ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ଫଟୋଦେଖି ଚିହ୍ନିଲେ ପୁପୁନ

ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ଫଟୋଦେଖି ଚିହ୍ନିଲେ ପୁପୁନ

ରାହାମା/ତିର୍ତ୍ତୋଲ,
୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)

ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଣିଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ସିନ୍ଦୋଳ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଥିବା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୨ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇ କଟକରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିତ୍ବା ବିଶ୍ୱପ୍ରେମୀ ଖୁଣ୍ଟିଆ ଓ ପୁପୁନ୍‌ ସାମନ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ବୁଧବାର ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଆହତ ପୁପୁନ ସନ୍ଦୀଗ୍ଧଙ୍କ ଫଟୋ ଦେଖି ଚିହ୍ନିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।
ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧.୩୦ରେ ୩ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏରସମା-ମଣିଜଙ୍ଗା ରାସ୍ତା ପାଶର୍‌ବ ସିନ୍ଦୋଳ ଗ୍ରାମର ଧନେଶ୍ୱର ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କ ଘରେ ପଶିଥିଲେ। ଶବ୍ଦଶୁଣି ଧନେଶ୍ୱରଙ୍କ ବଡ଼ପୁଅ ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀ ଉଠିପଡ଼ି ଜଣେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀଙ୍କ କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଗୁଳି ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀଙ୍କ ଛାତିରେ ବାଜିଥିଲା। ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀଙ୍କ ଭାଇ ବିଶ୍ୱପ୍ରେମୀ ଓ ପୁତୁରା ପୁପୁନୁ ଉଠିପଡ଼ିଥିଲେ। ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ସହ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବିଶ୍ୱପ୍ରେମୀ ଓ ପୁପୁନୁଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ବିଶ୍ୱପ୍ରେମୀଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ଓ ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିବାବେଳେ ପୁପୁନୁଙ୍କ ଜଙ୍ଘରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ମଣିଜଙ୍ଗା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଥିଲେ। ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଏସଡିପିଓ ଶିବ ଚରଣ ମଲ୍ଲିକ, ଆଇଆଇସି ବଳରାମ ନାୟକ, ଏରସମା ଆଇଆଇସି ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ସେଠୀ, କ୍ରିଷ୍ଣାନନ୍ଦପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଅନିରୁଦ୍ଧ ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ୍‌, ଫରେନସିକ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୪ଟି ଫୁଟା ଗୁଳି, ୧ଟି ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି, ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଛାଡ଼ି ଯାଇଥିବା ଏକ ଜ୍ୟାକେଟ ଓ ଚପଲ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିବା ୩ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲିପୁନି ସ୍ବାଇଁ, ଅଭିଷେକ ବେଉରା(ଜିପୁନା) ଓ ଅନ୍ୟଜଣେ ପ୍ରିୟବ୍ରତ ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କୁ ନେଇ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ତହସିଲଦାର ଓ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଧନେଶ୍ୱରଙ୍କ ଘରୁ ୨ଥର ଚୋରି ହୋଇଥିବା ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ତାହାର କୌଣସି ସୁରାକ ପାଇ ନ ଥିବା ଧନେଶ୍ୱରଙ୍କ ସାନ ପୁଅ କହିଛନ୍ତି। ଗତ କିଛି ମାସତଳେ ସିଡ଼ିଘର ଦେଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପଶି ବନ୍ଧୁକ ଓ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଟଙ୍କା ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍‌ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ୨ଟି କେସ୍‌ରେ ପୋଲିସ କୌଣସି ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ନ ଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବ କି ନାହିଁ ତାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ଜାତ ହୋଇଛି। ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ଟୁଙ୍ଗିରେ ଘଟଣାଦିନ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ପରେ ଧନେଶ୍ୱରଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଡକାୟତ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ପୁପୁନୁ ବୁଧବାର ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ଫଟୋଦେଖି ଚିହ୍ନଟ କରିବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷରେ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ତହସିଲଦାର ଓ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ଏହି ପରିବାରକୁ ରେଡ୍‌କ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ମୃତ ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସୁଜାତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କରି ଚାକିରିରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରିବା ସହିତ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବାପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଘଟଣାଦିନ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ପାଟ୍ରେଲିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଏତେବଡ଼ କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଜାଣି ନ ପାରିବା ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭାପୁର,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଭାପୁର ବ୍ଲକ ବିଜିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମାଳିବେରେଣୀ ଗ୍ରାମରେ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଆକେଶ୍ୱରଦେବଙ୍କ ପୀଠରେ ତିନିଦିନ ଧରି ଏହି ଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିଲା।

ସିଲେଇ ଶିକ୍ଷା ନାଁରେ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ୪୦ ହଜାର ଠକେଇ

ଖଣ୍ଡପଡା/ଭାପୁର,୨୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନମାଳୀପୁର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସିଲେଇ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସିଲେଇ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ନାଁରେ ୧୧ଜଣ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଖଣ୍ଡପଡା/ଭାପୁର,୨୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚକ୍ରଧର ପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଶର୍ଟସର୍କିଟରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ବଖରା ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଘରର ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ସହ ଧାନଚାଉଳ ପୋଡି ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଛି ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଖଣ୍ଡପଡା/ଭାପୁର,୨୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚକ୍ରଧର ପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଶର୍ଟସର୍କିଟରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ବଖରା ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଘରର ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ସହ ଧାନଚାଉଳ ପୋଡି ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଛି ।

ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୪ର୍ଥ ବୈଠକରେ ଅଭିଯୋଗ

ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୪ର୍ଥ ବୈଠକରେ ଅଭିଯୋଗ

ଗଣିଆ,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସଭାଗୃହରେ ବୁଧବାର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୪ର୍ଥ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶେଷଦେବ ସ୍ବାଇଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବା ବେଳେ ଜିଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ମହେଶ୍ୱର ମହାରଣା, ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ଶାନ୍ତିଲତା ଦାସ, ବିଡିଓ ସରୋଜ କୁମାର ନାୟକ ଓ ଜିପିଇଓ ରାଜେନ୍ଦ୍ର

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି: ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି: ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୧ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଥରଚକଡା ପଞ୍ଚାୟତ ମାଧପୁର ବହୁମୁଖୀ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀଠାରେ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଅଭ୍ୟାସ ଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ କମିଟି(ଓଡ୍ରାଫ) ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନବବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା:

ନବବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା:

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୧।୬- ଜଣେ ନବବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୦ମାସ ବିତିଲାଣି। ବୋହୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ସେତେବେଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏପରି କି ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଏ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ଓଡ଼ଗାଁ,୨୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରତାରଣା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ବାପା ଓ ଭାଇଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିଲମାନପୁର ଗ୍ରାମର ବାବୁଲି ରାଉତ(୨୫) ନାମକ ଯୁବକ ଜନୈକା ୨୨ ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଇବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫସାଇ ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଆସୁଥିଲେ ।

ନାବାଳିକା ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା: ମାସେ ପରେ ବି ପୋଲିସ ହାତ ଖାଲି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୧।୬- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ବୋଦାପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣାର ୩୫ଦିନ ପରେ ବି ପୋଲିସ ହାତ ଖାଲି ରହିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି।

୯ଦଫା ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦ା୬- ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଲେଡ଼ିଜ୍‌ ୱାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ ତରଫରୁ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ସଂଘ ସଭାନେତ୍ରୀ ଗାୟତ୍ରୀ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବୁଧବାର ୯ଦଫା ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳକୁ ବିରୋଧ କରି ଆଳିପିଙ୍ଗଳଠାରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ୍‌, ୨୦।୬- ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର-ଆଳିପିଙ୍ଗଳ ରାସ୍ତାରେ ଖାଲଖମା ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଳିପିଙ୍ଗଳ ଛକଠାରେ ଏକ ବିରାଟ ଗର୍ତ୍ତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତେବେ ରାସ୍ତାର ଏପରି ଦୁରବସ୍ଥା ଯୋଗୁ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ଉପରେ ଜିଲାପାଳ ନିଷେଧାଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦୈନିକ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ବାଲି ବୋଝେଇ ଶତାଧିକ ବଡ଼ ଟ୍ରକ ଓ ହାଇଓ୍ବା ଯାତାୟାତ କରୁଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଦୈନିକ ଛୋଟବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣାମାନ ଘଟୁଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବୁଧବାର ଆଳିପିଙ୍ଗଳ ବଜାର ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ।

ମୁଗ ମଣ୍ଡି ଖୋଲିବା ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ମୁଗ ମଣ୍ଡି ଖୋଲିବା ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ୍‌, ୨୦।୬- ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ମୁଗର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରୀ ଦେଖା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ମଣ୍ଡିରେ ପରିଚାଳନା ଗତ ତ୍ରୁଟି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ