ରାଜ୍ୟ |

ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବାବାଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଶ୍ରମରେ ଚଢ଼ାଉ

ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବାବାଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଶ୍ରମରେ ଚଢ଼ାଉ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଜ୍ଞାନ ଦେବା ନଁାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଯୁବତୀ ଏବଂ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ବାବା ବୀରେନ୍ଦ୍ର ଦେବ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ଓଡ଼ିଶା ଲିଙ୍କ୍‌କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ବାବା ବୀରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ(ଆଶ୍ରମ)ର ଏକ ଶାଖା ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଜଗନ୍ନାଥ ବିହାର ଲେନ୍‌-୯ ପ୍ଲଟ୍‌-୨୬ରେ ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ବାବାଙ୍କ କଳାକାରନାମା ସମ୍ପର୍କରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବାବାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗରସ୍ଥିତ ଆଶ୍ରମରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ କୌଣସି ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉ ନ ଥିବା ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। କେବଳ କେତେକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସିଡୀ ଏବଂ ପୁସ୍ତକ ସେଠାରୁ ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଚଢ଼ାଉବେଳେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ମହିଳାମାନେ ପୋଲିସକୁ କଡ଼ା ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ବିନା ସର୍ଚ୍ଚ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟରେ ଆଶ୍ରମ ଭିତରକୁ ପୋଲିସକୁ ଛଡାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମହିଳାମାନେ ରୋକ୍‌ଠୋକ ଶୁଣାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ସେଠାରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ଶେଷରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ଆଶ୍ରମ ଭିତରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଚଢ଼ାଉ ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା। ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଉକ୍ତ ଆଶ୍ରମ ଭିତରକୁ ପଶିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଭିତରକୁ ଛାଡ଼ି ନ ଥିଲେ। ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧି ଆସିଲେ ଭିତରକୁ ଛଡାଯିବ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଥିଲେ।
ଆଶ୍ରମ ଭିତର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କଲେ ଥାନାବାବୁ
ତୃତୀୟ ମହଲାରେ ଥିବା ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବାବାଙ୍କ ଆଶ୍ରମର ପ୍ରତିଟି କୋଣକୁ ଥାନା ବାବୁ ଟିକିନିଖି ତନଖିବା ସହ ନିଜ ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରିଥିଲେ। ପରେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ଭିତରେ କିଛି ନ ଥିବା କହିଥିଲେ।
୪ ଥର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସିଛନ୍ତି ବାବା
ଉକ୍ତ ଘରଟି ବାବାଙ୍କ ଆଶ୍ରିତ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବାପାଙ୍କର। ଯେହେତୁ ମହିଳା ଜଣକ ବାବାଙ୍କ ଆଶ୍ରିତ ତେଣୁ ଉକ୍ତ ଘରକୁ ସେ ବାବାଙ୍କ ଆଶ୍ରମକୁ ଭଡାରେ ଦେଇଥିଲେ। ୨୦୧୨ରୁ ଆଶ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆଶ୍ରିତମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଆଶ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବାବା ୪ଥର ଏଠାକୁ ଆସି ପ୍ରବଚନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଶ୍ରମକୁ ୩ ମହିଳା ଭକ୍ତ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ। ସେଠାରେ ଭଜନକୀର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହ ବାବାଙ୍କ ନାମ ଜପ କରାଯାଏ। ତୃତୀୟ ମହଲାରେ ଏକ ବିରାଟ ରୁମ୍‌ ରହିଛି। ସେଠାରେ ଏକ ବଡ ଏଲ୍‌ସିଡି ପରଦା ଲାଗିଛି। ଭକ୍ତମାନେ ସେଠାରେ ବସି ଏଲ୍‌ସିଡିରେ ପ୍ରବଚନ ଦେଖନ୍ତି।
ଝିଆରୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ନିବେଦନ
ଦିଲ୍ଲୀରେ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବାବାଙ୍କ ଆଶ୍ରମରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଜଣେ ଯୁବତୀ ଶିକ୍ଷାଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗରସ୍ଥିତ ଆଶ୍ରମରେ ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦାଦା ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଝିଆରୀ ୨ ବର୍ଷ ହେବ ସେଠାରେ ରହି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶିକ୍ଷାଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି। ବାବାଙ୍କ କଳା କାରନାମା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଏବେ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଝିଆରୀଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଆଣିବା ପାଇଁ ସେ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ନଦୀପଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର: ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବଣାଇଁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ନଦୀପଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର: ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବଣାଇଁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ବଣାଇଁ,୧୯।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୁଣ୍ଢିକୋଣ ନିକଟସ୍ଥ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀପଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜନୈକା ୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବଣାଇଁ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାରେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦା କ୍ୟାଶିୟରଙ୍କଠାରୁ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ : ୩ ଲୁଟେରା ଫେରାର୍‌

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାରେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦା କ୍ୟାଶିୟରଙ୍କଠାରୁ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ : ୩ ଲୁଟେରା ଫେରାର୍‌

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମଙ୍ଗଳବାର ରାଉରକେଲାସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହେବାର ଘଣ୍ଟାଏ ମଧ୍ୟରେ ରାଉରକେଲାଠାରୁ ୧୮ କି.ମି. ଦୂର କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପସରାଛକ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦାର କ୍ୟାଶିୟରକୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ୩ ଦୁବୃର୍ତ୍ତ କ୍ୟାଶିୟର ପ୍ରବୀଣ ଟିଗ୍‌ଗାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରି ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌: ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠେଇଲେ : ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁନା ଚେନ, ମୋବାଇଲ ଲୁଟିଲେ

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌: ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠେଇଲେ : ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁନା ଚେନ, ମୋବାଇଲ ଲୁଟିଲେ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୯। ୬-ରାଉରକେଲା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନଠାରୁ ମାତ୍ର ୫ଶହ ମିଟର ଦୂର ମଧୁସୂଦନ ମାର୍ଗ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱ ଉପର ମହଲାରେ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କ ବଜାର ଶାଖାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟା ବେଳେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଡକାୟତି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଡକାୟତ ଦଳ ପ୍ରାୟ ୪୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟ କରି ନିର୍ବିଗ୍ନରେ ଖସି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କନିଷି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହଳଦିଆପଦର ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ରାଳବ ଗ୍ରାମ ରୁକୁଣି ଆଶ୍ରମ ପଛପଟୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷକ ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏନେଇ ନଂ.୧୧୫/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ସହାୟତାରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି।

ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୬- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବୈଶିଙ୍ଗା ଥାନାର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଯୋଗେ ବାରିପଦା ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ସେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ବୈଶିଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଛୁରିପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ସନ୍ତୋଷ ସାହୁ।

ଧରିତ୍ରୀର ପ୍ରଭାବ

ଧରିତ୍ରୀର ପ୍ରଭାବ

ଖଇରା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ତହସିଲ ଅଧୀନ ଶାରୀଶୁଆ ପାହାଡ଼ରେ ଥିବା ଖଣି ଓ ପାଦଦେଶରେ ଥିବା କ୍ରଶରଗୁଡ଼ିକ ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମଙ୍ଗଳବାର କଟକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସେଲ ପକ୍ଷରୁ ଖଣି ଓ କ୍ରସରଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ  ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର କୁକୁରପେଟା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପାଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୩ଟା ବେଳେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଅନୁଗୋଳ ପଟୁ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କୁ ବିପରିତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବାଇଜଙ୍ଗାଠାରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ ନେଇ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ, ୨ ରାଉଣ୍ଡ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଜବତ

ବାଇଜଙ୍ଗାଠାରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ ନେଇ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ, ୨ ରାଉଣ୍ଡ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଜବତ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୬: ଗତ ୧୫ ତାରିଖରେ ସଦର ଥାନା ବାଇଜଙ୍ଗାଠାରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଦୋନ୍ଦୁଅ ଜିତୁ ଓରଫ ଦିବ୍ୟ ସ୍ବରୂପ ସାହୁଙ୍କୁ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ୨ ରାଉଣ୍ଡ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଓ ୨ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରିଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ମନିଟରିଂ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା: ପଡ଼ି ରହିଛି ୧୩୩ଟି ମାମଲାର ଯୁଗ୍ମ ତଦନ୍ତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ମନିଟରିଂ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା: ପଡ଼ି ରହିଛି ୧୩୩ଟି ମାମଲାର ଯୁଗ୍ମ ତଦନ୍ତ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୬: ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ମନିଟରିଂ ବୈଠକ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଦ୍‌ଭାବନା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଦଳିତ, ଆଦିବାସୀ ଓ ହରିଜନ ବର୍ଗଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଓ ନିର୍ଯାତନା ଜନିତ ମାମଲା ଗୁଡିକର ଯୁଗ୍ମ ତଦନ୍ତ, ପୀଡିତା/ପୀଡିତାଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଏବଂ ଫଇସଲା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ରାଜଧାନୀରେ ବର୍ଷା ସହ ଝଡ଼ତୋଫାନ

ରାଜଧାନୀରେ ବର୍ଷା ସହ ଝଡ଼ତୋଫାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୬ (ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗୀଷ୍ମପ୍ରଭାହ ଜାରି ରହିଥିଲା। ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗରମ ସହିତ ଗୁଳୁଗୁଳି ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରି ପକାଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରୁ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ୫୦ରୁ ୬୦ କି.ମି. ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ସହିତ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି।

ଛୁରାମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଛୁରାମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଆସିକା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଭୁଡ଼ୁଗେଶ୍ୱରଭାଲୀ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଛୁରାମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ସାଗର ସ୍ବାଇଁ(୨୪)। ସେ ନିକଟସ୍ଥ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀରେ ଗାଧୋଇସାରି ଫେରୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।

କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯ା୬: କୋଟି କୋଟି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭଜନ ଆହେ ନୀଳଶୈଳକୁ ବିକୃତ ଭାବେ ଗାଇ ବିବାଦରେ ଫସିଛନ୍ତି କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସୋନା ମହାପାତ୍ର। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସଚେତନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଦାସ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଠାରେ ତାଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ