Dharitri News
ମନୋରଞ୍ଜନ |

ତୈମୁର୍‌ଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲ ଉପହାର

ତୈମୁର୍‌ଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲ ଉପହାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ସନ୍ତାନସନ୍ତତିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ସାଧାରଣତଃ ମାତାପିତାମାନେ ଖେଳଣା ସାଙ୍ଗକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପକରଣ ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ଦେଇଥାନ୍ତି। ପଟୌଦି ବଂଶର ଛୋଟେ ନଓ୍ବାବ୍‌ ତୈମୁର ଅଲି ଖାନ୍‌ଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଭିନ୍ନ। ସେଲିବ୍ରିଟି ଦମ୍ପତି ଶୈଫ୍‌ ଅଲି ଖାନ୍‌ ଏବଂ କରୀନା କପୁର ଖାନ୍‌ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନ ତୈମୁର୍‌ଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି ଏକ ଜଙ୍ଗଲ। ଛୋଟେ ନଓ୍ବାବ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଜଙ୍ଗଲର ମାଲିକ। ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରେ ତୈମୁର ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଛୋଟେ ନଓ୍ବାବ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଜନ୍ମଦିନକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କରିବା ଲାଗି ଯଥାସମ୍ଭବ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ଶୈଫ୍‌-କରୀନା। ତୈମୁର୍‌ ପାଇଁ ସେମାନେ ସୋନାଭେଠାରେ ଏକ ଜଙ୍ଗଲ କିଣିଛନ୍ତି। ୧୦୦୦ ବର୍ଗମିଟର ପରିବ୍ୟାପ୍ତ ଉକ୍ତ ଜଙ୍ଗଲରେ ୧୦୦ଟି ଗଛ ରହିଛି। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଲା ଏଠାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଗଛର ବୟସ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି ଏକବର୍ଷ। ଜଙ୍ଗଲରେ ରହିଛି ୩ ଜାମୁ ଗଛ, ଗୋଟିଏ ପଣସ, ଗୋଟିଏ ଅଁଳା, ୪୦ଟି କଦଳୀ, ୧୪ ମୋରିଙ୍ଗା, ଗୋଟିଏ ଅମୃତଭଣ୍ଡା, ଗୋଟିଏ ଲେମ୍ବୁ ଆଦି ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଗଛ ରହିଛି। ଲଙ୍କା, ଅଦା, ହଳଦୀ ଧନିଆପତ୍ର ଆଦି ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଚାଷ କରାଯାଇଛି। ଅନେକ ଫୁଲ ଗଛ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଲଗାଯାଇଛି। ତେବେ ଗଛ ଲଗାଇବା ପଛରେ ଶୈଫ-କରୀନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଲା, ବର୍ତ୍ତମାନର ସହରୀ ସଭ୍ୟତାରେ ଜୀବନରେ ତୈମୁର କେବେ ପକ୍ଷୀ, ମହୁମାଛି, ପ୍ରଜାପତିଙ୍କୁ ପ୍ରାକୃତିକ ପରିବେଶରେ ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇ ନ ପାରନ୍ତି। ଏହି ଛୋଟିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛୋଟେ ନଓ୍ବାବ୍‌ ସେ ସବୁର ଆନନ୍ଦ ପାଇପାରିବେ।

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’

ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୧: ସଞ୍ଜୟ ଲୀଳା ଭଂଶାଲୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’ର ରିଲିଜ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଚାରୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବାକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଗୁରୁବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅସମ୍ବିଧାନିକ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ହଟାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ମୁକ୍ତି ଲାଭ କରିବ ପଦ୍ମାବତ୍‌

ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ମୁକ୍ତି ଲାଭ କରିବ ପଦ୍ମାବତ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୧: ଭାରତର ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପଦ୍ମାବତ୍‌ ମୁକ୍ତି ଲାଭ କରିବ। କୌଣସି ରାଜ୍ୟ ଏହାକୁ ନିଷିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।

‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’କୁ ପୁଣି ରେଡ୍‌ ସିଗ୍‌ନାଲ୍‌

‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’କୁ ପୁଣି ରେଡ୍‌ ସିଗ୍‌ନାଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୧: ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭଂସାଲୀଙ୍କ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଫିଲ୍ମ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’କୁ ହରିୟାଣାରେ ମଧ୍ୟ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଗଲା। ରାଜସ୍ଥାନ, ଗୁଜରାଟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପରେ ଏବେ ହରିୟାଣା ସରକାର ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ରାଜ୍ୟରେ ରିଲିଜ୍‌ କରିବାକୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି।

ପରଦାରେ ଫିକା ପଡ଼ିଲା‘କଲାକାଣ୍ଡି’

ପରଦାରେ ଫିକା ପଡ଼ିଲା‘କଲାକାଣ୍ଡି’

ବମ୍ବେ: ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘କଲାକାଣ୍ଡି’। ଟିଜର୍‌ରୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ହୋଇପାରିନାହିଁ। ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବାର ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମଟି ମାତ୍ର ୩ କୋଟି ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସାୟ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ବଦଳିଲା ଅୟାରୀର ରିଲିଜ୍‌ ତାରିଖ

ବଦଳିଲା ଅୟାରୀର ରିଲିଜ୍‌ ତାରିଖ

ବମ୍ବେ: ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭଂସାଲୀଙ୍କ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଫଦ୍ମାବତ୍‌’ ଡରରେ ବଳଦିଗଲା ନିରଜ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଅୟାରୀ’ର ରିଲିଜ୍‌ ଡେଟ୍‌। ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମାଲହୋତ୍ରା ଓ ମନୋଜ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଷ୍ଟାରକାଷ୍ଟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଅୟାରୀ’ ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୯ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ବଲିଉଡରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବେ ଆଉଜଣେ ଆଡଲ୍ଟ ନାୟିକା

ବଲିଉଡରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବେ ଆଉଜଣେ ଆଡଲ୍ଟ ନାୟିକା

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାମ ଗୋପାଳ ବର୍ମା ଖୁବଶୀଘ୍ର ଜଣେ ନାମୀଦାମୀ ଆଡଲ୍ଟ ଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏବେ ରାମଗୋପାଳ ବର୍ମା ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଆମେରିକାର ଆଡଲ୍ଡ ଷ୍ଟାର ମିୟା ମାଲକୋଓ୍ବାଙ୍କ ସହ ଶୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

ଏପ୍ରିଲରେ ପରଦାକୁ ଆସିବ ସୈଫ ଅଲ୍ଲି ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବଜାର’

ଏପ୍ରିଲରେ ପରଦାକୁ ଆସିବ ସୈଫ ଅଲ୍ଲି ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବଜାର’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୈଫ ଅଲ୍ଲି ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଅଭିନିତ ଫିଲ୍ମ ‘କାଲାକାନ୍ଦି’ ଜାନୁୟାରୀ ୧୨ରେ ପରଦାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଅପ୍‌ କମିଙ୍ଗ ଫିଲ୍ମ ‘ବଜାର’ର ରିଲିଜ୍‌ ଡେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇ ସାରିଛି। ଏପ୍ରିଲ ୨୭ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ‘ବଜାର’।

ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ ଟକ୍କର: ୨ଦିନରେ ଆସିବ ୩ଟି ଫିଲ୍ମ

ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ ଟକ୍କର: ୨ଦିନରେ ଆସିବ ୩ଟି ଫିଲ୍ମ

ବମ୍ବେ,୮।୧: ବିବାଦରେ ଫସିଥିବା ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭଂସାଲୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପଦ୍ମାବତ’ର ରିଲିଜ୍‌ ତାରିଖ ଏକ ପ୍ରକାର ସ୍ଥିର ହୋଇ ସାରିଛି। ଜାନୁୟାରୀ ୨୫ରେ ଏହା ରିଲିଜ୍‌ ହେବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଠିକ୍‌ ଏହିଦିନ ହିଁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପ୍ୟାଡ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌’ ରିଲିଜ୍‌ ହେବ। ଆଉ ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଜାନୁୟାରୀ ୨୬ରେ ପରଦାକୁ ଆସିପାରେ ଫିଲ୍ମ ‘ଅୟାରୀ’।

ହାତକୁ ଦିହାତ ହେବେ ସୋନମ୍‌

ହାତକୁ ଦିହାତ ହେବେ ସୋନମ୍‌

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡରେ ଏବେ ଚାଲିଛି ବିବାହ ଋତୁ। ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ପରେ ଏବେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡ ଦିଭା ସୋନମ କପୁର। ବହୁଦିନର ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁ ଆନନ୍ଦ ଆହୁଜାଙ୍କ ସହ ସୋନମଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଅନେକ ଥର ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉଭୟେ ଏହାକୁ ଏଡେଇ ଯାଉଥିଲେ।

ଦୀପିକାଙ୍କ ରହସ୍ୟର ଉତ୍ତର ଖୋଜନ୍ତି ପ୍ରଶଂସକ

ଦୀପିକାଙ୍କ ରହସ୍ୟର ଉତ୍ତର ଖୋଜନ୍ତି ପ୍ରଶଂସକ

ବମ୍ବେ: ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ବଲିଉଡ କୁଇନ୍‌ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଖୋଜନ୍ତି ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ। ଏହା କୌଣସି ରହସ୍ୟଠାରୁ କମ୍‌ ନୁହେଁ।

ରିମେକ୍‌ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ନେବେ ୧୦ କୋଟି

ରିମେକ୍‌ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ନେବେ ୧୦ କୋଟି

ବମ୍ବେ: ଏକ ରିମେକ୍‌ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ଡିମାଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା। ୧୯୬୭ ରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ରାତ୍‌ ଔର୍‌ ଦିନ୍‌’ ର ରିମେକ୍‌ ହେବ। ଏଥିରେ ନର୍ଗିସ ଦତ୍ତଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଫର୍‌ ମିଳିଛି, ଯାହା ପାଇଁ ସେ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମାଗିଛନ୍ତି।

ରଣବିରଙ୍କ ସହ ନିର୍ବନ୍ଧ କରିବେ ଦୀପିକା

ରଣବିରଙ୍କ ସହ ନିର୍ବନ୍ଧ କରିବେ ଦୀପିକା

ବମ୍ବେ: କଥାରେ ଅଛି ନିଆଁ ନ ଥିଲେ ଧୂଆଁ ଉଠେନା। ବଲିଉଡ୍‌ର ଅନେକ ତାରକା ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ହେଁ ତାହା ଜଣାପଡିଯାଇଥାଏ। ସେହିପରି ଦୀପିକା ରଣବୀରଙ୍କ ସହ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ଲୁଚାଉଥିଲେ ହେଁ ଉଭୟଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଏକାଠି ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ବିବାହ ପାର୍ଟି ହେଉ ଅଥବା କିଛି ପୁରସ୍କାର ଉତ୍ସବ ରଣବୀରଙ୍କ ସହ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଯାନ୍ତି ଦୀପିକା।