ବାଲେଶ୍ୱର

ସାଙ୍ଗ ହେବ ତ ଏମିତି...

ସାଙ୍ଗ ହେବ ତ ଏମିତି...
ଖଇରା,୨୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜଣେ ସାଙ୍ଗ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ସାଙ୍ଗମାନେ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢ଼ାଇବା ଭଳି ଅନେକ ନିଦର୍ଶନ ପୂର୍ବରୁ ରହିଛି। ସେହିଭଳି ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ଖଇରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର +୩ ବାଣିଜ୍ୟ ଶେଷ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ରାକେଶ ରାୟ ଗତ ୧୮ ତାରିଖ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନିଜ ଘର ଆଗରପଡ଼ ଚାରିଗାଁ ଶାସନରୁ କୁପାରି-ସୋର ରାସ୍ତା ଦେଇ ବାଇକ୍‌ରେ ଖଇରା ଆସିଥିଲେ। କୋଚିଆକୋଇଲି ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ସାଇକେଲ ସହ ଧକ୍କା ହେବା ଯୋଗୁଁ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ ସାଙ୍ଗ ପିଲାମାନେ ଚିକତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଲାଇବା ଲାଗି ମିଳିତ ଭାବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ ସାରିଲେଣି। ଏବେ ରକ୍ତର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଖଇରାଠାରେ ଜିଲା ବ୍ଲଡ଼ ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ରେଡକ୍ରସ୍‌ ସହଯୋଗରେ ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ମୋଟ୍‌ ୬୮ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରୁ ଆବଶ୍ୟକ ରକ୍ତ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ହିତରେ ଲଗାଇବାକୁ ବ୍ଲଡ଼ବ୍ୟାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଛି। ଡା. ଦେବାଶିଷ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ଶିବିରକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଗୌତମ ରାଉତ, ନାରାୟଣ ସାମଲ, ଓମ୍‌ ପ୍ରକାଶ ମହାପାତ୍ର, ଲକି ନାୟକ, ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି ଶରତ କୁମାର ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଶିବିର ପରିଚାଳନାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ନେତାଙ୍କ ଘରେ ଚାଲିଛି ଧାନକିଣା:ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଚାଷୀ

ନେତାଙ୍କ ଘରେ ଚାଲିଛି ଧାନକିଣା:ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଚାଷୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୬।୧ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଯଶିପୁର ଓ ନୂଆଗଁା ପଞ୍ଚାୟତର ଗରିବ ଚାଷୀମାନେ ବୁଧବାର ସମବାୟ ସମିତି ସହନିବନ୍ଧକ (ଏଆର୍‌ସିଏସ୍‌)ଙ୍କୁ ଭେଟି ଯଶିପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଧାନକିଣାରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୪୦ ବସ୍ତା କୋଇଲା ସହ ବୋଲେରୋ ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

୪୦ ବସ୍ତା କୋଇଲା ସହ ବୋଲେରୋ ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

ତିହିଡ଼ି, ୧୬।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ ଦୋଳସାହି-ଗୁଆମାଳ ରାସ୍ତାରୁ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ୪୦ ବସ୍ତା କୋଇଲା ଜବତ କରିଛି। 

କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ଶେଷ: ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୬ ଅଧିକ

କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ଶେଷ: ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୬ ଅଧିକ

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୧୬।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସାଳନ୍ଦୀ, ବୈତରଣୀ ଓ ମନ୍ତେଈ ନଦୀରେ କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବଙ୍କ ରଥାରୂଢ଼ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଦେଖିବାକୁ  ଗହଳି

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବଙ୍କ ରଥାରୂଢ଼ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଦେଖିବାକୁ ଗହଳି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୧-ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାରିପଦା ସହରସ୍ଥିତ ବାଘଡା ରୋଡ ପୂଜା କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୂର୍ଯ୍ୟପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅପାରଗ ସରକାରଙ୍କୁ ଚୁଡ଼ି ଭେଟି ଦେବ ମହିଳାମୋର୍ଚ୍ଚା

ଅପାରଗ ସରକାରଙ୍କୁ ଚୁଡ଼ି ଭେଟି ଦେବ ମହିଳାମୋର୍ଚ୍ଚା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୬।୧ - ରାଜ୍ୟର ବିଜେଡି ସରକାର ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ଅସମର୍ଥ। ବେବିନା ଘଟଣାକୁ ୮ ବର୍ଷ ପୁରି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସରକାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟ ଘୋଡ଼ାଇ ରଖିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମୁକୁଳାଇ ପୁଣି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ କରିବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି। ବେବିନାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିବା, ନିଜକୁ ଦୁର୍ବଳ ଓ ଅପାରଗ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିବା ବିଜେଡି ସରକାର ଚୁଡି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଜିଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ମନସ୍ମିତା ଖୁଣ୍ଟିଆ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ଚୁଡ଼ି ସଂଗ୍ରହ ଅଭିଯାନ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି।

ଗଡ଼ିଲା ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ସଚେତନତା ରଥ

ଗଡ଼ିଲା ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ସଚେତନତା ରଥ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୬।୧ - ସମଗ୍ର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ପରିକ୍ରମା କରିବ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷ ସଚେତନତା ରଥ। କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ ବିକାଶ ଲାଗି ସଚେତନତା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସାଳନ୍ଦୀ ଜଳସେଚନ ଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ବାଇପାସ୍‌ସ୍ଥିତ ସାଳନ୍ଦୀ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବାଇପାସ୍‌ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଶ୍ୟାମଭକ୍ତ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ରଥକୁ ପତାକା ଦେଖାଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲକୁ ନେଇ  ଚର୍ଚ୍ଚା

ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୧: ବୁଧବାରଠାରୁ ଓଟିଇଟି ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ  ଦ୍ବିତୀୟ ସିଟିଂର ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର  ଭାଇରାଲ  ହୋଇଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରର ପିଡିଏଫ୍‌ ଫାଇଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମୋବାଇଲରୁ ମୋବାଇଲକୁ ଘୁରିବୁଲୁଛି। 

ଭଦ୍ରକରେ ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହେବା ସନ୍ଦେହ, ମୋବାଇଲରୁ ମୋବାଇଲ ଘୁରି ବୁଲୁଛି ଉତ୍ତର ପତ୍ର

ଭଦ୍ରକରେ ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହେବା ସନ୍ଦେହ, ମୋବାଇଲରୁ ମୋବାଇଲ ଘୁରି ବୁଲୁଛି ଉତ୍ତର ପତ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୬।୧: ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଓଟିଇଟି ପରୀକ୍ଷା। ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ମୋଟ ୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରାୟ ୨,୨୦୦ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି।  ତେବେ ଜିଲାରେ ପରୀକ୍ଷାର ସମସ୍ତ ବିଷୟର ଉତ୍ତର ପତ୍ର ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମା’ କୁଆଁରୀ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଯୋଡ଼ା, ୧୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡ଼ା ବ୍ଲକ ଉଁଚ୍ଚବାଲିରେ ଥିବା ମା’ କୁଆଁରୀ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ କମ୍ପାନୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାରଠାରୁ ତାଲା ଝୁଲୁଛି। 

ପିଆରଏମ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜ: ନିର୍ମାଣ ହେଉନି ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ

ପିଆରଏମ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜ: ନିର୍ମାଣ ହେଉନି ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୧- ବଣପାହାଡ ଘେରା ତଥା ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନାରେ ପିଆରଏମ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି। 

ନିଯୁକ୍ତି ନାଁରେ ୧୭ ଲକ୍ଷ ଠକେଇ

ନିଯୁକ୍ତି ନାଁରେ ୧୭ ଲକ୍ଷ ଠକେଇ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୧- ଚାକିରି କରାଇ ଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାରିପଦା ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବାରିପଦା ଟାଉନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଅଶୋକ କୁମାର ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।   

ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ବେଣୁମାଧବଙ୍କ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ବେଣୁମାଧବଙ୍କ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୬।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ତଥା ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ବେଣୁମାଧବ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଇକନ୍‌ ଆୱାଡ଼ର୍ର୍।