ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଭାଜପାକୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ବିଜୟ ହଟାଅ ଅଭିଯାନ

ଭାଜପାକୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ବିଜୟ ହଟାଅ ଅଭିଯାନ

ପାଟକୁରା, ୨୧।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବରିଷ୍ଠ ଭାଜପା ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା ଦଳକୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଗରଦପୁର ବ୍ଲକର ପାଟକୁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଭାଜପାର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବକୁ ବିଜୟଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଦୃଢ଼ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଭାଜପା ନେତା ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସିଙ୍ଗିଟିଆ ପଡିଆଠାରେ ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ କୋରୁଆ ପୋଲ ନିକଟରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସଭାମଞ୍ଚକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବିଜୟଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଏଥିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ଉକ୍ତ ସଭାକୁ ବିଜୟଙ୍କୁ ଡ଼କାଯାଇ ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ଶତାଧିକ ସମର୍ଥକ ସଭାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସଭାମଞ୍ଚ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। ବିଜୟଙ୍କୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଅଣଦେଖା ଓ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଜୟ ହଟାଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଏହା ପ୍ରତିଫଳନ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ ଭାଜପା ସଭାପତି ଅମୀୟ କୁମାର ପରିଜା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷେ ସଭାମଞ୍ଚ ଭାଙ୍ଗି ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଇଟାର ଜବାବ ପଥରରେ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାଜପା ମୁଖପାତ୍ର ଜ୍ଞାନଦେବ ବେଉରାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅଲେଖ ଜେନା, ଦଳୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ଜ୍ଞାନଦେବ ବେଉରା, ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ସାହୁ, ଉତ୍କଳକେଶରୀ ପରିଡ଼ା, ଭୁବନମୋହନ ଜେନା, ଗୀତାଞ୍ଜଳି ସେଠୀ, ବିକ୍ରମ କେଶରୀ ରାଉତରାୟ, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ସନ୍ତୋଷ ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସଭାରେ ଭାଜପା ନେତୃମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୟଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ନକୁଳ ବିଶ୍ୱାଳ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ, କେଦାରନାଥ ବାରିକ, ନୃସିଂହ ରାଉତ, ତାପସ ରାଉତ, ଚନ୍ଦନ ମିତ୍ର, ସୁବାସ ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ଭାଜପାରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବାପିନା ହତ୍ୟା ମାମଲା ସୁଶାନ୍ତ, ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୬: ୨୦୧୩ରେ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରିଗୋଠ ଗ୍ରାମର ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ରାଉତଙ୍କ ପୁଅ ବଳରାମ ରାଉତ ଓରଫ ବାପିନା(୧୯)ଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରି ନଦୀରେ ଭସାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

୫ କେଜି ବଜ୍ରକାପ୍ତା କାତି ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦଶପଲ୍ଲା,୧୮।୬(ବ୍ୟୁରୋ): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକର ଟାକେରା ଗେଟ ନିକଟରୁ ସୋମବାର ୫ କେଜି ବଜ୍ରକାପ୍ତା କାତି ଜବତ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେ ବେଗୁନିଆ ଅଞ୍ଚଳର ଶ୍ୟାମ ସୁଦିନ୍‌ ଖାନ୍‌ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଜବତ କାତିର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହେବ।

ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୮।୬: ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ଆହ୍ବାନରେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଦେଶରେ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ବିରୋଧରେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୮ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଖରିନାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଖରିନାସୀ ଗ୍ରାମର ଦାସପଡ଼ାଠାରେ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

ବୋର୍ଟ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ମରାମତି ସମୟରେ ଅଘଟଣ, ନଦୀକୁ ଖସି ଜଣେ ମୃତ

ବୋର୍ଟ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ମରାମତି ସମୟରେ ଅଘଟଣ, ନଦୀକୁ ଖସି ଜଣେ ମୃତ

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୮ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ଅଧୀନ ଖରିନାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଖରିନାସୀ ଗଳିଆ ନଦୀରେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ମତ୍ସ୍ୟବୋର୍ଟରେ ସର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଖରିନାସୀ ଗ୍ରାମର ବୋର୍ଟ ମାଲିକ ତଥା ମତ୍ସଜୀବୀ ମାନବ ସରକାର(୩୦)।

ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଦମ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟ୍‌

ମହାକାଳପଡା, ୧୮।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମଚଣ୍ଡୀ ସେତୁ ନିକଟ ରାମନଗର ରାସ୍ତାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ୩ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଜମ୍ବୁ ମେରାଇନ୍‌ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୮।୬ ସହରର କଜଳାସ୍ଥିତ ଭାରତୀ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଔଷଧୀୟ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଦଶିପୁର ଉମା ମହେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଶିବବିବାହ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୮।୬(ଡିଏନଏ) ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଦଶିପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଧିଷ୍ଠିତ ଉମା ମହେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଶିବବିବାହ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଅବସରରେ ପାରମ୍ପାରିକ ରୀତିରେ ଶିବପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ଧୁମଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ ହେଉ ନଥିବାରୁ ଅନୁଦାନ ଫେରିଯିବା ଆଶଙ୍କା

ରାଜକନିକା,୧୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ କଲେଜର ନିଜସ୍ବ ଜାଗାକୁ କେତେଜଣ ଅସାଧୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜବରଦଖଲ କରି ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଜାଗା ମାପିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ସହାୟତା ନିଆଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ ପ୍ରଶାସନ ବିଫଳ ହୋଇଛି।

ବିରିମଣ୍ଡିର ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦାବି

ବିରିମଣ୍ଡିର ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦାବି

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୮ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଅଳଭା ସମବାୟ ସମିତି ଅଧୀନ ଶାସନଠାରେ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ଖୋଲା ଯାଇଥିବା ବିରିମଣ୍ଡି ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଣ୍ଡିରେ ଚାଷୀମାନେ ବିରି ବିକ୍ରୀ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜୁଲାଇ ୨୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଗଲେ

ଧ୍ୱଂସ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି ସବୁଜବଳୟ

ଧ୍ୱଂସ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି ସବୁଜବଳୟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୮।୬ ୨୦୧୭ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ରେ ତଟ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଅନୁପ୍ରବେଶ ସମସ୍ୟାର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାପାଳ ରେଘୁଜୀ.ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା ।

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବାଇଜଙ୍ଗା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ : ଦୁଇ ନୁହେଁ, ଫୁଟିଛି ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବାଇଜଙ୍ଗା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ : ଦୁଇ ନୁହେଁ, ଫୁଟିଛି ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୬: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ବଳରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବାଇଜଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୫ ତାରିଖରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଦେନ୍ଦ୍ୱ ଗ୍ରାମର ଦିବ୍ୟସ୍ବରୂପ ସାହୁ ଓରଫ ଜିତୁ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଜିତୁଙ୍କ ଦୁଇ ଜଂଘରେ ୨ଟି ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା ବୋଲି ସେତେବେଳେ କୁହାଯାଇଥିଲା।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ