ଖେଳ |

ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ସହ ସିରିଜ ବିଜୟ

ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ସହ ସିରିଜ ବିଜୟ

ଇନ୍ଦୋର, ୨୨।୧୨(ପି.ଟି.)-
ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଦ୍ରୁତ ଶତକ ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଓ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବୋଲିଂ ସହାୟତାରେ ଭାରତ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁ୍‌ଷ୍ଠିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୮୮ ରନରେ ହରାଇ ଦେଇଛି। ଏଥିସହ ଭାରତ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୨-୦ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ରହିବା ସହ ଏହାକୁ ଆଗୁଆ ଜିତି ନେଇଛି। ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ, ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ସିରିଜକୁ ଭାରତ ସୁଇପ୍‌ କରିଛି। ଏଠାରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୨୬୧ ରନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୭.୨ ଓଭରରେ ୧୭୨ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଆହତ ହୋଇଥିବାରୁ ଆଞ୍ଜେଲୋ ମାଥ୍ୟୁସ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସି ନ ଥିଲେ। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁସାଲ ପେରେରା ସର୍ବାଧିକ ୭୭, ଉପୁଲ ଥରଙ୍ଗା ୪୭ ଓ ନିରୋଶାନ ଡିକ୍‌ଓ୍ବେଲା ୨୫ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୩ଟି ଏବଂ ଜୟଦେବ ଉନାଡକଟ ଓ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ।
ଟସ୍‌ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଥିବା ଭାରତ ଦମ୍‌ଦାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋଲରଙ୍କୁ ଧୂଲେଇ କରି ଓପନିଂ ଯୋଡ଼ିରେ ୭୬ ବଲ୍‌ରୁ ୧୬୫ ରନ ସଂଗ୍ରହ ସହ ବଡ଼ ସ୍କୋର ପାଇଁ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। ଆକ୍ରମଣର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ରୋହିତ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଯୁଗ୍ମ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକ ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ୪୩ ବଲ୍‌ରୁ ୧୧୮(୧୨ ଚୌକା, ୧୦ ଛକା) ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଟି୨୦ରେ ଏହାଥିଲା ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକ। କଟକର ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଲୋକେଶ ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ସେହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖି ୪୯ ବଲ୍‌ରୁ ୮୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ୧୧ ରନ ପାଇଁ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଥିବା ଲୋକେଶ ନିଜ ଇନିଂସ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୫ ଚୌକା ଓ ୮ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଆସିଥିବା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ୨୧ ବଲ୍‌ରୁ ୨ଟି ଲେଖାଏ ଛକା ଓ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୨୮ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୬୦ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଟି୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ଏହାଥିଲା ଭାରତର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପକ୍ଷରୁ ନୂଆନ ପ୍ରଦୀପ ଓ ଥିସାରା ପେରେରା ୨ଟି ଲେଖାଏ ଏବଂ ଦୁଷ୍ମନ୍ଥ ଚାମିରା ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ।
ଯୁଗ୍ମ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକ ରେକର୍ଡ
ଇନ୍ଦୋରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯୁଗ୍ମ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ୩୫ ବଲ୍‌ରୁ ୧୧ ଚୌକା ଓ ୮ ଛକା ସହାୟତାରେ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ରେ ପୋଚ୍‌ଫେଷ୍ଟ୍ରୁମଠାରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଡେଭିଡ ମିଲର ୩୫ ବଲ୍‌ରୁ ଶତକ ହାସଲ କରି ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ। ଏବେ ମିଲରଙ୍କ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି ରୋହିତ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦ରେ ରୋହିତ ମୋଟ ୪୩ ବଲ୍‌ ଖେଳି ୧୨ ଚୌକା ଓ ୧୦ ଛକା ସହାୟତାରେ ୧୧୮ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। କେବଳ ବାଉଣ୍ଡାରୀ ମାରି ସେ ୧୦୮ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟଭାବେ ରୋହିତ ଟି୨୦ରେ ୨ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ୨ ଭାରତୀୟ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ଓ ସୁରେଶ ରାଇନା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଓ ଲୋକେଶଙ୍କ ଓପନିଂ ଯୋଡ଼ିରେ ୧୬୫ ରନ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା। ଟି୨୦ରେ କୌଣସି ଉଇକେଟ ଯୋଡ଼ି ପାଇଁ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ଭାଗୀଦାରି। ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ୧ରେ ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପ୍ରଥମ ଉଇକେଟ ଯୋଡ଼ିରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୫୮ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ।
ଟି୨୦ରେ ଭାରତର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର
ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଟି୨୦ରେ ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୬୦ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଟି୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ଭାରତର ଏହା ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ ଅଗଷ୍ଟ ୨୭ରେ ଲୁଡରହିଲ୍‌ଠାରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ କରିଥିବା ୨୪୪/୪ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ହୋଇ ରହିଥିଲା। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ପୂର୍ବରୁ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ଥିଲା ୨୧୧/୪(ମୋହାଲି, ୨୦୦୯ ଡିସେମ୍ବର ୧୨)। ଶେଷ ଓଭରରେ ୧୧ ରନ ହୋଇ ନ ପାରିବାରୁ ଭାରତ ଅଳ୍ପକେ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛି। ଟି୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ହେଉଛି ୨୬୩/୩(ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ପାଲିକେଲେ, ୨୦୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୬)। ଭାରତ ଆଉ ୪ ରନ କରିଥିଲେ ବିଶ୍ୱରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥାନ୍ତା। ୨୬୦ ରନ କରି ଭାରତ ଯୁଗ୍ମଭାବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ରେକର୍ଡର ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛି। ୨୦୦୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ରେ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗଠାରେ କେନିୟା ବିପକ୍ଷରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୬ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୬୦ ରନ କରିଥିଲା।
ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର
ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୨୬୦/୫(ରୋହିତ-୧୧୮, ଲୋକେଶ-୮୯, ଧୋନୀ-୨୮, ପ୍ରଦୀପ-୨/୬୧, ପେରେରା-୨/୪୯, ଚାମିରା-୧/୪୫)। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୭.୨ ଓଭରରେ ୧୭୨/ଅଲଆଉଟ(କୁସାଲ ପେରେରା-୭୭, ଉପୁଲ ଥରଙ୍ଗା-୪୭, ନିରୋଶାନ ଡିକ୍‌ଓ୍ବେଲା-୨୫, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ-୪/୫୨, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ-୩/୫୨, ଜୟଦେବ ଉନାଡକଟ-୧/୨୨, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା-୧/୨୩)

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଖେଳ |

ସାଉଥ ଏସିଆନ୍‌ ସିନିୟର ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ଶିପ୍‌ ଭାରତୀୟ ଜୁଡୋକାଙ୍କୁ ୧୦ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୪(ପି.ଟି.)- ନେପାଳର ଲାଲିତପୁରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୮ମ ସାଉଥ୍‌ ଏସିଆନ୍‌ ସିନିୟର ଜୁଡୋ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ଶିପ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳକୁ ୧୦ଟି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ସମେତ ମୋଟ ୧୩ଟି ପଦକ ମିଳିଛି। ପଦକ ତାଲିକାରେ ୩ଟି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ରହିଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ୭ ମହିଳା ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।

ମହିଳା ବ୍ରାଜିଲ ଦଳକୁ ୭ମ କୋପା ଡେଲ ରେ

ମହିଳା ବ୍ରାଜିଲ ଦଳକୁ ୭ମ କୋପା ଡେଲ ରେ

ସାଣ୍ଟିଗୋ, ୨୩।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଚଳିତ ମହିଳା କୋପା ଡେଲ ରେ’ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବ୍ରାଜିଲ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୮ମ ସଂସ୍କରଣରେ ବ୍ରାଜିଲ ୭ମ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ବ୍ରାଜିଲ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୧୯ ମହିଳା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଓ ୨୦୨୦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି।

ମହମଦ ସାଲା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଖେଳାଳି

ମହମଦ ସାଲା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଖେଳାଳି

ଲଣ୍ଡନ,୨୩।୪- ମହମଦ ସାଲାଙ୍କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ଲିଭରପୁଲ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ମହମ୍ମଦ ଚଳିତ ସିଜନରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୧ଟି ଗୋଲ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ସିଟି କେଭିନ ଡେ ବ୍ରୁନେଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅମ୍ପାୟରିଂ ଯୋଗୁ ହାରିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅମ୍ପାୟରିଂ ଯୋଗୁ ହାରିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୪- ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ରେ ଅମ୍ପାୟରିଂ ସ୍ଥର ଉପରେ ପୁଣି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ରବିବାର ହାଇଦ୍ରାବାଦଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ଓଭରରେ ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟର ବିନିତ କୁଲକର୍ନି ଏକ ନୋ ବଲ୍‌ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଇ ନ ଥିଲେ। ଫଳରେ ଘରୋଇ ଦଳ ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ରନ୍‌ ସହ ଫ୍ରି ହିଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା, ଯାହାକି ତାଙ୍କ ପରାଜୟର କାରଣ ପାଲଟି ଥିଲା।

ମାର୍କୁଏଜଙ୍କୁ ୬ଷ୍ଠ ମୋଟୋଜିପି ଟାଇଟଲ

ମାର୍କୁଏଜଙ୍କୁ ୬ଷ୍ଠ ମୋଟୋଜିପି ଟାଇଟଲ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୨୩।୪- ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ମାର୍କ ମାର୍କୁଏଜ କ୍ରମାଗତ ୬ଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ଆମେରିକାର ମୋଟୋଜିପି ଗ୍ରଁା ପ୍ରି ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି। ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କୁ ରେସ୍‌ ଜିତିବାରୁ କୌଣସି ଡ୍ରାଇଭର ରୋକି ପାରି ନ ଥିଲେ। ୨୦୧୩ରେ ପ୍ରଥମ ମୋଟୋଜିପି ରେସ ଜିତିଥିବା ସ୍ପାନିଶ ଡ୍ରାଇଭର କ୍ରମାଗତ ୬ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ରେସ୍‌ ଜିତି ଆସୁଛନ୍ତି।

ଭାରୋତ୍ତୋଳକଙ୍କୁ ମିଳିନାହିଁ ଘୋଷିତ ଅର୍ଥରାଶି

ଭାରୋତ୍ତୋଳକଙ୍କୁ ମିଳିନାହିଁ ଘୋଷିତ ଅର୍ଥରାଶି

ଲୁଧିଆନା, ୨୩।୩- ନିକଟରେ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଭାରତୀୟ ଭାରୋତ୍ତୋଳକ ବିକାଶ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମିଳିନାହିଁ। ସେ ପୁରୁଷ ବିଭାଗର ୯୪ କିଗ୍ରା ବର୍ଗରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଥିନେଇ ରବିବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ ଅବସର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି-ଯୁବି

୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ ଅବସର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି-ଯୁବି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୪- ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଓ୍ବେଲ୍ସଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ ଅବସର ସମ୍ପର୍କରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି ବୋଲି ଭାରତୀୟ ଅଲରଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜ ଅନ୍ତିମ ଥର ଗତ ବର୍ଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଖେଳିଥିଲେ।

ଲଣ୍ଡନ ମାରାଥନ କିପ୍‌ଚୋଗେ,ଚେରୁୟଟଙ୍କୁ ଟାଇଟଲ

ଲଣ୍ଡନ ମାରାଥନ କିପ୍‌ଚୋଗେ,ଚେରୁୟଟଙ୍କୁ ଟାଇଟଲ

ଲଣ୍ଡନ,୨୩ା୪-ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲଣ୍ଡନ ମାରାଥନରେ ଅଲିମ୍ପିକ ଚାମ୍ପିୟନ ତଥା କେନିୟାର ଏଲିଉଡ୍‌ କିପ୍‌ଚୋଗେ ରବିବାର ତୃତୀୟ ଥରପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟେନର ମୋ ଫାରା (୨:୦୪:୪୯) ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ। କେନିୟାର ଭିଭିଆନ ଚେରୁୟଟ୍‌ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ମହିଳା ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ନାଡାଲଙ୍କୁ ୧୧ତମ ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋ ଟାଇଟଲ

ନାଡାଲଙ୍କୁ ୧୧ତମ ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋ ଟାଇଟଲ

ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋ,୨୩।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ବିଶ୍ୱର ଶୀର୍ଷ ର଼୍ୟାଙ୍କଧାରୀ ଖେଳାଳି ରାଫାଲ ନାଡାଲ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋ ମାଷ୍ଟର୍ସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଟାଇଟଲ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଜାପାନର କେଇ ନିଶିକୋରିଙ୍କୁ ୬-୩, ୬-୨ ସେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।

ସିପକଟାକ୍ର ଫେଡେରେଶନ୍‌ କପ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ରନର୍ସଅପ

ସିପକଟାକ୍ର ଫେଡେରେଶନ୍‌ କପ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ରନର୍ସଅପ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୩ା୪- ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ୮ମ ସିପକଟାକ୍ର ଫେଡେରେଶନ୍‌ କପ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା ଦଳ ଫାଇନାଲରେ ହାରି ରନର୍ସଅପ ହେବା ସହ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି(ସଶସ୍ତ୍ରୀ ସୀମା ଦଳ) ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଓଡ଼ିଶା ୨-୦ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

ଜୁନିୟର ବାସ୍କେଟବଲ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଆରଏସ୍‌ପି ଚାମ୍ପିୟନ

ଜୁନିୟର ବାସ୍କେଟବଲ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଆରଏସ୍‌ପି ଚାମ୍ପିୟନ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୩ା୪- ଓଡ଼ିଶା ବାସ୍କେଟବଲ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜବାହାରଲାଲ ନେହେରୁ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଜୁନିୟର ବାସ୍କେଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ମୁମ୍ବାଇକୁ ହରାଇଲେ ଗୋଥାମ

ମୁମ୍ବାଇକୁ ହରାଇଲେ ଗୋଥାମ

ଜୟପୁର, ୨୩ା୪- ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପରେ କ୍ରିଷ୍ଣାପ୍ପା ଗୋଥାମଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ୧୧ ବଲ୍‌ରୁ ୩୩(୪ ଚୌକା, ୨ ଛକା) ରନ ବଳରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ର ରବିବାର ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୩ ଉଇକେଟରେ ହରାଇ ଦେଇଛି। ୧୬୮ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ୧୯.୪ ଓଭରରେ ୭ ଉଇକେଟ ହରାଇ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା।