଟ,୨୬।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ର ଭାଜପା ସରକାର ୪ ବର୍ଷ ଧରି ସମଗ୍ର ଭାରତବାସୀକୁ ବିଶ୍ୱାସଘାତ କରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱାସଘାତ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।କଂଗ୍ରେସର ଶତାଧିକ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୁଣ୍ଡିଚା ଛକଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସେଠାରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏକ କୁଶପୁତଳିକାକୁ ଦାହ କରିଥିଲେ।