ମେଟ୍ରୋ |

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିରୋଧ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିରୋଧ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୨।୧୨: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏହାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ। ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଯେପରି ଫଟୋ ନ ଉଠିପାରିବ ସେ ନେଇ ମୋବାଇଲ କଟକଣାକୁ ଆହୁରି କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ତେଣୁ ସେବାୟତଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ମୋବାଇଲ (କ୍ୟାମେରା ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସୁବିଧା ନ ଥିବା) ଫୋନ ଯୋଗାଇଦେବା ଲାଗି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଅନେକ ସେବାୟତ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମୋବାଇଲ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିରୋଧ କରି ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉତ୍ତର ଦ୍ୱାରରେ ଲାଗିଛି ପୋଷ୍ଟର। ସେବାୟତମାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ପ୍ରଶାସନର ମନମୁଖି ଶାସନ ଦ୍ୱାରା ଆମର ମାନସିକ, ଆର୍ଥିକ କ୍ଷୁଣ୍ଣ ହେଉଛି। ମୋବାଇଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଛତିଶା ନିଯୋଗରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଏହାକୁ ଦାମୋଦର ମହାସୁଆର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ପ୍ରସ୍ତାବ ଦୃଢୀକରଣ ନ ହୋଇ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବିନା ଅନୁମୋଦନରେ କିଭଳି ଏତେବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଆଇନରେ ପରିଣତ କରାଗଲା ? ଭକ୍ତମାନେ ମନ୍ଦିରକୁ କାହିଁକି ବିନା କ୍ୟାମେରା ମୋବାଇଲ ନେଇକରି ନ ଆସିବେ ? ନିୟମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ହେଉ ବୋଲି ଏଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ଏଣୁ ସେବାୟତମାନଙ୍କୁ ନିଜସ୍ବ ଟଙ୍କାରେ ବିନା କ୍ୟାମେରା ମୋବାଇଲ ଏବଂ ସିମ୍‌ କିଣି ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇକରି ଆସନ୍ତୁ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟରରେ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସେବାୟତଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ରହିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଦାଶ କହିଛନ୍ତି, ସେବାୟତଙ୍କ ମନରେ ସେମିତି କିଛି ନାହିଁ। ଅନେକ ସେବାୟତ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ନେବା ଲାଗି ନାମ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛନ୍ତି। ଆଗକୁ ସେମିତି କିଛି ସମସ୍ୟା ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଆମେ ଆଶା କରିଛୁ।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

‘ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷ’ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ‘ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷ’ରେ ଟିକାକରଣ ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୧୬ରୁ ରାଜ୍ୟର ୧୦ଟି ଜିଲାରେ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଆୟକର ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଆୟକର ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ପ୍ରତିବର୍ଷ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରଯାଉଥିବା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ କର ସଂଗ୍ରହ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଆୟକର ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବଢାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନ୍ୟାଯ୍ୟ ଦାବି ବହୁଦିନରୁ ପୂରଣ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ।

ବଢ଼ିଲା ଖରା ଛୁଟି ,୨୬ରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ

ବଢ଼ିଲା ଖରା ଛୁଟି ,୨୬ରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକର ଖରାଛୁଟି ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୨୬ ତାରିଖରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବ। ପ୍ରବଳ ଖରାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମଙ୍ଗଳବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ରହିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ଅଶ୍ଳୀଳ କରୁଛନ୍ତି: ନିରଞ୍ଜନ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ଅଶ୍ଳୀଳ କରୁଛନ୍ତି: ନିରଞ୍ଜନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୬(ବ୍ୟୁରୋ)- କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ର ‘ଆହେ ନୀଳଶଇଳ’କୁ ବିକୃତ କରି ଗାଇବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଧୀରେ ଧୀରେ ଘନୀଭୂତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିରଞ୍ଜନ ସୋନାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ପାଇଖାନା ଭିତରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ , ୪ ଅଟକ

ପାଇଖାନା ଭିତରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ , ୪ ଅଟକ

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର,୧୯ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ପାଇଖାନା ଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଭିଡ଼ିଓ ଶୁଟିଂ କରାଯାଇଛି। ପରେ ତାହାକୁ ଭାଇରାଲ୍‌ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ସ୍ମାର୍ଟସିଟି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା: ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା

ସ୍ମାର୍ଟସିଟି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା: ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୯ା୬- ରାସ୍ତା ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବେଆଇନ ପାର୍କିଂ। ପୁଣି ଜବରଦଖଲରେ ରହୁଛି ରାସ୍ତା। ଏଥିଯୋଗୁ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗୁରୁତର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ପ୍ରତିଦିନ ରାଜଧାନୀବାସୀ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟାରେ ପଡ଼ି ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ହୋଇପଡୁଛନ୍ତି।

‘ଆହେ ନୀଳଶଇଳ’ ଜଣାଣକୁ ବିକୃତ କରିବାକୁ ନେଇ ନିନ୍ଦା ,  ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ନିକଟରେ ସୋନା କ୍ଷମା କରିବାକୁ ଦାବି

‘ଆହେ ନୀଳଶଇଳ’ ଜଣାଣକୁ ବିକୃତ କରିବାକୁ ନେଇ ନିନ୍ଦା , ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ନିକଟରେ ସୋନା କ୍ଷମା କରିବାକୁ ଦାବି

କଟକ ଅଫିସ, ୧୯ା୬- ଓଡ଼ିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଓଡ଼ିଆ ଜଣାଣ ‘ଆହେ ନୀଳ ଶଇଳ’କୁ ଯେଭଳି ଭାବରେ କଦର୍ଥ କରି ଗାଇଛନ୍ତି ତାହା ନିନ୍ଦନୀୟ ଓ ଓଡ଼ିଆ ଭାବାବେଗ ପ୍ରତି ଚରମ ଉପହାସ ବୋଲି କଟକ ଜିଲା ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀର ସଭାପତି ଡାକ୍ତର ରବି ରଞ୍ଜନ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି।

ନୂଆ ଜଗନ୍ନାଥ ସଡ଼କ ପାଶର୍‌ବ ପାଣିନାଳରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆ ଜଗନ୍ନାଥ ସଡ଼କ ପାଶର୍‌ବ ପାଣିନାଳରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ-ଶରଣକୁଳ ନୁଆ ଜଗନ୍ନାଥ ସଡ଼କ ସତ୍ୟବାଦୀ ଥାନା ଆଳିଶ ଛକଠାରୁ କିଛିଦୁର ପାଣିନାଳରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳି ନାହିଁ।

କମଳେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ପୀଠରୁ ହୁଣ୍ଡି ଚୋରି ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କମଳେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ପୀଠରୁ ହୁଣ୍ଡି ଚୋରି ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ, ୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ କମଳେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ପୀଠରୁ ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ହୁଣ୍ଡି ଚୋରି ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ମନିଟରିଂ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା: ପଡ଼ି ରହିଛି ୧୩୩ଟି ମାମଲାର ଯୁଗ୍ମ ତଦନ୍ତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ମନିଟରିଂ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା: ପଡ଼ି ରହିଛି ୧୩୩ଟି ମାମଲାର ଯୁଗ୍ମ ତଦନ୍ତ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୬: ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ମନିଟରିଂ ବୈଠକ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଦ୍‌ଭାବନା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଦଳିତ, ଆଦିବାସୀ ଓ ହରିଜନ ବର୍ଗଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଓ ନିର୍ଯାତନା ଜନିତ ମାମଲା ଗୁଡିକର ଯୁଗ୍ମ ତଦନ୍ତ, ପୀଡିତା/ପୀଡିତାଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଏବଂ ଫଇସଲା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ରାଜଧାନୀରେ ବର୍ଷା ସହ ଝଡ଼ତୋଫାନ

ରାଜଧାନୀରେ ବର୍ଷା ସହ ଝଡ଼ତୋଫାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୬ (ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗୀଷ୍ମପ୍ରଭାହ ଜାରି ରହିଥିଲା। ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗରମ ସହିତ ଗୁଳୁଗୁଳି ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରି ପକାଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରୁ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ୫୦ରୁ ୬୦ କି.ମି. ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ସହିତ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି।

କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯ା୬: କୋଟି କୋଟି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭଜନ ଆହେ ନୀଳଶୈଳକୁ ବିକୃତ ଭାବେ ଗାଇ ବିବାଦରେ ଫସିଛନ୍ତି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ର। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସଚେତନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଦାସ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଠାରେ ତାଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ