ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ସ୍ଥିତି ଖୋଜିବାର ସମୟ ଆସିଛି

ସ୍ଥିତି ଖୋଜିବାର ସମୟ ଆସିଛି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୨।୧୨

ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଭାଜପା ଜିତି ସରକାର ଗଠନ କରିବ ସତ ମାତ୍ର ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ୧୬ଟି ଆସନ ହରାଇଛି। ବିଜୟ ପାଇଁ ଭାଜପା ନେତାଏଁ ଖୁସି ମନାଉଥିବାସତ୍ତ୍ୱେ ସିଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ଯୋଗୁ ସେମାନଙ୍କ ମନ ଭିତରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଯାଜପୁର ଜିଲା ଭାଜପା ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛି। ଜିଲାର ୭ଟି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଦଳର ସ୍ଥିତି ଅତି ଦୁର୍ବଳ ଥିବାବେଳେ ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳରେ ସାମାନ୍ୟ ସୁଧାର ଆସିଥିଲା। ମାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ, ପୁରୁଣା ନେତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା ଆଦି କାରଣରୁ ଦଳ ଏବେ ପୁଣି ପୂର୍ବ ଅବସ୍ଥାକୁ ଫେରୁଥିବା ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। କହିବାକୁ ଗଲେ ଜିଲାରେ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଖୋଜିବାର ସମୟ ଆସିଛି ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକ ମତ ଦେଉଛନ୍ତି।
ଜିଲାରେ ଭାଜପା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆଗଧାଡିର ନେତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅନ୍ୟଦଳର କିଛି କୋଣଠେସା ରାଜନେତାଙ୍କୁ ଆଣି ଦଳର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଖୁସି ମନାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ନେତାଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାରୁ ଭାଜପା ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ପୁରୁଣା କ୍ୟାଡର ନେତାଙ୍କ ମତାମତ ନ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର କୋଣଠେସା ନେତାଙ୍କୁ ଖାଲି ସ୍ବାଗତ କରୁଛି। ଫଳରେ ଭାଜପା କ୍ୟାଡର ନେତା ଏଥିପ୍ରତି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହୁଛନ୍ତି।୨୦୦୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିଲାର କୋରେଇ ଆସନରେ ଭାଜପାକୁ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ବିଜେଡି ସହିତ ଭାଜପା ଭାଗୁଆଳି ଥିଲା। ୨୦୦୯ ନିର୍ବାଚନ ଆଗରୁ ଭାଜପା ଓ ବିଜେଡି ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ ହେବାପରେ ଜିଲାର ଭାଜପା ତାର ଅସ୍ତିତ୍ୱ ହରାଇ ଆସିଛି । ସେହିଦିନଠାରୁ ଭାଜପା ଜିଲାରେ ଗୋଟିଏ ବି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ । ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ୬ଟି ଜିଲା ପରିଷଦ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହେବା ସହିତ ୧୫ରୁ ଭୋଟ ହାର ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇ ୩୧.୩୯ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱ ଅଭାବରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି । ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିର କେତେକ କୋଣଠେସା ନେତା ଭାଜପାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଦଳ ପାଇଁ କାଳ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏହାବାଦ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଓ ଧର୍ମଶାଳା ଅଞ୍ଚଳର କେତେକ ଭାଜପା କ୍ୟାଡର କର୍ମୀଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଲେ ନବାଗତ ନେତାମାନେ କୌଣସି ଆଖିଦୃଶିଆ ଲୋକହିତକର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ୮ ଦଫା ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ କୃଷକ ଫସଲହାନି, ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି, ନକଲି କୀଟନାଶକ, ଜଳନିଧି ଯୋଜନାରେ ହେରଫେର, ରାଶନକାର୍ଡ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଦୁର୍ନୀତି, ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣରେ ହେରଫେର ଏବଂ ଲଘୁଖଣିଜ ଦ୍ରବ୍ୟର ବ୍ୟାପକ ଲୁଟ ପ୍ରମୁଖ ଦାବି ରହିଛି, । ଯାହାକି ଚାଷୀ ମହଲ ସ୍ବାଗତ କରିଛି । ହେଲେ ପୂର୍ବରୁ କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଦାବି ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଜିଲାର ହଜାର ହଜାର ଯୁବତୀଯୁବକ ବିଭିନ୍ନ ଡିଗ୍ରୀ ଧରି ବେକାର ହୋଇ ବସିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେତେକ ସଂଗଠନକୁ ବାଦ ଦେଲେ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁନାହାନ୍ତି । ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ, ମେସ୍କୋ, ମୈଥାନ, ନୀଳାଚଳ ଇସ୍ପାତ ଭଳି ବଡ ବଡ କାରଖାନାରେ ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟ ବାହାର ଜିଲାର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । କିଛି ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବିରୋଧୀ ରାଜନୈତିକଗୁଡିକ ଦଳ ଏଥିପ୍ରତି ନୀରବ ସାଜିଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ଖୋଜିବାର ସମୟ ଆସିଛି ବୋଲି ଜିଲାର ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଉଛି । ଶିଳ୍ପପତି ଓ ବିରୋଧୀ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକ ସହିତ ମଧୁଚନ୍ଦ୍ରିକା ଥିବା ଏଥିରୁ ଜିଲାବାସୀ ସନ୍ଦେହ କରିବା ସ୍ବାଭାବିକ । ଯଦ୍ଦ୍ବାରା ଜିଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ଲୋକଙ୍କ ସେତେଟା ନିକଟତର ହୋଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି । କେତେକ ଭାଜପା ନେତୃବର୍ଗ ଏବେ ବି ବିଜେଡି ସହିତ ପୂର୍ବ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ବିଭିନ୍ନ ଲୋକହିତକର ଯୋଜନା ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ବିଜେଡି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଭାଜପାର ଯେଉଁ ହାୱା ଉଠିଥିଲା ତାହା ପୁଣି ପୂର୍ବାବସ୍ଥାକୁ ଫେରି ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତି ଗୌତମ ରାୟ କୁହନ୍ତି, ଦଳକୁ ଅଧିକ ସୁଦୃଢ କରିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଆଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଅକୁଣ୍ଠ ସମର୍ଥନ ରହିଛି । ଭାଜପାର ଲୋକପ୍ରିୟତା କମିନାହିଁ, ବରଂ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛି । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଭାଜପା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜିଲାରେ ସଫଳତା ପାଇବ । ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଦାବିକୁ ନେଇ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ :  ସଚେତନତା ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ଅଧିକ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ସଚେତନତା ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ଅଧିକ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୨।୭: ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ କଟକ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ତେବେ କୃଷକଙ୍କ ସଚେତନତା ନିମନ୍ତେ ହୋଇଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଚେତନତା ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଭାଜପାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ

ଡେରାବିଶ,୨୧। ୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭାଜପାର ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ ଓ ଦିନିକିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ବ୍ଳକ ଅଧୀନ ଅନୁଆପଡ଼ା ଛକଠାରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସାମଲ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଶିଶୁପୁତ୍ର ସହ ମା’ର ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ : ପୁଅକୁ ମାରି ମା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା କହୁଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ

ନାଉଗଁା,୨୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗଁା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଲଣା ପଞ୍ଚାୟତ ୧୦ନଂ.ଓ୍ବାର୍ଡ ଶଠଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା: ବୈତରଣୀ, ବୁଢ଼ା, ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀର ଜଳପତ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) - ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ଯାଜପୁର ଜିଲା ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିବାରୁ ନଦୀରେ ପ୍ରଥମଥର ବନ୍ୟାଜଳ ଆସିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ, ବିଜୁ ପକ୍କାଘର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗୌତମବୁଦ୍ଧ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଯାଜପୁର ପୌରାଞ୍ଚଳର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବା ଏକ ସଭା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ବ୍ଲକ ଫାଜଲପୁର ଗ୍ରାମର ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୧।୭- ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ଶୀର୍ଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାର୍କ ପାଚେରୀ ପାଶର୍‌ବ ଡ୍ରେନ ଭୁଷୁଡିଲା

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାର୍କ ପାଚେରୀ ପାଶର୍‌ବ ଡ୍ରେନ ଭୁଷୁଡିଲା

ଓଡ଼ଗାଁ, ୨୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଫଳରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଓଡଗାଁ ରାମ ସାଗର ପାର୍କ ପାଚେରୀ ପାର୍ଶ୍ୱ ଡ୍ରେନ ଶନିବାର ଭୁଷୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସ୍କୁଲ ପାଚେରି ଭୁଷୁଡ଼ିଲା

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସ୍କୁଲ ପାଚେରି ଭୁଷୁଡ଼ିଲା

ନିରାକାରପୁର,୨୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ସର୍ବପୁରାତନ କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ଏକାଡେମୀ ସ୍କୁଲର ପୂର୍ବପଟ ପାଚେରି ଭୁଷୁଡ଼ି ପଡିଛି। ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ସୁବିଧା ନ ଥିବାରୁ ସ୍କୁଲ ପରିସର ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଛି।

ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଜକନିକା ଗସ୍ତ

ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଜକନିକା ଗସ୍ତ

ରାଜକନିକା, ୨୧।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡିଭିଜନ ନିର୍ବାହୀଯନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ମହାନ୍ତି ଗୁରୁବାର ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରି କଣ୍ଡିଆ-ରାଜକନିକା ରାସ୍ତା ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। କଣ୍ଡିଆଠାରୁ ରାଜକନିକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୨ କି.ମି ରାସ୍ତାର ପ୍ରଶସ୍ତୀକରଣ ନିମନ୍ତେ ୩ କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆବାସ ଯୋଜନା ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା: ଜୀବିତଙ୍କୁ ମୃତ ଦର୍ଶାଇ ନାଁ କାଟିଦେଲେ

ଆବାସ ଯୋଜନା ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା: ଜୀବିତଙ୍କୁ ମୃତ ଦର୍ଶାଇ ନାଁ କାଟିଦେଲେ

ଡେରାବିଶ, ୨୧।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା, ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର, ମୋ କୁଡ଼ିଆ ଆଦି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାରେ ଅନେକ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ତ ଆଉ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଖବରକାଗଜ ପୃଷ୍ଠା ଓଲଟାଇଲେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧର୍ମଘଟ : ୨ କୋଟିର କାରବାର ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧର୍ମଘଟ : ୨ କୋଟିର କାରବାର ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ପାରାଦୀପ,୨୧ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଟିକସ ନୀତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର ସାରା ଦେଶରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଧର୍ମଘଟରେ ପାରାଦୀପର ୩ଟି ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘର ୭ହଜାର ଟ୍ରକ୍‌ ସାମିଲ ହୋଇ ପରିବହନ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଥମ ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨୦ହଜାର ମେଟ୍ରିକ୍‌ ଟନ୍‌ ପଣ୍ୟ କାରବାର ପରିବହନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ରୂପେଶ